Kde spí otcové, když je miminko malé?

majdula
15. bře 2009

Maminky, chci se zeptat, jak praktikujete s titinky spani v dobe, kdy je miminko opravdu malicke. Nebo spis - jak to praktikuji oni. Spi s vami v posteli anebo se stehuji do obyvaku nebo jinam?

U nas uz to je totiz ozehava otazka - oba chceme, aby drobek spal s nami alespon nejakou dobu v loznici, mame predstavu takoveho toho balkonku u nasi postele (prirazena postylka bez postranice k nasi) kvuli nocnimu kojeni a vubec vzajemne blizkosti. O tom uz nedebatujeme. Jenze manzel tvrdi, ze s nama spat asi nebude moct, protoze ma lehke spani, potrebuje se vyspat do prace a miminko bude urcite rvat a blabla... no zkratka ze si radsi ustele na gauci v obyvaku. To podle me neni reseni, urcite ne dlouhodoby, stejne ho budu budit, kdyz budu trajdat okolo nej kvuli prebalovani a tak. Muzete mi poradit, jestli si na pritomnost miminka chlap zvykne anebo je to utopie a fakt bude muset spat jinde?

maca793
28. bře 2009

a prečo by mal chlap ísť spať do obývačky? 😨
keď si spravil dieťa tak nech krásne spinká prižienke a malom

maca793
28. bře 2009

a prečo by mal chlap ísť spať do obývačky? 😨
keď si spravil dieťa tak nech krásne spinká pri žienke a dieťatku 😉

majdula
autor
28. bře 2009

Dneska se mi chlap sveril, ze se mu nak spravilo spani a zacina spat podezrele tvrde... asi si jaksi preventivne zvyka 😀
Ale je to paradox, cim min spim ja (krome nocnich zachodovych vyprav a skuhrani ze me boli kozy, zada, lejtka... se pridalo i okopavani od prdoly), tim lip spi on 😀 Tak mozna nakonec to spolecne spani dame...

maca793
28. bře 2009

nebojte sa zvládnete to
mne zo začiatku ex dokonca navrhoval, že nech si kľudne pospím aj keď ráno išiel do roboty. ja som si len odsala mlieko pre dvojčatá a on krmil alebo sme ich krmili spolu. nikdy nešiel spať niekde inde..

pavly
28. bře 2009

ahojky,necetla jsem vse,ale u nas to bylo prvni 4 mesice tak,ze jsme se i s tatinkem odstehovali z loznice oba do pokojiku (na druhe manzelske postele) a uzivali si nase kotatko oba dva (a tatinek to zvladal,ikdyz ho budi vse strasne a bal se....slo to v pohode).ale po 4 mesici jsme malou uz hodne budili,uz ji vadilo i kychani...a tak jsme se odstehovali zpet do loznice.A ted to probiha tak,ze malou klasicky uspavam a pokladam do postylky do pokojicku a mam ji na chuvicce.Chodim ji kojit podle toho,jak si rekne a my si v loznici uzivame vecer-koukame spolu na telku,bavime se.... a ja pak spolu oba usiname v loznici.Potom ale pri dalsim kojeni uz odchazim k male,beru ji z postylky a zustavam s ni spat do rana v pokojiku.Tatka nas tak nebudi,kdyz odchazi do prace a mame tam proste vetsi klid 😉. Nam to teda vyhovuje kazdopadne.
(a vymyslela jsem to tak hlavne proto,ze jsem nechtela malou pak stehovat od nekud nekam-to radeji my se stehujem.... a taky se mi nelibilo,ze kdyby mala byla treba nejak hodne uplakana,aby tatka musel odchazet prave do obyvaku,aby mohl v praci fungovat-byt i treba jen vyjimecne-nechtela jsem ani nam nejak predelavat to,na co jsme zvyknuty)

tak vsem preju dobre spani 😉

sarihy
28. bře 2009

Naše malá spí od začátku sama v pokojíčku a musím říct, že nic lepšího jsme udělat nemohli....my nebudíme jí, ona nebudí nás, je zvyklá být sama, takže když se v noci třeba vzbudí, kouká kolem, a pak v pohodě usne, my máme svůj klid....My s manželem spíme v ložnici hned vedle...přes otevřené dveře slyšim vše, co se u malé děje...naštěstí byla od začátku hrozně hodná, takže se budila na kojení maximálně 2x za noc (to jsem šla k ní nebo my jí nosil manžel na kojení...budil se sám od sebe, nakojila jsem a spalo se dál), teď už 2 měsíce spí celou noc (18.30 - 6.30), takže je to pohoda 🙂. Musim říct, že jsem šťastná, že jsme to takto řešili hned od začátku 😵 ...

maca793
28. bře 2009

sarihy
no neviem ako zareagovať, ale ja by som dieťatko nenachávala samé od narodenia v izbe. ja som spávala do 10 mesiacov s dvojčatami v jednej izbe a potom som ich nechala samé ale aj tak som sa budila každú noc a počúvala ich, či sú v poriadku.

kuratkol
28. bře 2009

Nechala bych tatínka spát normálně v ložnici se špunty do uší případně se škraboškou na oči. Je to účinné a fakt přes to není nic slyšet. Ani budík pak 🙂

maca793
28. bře 2009

ale tak 😵

mukky
29. bře 2009

Ja si neviem ani predstavit zeby maly spal sam v izbe od narodenia,radsej nech som nevyspata ale pri nom....tot moj nazor,ale ako kto uzna za vhodne....nas ocko spi teraz v detskej,maly v spalni a ja si konikujem a pozeram to co cez den nestiham,a takto relaxujem,maly ak mrnci tak ja odbieham,este ho aj raz kojim ak si ziada.Dohodli sme sa tak,ze manzel chodi skor spavat,ja neskor,okolo tretej...ak vstane maly okolo 5tej,6tej tak ocko uz s nim zostava hore a ja rano dospavam,alebo mi ho potom ked chce maly spinkat nesie do postele a spime spolu 🙂 tak ja mam cas na svoje veci,manzel sa vyspi v noci,no spime aj spolu ak ja musim byt rano hore a ocko musi nieco vybavovat,ak obidvaja suhlasia a dohodnu sa,nie je co riesit 😀 nas zivot po prichode deti uz nikdy nebude ako pred tym,a to vieme vsetky....ale je kraaaasny,najkrajsi...dali sme zivot 🙂

kamanka
29. bře 2009

Já bych asi taky nenechala malého spinkat v jiné místnosti samotného☹ Jo, jo, náš život už opravdu stejný nebude🙂

marinka
29. bře 2009

Holky, a jak byste to udělali v naší situaci? První dcera spala cca od 14 dnů sama v pokojíčku, zjistili jsme, že nám to všem vyhovuje mnohem víc, i ona po přestěhování začala spát mnohem líp. Teď čekáme druhé a uvažuju nad tím, jak to budeme dělat se spinkáním. K ní do pokojíčku samozřejmě mimčo dát nemůžeme, ale v ložnici teď taky není místo, přestěhovali jsme tam z dětského počítač a postýlka už se tam nevejde. Říkám si, že jedinou možností je asi spinkat s miminkem v obýváku, ale to taky nevím, jak udělat vzhledem k tomu, že mimi bude chodit spát brzo a naše cácorka je sova a do postele ji nedostanu dřív jak o půl 10 ☹ Nemáte nějaký nápad?

kamanka
29. bře 2009

Nevím, jak bych to řešila☹

sarihy
29. bře 2009

Já si zase nedokážu představit, že by malá spala s náma v ložnici...máme monitor dechu, takže můžu spát úplně v klidu. Svoje dítě nade vše miluju a nemám pocit, že bych tím, že nespíme v jedné místnosti, o něco přicházela 😉 Ale jak řikám, je to každého věc 🙂

slunicko552
29. bře 2009

marika a co dát počítač do obýváku?

ronie
29. bře 2009

marinka-máme to podobně a vyřešili sme jednoduše-postýlka i košík (Olivera a Julinky) mají kolečka, takže syn usíná v ložnici, dcera v kuchyni, když jdeme spát, převezeme Olivera do obýváku a dcerka je v kuchyni-košík je malý a vejde se všude, takže není problém ho přemístit kamkoliv-i třeba do předsíně apod. 😉 , později bude spát v cestovní postýlce s kavlitní matrací, takže taky na kolečkách 😉 A souhlasím-taky bych se nevyspala s dítětem v místnosti a monitor dechu nemáme, ale slyším i trávu růst 😉 a taky souhlasím, že je to každého věc 😀 😀 😀

vinifera
29. bře 2009

Marinka. Presne ako radí slunicko552 čo tak dať PC do obývačky? Po správnosti PC ani nemá čo v spálni hľadať - z hygienického hľadiska (žiarenie a tak.... je to presne ako s TV tá by tiež v spálni nemala byť - spálna je určená na iné činnosti 😀
Len tak uvažujem Marinka keď tvoja cácorka nechce spávať skôr ako o pol desiatej čo mám povedať ja keď môj malý nikdy nezaspí pred polnocou a úplne bežne chodí spávať aj o pol druhej vnoci. Je pravda, že aj ja aj priateľ sme nočný vtáci tak to asi má po nás🙂) Takže u Vás to zas až tak zlé nieje🙂

marinka
29. bře 2009

Díky za tipy, holky! Manža bohužel počítač do obýváku nechce, má tam domácí kino a nevíme, jak to když tak přestavět, aby se tam počítač vlezl. Holt panelákové byty, chybí nám tu pracovna na ten počítač 😖

ronie, uděláme to tak, jak píšeš ty. Mimčo uspím v ložnici a až půjde malá spát, přenesu ho do postýlky, která bude ty první měsíce v obýváku. Uvidím, jak často se bude budit, když tak tam budu spát s ním, ale spíš myslím, že si půjdu lehnout do ložnice, tam se vyspím nejlíp a já taky slyším každé zakníkání, dokonce mě nějaký vnitřní pocit budí pár vteřin předtím, než se vzbudí malá, takže by to tak mohlo fungovat 😵

marinka
29. bře 2009

vinifera, neboj, Tomášek je maličký, to se mu ještě srovná 😉 I když je fakt, že Anička chodí spát celý život pozdě, kolem roku měla taky období, kdy usínala o půlnoci, takže teď jsem za tu půl desátou, desátou móc ráda 😀

simlenka
29. bře 2009

Ahoj,nam spi tatka v obyvaku a nikdy by me nenapadlo chtit po nem,aby byl se mnou 100x za noc vzhuru,kdyz jde rano do fyzicky narocny prace,prijde mi to sobecky chtit po nem,at taky nespi.A za dalsi aspon mam v posteli vic mista 😀

kaleilah
3. dub 2009

Ahojky, nedá mi to abych taky nenapsala 😉 syn spí s náma v posteli, je naučený usínat sám, takže nějaká separační úzkost u něj nehrozí, problém je s náma 🙂 jsme rádi že jsme s manželem v noci u něj, jak oddychuje..prostě klasicky zamilovaný rodiče, ale už si uvědomujeme, žeho rušímě, když chodíme spát, nebo já si chci číst, povídáme si, atd... 😉 😀 někdo tu psal, že mamka má lehčí spaní, že se dítě zavrní a hned je u něj, tak ani nestačí "vyrušit" tátu. Tak to ani omylem!!! 😀 já týden po porodu spala tak tvrdě, že manžel musel vyndat "kozu" z košile a šoupnout malýmu, aby vůbec v noci papkal 😀 😀 😀 jasně, stalo se to asi třikrát hned na začátku, ale stalo.Navíc já jsem taková trochu "sobec-mamka" 😀 když Danito v noci vyvádí, tak mě štve jak si manža pokojně chrupká, tak do něj kopu a dloubu, dokud se taky neprobudí a nepřevezme šichtu za mě...je fajn zařídit si střídavou péči, vždy v sobotu mám službu já, odnášim Dana z ložnice a manža si spí třeba do objeda, v neděli mám spací já...prospat se potřebujeme čas od času oba a tenhle systém nám hrozně vyhovuje

vinifera
3. dub 2009

kaleilah. Nemyslím, si že by si bola sebecká. Ja tiež ked vnoci kojím tak ma rozčuľuje, že priateľ spí jak mrtvolka. Tak donho štuchám, kopem pichám a snažím sa ho zobudiť. U nás to však nemá efekt. On nespí on odrazu upadá do komy. No ale ked si donho pokopem tak sa aspon trošku odventilujem🙂)

anezka14
4. dub 2009

ahoj maminky. My spime v loznici vsichni tri.Maly se sice budi pouze 2krat za noc, ale taky mam co delat, aby jsem se hned na pritele nerozcilila, kdyz si spi jak andilek a ja hodinu sedim a kojim. Ze zacatku pritel vstaval se mnou, uspaval, prebaloval, ale kedze rano vstava v 5 a z prace chodi domu v 19.0. 0 tak mi to prislo lito, a dohodli jsme se, ze vstavat budu iba ja. at se trosicku vyspi.
Ted budu muset asi tyhle pravidla pozmenit, 😉 😠 😠
Na druhej strane to zase neni takova tragedie, protoze mi mame k dispozici jeste dedecka, takze kdyz chci trochu pospat pres den, tak maleho soupnu k dedovi a je to 😅
Uvedomuji si, ze ne kazda maminka ma doma este dedecka, takze ja respektuji akekoliv vase rozhodnuti, jestli tatinek v loznici, obyvaku, spajzu, kuchyni, kdekoliv.....hlavne, ze to klape

Sarihy, taky jsem premyslela, jestli nenaucit maleho spat hned od zacatku v pokojicku, ale to by sme museli dedecka evakuovat do obyvaku, a ja bych musela chodit na kojeni prez cely byt. Mam co delat, abych maleho po kojeni aspon ulozila do postylky. Ja jsem natolik lina, ze bych ho nechala klidne u nas na letisti.
takze mas muj obdiv. Absolvovat v noci nekolikkrat takovou streku......hmmm......

martao
4. dub 2009

Ahojte!
Ja som dopadla najhoršie. Deti spia vo svojej izbe. MM v spálni. Decká sa občas báli, tak spávali všetci v spálni. Ja v obývačke na gauči. Malý v noci nespával, tak sme tancovali.

vinifera
4. dub 2009

anezka 14 - nie si lenivá. Môj malý tiež vstáva iba dva krát za noc a tiež sa mi nechce ho brať z postieľky a keď dopapá tak už sa mi ho nechce dávať späť do postieľky. My nie sme lenivé. My sme proste unavené... Ved je to hotový maratón - nakojiť, prebaliť, upratať, venčiť psov, navariť...... Ja mám ešte štastie, že máme doma aj babičku aj dedka aj pradedka takže sa má kto postarať keď mne už leze všetko hore krkom🙂)))

Týmto sa ospravedlňujem rodičom, že mi to "hrabalo" keď som bola v puberte a bola som stráááááášne protivná(že ma nevystrelili na Mars a tak podobne) a ďakujem za to, že mi teraz pomáha.

boka79
4. dub 2009

Ahojte, aj ja neico napisem k tomu. myslim, ze moj manzel sa ma velmi dobre, on na zvuky malej v noci nereaguje, takze sa nezobudi, ja som si musela kupit stuple do usi, lebo ona vydva hrozne hlasne zvuky zo spanku, ked mrnci, tak to pocujem a vstavam, ale len ja. Snazim sa v noci ju neprebalovat, ked nie je pokakana, aby som ju velmi neprebudila a aby potom dalej spinkala, tiez vstavame dva krat v noci. Moj muz spi, lebo pracuje fyzicky a ja sa bojim, ze sa mu nieco stane ked sa nevyspi. Aj tak kojim ja a musim vstavat.
Ked bude flasticka, pravidla zmenime, lebo ja ja by som sa rada vyspla, kedze cez den nemam kedy, mala spi len v kociarku a na rukach a preto chodime aj dvakrat vonku. Zivot je tazky.

barusha
4. dub 2009

Ahoj holky, no, zajímavé téma 😉 My spáváme různě 😀 Jak okolnosti dovolí. Malýho nejprve dávám do postýlky, po prvním kojení se snažím taky, někdy to nevyjde, nejde položit aniž by začal zase brečet, tak si ho beru k sobě a tam po chvíli zaspí. No, taťka se vrací domů většinou pozdě večer, tak mu vyklidíme prostor v posteli, protože do té doby jsme roztažení všude 😀 Když mám sílu, přenesu malýho do postýlky, což většinou už klapne a brávám si ho k sobě nad ránem - cca 5-6h., aby jsme ještě dospali do 7,30h. Takže malý je takový pták stěhovavý 😀 A tatínek, jak tu některá z vás psala, upadá do komatu, takže kolem něj se může střílet. Trochu je mi líto, že nemá ani potuchy, kolikrát za noc musím vstát já a mnohdy absolvovat i hoďku uspáváním, než malý zase zabere... Ale tak to prostě je a na druhou stranu, nikdy neměl problém se o malého na chvíli postarat, když jsem si někam chtěla odskočit. Teď jsem konečně začala chodit s kamarádkou cvičit, hlídal poprvé delší dobu a super. Takže mi to vynahrazuje aspoň takhle 😉

misi78
8. dub 2009

Ahojky, mam tritydenniho broucka a spi s nama v loznici ve svem kosiku na koleckach. Manza jak usne tak spi. Max se nekdy vzbudi kdyz malej vic zaknoura, ale pak hned usina. Navrhovala jsem mu kdyz byl fakt utahanej at si lehne do obyvaku ale nechtel, ze bude radsi s nama 😵
Jak bude malymu pul roku tak mam taky v planu ho dat do pokojicku. Monitor dechu mame taky, ale od narozeni bych ho do jine mistnosti nedavala. Je fakt ze mame pokojicek na druhe strane bytu, ale i tak. Jsem radsi kdyz ho mam u sebe.

muminek
8. dub 2009

Náš táta spí s námi jen když byl nemocný tak byl v obýváku. Co mě vadí nejvíc tak počítač v ložnici že to malýho ruší. A jinde není na to místo ☹

mukky
9. dub 2009

misi 78 prave v tych 6tich mesiacikoch sa ti uz bude casto prevracat na brusko,a napr.sa nebude vediet otocit spat,a bude mrncat ci plakat,takze sa cez noc do jeho izbicky dost nabehas...a ked sa ti napr,v 8 mesiacoch bude staviat v noci na nozky,a nebude si vediet lahnut,to iste.....No ved skusis a uvidis.Ja osobne som stastna ze je maly pri mne v spalni,spi v postielke,ma tam aj monitor dychu a aj preto si ho nebravam do postele,co mi niekedy velmi chyba,si ho pritulit....