Kde spí otcové, když je miminko malé?

majdula
15. bře 2009

Maminky, chci se zeptat, jak praktikujete s titinky spani v dobe, kdy je miminko opravdu malicke. Nebo spis - jak to praktikuji oni. Spi s vami v posteli anebo se stehuji do obyvaku nebo jinam?

U nas uz to je totiz ozehava otazka - oba chceme, aby drobek spal s nami alespon nejakou dobu v loznici, mame predstavu takoveho toho balkonku u nasi postele (prirazena postylka bez postranice k nasi) kvuli nocnimu kojeni a vubec vzajemne blizkosti. O tom uz nedebatujeme. Jenze manzel tvrdi, ze s nama spat asi nebude moct, protoze ma lehke spani, potrebuje se vyspat do prace a miminko bude urcite rvat a blabla... no zkratka ze si radsi ustele na gauci v obyvaku. To podle me neni reseni, urcite ne dlouhodoby, stejne ho budu budit, kdyz budu trajdat okolo nej kvuli prebalovani a tak. Muzete mi poradit, jestli si na pritomnost miminka chlap zvykne anebo je to utopie a fakt bude muset spat jinde?

veri1984
10. dub 2009

no my spíme všetci spolu v spálni od začiatku ,a terz ked už nekojím tak malého nakrmi v noci aj tatka máme to rozdelené cez týždeň stávam ja a cez víkend on ale má štastie lebo teraz sa malý budí už len raz okolo štvrtej nie ako pred tým.. 😅 😅 ocino si v pohode zvykol ved je aj jeho... 😀 😀 😀

belanka
18. črc 2009

teraz už v detskej izbe 😀 .kým sme mali len jednu a bola malá,spali sme spolu v manž.posteli,lebo inak vyvádzala.potom nastalo sťahovanie.staršia spí so mnou a mladšia tiež,ale v postielke.že sme sa k nej vôbec takto dopracovali 😀 .manžel totiž ešte k tomu chodil na týždňovky

ojo
19. črc 2009

spíme všichni v ložnici, kojím 1x za noc a tatínek si vesele chrápe bez probuzení 🙂 🙂

blandik
21. črc 2009

Spím s malým v ložnici. Do třech měsíců s náma spal táta bez problémů. Tedy první měsíc se mnou vstával v noci pokaždé, pak už to řídlo a navíc začal krom práce ještě dodělávat rekonstrukci bytu - tj. práce od rána do večera. Pak už, jak to tu někdo krásně napsal, upadl do komatu, jakmile se dotkl polštáře a malý ho neměl šanci probudit. Od 3M začal malý spát celou noc, ale od půlnoci se vrtěl a vydrželo mu to i dvě, tři hodiny a to jsem manžěla vylifrovala do obýváku, protože nás rušikl hlasitým fu'něhím, chrápáním... a malý se budil i při zašustění peřiny (tedy nabuzoval). Te'd spíme v ložnici opět všichni tři - malý se v noci občas nabudí, někdy i probudí a putuje po postýlce, ale není naučený, že by ho někdo měl brát z postele nebo na čajíček, mlíčko - takže, když se probudí, prostrčím k němu ruku do postýlky, pohladím, max podám dudlík a občas ho tedy musím otočit. Ale manželovo hlasité dýchání a chrápání ho už ze spánku nebudí a mé spaní se už taky upravilo a zase dokážu usnout večer a taky v noci, když mě probudí.

blumka
21. črc 2009

my spime vsetci traja v spalni..dokonca v casoch ked som prestala kojit tak vstaval k malej on..boli noci, ked s nou spal v spalni len on a mna vyhnali do inej izby si oddychnut...
teraz uz Terezka prespi celu noc ale moj manzel si vydupal, ze chce spat vedla nej..takze postielku mame prirazenu az k posteli a on je ten, ktory ju v noci pohladka alebo ju ukludni ked mrnka...a to pocas dna maka ako fretka... 😀

markiza
21. črc 2009

kde by mal ako tatik spat? s nami, ved sme jeho 😵

jankapiknova
21. črc 2009

my tiez spime vsetci spolu,aj ked pri maleho vstavam ja,manzel ma totiz namahavu pracu ale maly sa len napapa so zavretymi ocami a spi dalej takze v pohode ale budika mame uz pred siestou takze vstavame vsetci traja spolu. Mame toriz skoru vecierku uz medzi 18.30-19.00 chodi maly spinkat,tak vtedy mame s manzelom vylihovanie pred tv a napchavanie sa. 😀

gabrianka
21. črc 2009

jedna maminka tu psala ze by bylo sobecke od chlapa odejit z mistnosti kde spi mimco s maminkou ze to dite je obou.nesouhlasim-zena vzdy k diteti vstava a chlap se potrebuje vyspat do prace...proc zbytecne ma mimco budit i tatu kdyz stejne k nemu vstava mama?jine by bylo kdyby si tatinek vzal do pece on na noc mimco...ale takhle to nema smysl aby budilo oba...

dosa
21. črc 2009

chlap vstava do prace, ale ved ja musim tiez cely den fungovat okolo maleho dietata a okolo domacnosti, to je sichta na 24 hodin, nie na osem a pol, ako ma napr. moj muz 😉 ale teda nas tatino sa od nas nebral prec, spaval pekne s nami a mam taky pocit, ze mu to ani nic nerobilo, lebo ten ked lahne tak spi 🙂 zachvilu nas to caka opat 😉

aponchie
21. črc 2009

jezisi tak ja miluju sveho chlapa pac ten pokazde s eprobudi semnou kdyz mala zaknoura a rozespale se pta jestli neco nepotrebuju snazi se 😎 a nad ranem v5hodin si malou bere do obyvaku pac uz s ehodne mele a nez jde do prace donese mi ju zlaticko 😵

andreahrbacova
21. črc 2009

Ahojky,tak my spíme všichni v ložnici.Taťulda jak usne tak spí,nevzbudí ho ani malý-jeho kňourání ani když rozsvítím.
Když už malý pláče tak se vzbudí,ale když je vše oki,tak hned a bez problémů usíná.

markytkaaa
21. črc 2009

Tak u nás spí tatínek s maminkou v posteli a kousek od jejich postele je postýlka jejich chlapečka 😵 😵 😵 Takže spíme všichni v jedné místnosti a je to príííma 🙂

jankapiknova
21. črc 2009

my napodobne andrea

marinka
21. črc 2009

My jsme kvůli tomu dali malou asi od tří týdnů do dětského pokoje, protože jsme se oba nevyspali. Jednak jsem často kojila, to manžu vždy vzbudilo a budila nás i tím,že ze spánku pořád tlačila a mrčela. Do obýváku manža jít spát nemohl, nemáme rozkládací gauč. Tak jsme malou dali do pokojíčku, jsme v paneláku, tak jsem ji krásně slyšela i bez chůviček a chodila jsem k ní na kojení, kojila jsem stejně od začátku v sedě, tak to bylo lepší než na postli. A manža se vyspal a já taky 😉

jankapiknova
21. črc 2009

ja keby som ho dala do izby druhej tak by som sa viac nachodila nez vyspala,kolko razy dam len par glgov caju a spi dalej a keby mam kvoli tomu utekat do izby a kym by som ho vobec zacula ze chce pit,tak uz by bol asi prebraty. obdivujem ze sa vam to da ale u nas to nehrozi zatial

dagina
21. črc 2009

Ahojky, u nás to je stejné jako u Markytky, jen máme holčičku 😀 . Malá se v noci skoro nebudí ani nekňourá, takže dobrý. Manža by to ani nepřežil, kdyby měl spát jinde než malá.

aponchie
21. črc 2009

to taky koukam..ja chodit v noci rozespala po byte a nekde v sede kojit a pak dat brknout polozit a jist zpet pri te lepsi variante kdy hned usne a co teprve kdyz jeste mrci tak to bych pak uz neusla jak bych byla mrtva ..spime s malickou v posteli od poloviny noci a je to bajo..spime nadherne vseci 😵

majdula
autor
21. črc 2009

No ja jsem strasne zvedava jak to bude fungovat u nas! Postylku uz mame pripravenou u nasi postele, ale jestli se manzel bude potrebovat vyspat do prace (uci, takze musi nejak slusne fungovat 😅 ) a malej treba celou noc probreci, tak nevim, jestli ho radeji do toho obyvaku neposlu... ale uvidime!

marinka
21. črc 2009

No já jsem spala tisíckrát líp, když spala vedle a šla jsem ji cca 3x za noc kojit. Když spala u nás, tak jsem ji slyšela prostě furt a to se nedalo.. Ale je jasný, že když dítko spí v klidu, tak je lepší, když je kousek od mámy.. Ale zase nám odpadlo učení spaní ve svém pokoji 😉

zuzu13
21. črc 2009

my spime spolu v spalni...lebo v detskej izbe mame uz skorodospelaka...takze by som ich nechcela davat spolu....predsa potrebuju svoje "sukromie"...a hlavne kazdy z nich ma iny rezim dna 😀 😀 😀 ...do 10 mes spala mala sama v postielke ale potom sme boli v nemocnici, kde sme mali spolocne jednu postel 😠 a tak si na to zvykla, ze nam to zostalo ....ale len do min. mesiaca...kupili sme jej postel aku chcela a odvtedy spi na nej sama a ja konecne s manzelom 😀
dagina....lucinky su take....dobre... ja mozem prehlasit, ze neviem co je to v noci vstavat k detom...od narodenia spali obaja od 19-tej do 4-tej...a potom ako sa im chcelo... 🙂 ale vzdy to bolo dlhsie ako do 6-tej....takze sme sa vyspinkali vsetci 😀 😀 😀
a preto obdivujem maminky, ktorych deticky maju iny nazor na spanie v noci... 😅

gabrianka
21. črc 2009

aponchie tak tveho chlapa ti primo zavidim 🙂 je to obdivuhodne takhle se starat...to u nas tak nefunguje ale taky spime vsichni spolu.mala manzela taky nejak nebudi.spi klidne a ani nebreci jen zaknoura na mlicko jednou za noc.

emjee
21. črc 2009

my tiez spime od porodu vsetci spolu v spalni, matej vo svojej postielke a ked nevie zaspat alebo ked sa nadranom zobudi a pyta cuckat, tak si ho dame medzi seba do postele 🙂 ale vacsinou prespi celu noc, takze my sa vsetci pekne vyspinkame 😀

sisi.v
21. črc 2009

spali jsme všichni spolu, malá s námi v posteli asi do roku a půl. ale když byl někdo z nás (mimo malé 😉 utahanej, šel spát do druhé ložnice. pokud bych měla špatně spací mimi, byla bych klidně pro oddělené spaní nastřídačku, ať se alespoň ten druhý vyspí.

vieraj
28. črc 2009

tatinek spi s nami, lebo vobec neplaceme a papame len raz za noc...

katka008
28. črc 2009

my spavame vsetci spolu v jednej izbe. malinky je dobry, takze nebol dovod aby sa tatinko stahoval do inej izby. a ked aj v noci plackal, manzel chcel vzy pomoct, ale ja som odisla s malinkym vedla do jeho izby a tam sa mu venovala. ved si predsa mozem s babom pospat aj cez den, ale manzel si asi v robote nezdriemne... a je dolezite aby bol v robote fit, a nie aby prisiel o 7 vecer domov a odpadol mi, lebo v noci poriadne nespal a potom cely den v praci.. 🙂 u nas to funguje.

iinuska
28. črc 2009

my spime tiez vsetci spolu, drobcek je dobrucky

sandra81
28. črc 2009

Hm to je ale tema...kde by asi tak mel spat, preci se mnou v posteli ne? Nebo snad nekteri tatinci nezvladaji nocni rev mimina/batolete a stehuji se na pudu/do sklepa??? Taky reseni...ha ha ha

sisstin
28. črc 2009

sandra: tak mně to zas tak haha nepřijde, přítel šíleně chrápe, takže spát s ním víc nocí, tak asi umřu nebo ho zabiju 😅

titulienka
28. črc 2009

tak my sme spali po kope v spalni asi do 3 mes. kym si pri otacani tatik nelahol na malu...vtedy sa prestahoval do obyvacky a odvtedy je tam.....a druha vec sialene chrape....a nato aby sme sa nevyspali vsetci traja ..je aj to riesenie...je to uz vyse roka a pol a naz vztah to v nicom nenarusilo 🙂 🙂 🙂

sisstin
28. črc 2009

jo, a malej by nespal ani minutu při tom jeho chrápání 😅 😅 😅