Kde spí otcové, když je miminko malé?

majdula
15. bře 2009

Maminky, chci se zeptat, jak praktikujete s titinky spani v dobe, kdy je miminko opravdu malicke. Nebo spis - jak to praktikuji oni. Spi s vami v posteli anebo se stehuji do obyvaku nebo jinam?

U nas uz to je totiz ozehava otazka - oba chceme, aby drobek spal s nami alespon nejakou dobu v loznici, mame predstavu takoveho toho balkonku u nasi postele (prirazena postylka bez postranice k nasi) kvuli nocnimu kojeni a vubec vzajemne blizkosti. O tom uz nedebatujeme. Jenze manzel tvrdi, ze s nama spat asi nebude moct, protoze ma lehke spani, potrebuje se vyspat do prace a miminko bude urcite rvat a blabla... no zkratka ze si radsi ustele na gauci v obyvaku. To podle me neni reseni, urcite ne dlouhodoby, stejne ho budu budit, kdyz budu trajdat okolo nej kvuli prebalovani a tak. Muzete mi poradit, jestli si na pritomnost miminka chlap zvykne anebo je to utopie a fakt bude muset spat jinde?

cestovatelkaandrea
20. bře 2009

tatino spi s nami v spalni. malemu nevadi ani to ze chrape. No a maly spi uz vyse dvoch mesiacov pekne do rana v svojej postielke, ktora je v nasej izbe. 🙂

fiallinka
20. bře 2009

vinifera: náhodou se mi to líbí, když to jde 😉
beruška: no já osobně si myslím, že se na to stejně nedá najít jeden recept - každému děcko jinak spí, má jiné podmínky, jinou práci (chlapi), jiné spaní 🙂, v žádném případě nejsem zastánce ani jednoho ani druhého a kdyby mi mimčo řvalo v noci tak, že chlap ráno nevyspáním ani nedoklopýtá do práce a nepodá žádný výkon 🙂, tak ho rozhodně do obýváku odstěhuju sama, má reakce, "ať si to vyžere taky" 🙂 byla spíš míněna na ty maminy, které mužíčka cíleně izolují, jen aby se nedejbože neprobudil jednou v noci 🙂

ale ty ses do nás nějak moc obula 🙂, já myslím, že ne každá to myslela vážně 🙂, tak to taky tak neber...

ellit
20. bře 2009

No moj drahy od narodenia maleho spal v druhej izbe a ja s malinkym v spalni, ked mal 4 mesiace, spravili sme detsku izbycku a ja tam spim s nim na roztahovacom gauci a manzel v spalni. Zajtra ma malinky 8 mesiacov a nemam energiu sa prestahovat do spalne. Este v noci kojim a jednu noc som si to skusila, behat medzi spalnou a detskou a bola som z toho este viac vycerpana. Aj ked gauc, na ktorom spim je hrozny a boli ma z neho chrbtica.
Manzelovi kolegovia spia v spalni spolu s babatkami co som sa pytala, no a nechapu, preco manzelovi tolerujem uz 8 meciacov, ze spava oddelene. Je pravda, ze on rad spi a vie potiahnut aj 10 hodin a po prebdenej noci, ked ja naspim max 2-3 hodinky NENAVIDIM otazku typu ako som spala. 😠
On sa presne "vyhovara" na to, ze musi byt vyspaty do prace, ale jeho praca ma zaciatok a koniec, kdež to nasa je na 24 hodin a kedy si oddychneme my? Vlastne od porodu som nespala viac ako 3 hodiny v kuse a ak tak nad tym premyslam, uz ani pocas tehotenstva, lebo ma malinky stale kopal v noci a potom sa s tym velkym bruskom tazko spi, ze? 🙂
Dokonca jeden moj kamarat spava s malinkou a zena v spalni a aj ju v noci nakrmil, takto sa striedaju teraz a kazdy ma jednu noc, no a pritom vstava kazde rano do prace.
Ja to manzelovi tolerujem aj ked mi to vadi, lebo potom nemaju ani paru muzi o tom, ake je to tazke fungovat ked je clovek vycerpany ale pozaduju od nas 100% nasadenie cez den a nechapu z coho sme unavene. Ale menit to? Neviem ci mi stoji za to ta prednaska, ze on sa musi vyspat....tak to nechavam tak, ked budeme mat dve deticky, stahuje sa do detskej k malemu on 🙂))) Stacilo, keby aspon cez vikend spaval s nami, ale co ked bude chudatko nevyspateeeee. 🙂

shaula
20. bře 2009

Ellit: krásně jsi to napsala, naprosto souhlasím. Ale řešit bys to asi měla, už je načase, aby sis taky odpočinula. Minimálně trvej na těch víkendech, manžel musí pochopit to, že péče o dítě je sice radost, ale i velká obětavost. Držím palce.

ellit
20. bře 2009

Jasne, ze sa musel vyspat do prace, to mu nechcem zazlievat, ale to ze ani cez vikend neprisiel k nam do spalne mi velmi vadilo. 😠
takze by to podla mna mal byt taky zdravy stred, ale ja som si ho nedokazala zariadit, no tak moja chyba 🙂
Ale teraz ked uz je malinky vacsi, tak ho nakojim len rano a potom okolo 16-17, tak sme si s kamaratkou vymysleli Dady s day... to znamena, ze v sobotu, alebo v nedelu budu deti cez den ich. Jasne, ze nie cely den, ale trebars od rana do poobedia. Ci budu doma, alebo pojdu prec, na prechadzku, do mesta, do kaviarni....je to jedno....ale jeden den sa budu venovat malym. Pretoze inak program mojho draheho vyzera tak, ze haja do 9 rano, o 9:30 odchadza do prace do takej 18 a potom ide do bazena, posilky, na poker a ma svoj program do tej 21-23 kedy prichadza domov, ale to uz maly haja a cez vikend chodil lyzovat celu zimu. Tak teraz je snad rad aj na nom. Som zla? Na nech som 😀
Moj drahy s tym suhlasil, tak som zvedava po ktorom vikende to vzda. Pretoze, uz tu bola dohoda, ze v nedelu varieva on, ale este som ani jednu nedelu od neho nic nejedla....iba ak by bol k jedeniu vzduch 🙂

ellit
20. bře 2009

shaula, no chcela by som to zmenit, ale uz je asi neskoro.
Lekarka mi povedala, ze cez vikend mozeme skusit to, ze miesto jedneho kojenia (kojim o 2 a 4-5 rano) mu mozeme dat kludne umele mliecko a nech vstava k nemu aj manzel, si mala vidiet jeho vyraz tvare 😀
Ale je mi ho luto davat na umele mliecko, aj ked viem, ze by mu to neuskodilo, ved uz nieje tak malinky.
No na teba nemam shaula, ved ty mas drobcekov dvoch, ako zvladas noci?

chasencha
20. bře 2009

ellit klobuk dole aj nad tebou 😉

daisy33
20. bře 2009

nasa mala zo zaciatku spala tak striedavo, niekedy v postielke niekedy s nami v posteli. potom bola doma, ked spala len s nami v posteli, tak som povedala manzelovi, nech sa prestahuje do druhej izby, nakolko manzel vstava niekedy aj o 3 rano. mala sa zacala roztahovat a pre 3 bolo uz malo miesta a po urcitej dobe som sa bala zeby sa mala budila ked bude manzel vstavat, niekedy vstaval o 3 alebo 4hod. rano. Teraz ma 11 mesiacov a spava v postielke, ale ked nejako zle spinka, zoberiem si ju k sebe. manzel stale spi vedla, ale ked nevstava rano zavcasu tak spi s nami v spalni. vyhovuje nam to takto.

pavluskak
20. bře 2009

V posteli přece ... 😀
Spí s námi, má docela tvrdé spaní, tvrdí, že by ho neprobudilo, ani kdyby kolem bouchaly granáty... Je fakt, že před narozením prvního miminka měl jisté obavy, jak se pak vyspí, ale zvládáme to bez problémů...
Přiznám se, že mám v okolí také odstrašující příklad, že oddělené spaní bylo začátkem konce.... 😖

pensadorcallisto
20. bře 2009

Ellit, myslim si, ze teraz je uz neskoro na velke zmeny. 🙂
To je typicka vyhovorka pre muzov, ze oni musia vstavat do prace a byt ok cely den... Osobne si mylsim, ze pre nas zeny je to tazsie. Okolo dietata musis fungovat na 100%. Davat pozor, aby sa mu nieco nestalo, zabavit ho, ked place+starostlivost o domacnost. A hlavne: Kazdy den je stale o tom istom.
Takze pre zenu to nie je len fyzicky, ale hlavne psychicky narocne...
Moj manzel vstava rano okolo siedmej a vecer prichadza okolo osmej. V praci ma toho vela, ma pod sebou viac ako stovku ludi a musi mnohych veciach rozhodnut spravne, uzatvarat obchody atd... Proste tiez musi fungovat na 100%.
Ale z prace pride domov, pomoze s malym. Kazdy piatok ide hrat futbal, tak ako dnes, ale este predtym mi pomoze okupat maleho atd...
Ma lahsi spanok ako ja. Niekedy ani nepocujem, ked maly zacne v noci plakat a on vstane a prinesie mi ho.
Rano okolo siestej uz maly nemoze zaspat, tak ho beriem k nam a on hned zaspi. To je uz taky zvyk... 😀

Niektori muzi si myslia, ze len ich potreby su najdolezitejsie. Myslim si, ze ist rano do prace a vecer sa vratit je ovela lahsie ako byt cely den a noc s dietatom. Psychicka zataz je ovela horsia ako fyzicka

ellit
20. bře 2009

pensadorcallisto, no asi uz neskoro je, ale asi sa jednoducho s niektorymi muzmi neda dohadovat. Pre pokoj domacnosti, som to radsej vzdala, ale odraza sa to asi si vies predstavit kde. Ked niekto haja 8-10 hodin denne a niekto len 3 max 4 😒 , ale tak ja jednoducho nevladzem. Lahko sa hovori oddychnutemu cloveku...

lumah
20. bře 2009

u nás tatínek spí s jedným synom v obývačke a ja s druhým v spálni. 😀 Jednak chrápe a jednak sa budia deti navzájom. 😝

vinifera
20. bře 2009

timbouctou, berenika29 a fialinka Ďakujem za kladné ohlasy. Fakt som myslela, že ma tu kočky zvozia pod čiernu zem🙂)
Ellit tiež mám priateľa pri ktorom už isté veci radšej neriešim (ako napr umývanie riadu - radšej si ich umyjem sama ako by som mala stratiť miiardy mozgových buniek rozčulovaním sa, že prečo ja musím a on nie, vyhrážaním sa že ak neumyje tak.. alebo čakaním zo tri dni, či ich náhodou neumyje...No a samozrejme umývanie riadu je len jedna banálna drobnosť z nespočetného množstva vecí, ktoré už radšej neriešim, lebo by som sa buď ja zbláznila alebo by som musela priateľa zastreliť, v lepšom prípade vykastrovať alebo inú príjemnú vec🙂) No ale myslím, že svojmu priateľovi, či manželovi? to je fuk je to chlap - toleruješ až moc.
Babenka nikdy nie je neskoro!!! Tak teda skúste aspn tie dadys days. Ja zas idem skúsiť písať diplomovku...
A inak aj ja som uvažovala nad menom Sebastian. Veľmi pekné...

mukky
21. bře 2009

ellit tak to ta obdivujem,klobuk dolu.No tak toto nie..... 😠 ja by som sa pekne krasne nastahovala do spalne,ked maly zamrnci ze je hladny,trepla by som do manzela nech mi donesie maleho do postele ,toho tvojho konkretne dost silno,prepac 😀 ,ak spi s tebou na posteli a maly odgrguje tak nech ho krasne zoberie odgrgnut,ak ma dudlik v noci a vypadne tak to by ho teda mal podavat mu on,rano by som ho napr cez vikend pekne krasne zobudila ked vsatane aj maly ,nakojila by som ho,a pekne krasne si odisla lahnut do prazdnej izby a nech sa postara.....ale viem ake sme maminy,budeme spat len aj tak na jedno oko,ci je vsetko ok...normalne som sa az rozculila....prepac mi,ale ak by som mala byt velmi osobna,ked maly bude starsi a manzel bude toto praktizovat,ten vztah otca a syna bude dost chladny,no mozno on mal taky vztah doma,tak jemu to pride normalne....tusim uz svokra nemas,tak hadam som sa nepomylila,ak ano tak prepac....neviem kolko ste spolu ale treba to ellit zmenit kym je cas este,ver mi...no a bude chvilu nepokojna domacnost,ak bude proti....ale to prejde...ja by som teda tie zmeny zaviedla cim skor...Ved ty vies ako som ja dlho hore ,kedy pisem prispevky...cez den sa venujem malemu,a aj s manzelom,po 22hodke ked zaspi mam cas pre seba,a ked chcem si nieco spatne pozriet v tv ci postudovat vselico,su 3 hodky rano,to sa maly budi na kojenie,a potom si lahnem.no a manzel vzdy chodieval spat skor ako ja,ja som v tomto nezmar,a ked rano ma volno,tak on vstane skor,je s malym take 2 hodky,a ja dospim noc,a obaja sme spokojni....ja k nemu odbieham v noci,k malemu 😀 kym som hore...no rano vstava o 4.3o,tak budem sama s malym az do vecera,a manzel spi vedla v detskej,ja som to sama navrhla,robi 12stku a ma velku zodpovednost a nebezpecnu pracu...takze nas ocko nespi s nami ked ide rano do prace,a ked prichadza z nocnej,a by nas nerusil a aj aby sa vyspal,a 3 dni ma potom stale volno,tak sme spolu...aj spolu spime,sme zohrata trojka 🙂 skus mu povedat co citis....alebo udri pastou do stola a dupni si 😀 😎 ak sa to da....vela stastia

nikes
21. bře 2009

tak já mám doma taky velký poklad. Manžela ani nenapadlo mi navrhnout, že se přestěhuje do vedlejšího pokoje. Naopak, na malou se moc těšil a od narození ji sám přebaloval a krmil. Do 14 měsíců malé jsem mlíčko odsávala a krmila ji flaškou, páč malá nechtěla sát, takže manžel mě občas v noci nechal spát a malou nakrmil. Ale naštěstí se malá v noci moc nebudila a spala až do rána, jako andílek. Od jejich 7 měsíců občas chodím na pouze noční služby na hotel do recepce, takže manžel hlídá celou noc naši princeznu a je v tom už profík. Myslím, že by se manžel měl od začátku zapojit do péče o miminko. Můj manžel taky ráno v 5 hodin vstává do práce a přesto byl schopný i v noci se o malou postarat. Mám ráda takovéto diskuze, páč si při nich uvědomím, jak mám skvělého chlapa 🙂 Budu muset být na něj hodnější 🙂

mukky
21. bře 2009

Aj ja mam teda skveleho manzela ,a sme spolu 13 rokov tak verim ze sa to uz nezmeni 😀 dnes vstal o 10 minut skor,teda o 4.20 a nastruhal malemu jablcka na desiatu 🙂 a viem ze ak by som muteda navrhla ze chcem aby aj ked do dennej ide siel spat k nam,siel by...ale mne to problem nerobi vstavat k malemu,takze chcem aby si v klude pospal,ked pride domov po 12tke,kupkame maleho spolu a venujeme sa mu obidvaja az kym nejde spinkat.Maleho sme chceli obaja...no a manzel sa chcel zenit a dietatko chcel uz davnejsie,len mamka vahala 😀 ale dnes by som nemenila za nic,chcem este aspon jedno,som spokojna a oddychnuta mamina vdaka manzelovi...

tinka08
23. bře 2009

ahojte, my to máme doma teraz podelené... tatino spí v spálni so Saminom a ja s Tamarkou v detskej. musím povedať, že ako je malá na svete, tato sa činí a max. mi s malým pomáha. kŕmenie, prebaľovanie, kúpkanie, obliekanie je v jeho réžii. dokonca je na malého urazený ak sa večer pýta ku mne... 😀 😀 😀 že vraj neverník a že sa mu celý deň staral o prdel a on teraz zdrhá k mamke... 😀 😀 😀

no malá ťahá už na 4-tý mesiac, v noci prespí už aj 6 hodín, tak sa chystám na návrat na pohodlný matrac. len sa neviem rozhodnúť, či dám Samina do detskej izbičky alebo sa obaja ohradíme postieľkami... 😅

mukky
23. bře 2009

tinka 🙂 ohradte sa postielkami 🙂 ake to je mat takto 2 deticky po sebe?Zvladas to?Jezisi ja som teraz kukla a ty mas deti 3 😀 😀 😀 tak prepac 😀 dost velky rozdiel medzi nimi...aj ja rozmyslam o babu,tak neviem ci n ie je lepsie ak to prve ma aspon 3 rocky....aby bol trosku samostatnejsi,no i si chcem uzit mojho anjelika,tak napis mi prosim a porad,trebars aj v ip,dik 🙂

gianni
23. bře 2009

ahojte
tak u nas tatik spi od narodenia maleho v obyvacke aby sa vyspal do prace ale potom aj cez vikend,asi zvyk,no teraz posledne 2 dni spal s nami v spalni,ale mne je to v podstate jedno ja som si zvykla,cize mi to nevadi ked spi aj v tej obyvacke

fiallinka
23. bře 2009

vinifera: nejdůležitější je, že máte doma pohodu 🙂, u nás spal taky pes v posteli a kdyby byl vychovaný, tak tam bude třeba i teď s malým, ale to on není 🙂, je to tele blbé 🙂, ten pes, teda...

vinifera
23. bře 2009

Fialinka. A čo to máte za psa? Niečo väčšejšie?Tak ja s tým francúzom nemám žiadny problém. To je také prasátko lenivé🙂 Len pri tom polomopsovi je to trošičku ťažšie, lebo on nikde nemôže ísť krokom ale všade hopom skokom tak musím dávať bacha. Ale inak pohoda. 🙂 Len ja sa občas neviem zmestiť do postele, lebo šak 5 kusov je 5 kusov🙂

pensadorcallisto
24. bře 2009

Wow... Ja obdivujem vsetkych, co maju psa... Ja na psika nemam trpezlivost. Ako taka 3-dnova zalezitost, to by ma potesilo, ale nastalo ee.... 😀
U nas jedna zienka z rodiny ma psika... Ona je na psikov alergicka, ale jej manzel toho psika proste chce a chce a pritom cely den je mimo domu. A ona sa o neho stara. A v tom ju ani nevim, ci obdivovat alebo lutovat. 😅
Inak, moj manzel tiez len sem-tam (1x za 2 mesiace) umyje riad, ale zasa vysava stale a aj pomoze s malym.
S tym spanim v oddelenych izbach. Myslim si, ze ak sa obaja dohodnu a chcu to, tak nie je problem. Ale ak jeden je proti a druhy si to len presadi silou, tak to problem je.
Ellit, uplne ho asi nezmenis, je to vjeho povahe, ale mozes to aspon ciastocne usmernit. Spat 3-4 hod. v noci je totalny brutal. Ja spim min. 6 hod., 7 je uz v pohode. 4 hod. su pre mna nic, to musim dospavat este aj cez den...
Stava sa zriedka...

Mukky, nie kazdy muz je rovnaky. Do toho tvojho asi ni trepat netreba, aby ti pomohol, myslim v dobrom... 😀
Ale zasa kebyze to skusi ellit, tak ten jej sa moze aj riadne vytocit a zdupkat do dalsej izby a bolo by to este hrsie. To by ju zas cakala dalsia prednaska a tym by to skoncilo. Ved pisala, ze mali aj dohodu-nedelny obed... A teda on nie je taky ten muz cinu... 😝
Kebyze od zaciatku by trvala na svojom, tak casom by si asi aj zvykol. Ale ked vidi, ze ona zvladne vsetko sama, tak nevidi dovod to menit. A to zvladne sama, asi by som dala do uvodzoviek.

tinka08
28. bře 2009

mukky tu sme viaceré baby s rovnakým osudom 😎 😎 😎

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kuk

beata.n
28. bře 2009

ahojky,tak my od začátku spíme všichni společně.přítele malýho pláč vzbudí jen málo kdy.ale jak se ted už malej v noci nebudí,tak je to vše ok.ale řeknu vám,když malého trápili koliky,pamatuji si dny,kdy fakt toho prcek moc nenaspal,pořád plakal,já už nevěděla co s ním.tak přítel vstával se mnou a snažil se mi nějak pomoc.je fakt že druhý den byl v práci docela nepoužitelný ☹ tak sem v této době navrhovala,aby spal v obýváku,ale to on nechtěl.no asi dvakrát sem tam spala s malým já,protože plakal fakt moc,navíc spát nechtěl,tak sme šli do obýváku 😀 já aspon mohla koukat na televizi 😝

kajdula
28. bře 2009

Ahojky tak my jsme spavali odděleně, protože manžel je psycho 🙂 a má problémy sam se sebou při spani 🙂 a ještě do toho měl nervy aby on nebudil malyho a naopak. Ale brala jsem to jako samozřejmost, protože pracuje jako řidič, vstává před pátou tak nechci aby nekde usnul nebo neco neudelal z nevyspani.
Ale jak se malej ustalil se spanim tak se nastehoval zpatky.
Když roste zub tak jde zase do obyvaku, prtooze to jsme tak co 2hod. vzhuru.
Ale o vikendu se stridame, kazdy se jeden den můze vyspat a druhej ma "službu" a obema nam to mimoradne vyhovuje. 😉
A ted uz kolikrat ani evi ze byl malej treba 2x za noc vzhuru.
Ja si myslim ze hodne chlapu se uz predem stresuje a potom opravdu neusnou nebo spi blbe 😀
Ale to je jejich problem 😀

kamanka
28. bře 2009

Beata...jak se to stalo, že už se ti malej v noci nebudí? Kojíš? Pořád čekám na tento zázrak a pořád nic🙂

emamamamu
28. bře 2009

u sousedky ☹

beata.n
28. bře 2009

kamanka kojím,ale už i přikrmujeme,ale prostě sem ho přestala v noci kojit 😉 dávám mu cucnout čaje a je klid,někdy stačí jen dudlík.sem ráda,že už se aspon vyspím nějak v kuse a sem pak ráno fit 😉

yasmina
28. bře 2009

ema to mame ako pochopit?

emamamamu
28. bře 2009

yasmina nic lepsiho me na otazku kde spi tatinek nenapadlo...😀