Kde žádat o příspěvek na bydlení?

bruckner
28. zář 2016

Prosím o radu, kam mám jít žádat o příspěvek na bydlení? Na úřad práce? Jsem na mateřské s roční dcerou, pobírám 3800,- měsíčně, žiji s přítelem, ale trvalé bydliště mám u matky, která je v důchodu, má tam trvalé bydliště i dcera. Žádné další příjmy nemám, tak mě napadlo zažádat o příspěvek na bydlení. Poradíte, co je k tomu potřeba a mám-li vůbec nárok? Děkuji

reinne
28. zář 2016

Příspěvek na bydlení úřad práce dle trvalého bydliště.

https://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/prisp_na_...

panickatlamicka
28. zář 2016

Prispevek na bydleni je podminen trvalym bydlistem v byte, ktereho se pnb tyka. Pokud tedy budes zadat, musis dolozit i prijmy tve maminky. Zada se na Uradu prace. Klidne napis ip, kdyz si nebudes vedet rady. Zadost je mozne napsat na netu a pak jen vytistenou poslat.

j.a.n.i
28. zář 2016

@panickatlamicka No, o příspěvek na bydlení může žádat jen nájemce nebo majitel, což nepředpokládám, že by v případě bytu, kde je hlášená, byla zrovna zakladatelka.

panickatlamicka
28. zář 2016

@j.a.n.i ano, ano.diky za dulezity dodatek.

bruckner
autor
28. zář 2016

@panickatlamicka takže jestli to chápu dobře, když mám trvalé bydliště v bytě, který je sice nájemní, resp. obecní, ale je psán na mou mamku, tak já si nemůžu žádat o příspěvek na bydlení? Co když nám na nájem nestačí? Já beru 3800,- mateřskou a máma je v důchodu😞

panickatlamicka
28. zář 2016

@bruckner tak at zazada maminka. A domluvte se spolu, at ti z toho neco dava. Jake ma tva mamka prijmy? Jake jsou naklady na bydleni?

bruckner
autor
28. zář 2016

No mamka ma duchod cca 12 tis. a najem + poplatky to dela necelych 9 tis. Rozumej, ja u mamy s malou nebydlim, bydlime u pritele, ale nejaky prispevek by se hodil, ja jsem totiz v insolvenci, celou mou materskou spolkne splaceni dluhu a pritel to tahne cele sam😞 A jemu prispevek zrejme nedaji, protoze podnika a prumerny vydelek jaks taks ma, ale ze z toho treba 3 mesice nevydela nic, to nikoho nezajima. No uvidim, kdyztak se budem nejak protloukat dal....
@panickatlamicka

ircinek
28. zář 2016

@bruckner muzu se prosim zeptat na tu insolvenci jsem v 6 tydnu tehotenstvy a v listopadu budu mit rok insolvenci jsem normalne zamnestana muj plat cini 12.000 a mam urcenou splatku 3400 a kdyz budu mit materskou tak mi taky vse vezmou nebo jak to funguje dekuji

panickatlamicka
28. zář 2016

@bruckner ja vim, ze tam nebydlite, ale to pro posouzeni zadosti neni az tak podstatne. V rychle kalkulacce mi vyslo, ze by tva mamka mohla dostat cca 4000. Odkaz na kalkulacku: http://www.kurzy.cz/kalkulacka/prispevek-na-byd...

bruckner
autor
28. zář 2016

@panickatlamicka diky moc, domluvim se s mamou a zkusime to😊

bruckner
autor
28. zář 2016

@ircinek ty jo, to ti nepovim, je to asi individualni, musis se informovat u sveho insolvencniho spravce. Ja mam splatku 3500,- a materskou 3800,-, takze skoro cela jde pryc, ale insolvenci mi povolili na zaklade darovaci smlouvy od pritele, ktery mi mesicne na to dava prave tech 3500,-, takze mi prakticky materska zustava. Takze tak😊

brookmichaela
28. zář 2016

K těm příspěvkům na bydlení bych ještě dodala, že když jsi v podnájmu a máš tam trvalé bydliště, tak každé tři měsíce musíš nosit na úřad potvrzení od majitele bytu, že platíš nájem a pořád tam bydlíš.

ircinek
3. říj 2016

@bruckner aha tak jestli rozumim dobre tak urcenou splatku co mam urcenou musim platit tak kdyz budu mit materskou tak s materske jinak dekuji za radu ja uz se lekla ze mi nezbyde pro mimi nic

yvinf
7. pro 2016

Žiju sama v RD ,jsem na úřadu práce bez podpory.Nemám žádný příjem,můžu žádat o příspěvek ny bydlení ?

kamila12345678
Autor odpověď smazal
Zobraz