Kdo má letos zdravé dítě ve školce?

jittuli
18. lis 2021

Všude čtu, jak jsou letos školkové nemoci horší než dřív, tak se chci zeptat, jestli je tu někdo, kdo má letos dítě zdravé nebo “normálně” nemocné (1x rýma, kašel bez horeček nebo antibiotik). Máme 2 měsíční miminko a starší dcera od září ve školce preventivně nebyla, ale už ji to doma nebaví, tak zvažuju pro a proti.

nikoulinka
19. lis 2021

Naše dvě děti nebyly poslední dva roky nemocné. V září přišla školka a kalamita. Byly max 3 dny po sobě ve školce. Když už ve školce byly, tak sloučené třídy s tím, že i tak jich tam bylo max 8 (z 54!). Věčně hnusný kašel, rýma. Naštěstí bez teplot. Až teď "slavíme" první odchozeny týden

elledh
20. lis 2021

@jittuli U nás katastrofa. Syn chodil do MŠ už loni, vždy týden až dva ve školce a pak 2-3 týdny doma. Vždy lehký průběh, převážně jen rýma, ale tím že jsem měla doma ještě mimčo, tak jsem ho měla doma, dokud nebyl úplně fit. Letos byl 2 dny v září, v říjnu byl snad 5 dnů a v listopadu zatím 1 den. Průběhy špatné, antibiotika, horečky, 2xpíchání ucha. Do toho to vždy chytne mladší 1,5 roku, ta už měla od loňského podzimu 4x ATB na záněty průdušek. Když kouknu na fotky ze školky, dětí tam bývá zhruba třetina a mají to takhle kolem mě všichni z okolí..🙁

gingermom
21. lis 2021

Já bych do školky dala. Naše děti byly letos taky nemocné, i děti v okolí, ne že ne - to je přece normální, že si projdou nemocemi a vybudují si do budoucna imunitu.
Jen rozdíl oproti letům minulý je ten, že teď se řeší jakákoli rýma či kašlík - lidi se špatně dívají, ve školce nechtějí brát.....zkrátka jsou všichni opatrní kvůli Covidu. A děti jsou častěji omluvené ze školky/školy jen kvůli nachlazení.

viki999
21. lis 2021

Syn dřív nijak extra nemocný nebyl, od září je ve školce, no, spíš není než je, dohromady jestli 20krat, je to hodně.. vždy 3 dny a pak 14 dni doma... okolo je to ale velmi podobné a nebylo výjimkou, že ve třídě bylo 5 děti...

medakote
21. lis 2021

Letos je to nás stonavější. Za loňský školní rok rok byl starší syn (3. třída nemocný dvakrát, mladší ve školce třikrát. Letos je starší od září nemocný potřetí, mladší to bere stylem týden ve školce, týden doma -ale ze školky nám ho strkají domů, když jednou dvakrát zakašle, nebo jednou zasmrká, před kovidem tohle nikdo neřešil- teď si mě předvolají , že je "evidentně nemocné" a že ho tam nechtějí.

bohumilakupkova
22. lis 2021

U nás teda nic moc. Syn týden ve školce a 2-3 doma. Nemá horečky, ale rýmu a kašel. Budeme řešit na imunologii. Kolektivu jsem se s ním nestranila, vitaminy dávám, má pestrou stravu...Nikdy tak často nemarodil. Začalo to už před školkou. Letos je to opravdu nějaké horší. Teď taky řeším, jestli ho omluvit na celý prosinec kvůli miminku. Nechce se mi kvůli němu, když vím, jak je mezi dětmi rád, ale asi nepůjde. 🙁

krystofovaa
22. lis 2021

@jittuli dcera nastoupila v říjnu a už má po 2 měsících zase ANTB 🤦 Syn 5 let má kašel a rýmu až ted

pavlinakm
22. lis 2021

Mozna zalezi jaky kraj, kde to jak probiha. Ale u nas v okoli katastrofa. Ve skolce v rijnu chodilo minimum deti, ted pry u dcery chodi 7 z 25, aktualne blinkaji.
Me syn zacal chodit v srpnu a doted byl 5x nemocny, v zari zelrna ryma - mel pamycon aktuálně dobira atb pro horecky a "chycene" jedno ucho.
Dcera chodila do skolky uz loni, to byla bych rekla tak nejak normalne nemocna. Letos uz je 4x. Ted dobira taky atb, protoze prestala slyset (nalez na obou usich), zarazrne rýmy. Aktulne se mi osypala a premyslim jestli do toho nechytla neštovice. Vubec se z toho nemuzeme dostat.
Po okoli vim, ze je to tak prumer 14dni doma a tyden skolka ted.