Kdo vymýšlel jména pro vaše mimi?

alfula
9. led 2007

holky zajímalo by mě,kdo vymýšlel jména pro vaše mimi,vy samy nebo manžel?Jak jste našli to pro vás pravé jméno pro vaše mimi? 🙂

leniik1
9. led 2007

Tak u nás jsou favorité spíš česká jména a vybírali jsme oba.Já vzala kalendář a četla jména a co se mi líbilo jsem navrhla manža schvaloval ale pro kluky spíš vybíral on.Pro holky máme Karolína a Klaudie nevíme jestli s K nebo Claudie.Ale spíš s K.Aby to bylo KK. 🙂Kluci jsou typicky česká jména. 😉

krista
9. led 2007

Alfula, Sára a Celine je moc hezké. Vy jste všechny tak světové! 🙂

Ambret - přesně tahle jména se mi líbí z českých!

andik
9. led 2007

alfula,Tobias má německé příjmení a já taky,takže to jeho jméno se k němu naprosto hodí. 🙂

krista
9. led 2007

leniik1 Karolina se mi také líbí ale bohužel je to moje neteř 😔

wendy7
9. led 2007

já mám roční holčičku Jasmin.je to hodně oblíbené jméno v německu,Rakousko a taky hodně u turků,ale ti ho píší Yasmine 🙂 Vybrala jsem to jméno já,příjmení má taky cizí,po přítelovi,který je němec. 🙂 taky bych volila pro české příjmení jen česká jména,zbytečně pak komplikujete malým život.Mě osobně se Mia vůbec nelíbí a když je za tím české dlouhé příjmení,nezní to hezky.

kristi
9. led 2007

wendy, vsak ti to taky nikdo nenuti, tahle diskuze neni od toho,a by se rikalo co se komu nelibi, ale aby kazdy rekl, jak a proc to jmeno vybral 😉

wendy7
9. led 2007

nemyslela jsem tebe,ale tu Janoškovou,to zní divně 😀 já si své jméno vybrala pro malou proto,že mám ráda vůni jasmínu. 🙂

kristi
9. led 2007

wendy, tak to jsme dve...jsem to videla i pocesteny, Jasmína, a to se mi nelibi...jo, jeste se mi libi Carla, ale to doma neproslo..

gaboca
9. led 2007

ahoj.no kristi jsem moc nadšena,že se začínají i v této zemi konečně dávat dvě jména.já mám dva syny.starší se jmenuje David Gabriel,mladší je Maxim Filip.v madarsku,odkad moje rodina pochází je to uplně běžná věc,jen tady se tomu většina národa diví.taky na slovensku je to oblíbené.tvuj výběr je výborný 😉

mishabv
9. led 2007

a jaky vyznam/vyhody nebo co maji dve krestni jmena?

jiji
9. led 2007

ahoj holky, koukám, že jste tu řešily jméno Amélie. Jmenuje se tak má tříletá neteř, sedí to i k příjmení Jochová. V kalendáři je zatím pouze Amálie, ale viděla jsem to už i v obou verzích. Amálie/Amélie. Říkají jí různě, Meli, Melinko, Ameli, Amálko a taky Lio. Mám pocit, že to jméno pomalu začíná být moderní, Amélii má i pokud vím ten náš akrobat na lyžích (teď mi úplně vypadlo, jak se jmenuje 😀 )

snehurka.janinka
9. led 2007

taky si říkám,na co 2 jména pro děti,není to zbytečný?David gabriel,jedno stačí ne?

kristi
9. led 2007

misha, no ja nevim...treba si pak bude moct vybrat,jak chce, abychom ji rikali nebo jen proste proto, ze je to neobvykle a hezke atd

jiji...Valenta 😉

gaboca
9. led 2007

u nás v rodině je to běžné 🙂 .význam?jeden z nich je ten,že nebude patřit mezi ty deti,co si stoupnou ve chvíli,když pí.uč zavolá Honzíku.ja proti Honzíkum nic nemám,je to hezké,české,ale mě osobně ta hodně jetá jména nesednou.každý máme jiný vkus a tady to pouze probíráme.ne 😀 .

gaboca
9. led 2007

dík kristi 😉

jiji
9. led 2007

Jo, díky kristi. Tři ženský jsme si tu na to nemohly vzpomenout. No neschopnost. Furt se mi do toho motal Janda, ale bylo mi jasný, že ten to není.
Jinak u nás se asi nic extra řešit nebude, bo by mi skoro nic neprošlo. Chtěla jsem Adrianu, o čemž přítel nechce ani slyšet, Elenka mi taky neprošla, jediný, co jsem protlačila je po něm Michaela. Kluk asi Ondřej, to mi celkem prošlo. ještě se mi líbí Viktor, ale vzhledem k tomu, že se má mimčo narodit koncem července, měl by chudák svátek i narozeniny zaráz. Jinak příjmení bude mít naprosto typicky český, Hájek/Hájková.

morusa
9. led 2007

Ahojte holky, u nás jméno pro holčičku bylo jasné čtyři roky dopředu a to Klaudie ,ale ve chvíli jak jsem otěhotněla, tak se mi to postupně nějak přestalo líbit a zatím to vyhrává na celé čáře Vanessa, někdo říká, že se k příjmení hodí, někdo říká, že ne, nám se to ale líbí a hlavně nikdy člověk nedá jméno takové,aby se líbilo všem. No a u kluka to byl velký boj, protože přítel chtěl původně, aby byl po něm Petr, což já nechci, tak pak přicházely na řadu Filipové a Davidové,Šimonové, náš velký favorit Kryštof, který se líbí oběma, bohužel nejde k příjmení,no a nakonec přítel přišel s Matyášem a na tom jsme se vyjímečně shodli oba, takže zatím je to Matyáš x Vanessa.

mishabv
9. led 2007

ja jsem vubec nerikala, jestli jsem pro nebo proti, jen se ptam, abych vedela, co k tomu vede vas
a gaboca, pokud si prvni syn vybere, ze chce byt oslovovany jen david a druhy, ze bude filip, tak se jim taky muze stat, ze jich bude ve tride vic
a nebyva to tak, ze prvni jmeno ti daji rodice a to druhe mas po krestnim otci?
a jak je to vlastne podle ceskych zakonu? musi pak psat vsude obe jmena? z americkych filmu jsem ziskala pocit, ze tam maji dve jmena vsichni, ale jedno si proste vyberou a pouzivaji a to druhe uz potom prakticky nikdo krome nich nezna... 😖

kristi
9. led 2007

misha, 2 jmena bude mit v rodnem liste, v Op atd...no, praxe je dle me takova, ze se pise to bude zkracovat jako Mia I. Hanzlová...samozrejme to muezs psat vsude cele, jak se ti bude chtit

mobina
9. led 2007

kristi ty nakonec nejsi jen Hanzl?

kristi
9. led 2007

mobi, ne a ani jsem nechtela byt...

helabella
9. led 2007

Ahoj holky, jsem pro dvě křestní jména, sama je totiž mám 😀 Naší Kačce jsme nakonec nechali jen jedno, už tak to bude mít dlouhé, ale pro případného dalšího kluka chystáme Šimon Petr 🙂

protea
9. led 2007

Ahojky,
tak mi se s manželem shodli na jménu pro kluka oba bude to Jiřík po tátovi a po dědovi, ale u holky jsme se neschodli, tak manžel řekl že já si pojmenuji první a on druhé dítě.
Takže holčička bude Anička, když se teď narodí.

gedren
9. led 2007

Abych zase rozvirila vody 🙂, ja bejt Miou Isabellou, tak asi kristi utrhnu hlavu 🙂)) Ale kazdej rodic at si pojmenuje dite jak chce, voni vam totiz muzou klidne utrhnout hlavu i za Honzika nebo Lucinku 🙂, proste netusime, jakej budou mit vkus. Nase kolegyne rika, ze kazdy by mel mit pravo si v 18 letech zmenit jmeno 🙂, ja s ni souhlasim, sama si cca od 18 rikam johanka a svy pravy jmeno pouzivam jen na nejnutnejsi uredni listiny - ani mnozi moji kolegove ci pratele nevi, jak se skutecne jmenuju 🙂

Jinak pri vyberu jmena jsme taky brali ohled na to, aby se hodilo ke kazdemu veku (treba Zuzana nebo Patrik jsou jmena, co mi moc nesedi k sedesatiletym duchodcum, takovyho Bohumila si naopak umim predstavit az tak od 40 vejs 🙂) a taky aby to bylo jmeno aspon trochu mezinarodni ci prelozitelny (taky jsem nesnasela, kdyz jsem musela cizincum hlaskovat Drahomiru 🙂, s johankou to celkem jde a neobtezuju se vysvetlovat, ze se tak ve skutecnosti nejmenuju 🙂)

kristi
9. led 2007

gedren, mne se Helenka i Johanka moc libi...mas recht, ze Helca se tedka moc nedava, tudiz je to taky tak trosku exot. jmeno...ty jo, a nestras ze me Miuš urve hlavu, bojim bojim...

gedren
9. led 2007

kristi zatim neboj, tatinek ji asi jeste dlouho prepere 🙂

baruna
9. led 2007

Tak u nás už je konečně rozhodnuto. Holčička bude Rozálie a pokud to bude náhodou chlapeček tak Matyáš.
Jinak se mi ještě líbí Bára, Taťána a pro kluka Bruno a Vincent.

kristi
9. led 2007

barunko, gratuluju...moc hezky

anastazie
9. led 2007

kristi, mia byla taky moje favoritka a cele to je krasne jmeno 😵 i valerie byla 😀 nez me polovice premluvila (teda skoro) na holcici japonske 😀

baruna
9. led 2007

Kristi jé to jsem ráda, že se to někomu líbí. U nás si všichni klepou na čelo, co to je za jména. Ale nám se líbí a myslím, že i k příjmení Veselá/Veselý to jde.