Kdo vymýšlel jména pro vaše mimi?

alfula
9. led 2007

holky zajímalo by mě,kdo vymýšlel jména pro vaše mimi,vy samy nebo manžel?Jak jste našli to pro vás pravé jméno pro vaše mimi? 🙂

kristi
9. led 2007

alfulo, vybirali jsme spolecne, mala mela byt puvodne Valerie...ale ja pak nekde cetla o Ester Geislerove a jejich dvojcatkach, a ona ma dceru Miu Rosu, coz me absolutne nadchlo...tak jsem to navrhla a proslo to...no a pak se nam to zdalo hrozne kratky, vzhledem k prijmeni, tak jsme jeste otevreli nejaky anglicky stranky a vybrali k tomu jeste Isabellu...

alfula
autor
9. led 2007

moje kamarádka má zase malou,která se jmenuje Ellen Mia.Přiznám se,že se mi tahle jména moc líbí,ale k českým příjmením vypadají divně.

krista
9. led 2007

My jsme je vymýšleli tak nějak společně.
Nejřív jsme taky uvažovali nad tím co by se nejvíc hodilo k příjmení, aby to nebylo moc ušišlané protože máme v příjmení "š". A nejvíc nám padla do okna Nikolka, Kristýnka a pro kluka jsem chtěla jméno po manžovi, protože je to takové to pokračování rodu, ale ještě si nejsme na 100% jisti.
Cizí jména si mi také moc líbí, ale s tím by asi manža nesouhlasil, v tomhle jsme tak trochu konzervativní 🙂

kristi
9. led 2007

no, my az tak cesky prijmeni nemame, takze pohodicka

krista
9. led 2007

Tak to jo. My máme spíš takové maďarské a ve spojení s Mia Rosa to zní fakt krkolomě, ale když se to k sobě hodí tak proč ne 😉

andik
9. led 2007

My jsme měli pro holčičku jméno Nelly,to vymyslel přítel,já jsem chtěla Lara,ale nakonec vyhrála taky Nelly,bylo to takové roztomilejší a jemnější než Lara,ale pak nám lékař řekl,že to nebude princezna,ale malý rošták a tak jsem asi 4 měsíce před porodem vymýšlela jména.Nic se mi nelíbilo,nehodilo se to k příjmením,až jsem narazila na jméno Tobias,všem se to doma moc líbilo a byli nadšeni,takže máme Tobíska.Navíc se super hodí k příjmení,máme ho cizí. 🙂

krista
9. led 2007

Tobias je taky moc hezké jméno, ale my fakt musíme zůstat u těch českých 😒

andik
9. led 2007

děkuji,proč musíte zůstat u českých jmen?Můj přítel je taky hodně konrezvativní,ale jméno chtěl nevšední a cizí,tak jsme měli stejný názor.Ze začátku malámu každý říkal Tobiáš,trvalo,než jsme lidem vtloukli do hlavy,že je Tobias bez Š 😀

gedren
9. led 2007

My mame nastesti dost podobny vkus na jmena (hlavne se chcene vyhybat extremum, tedy jednak ctyri nositele ve tride, druhak ctyri nositele v republice - ja jsem Drahomira a svoje jmeno nenavidim 🙂). Helenku jsem navrhla ja a manzel souhlasil, ze presne neco takovyho si predstavoval 🙂. Pro kluka jsme jmeno vybrany nemeli, ze to kdyztak rozhodnem az na sale 🙂 - bylo par horkych kandidatu, ale vubec nevim, kdo ktereho z nich vymyslel. Snad jen manzel dost chtel Jakuba a ja byla proti, ne ze by se mi to jmeno nelibilo, ale ze jich je ted fakt strasne moc 🙂

Jinak nevim, jestli je to jen muj dojem, ale prijde mi, ze pro holky existuje spousta hezkych neokoukanych jmen (Helenka je priklsdem 🙂), kdezto u kluku je to par jmen, ktery ale ma kazdej druhej (Jan, Jakub, Michal, Martin, Tomas, Petr, Pavel...), pak dlouho nic a pak uz jsou akorat ty Silvestri a Vincencove 🙂

kristi
9. led 2007

podle me jde o zvyk, my se jeste museli ridit tim,ze muj muz ma uz 7 neteri a synovcu,tak abychom se neopakovali

krista
9. led 2007

Andiku u těch českých jmen musíme zůstat protože máme to nevšední příjmení a v kombinaci s cizím jménem to zní šíleně - naše díťátko by bylo chudák. Mě se ta česká koneckonců taky líbí, takže zase tak mi to žíly netrhá.

Manža by mě asi poslal do kelu, kdybych chtěla cizí jméno, no ale nicméně to zkusím dneska nadhodit. Schválně vám pak napíšu jeho reakci 😀

Gedren, taky se snažíme vyhýbat extrémům, nechci aby mě pak mé dítě za to nenávidělo! 😀

Kristi, naši příbuzní už nám také vyfoukli spoustu jmen, která se nám líbí, no jo: "kdo dřív přijde, ten dřív mele"! 😝

andik
9. led 2007

krista,tak to jo,to bude jistě rozumnější dát české jméno,mě se česká jména taky líbí,je to jistě lepší než dát některé cizí,které se pak nehodí k českýmu příjmení.Mě se osobně taky nelíbí ta kombinace cizí jména a česká příjmení,zní to divně.Ale ne každé jméno,samozřejmě,že se některá hodí,ale například tady padlo jméno Mia,to se mi k českému příjmení moc nehodí????

kristi
9. led 2007

ono jde o to, co se bere jako ceske prijmeni...my jsme Hanzlovi, takze Mia Isabella Hanzlová, což se mi zda krasny..

krista
9. led 2007

Kristi to je opravdu krásná kombinace.
No a my jsme Olšiakovi, ale ne že to budete někde vykládat 🙂
Takže Tobias Olšiak nebo Mia Isabella Olšiaková by mi asi jednou utrhla hlavu 😀

andik
9. led 2007

krista,tak to chápu,to je opravdu lepší dát české jméno 🙂 nemůžu si pomoci,ale mě se ta kombinace Mia Hanzlová nelíbí,nic ve zlém 🙂

kristi
9. led 2007

andiku, v pohode...kazdej mame jinej vkus...

andik
9. led 2007

jméno je ale krásné,takové vznešené.kristi,doufám,že je to ok? 🙂

mishabv
9. led 2007

holky, ted jsem videla nejaky americky film a tam rikali holce Mia jako zkraceninu od Amelia, tak mi prislo, ze to neni spatny napad, dat normalni ceske Amelie a pak ji treba i rikat Mia a ona si vzdycky bude moct vybrat, co se ji bude v dospelosti libit vic

andik
9. led 2007

má kamarádka má Ellen Mia Janošková to mě přijde taky divný,je to moc dlouhý.Jen Mia Janošková zní jistě lépe!

kristi
9. led 2007

andiku, modrou krev sice nemame, ale i tak se mi Miuška proste hrozne libi a urcite bude jedina ve tride atd...
misha, to byl asi Denik princezny, ne??

krista
9. led 2007

Andiku mě se to moc nezamlouvá ani jedno, nemůžu si pomoct Janošková je takové moc české a Ellen Mia moc cizí 😀 Nevím jak bych to řekla, a Amelia je v české kalendáři?

mishabv
9. led 2007

kristi, patrne ano 🙂

mishabv
9. led 2007

Ellen Mia Janouskova je podle meho dost divne, Janouskova bych rekla, ze je hodne ceske prijmeni
krista, nezkoumala jsem to, ale myslim si, ze Amelie (dlouhe prostredni e) je normalni stare ceske jmeno

kristi
9. led 2007

krista, Amélie je v kalendári, tusim...ale tu uz ma taky hodne moc lidi...navic, v dubnu ji porodi ma kamoska, takze to jsem musela zavrhnout...

mishabv
9. led 2007

fakt ji ma moc lidi? a ja myslela, ze byl jen boom po filmu Amelie z Montmarteru a ted ze uz se zase nedava, ja teda zadnou neznam ve svem okoli 🙂

andik
9. led 2007

no právě,o tom jsem tady psala,že si myslím,že někdy k těm českým příjmením prostě takové dlouhé cizí jméno nesedí a je to jako pěst na oko.Amélie je krásné jméno. 🙂

ambret
9. led 2007

My máme tři holčiny, Nikolku, Kristýnu a Elišku, ale cizí jména jsou také moc hezká.
Kristy, mě se taky Mia Isabella Hanzlová zdá docela dobré, proč ne 😉

kristi
9. led 2007

a kdyby jsme meli jeste jednu, tak to bude Allegra...

alfula
autor
9. led 2007

já mám Sáru a Celine,obě mají cizí jména po ex manželovi,kdyby byli po mě,bylo by to šílené,Sára Jedličková a Celine Jedličková to by mi daly!! 😀 taky se přikláním k andíkovi,že je lepší dávat jména česká než cizí k takovým příjmením,andik,co máš za příjmení Ty?a malej?

krista
9. led 2007

Jo v pořádku kristi tobě to necpu, já myslela pro sebe 😀 Ty si nech svou Miu Isabellu Hanzlovou - to je moc pěkný!

No já nevím ještě to musím zkonzultovat s manžou a nakonec stejně skončíme u těch českých 🙂