Kdo vymýšlel jména pro vaše mimi?

alfula
9. led 2007

holky zajímalo by mě,kdo vymýšlel jména pro vaše mimi,vy samy nebo manžel?Jak jste našli to pro vás pravé jméno pro vaše mimi? 🙂

betule007
13. led 2007

To je fakt,co já se nanadávala svojí mamce za to,že mě pojmenovala Alžběta!Každému se to jméno líbilo,ale já ho nemohla v pubertě ani slyšet.Navíc si mě lidi bud vůbec nepamatovali jménem anebo až moc dobře,takhle blbě se žádná holka v okolí nejmenovala.Ale už jsem se s tím smířila,co mi taky jiného zbývá,že?Ale trvalo mi to hooooooooooooooooooooooodně dlouho.

ranyah
13. led 2007

Nasi mne take nadelili hodne neobvyklym jmenem (ackoliv v ceskem kalendari je). Nejdriv jsem ho nemela rada, ze zni nejak divne, ale od svych 14ti ho miluji a jsem za nej moc rada 😉

lucisa
15. led 2007

My s manželem, když jsme čekali první dítko, jsme seděli snad od samého počátku nad knížkou Jak se bude vaše dítě jmenovat? No, teda spíš já. Manžel totiž hned na začátku řekl, že klučičí se mu nelíbí vůbec žádné, tak to ať si vyberu, jaké chci a holčičí, že se mnou když tak nějak probere 😅
Dopadlo to tak, že veškerá klučičí jména, která se mi líbila, měla v jeho očích v sobě něco divného. Já si přitom libuji ve jménech jako Kryštof, Tobiáš, Tadeáš, Matouš, Šimon, Sebastián, Artur, Alex, Max(im),...., ať už v české nebo v cizojazyčné podobě.
Pro holky se mi líbilo jmen ještě víc a protože jméno Dominika, které bylo mým favoritem asi od 12-16 let, mi vzala má kámoška, tak jsem se zamilovala do Noemi (v překladu radost, půvab) a manžela jsem už při našem seznámení intenzivně "masírovala". Takže u holky bylo jasno. Pak se nám ještě moc líbila Nelinka a jelikož jsme si nebyli jisti, jestli se nám někdy v budoucnu ještě podaří holčička, tak jsme prvorozené dceři dali pro jistotu obě jména 😉 Moje mamka to těžce rozdýchávala, moje babička si dodnes pamatuje přesně jen Nelu, ale mi je to jedno. Dcerce se to zatím líbí a zásadně se představuje oběma jmény. Dokonce si mi už i stěžovala, že ji ve školce říkají jenom Nela, i když jim to pořád říká 😀 Takové starosti se jménem už ve školce - ti rodiče by zasloužili 😵
U druhé dcerky jsme věděli pohlaví, takže Tobiáš Artur (který byl naplánovaný), ještě nedostal svůj prostor a my museli vymýšlet něco, co by se aspoň trochu hodilu ke jménům první dcery, aby to pak nevypadalo každý pes, jiná ves. Manžel chtěl Natálku, já Aničku, tak jsme jméno akorát přepsali do francouzské podoby a bylo.
Kdyby se nám v budoucnu podařila třetí dcera, tak už na ni čeká další náš favorit, který se mě drží od druhého porodu, kdy jsem slyšela jméno dcery maminky, která se mnou rodila. Měla Sofinku a já jsem z toho jména hotová. Třetí dcera = Mia Sophia (nebo Mia Sofia), příp. Amelia Sophia.
Mimochodem, tu Amélii má nejen Aleš Valenta, ale i Lucie Zedníčková.
K příjmení se nám naštěstí hodí všechna jména, ale u holky bych to až tak neřešila, stejně se jednou (možná) vdá, nebo taky "vyfasuje" ještě lepší kombinaci.
Už vidím Gedren, jak mi trhá hlavu, ale nám se to fakt líbí, i když okolí to ještě moc nebere, ale zvyká si 😉
A propos, když jsme čekali druhé dítě, tak se mamka už hrozila předem, protože jsme jí nechtěli říct připravená jména a všude rozhlašovala, že to bude beztak Franz Josef II. 😀 😀
Jo a Gedren, Helenka je fakt moc pěkné a trochu zapomenuté jméno.

andik
16. led 2007

tak včera u mě byla těhotná kamarádka a zvolila si jméno Amélie,pak mi volala další těhulka a že čekají holčičku a chce také Amélii 😀 😀 tak jsem se smála,asi začíná tohle jméno být velice moderní a oblíbené 🙂

len
16. led 2007

Luciso, teď jsi mi připomněla moji babičku, když píšeš, jak dcerka vyžaduje, aby se jí říkalo oběma jmény - Noemi Nela 😉 Taková historka pro zasmání, už jsem ji tu kdysi psala - babička měla spoužačku Zlatušku, která vyžadovala, aby její jméno nikdo nezkracoval - ona nebyla Zlata, ale Zlatuška! No, jako dítě s tím prý byla nesnesitelná, tak se všichni divili, že na třídním srazu po pár letech jí někdo řekl Zlata a ona ho neopravila... Vysvětlení bylo jednoduché - vzala si Frantu Držku a jakožto paní Držková na té Zlatušce už netrvala 😀 Myslím, že dneska je doba naštěstí trochu jiná, takže asi kdyby si jednou Noemi Nela chtěla vzít Frantu Držku, asi by si ponechala spíš rodné jméno 🙂

1980mat
16. led 2007

My sice mimčo ještě ani zdaleka nečekáme, ale s přítelem o jménech mluvíme už teď. Minulý víkend jsme udělali takovou anketku. Každý jsme si vzali kalendář, papír a tužku a napsali jsme nezávisle na sobě na papír sedm holčičích jmen a sedm klučičích jmen. Chtěli jsme zjistit, zda se shodneme alespoň na něčem a shodli jsme se na dvou holčičích jménech a na dvou chlapeckých jménech. Takže už máme pomalu jasno, jak naše případné děti pojmenujeme. 😀

majka12
16. led 2007

My plánujeme mimčo na příští rok, ale o chlapeckém jméně má manžel už jasno -Maxmilián- zkráceně Max. A holčička by se nám líbila Patricie,ale je dost obtížné vymyslet zdrobnělinu a jenom Pat je takové krkolomné. Nejhorší ale na tom všem je, že ani jedno se nehodí k našemu zřejmě druhému nejrozšířenějšímu českému příjmení ( po Novákovi). Jenže manžel nějak nechce od těchto jmen odstoupit. Jinak já jsem své rodiče za své ryze české jméno hodně proklínala, ale bylo to asi tím, jak mi říkali ve škole. Jmenuji se Marie, ale hnusná učitelka mi říkala Maruno 😝 nebo Máňo 😠 .Jedno lepší jak druhé.Je fakt, že teď už mi to tolik nevadí, protože mi hodně přátel říká Mařenko nebo Majko a to je fajn.A pro manžela jsem prostě Miky.

lucisa
16. led 2007

len: no to by fakt byla bomba. Jedna naše sousedka byla za svobodna Vaculíková a všechny děti se jí posmívali, že je Culíková (v našem regionu ve smyslu culík = pánské přirození). Celé dospívání se těšila, až se jednou vdá a bude mít klid. A teď se jmenuje Vocasová 😀
majka12: Maruška je dnes velmi populární jméno a učitelku bych za Marunu fakt asi....
Přitom každé jméno je pěkné, když se pěkně vysloví, tak nevím, proč to spousta lidí przní. I když si myslím, že dnes, když je ten výběr jmen o hodně větší, tak už asi není tolik potřeba různých výrazů na odlišení třeba 5 Mařenek ve třídě.
A mimochodem, Patricie je také moje oblíbená - Paťka, Paty, Paťulka, Patrika...

stalesh
18. led 2007

Mě se líbí jméno pro holku Lada a pro kluka nejspíš Richard, Viktor, Filip, David. Myslíte, že se hodí Viktor Míček? Líbí se mi k "měkkému" příjmení "tvrdší" jméno.

ridzik
2. únor 2007

Tak mě se líbí pro holku Valentýnka,Laura,i když je to takové tvrdšší,ale hezké 🙂 pro kluka asi Gabriel,to je zatím náš favorit. 🙂

lennis
2. únor 2007

Laura se mi taky líbí, ale budeme mít Viktorii nebo Honzíka (po manželovi), kdyby bylo po mým, tak to bude Alex.

lucika
28. bře 2007

Ahojky holky, tak my jsme s manželem už strašně dlouho rozhodnutí pro Terezku, nějak jsme se do toho jména zamilovali a tak nějak počítáme s tím, že jednou budeme mít holčičku 😀 Kdyby to byl kluk, tak zvažujeme Jakuba, Honzíka, Filipa...občas přijdeme s novým nápadem. Jinak já jsem se už dávno zamilovala do jména Sofie (Sofinka), jenomže přijmení máme na S a manžel nemůže přežít takové iniciály 😖 Ale uvidíme. Švagrová čeká holčičku a zatím to vypadá na Amélii, sestřenka má Agátku. No a já se jmenuje podle sušenek - Lucie. Celkem běžné jméno, ale v mém případě má takový srandovní původ, protože našim se to jméno zalíbilo až podle těch sušenek, sice se už dneska nevyrábějí, ale byly dobroučké 😉

martinnaa
28. bře 2007

lucika:Taky mame Terezku a taky jsme uvazovali o Jakubovi tak ti to schvaluju i ta Amelie se mi libi ale to az budeme mit nekdy druhou holcicku 🙂

jita2
28. bře 2007

No my jsme dlouho vybírali a na poslední chvíli jsme zvolili Marušku a jsme za to jméno moc vděčni, hlavně že není na žebříčku top, že jich nebude jako máku 😉

martinnaa
28. bře 2007

jito a na kluka jste meli jake?

carlisse
28. bře 2007

Ahoj holčiny, my máme připravenou Adélu a Adama. Hodí se nám to hezky k příjmení a jména se nám moc líbí.

lucika
28. bře 2007

martinnaa: vaše Terezka je rozkošná 😉
carlisse: taky moc hezká jména.
Já mám teda ještě problém s tím, že se mi líbí více jmen, ale když si k nim přiřadím někoho, koho znám a moc ho nemusím nebo se mu škaredě říká, tak se mi to jméno přestane líbit 😅 A úplně nejhorší je, když má tak někdo pojmenované zvíře. Sousedi mají dalmatina Nelu, druzí zase dogu Miu...taková hezká jména, ale já v nich pak vidím ta zvířata 😉

jita2
28. bře 2007

martinnaa,
na kluka jsme měli top klasiku - Honzíka 😉

martinnaa
28. bře 2007

lucika:Dekuji taky se mit o nelibi kdyz ma nekdo pojmenovaneho treba psa napr.Bara, Agata a podobne...

bambulik
1. čer 2008

já odmalička chtěla Kateřinu a taky jí máme, jupí...
no a druhý mimi by bylo Honzík nebo Nela

iris
1. čer 2008

my máme Tomáška...ale původně to měl být Šimon, to se nám moc líbí, jen nám vycházel termín na prosinec,chudák, slavil by vše v jeden měsíc 😀 A Tomášek je nádherné jméno, u holčičky jsme přemýšleli o Nele, Lucince, Kačence nebo Elišce, mně se teda mooooc líbí Kristýnka,ale to u manžela neprošlo.

lenerka
1. čer 2008

ahoj

tak jména jsem vybírala já a manžel je odsouhlasil
máme holčičku Kačenku
a kdyby to byl kluk tak to měl být Vojtěch
pro druhé chci asi Karolínu Elišku Nikolu
a kluk nevím jestli to bude stále ten Vojta je jich spousta
možná Kuba uvidíme to budeme řešit až za rok

aniska
2. čer 2008

ahojik tak u nas vyberal meno chlap, mali sme mat Ferdinanda, aj som s tym bola zmierena(mne sa inak pacilo meno Maty83-ale stra3ne velmi, lenze to je uz synovec), ale hned ako sa maly narodil tak som vyhrkla-Matej!! a bol Matej 😀

leninn
2. čer 2008

no, my máme Báru a naše známá má také psa Báru, ale já už si z toho dělám legraci, že se jdou venčit Báry 😀

poppy
2. čer 2008

My máme Nellu a sousedi u našich mají taky pejska Nelinku🙂 Mě se však Nella pořád líbí a jsem ráda, že ji máme. Kluk by byl Honzík po tatínkovi. (Já chtěla Tobiáše, ale ten neprošel...) U druhé holčičky by se mi líbilo jméno Emma, chlapeček by asi zůstal🙂

jadviga
2. čer 2008

Ahoj holky, čekáme holčičku a nemůžeme se rozhodnout Emma nebo Ella ????? Emička nebo Elinka ???? ☹ Co se Vám zdá hezčí??? Pro kluka to bylo jasný Adam,ale bude to děvčátko,tak tápu 😀 😀 Poraďte

liviky
2. čer 2008

ahoj Jadvigo,mě se víc Líbí Ella,je takové krásně ženské 🙂
My jsme se o první Viktorku snažili 2roky,tak nám jméno Viktrorie připadalo příhodné,protože naše malá byla takové to hlavní vítězství a jméno Viktorie je ze slova victory,což znamená vítězství 😀
..no a u druhé jsme vymýšlely dlouho,ale nakonec jsme se shodli na Lilien,české Liliana se nám nepozdávalo,tak proto Lilien,no a došli jsme k tomu,když mi ten můj říkal mamko co to nosíš v břiše,to zas bude pěkné KVÍTKO,a kvíteček to je a zatím krásně čistý jako lilie! 😀

nikka.vo
2. čer 2008

jadviga - Ella 😵 😵 😵

tictac
2. čer 2008

jadviga - mne se vic libi Emma, ale hlaskovane samozrejme s mm, Ema vypada dost divne.... 🙂

My mame vybrane jen jmeno pro holcicku, pro kluka se nemuzeme shodnout. Take nevybirame jmeno ceske (ale musi znit v cestine rozume), takze jsem si vybrala jmeno Quaillah, ktere jsem si mirne upravila hlaskovanim na Kaila (pripadne Kayla), vyslovuje se oboji stejne. kdyby mela kazdemu hlaskovat tu puvodni formu, tak by ze me radost nemela 😀 😀

kristi
4. čer 2008

jadviga, Ella samozrejme.....taky se na ni chystam 🙂