Kdo vymýšlel jména pro vaše mimi?

alfula
9. led 2007

holky zajímalo by mě,kdo vymýšlel jména pro vaše mimi,vy samy nebo manžel?Jak jste našli to pro vás pravé jméno pro vaše mimi? 🙂

anastazie
9. led 2007

baru, i kdyz rozarka, dorotka, doubravka atd.se mi taky mooooc libi, fakt 🙂 to by ale neproslo...moc...staroceske 😉

kristi
9. led 2007

a co Dora??

kristi
9. led 2007

anastazie a jaky japonsky??

anastazie
9. led 2007

kristi, IP, jinak me tu sezerou 😀

kristi
9. led 2007

sup, sup

anastazie
9. led 2007

a klucici zase svedsky, to se libi nam oboum, ale nejde jako zdrobnelina...vubec ja bych rada kluka, ale ty jmena...pro holky se nam vybira snaz 🙂
pak se mi jeste libi jasmína (to jsem si precetla, ze tobe ne) a charlotta

gedren
9. led 2007

kristi, ja Dorku chtela a manzel ze ne, ze to je prej jak Fidorka 🙂 Kamaradka pulrocni Dorku ma 🙂

anastazie
9. led 2007

dora...ja uplne vidim tu doru z tri orisku, si nemuzu pomoct 😉 😀

kristi
9. led 2007

jeee, a ja mela prezdivku Fidorka....

gedren
9. led 2007

Tak to je dobry kristi 🙂))

baruna
9. led 2007

Kamarádka má Dorotu. Když mi to říkala, tak se mi hned vybavila Dorota Máchalová 😀 😀
A teď se u nás v porodnici narodila holčička Berta - taky hezký. Mě se tyhle hodně starý jména moc líbí.
Jo a kamarádka má Ibtisam a Annisu - jen nevím, jestli to píšu dobře, jsou to arabská jména.
Jé a Doubravka je kouzelný jméno. Ale to by u nás neprošlo, protože za vsí nám protéká řeka Doubravka 😉

usamartin
9. led 2007

Ahojik. My vybiraly take spolecne. dvojvajecna dvojcata = vice navrhu, vic jsme si s tim pohrali, aby se to k sobe hodilo. Kdyz jsme zjistily ze budeme mit "parecek" manzel navrhl ze jako druhe jmena muzou mit po nas Katty a Martin . me se to moc libilo, ale ted jeste vymyslet jmena hlavni ! Nejdrive to mela byt Avery Katt a Alex Martin,ale stejne jsme vymysleli dal. Den pred porodem to mela byt Amy Katt a Anderhew Martin. A po porodu , kdyz jsem mela nahlasit jmena ... jen sem zavrela oci a premyslela a manzel mi rekl - Anne Katt a ja pak je dodala Matthew Martin a bylo to !! 🙂 takze konecna jmena jsme vlastne vymyslely az po porodu ! 🙂

gaboca
9. led 2007

jak moje maminka říká:všechna jména jsou hezká,když se hezky vyslovují. 🙂 .a má pravdu 😉 že holky?takže je hezky vyslovujme a dítka nás určitě bít nebudou 😀

bibinka
9. led 2007

my sme od momentu plánovania chceli Filipa. Počas tehu som mala "stavy", že sa mi páčili aj také šialené mená(sorry, boli to hormóny) ako Teodor, Cyril.
Keď nám oznámili , že to bude asi holka, bola ihneď Evička. Nakoniec to bol predsa len Filipko.Ďalšie tipy boli Samuel, Šimon, Vincent. Manžel túžil po Renovi. Teraz, keď sme snž, tak chceme Zuzanku alebo Rastislava .

len
10. led 2007

V létě se chystáme na Island a včera jsem si koupila průvodce (mého oblíbeného Lonely planeta), kde byl dost zajímavý článek o tom, jak se dětem na Islandu dávají jména 🙂
- Člověk má jméno křestní, to mu vybírají rodiče, a příjmení, které se tvoří jediným způsobem - z křestního jména otce - chlapečkům k otcovu jménu přidají jistou koncovku, holčičkám zase jinou, takže pokud je např. čtyřčlenná rodina - táta, máma, dcera a syn, každý má jiné příjmení
- Jména jsou (např. v telefonních seznamech) řazena podle abecedy - ale podle křestního jména!
- Všechna jména islandských občanů MUSÍ být islandská, cizojazyčná jména jsou zakázaná, dokonce i když se přistěhujete a chcete získat islandské občanství, musíte se přejmenovat!
- Člověk nesmí během života změnit jméno, dokonce ani žena po svatbě - celý život má jen to, se kterým se narodila, žádná volba neexistuje
Tak co, chtěly byste žít na Islandu? 😀

anastazie
10. led 2007

len, ja jooooo 🙂 to je hezky 😵 😵 podnebi by mi teda nevyhovovalo, ale ten system se jmeny je interesantni 😀
jinak LP je u nas taky velmi obliben 😀

len
10. led 2007

Hm, podnebí je tam v srpnu, kdy se tam chystáme, asi stejné, jako letošní leden tady (+ déšť+silný vítr), tak začínáme trénovat 😀
Já jsem si říkala, jaká tady padají hezká jména, ale kdybyste se zamilovaly do Islanďana a následovaly ho do jeho země, tak nejen, že byste nemohly mít ani Miu, ani Helenku..., ale ještě byste přišly i o vlastní jméno 😀 A diskuze na téma "jak se jmenovat po svatbě" by byly naprosto bezpředmětné 😀

anastazie
10. led 2007

leni, zit tam od narozeni, tak to se mi fakt libi...pristehovat se tam...to uz bych asi zurila, ze cloveka omezuji, na druhou stranu, ten kdo si tu zem vybere, by mel pristoupit, co jejich jest, si myslim 😀
(s pocasim to vim, proto jsme tam zatim nebyli, maximalne v nejteplejsim obdobi by to u me proslo, ale to jsou tam pak davy... 😒 mam otamtud ale hezke fotky, kamaradka tam byla v lete ) 😵 nadhera

len
10. led 2007

No, v tom nejteplejším období je tam průměrně těch 10 stupňů (jako u nás dneska ráno na teploměru 🤐 ) 😉
Jasně, pokud se do nějaké země přistěhuju, musím ji brát se vším všudy, včetně jejích pravidel, ať se mi líbí nebo ne. Taky od přistěhovalců k nám vyžadujeme, aby respektovali naše zákony, no a na Islandu se holt jeden zákon týká i jmen 😀

anastazie
10. led 2007

len, ja vim, proto se islandu branim zuby nehty 😀 kdy tam jedete? nebo radsi napis IP, at tady neprekazime 😉 😕

len
10. led 2007

Jasně, IP 🙂

krista
10. led 2007

Ahojky holky, jak jsem slíbila tak také činím. Včera jsem mé drahé polovičce navhrla jména Amélie, to se mi docela vysmál a když jsem mu řekla: "co takhle dvě jména?" tak se smál ještě víc a navrhl mi teda jména Santa Maria 😀 no má prostě smysl pro humor ten můj chlap. Takže zůstaneme u jednoho českého jména 😉

gedren
10. led 2007

len, to ses trefila, ja bych na Islandu chtela zit, a to zcela bez ohledu na jmena 🙂)), je to moje zamilovana zeme, kdysi jsem tam byla a pred par lety jsem se dokonce aktivne nacpala na fildu do kurzu islandstiny, ale pak uz jsem to prestala stihst 🙂 Nicmene uz jsem o tom tehdy uvazovala, ze bych ani s tim jmenem asi nemela problem, povesila bych na hrebik Drahomiru i Johanku a pouzila bych jejich asi nejcastejsi zensky jmeno - Gudrun 🙂 (Jarysleifsdottir - otec byl Jaroslav, tak mi ucitelka islandstiny vygenerovala takoveto prijmeni 🙂)

len
10. led 2007

Hele, tak to bychom asi byly dle jména "sestry" - táta je taky Jaroslav 😀 No, já sama jsem na ten Island moc zvědavá (jestli do té doby neotěhotním 😉 ). Manžel dělal Dánštinu, tak když jsem mu to včera tak nadšeně vykládala, ty koncovky ze sebe jen tak mimochodem vysypal taky, takže žádné překvápko, holt tu svými "znalostmi" musím "oslňovat" holky z netu 😀
Jo, jen tak mimochodem, panžel by si přál mít dceru Helenku 😉 Já nesměle navrhuju umazat to H na začátku, jenomže by pak měla chudika iniciály E.T. 🤐 Takže takhle vymýšlíme jména doma my, jenomže nám zatím schází to základní - otěhotnět 😀

ranyah
12. led 2007

Anastazie: To tvoje tajemne holcici japonske jmeno mi dnes asi neda spat 😀 Copak je to za jmeno?? Napsala bys mi ho aspon do IP, prosiiim 😉

ranyah
12. led 2007

Baruna: Annisa je krasne jmeno, jmenovala se tak moje babicka 😀 Jako vazne. A Arabka to nebyla, i kdyz ani Ceska take ne 😉

Jinak sice detatko jeste necekam, ale nastavajici mne prednedavnem sdelil, ze vyber jmen nasich budoucich deti prenecha radeji mne, nebot tomu nerozumi 🙂 Shodli jsme se tedy na Olivii a Radimovi 😎

betule007
13. led 2007

Co myslíte,nadá mi mé dítě za jména Vanda a Adam?Můj bratr tvrdí,že jestli to bude Vanda,tak jsem jí zkazila život. 😖

draga
13. led 2007

vidím, že téma jména je stále živé 🙂)
holky já jsem Dragica, celou dobu jsem musela každému 3x připomínat jak se jmenuju a fakt to bylo zvláštní se jmenovat jinak než jaká jména tu byla běžná (dneska se dávají taková jména, že se nad tím nikdo ani nepozastaví, je větší výběr a je to fajn...), děda byl z Jugošky a moje mamka se tak jmenovala, takže jsem byla rozhodnutá když to bude holčička že bude po mě pro zachování jména...jenomže čekáme chlapečka a manžel je Milan, jeho táta Milan a děda Milan a já teda Milana rozhodně zamítla teda naštěstí i manžel to nechtěl takže jsme přemýšleli a zapátrali v českém kalendáři a bude to Dalimil příjmení je Hasal 🙂) Když to někde povíme tak jsou reakce různé, prostě každému se líbí něco jiného ale my už si nedovedeme představit oslovovat bříško jinak 🙂)

betule já si myslím, že děti si stejně vymyslí pokřik na každé jméno takže období kdy bude chodit domů a nadávat co jsme mu to dali za jméno ,stejně přijde tak jako tak 🙂)

kristi
13. led 2007

betu, tim bych se fakt nestresovala...ja mam hezky jmeno a ve skole mi smradi rilalo Kryso Vasiliso....takze je to stejne jedno

ranyah
13. led 2007

Teeeda kristi, takhle mluvit o detech 😀