Kdy jsou ukončené měsíce?

misellll
15. lis 2009

Holky,tak mám teď vážně dilema!!!!Do teď jsem měla jasno,jak je to s ukončenýma měsícema,ale včera mě segra s mamkou zmátly!!!Malá se narodila 24.7.09. Mamka tvrdí,že ukončený čtvrtý měsíc bude mít teda 24.12. a segra,že 24.11..Tak jsem teď vážně na rozpacích.Kdy teda bude mít ukončený čtvrtý měsíc?Podle mě by bylo logické,že 24.12.-tedy když začíná pátý a končí tím čtvrtý.Doufám,že se to dá pochopit z toho ,jak jsem to napsala!?Ale jsem z toho teď vážně jelen.Zeptala,bych se doktorky,ale mám k ní jíd až 1.12. a nechci za ní letět,jen kvůli tomuhle dřív.Zajímá mě to hlavně kvůli příkrmům,nechci je začít podávat zbytečně brzy,nebo moc pozdě.Předem děkuji těm,které odepíší!!!Jsem z toho fakt paf!!! 😅 To je ale čísel,až se z toho motá hlava🙂

misellll
autor
15. lis 2009

teda co se to stalo s mojím příspěvkem nějak mi blbne Pc vynechali se mi slova a pomíchali a zvěčili se písmena které nebyly 😠

jmisa
15. lis 2009

Ukončený první měsíc je, když je mimču 1 měsíc (24.8.), ukončený 2. měsíc (24.9.), ukončený třetí měsíc (24.10.), ukončený 4. měsíc (24.11.).

Mimčo přeci nemá nultý měsíc po narození.

betty2
15. lis 2009

přesně jak píše jmisa 😉 Jinak máme stejně stará mimča 🙂

germik
15. lis 2009

holky majú pravdu, 24.11. budete mat ukončený štvrtý mesiac. Inak na tvojom mieste by som s príkrmami neponahlala, byt tebou by som počkala až do ukončeného 6mesiaca,pokial ti priberá a je spokojna. Ale to je moj nazor,ja som rada že sme začali až neskor

berenika39
15. lis 2009

tohle téma už tu je a prostě nemá chybu.
Co je na tom k řešení?

Narodil se na konci července. Ano? Takže je tady s váma na světě celej srpen,září,říjen a listopad. Už čtyři měsíce. Celé měsíce. Ukončené měsíce. 24.11. bude mít ukončený 4 měsíc.

O tom se snad nedá diskutovat....

misellll
autor
15. lis 2009

berenika39: No někdo to chápe,já jsem teda asi takovej debil, že jsem si prostě nebyla jistá, tak se na mě nezlob ale radši se zeptám, pokud vím od toho to tu je?Nemám pravdu?

berenika39
15. lis 2009

jasně, vždyť já to psala v dobrým...jen že na tom není nic k počítání....tak se nemrač. A zkoušela jsem ti najít to celé téma, je veselé, ale nedaří se mi, tak zkus...

misellll
autor
15. lis 2009

Berenika:Já to také nemyslela ve zlém,omlouvám se pokud to tak vyznělo 😀

berenika39
15. lis 2009

tak já se taky omlouvám, možná jsem to taky napsala moc hrrrrr..... 😉 😉 😉 😉 😉

A hlavní je výsledek, ne? Už máš jasno a když začneš s příkrmy v tom prosinci, tak to bude tak akorát 😉 😉

germik
15. lis 2009
berenika39
15. lis 2009

šikovná!!!!! Já mám s tím hledáním pořád problém, asi bude chyba na mojí straně!!! Jak jsi to našla? Dávám vše bez diakritiky, zkoušela jsem "ukonceny mesic, ukoncene mesice, jak se pocita...." nic....prostě nic....
Pak je varianta procházet zpětně stránky témat.... 😉

soanpe
15. lis 2009

a co by se stalo,kdybys mimču dala příkrmy později? 😅

momin
15. lis 2009

Proc cekat? :-O

radka.m.
15. lis 2009

momin-asi proto,že čím dýl,tím líp,nejen kojeným dětem,ale i dětem na um,pokud prospívají ser doporučuje zavádět příkrmy po uk.6měsíci 😉

momin
15. lis 2009

Hmmm..... 😒

germik
15. lis 2009

berenika - to vieš....som šikulka 😀 Ale nie - do vyhladavača som si dala bez diakritiky "ukonceny" a vyhladavat len v názvoch temat a zrazu mi to vyplulo 🙂
a znovu sa opakujem, ale podla mojho názoru je optimálne začat po ukonč.6mesiaci, a tu Misellll len pre info:
Pro evropský region WHO platí doporučení, že všichni kojenci by měli být plně kojeni od narození do zhruba 6 měsíců věku a přinejmenším po dobu prvních 4 měsíců věku. U některých kojenců může vzniknout potřeba příkrmů před 6. měsícem věku, ale příkrmy by neměly být zaváděny před 4. měsícem věku. Známkou toho, že by příkrmy měly být zavedeny před 6. měsícem věku, je (při vyloučení zjevných onemocnění) nedostatečné přibírání dítěte (ověřeno dvěma nebo třemi váženími) nebo to, že dítě při neomezeném kojení projevuje známky hladu.
Misellll,neponahlaj, ono ti to neutečie 😉

misellll
autor
15. lis 2009

soanpe:Neřekla jsem,že by se něco stalo,jen kd\b dejme tomu malé mléko nestačilo,tak abych si pořád neříkala,ještě s příkrmama počkat,ještě je na to malá a přitom bych mohla.Toď vše.

misellll
autor
15. lis 2009

germik:Určitě nebudu 🙂 A děkuju za radu a za to,že jsi nešla to téma 🙂 😀