Kdy jste poprvé stříhali mimčo? Máte zastřihovač?

parybka
17. kvě 2008

Kdy jste poprvé stříhali svoje mimčo? Ondrovi začínají růst vlásky, ale má ještě pár dlouhých chlupů od porodu. Moc se mi to nelíbí, tak nevím, jestli mám nebo nebo nemám ho ostříhat.

Chci koupit zastřihovač vlasů (na malého i na manžela). Máte doma zastřihovač, jakou značku, které funkce využíváte - jste s ním spokojeni? 🙂

petik77
17. kvě 2008

Ahoj tak mi stříhali kolem toho jednoho roku oba kluky.Ale ze začatku jsem šla raději ke kadeřníkovi strojku se bali ted už stříhame v pohodě doma i toho mladšího a manžel se stříha taky .

My mame českou značku etu a nemužu si stěžovat stal kolem 1500 kč ale mame ho už 5 roku a na děti používam nastavec na trojku a manžel jde i někdy na jedničku.

karot
17. kvě 2008

My jsme střhali poprvé v 8.měsících a se strojkem zn. ROWENTA.Stříhám oba jednou do měsíce a během 5.min.(u každého)není co řešit. 😵

parybka
autor
18. kvě 2008

holky, děkuji za radu..
asi nikdo nestříhá, když nepíše 😉 A nebo to není tak zábavné téma, jenže mě by to fakt zajímalo. Takže kdo nakouknete, napište svoji zkušenost.

elly
18. kvě 2008

Parybko, nas syn ma taky 8 mesicu a vzala jsem ho strojkem.....je to super a rychle, jak uz to tu psaly holky 😉

zdenucha
18. kvě 2008

parybko,já bych takhle malé mimčo asi nestříhala,počkej až bude malému nějak kolem roku........... 😉

kacerka
18. kvě 2008

my zatím nemáme co, takže to neřeším. Ale až bude co, tak to přenechám odborníkovi 😉 Už totiž vím, co bude našemu Karlíkovi moc slušet 😵 , ale sama bych si na to netroufla 😀

misakri
18. kvě 2008

ahojky.. my stříhali poprvé v cca 7 měsících a už potřebuje ostříhat znovu.. 😉 🙂

nikka.vo
18. kvě 2008

Já stříhám značkou philips - ale synátora jsem si ještě netroufla, ač bych ráda. Bohužel ho děsně zajímá co držim v ruce, takže stříhání neni možné. 😒
Jinak bych už stříhala, kdyby se nechal 😅

kocurek
18. kvě 2008

Rika se, ze s enema strihat do 1 roku ditete....

ladek
18. kvě 2008

Take jsem to slysela kocurek 🙂 pry se ustrihne rozum 😉 My si jeste pockame 😉 jsme radi,pro tech par vlasku 🙂 🙂 🙂

nikka.vo
19. kvě 2008

no a já slyšela že se zkracuje život, si nevyberete... já na pověry nevěřim 😉

katharin
20. kvě 2008

Já na pověry začínám věřit,stříhat se do roku nemá,tak to dělat nebudu,kočárek být na očích taky nemá a známá ho měla a miminko.... ☹ ☹ ☹ prostě nemá.Takže já teda na ty pověry fakt věřím

daasik
20. kvě 2008

ja strihala poprve ted o vikendu - v deseti mesicich - maly mel vlasky uz tak dlouhe, ze mu padaly do oci. Strojku se bal, takze nuzkama, babicka mu drzela hlavicku, byl to docela boj. Sama dr mi rekla, at neverim na povery a kluka ostriham, ze by se ted v horku zbytecne potil....

androna
20. kvě 2008

strihali sme uz asi trikrat ale iba ofinku ma tolko vlasov zeby mi oslepol keby sme nestrihali.povera nepovera

kamhajek
20. kvě 2008

Parybka: já na pověry moc nevěřím, ale taky jsme poprvé stříhaly až po roce 😉 . Mám kamarádku kadeřnici, tak mi ho ostříhala, první vlásky mám v pytlíčku hezky schované na památku. Dnes jsme byli na stříhání podruhé, stříhála ho normálně nůžkama a k mému údivu seděl v klidu.

lili03
22. dub 2009

Ahoj, nevíte někdo, proč se nemají do roka stříhat vlásky? Je to jen kvůli pověře, nebo to má nějaký důvod? Třeba že se ještě obměňují nebo tak? Malej má pár ostrůvků dlouhých vlasů, buď jsou to ty první, které (ještě?) nevypadaly, nebo vypadaly jako první a teď už jsou ty nové tak dlouhé🙂 Sama nevím, jen to vypadá legračně, jak má ty krátké nové štětinky a do toho ty ostrůvky dlouhých...

kristi
22. dub 2009

u kluku to je v pohode. Ja Miu striham sama, tak nejak podle hrnce 😀 😀 😀

lucia283
22. dub 2009

tak ono sa to nema strihat ,preto,lebo vlasky chrani decku hlavicku pred chladom a slniecko...male deti v ziadnom pripade nie strojcekom,pretoze moze poskribat decku hlavicku a zaroven dieta sa boji a uz vobec nie britva a to ani skuseny kadernik....!!!ak je vonku teplo tak po tom cca roku sa moze pristrihnut no nie velmi nakratko..tiez to nieje velmi zdrave pre tu hlavicku...znacku neporadim,pretoze kazda ma nieco lepsie a nieco horsie...mozno najlepsie by bolo ist napr do nay elektrodomu a poradit sa s odbornikom...

kristi
22. dub 2009

lucia, a kdyz ma na hlave cepici???

sisstin
22. dub 2009

v 17m, měl to už šílený...u holiče řev jako prase..ale má to pěkný 🙂

beruska2x
22. dub 2009

sis.. a to jsi ho vzala normal ke sve kadernici?

kubaka
22. dub 2009

ha ha - já poprvé stříhala v porodnici - třetí den po porodu, protože měl vlasy jako vodník Česílko a strojkem jsem ho dohola vzala ve třetím měsící. Strojek jen vrní, (mám zn. Philips) nechala jsem ho ležet na podložce na pleně a ojezdila mu hlavu, jen koukal, co se děje. Nástavcem mu nijak neublížíte, je plastový a proti chladu a teplu jsou čepice a kloboučky. ta mimina mají vlásky tak jemné a zacuchané, že není nic rozumějšího, než jim to prostě ostříhat co nejvíc.
Je to jen pověra - prý se krátí rozum - a nevím teda, co je nezdravého ostříhat dlouhé zacuhané vlásky miminu, které se potí a leží si na nich. Není na to žádné pravidlo.
První syn chodil na ježka už od půl roku - měl tak husté vlasy, že to jinak nešlo, stříhala jsem ho strojkem .Druhého stříhám od mala taky. Zrovna teď jsem zase stříhala - naučila jsem se jeden střih, hraje si ve vaně s něčím zakázaným - jako kartáč, takže je zaujatý a já ho pěkně ošmikám. Zkusila jsem ho vzít ke kadeřnici a ta ho tak zprznilla, 🙄 že už to ani nebudu zkoušet.

slunicko552
22. dub 2009

Tak u malého to zatím není zapotřebí.Ještě mu nic nenarostlo,takhle to má od narození 😅 😀

lanka
18. lis 2009

Poprvé stříhala kadeřnice v 6 týdnech ofinu a půlku ostatního, pak už se to malé tolik nelíbilo a tolik sebou mlela že se nedalo pokračovat, pak ve 4 měsících a pak už tak nějak pravidelně - narodila se se spoustou vlasů, nevypadaly jí a přece ji nenechám nevidět......
Stojek byjsme chtěli taky pořídit - ale zatím jsem jen u vybírání bohužel rad na to který strojek se tu moc nevyskytlo takže tak....

kapulet
19. dub 2011

ahojky tak já se chystám ostříhat malýho 16M ale musím nabrat odvahu, snad nebude plakat jinak bude vypadat 😀
jo ale chtěla jsem se zeptat těch co stříhají i taťuldy jestli jedou podle nějakého mechanismu, ráda bych začala stříhat i manžela (strojek už mám) ale bojím se, že bude vypadat strašně. Nemůžete napsat jak stříháte? Jako z jaké části hlavy a případně na kolik mm? 😅

baibies
28. čer 2013

tak taky váhám.. za měsíc rok, moc toho na hlavě nemá, do očí mu to nejde, ale ty první dlouhé vlásky mi nedají spát :D