Kdy jste si poprvé vyšli ven bez mimča?

meriva
15. pro 2008

Cau holky, mam 4,5mesicniho prcka, plne kojime, a ja uz mam trochu spolecensky abstak, ale Kubik v noci porad pije a to i co dve hodiny. Jen by me zajimalo, kdy jste mohly poprve opustit Vase mimca a vysly si trochu mezi lidi? Ja si to zatim nedokazu predstavit, bojim se, ze kdyby se vzbudil, a nad nim babicka a ne mama, ze by měl hysak... 😕

meriva
autor
15. pro 2008

sisstin, no prave. Ale ono ani to odstrikani neni zas tak jednoduchy, jednat netusim jakou ma davku, a myslim, ze v noci chce jeste mamu a babicka by ho neuspokojila. A prso se mi vzdycky naleje tak akorat, aby to vypil, tak ani nevim, kdy bych mela odstrikat, aby mel na dalsi davku..Cajik jsem mu jeste nikdy nedavala.

sisstin
15. pro 2008

meriva: no s tim kojením je to fakt složitý...tak asi holt budeš muset ještě vydržet, než bude větší 😉 já jsem fakt nikdy nekojila..takže jít pryč nebyl problém 😉 nakrmila babička, dědeček nebo přítel 😉

blau
15. pro 2008

Ja som isla von ked mal maly asi 6mesiacov doteraz kojim, ale ked ho ulozim o 7mej vecer do postele tak sa my budi az o pol noci, tak preto som si dovolila odist. Ale stale na telefone som bola. Strazil ho dedo. Ale ked sa tak casto budi tak to budes musiet asi pockat. Alebo ti niekto napise ako ho odnaucit sa budit na kojenie.

janeyzelvicka
15. pro 2008

Já jsem malou poprvé opustila, když jí bylo asi 6 týdnů a další den zas - jela jsem do školy a hlídal taťka, zvládli to oba perfektně... Celý den hlídala už i mamka, ona nadšená, malá vysmátá... Kojím plně, vždycky jsem měla odstříkáno...
meriva - pokud bys někdy měla v plánu nebo musela odstříkat, neboj se toho, myslím, že by ti to šlo 😉 já se toho taky děsila, protože prsa se mi nalívaly taky tak akorát, ale když začneš odsávat, odsaješ jen málo, ale postupně víc, protože když je větší poptávka, tak je větší i nabídka. a když už odsávat nechceš, zas se to upraví 😉

sarinkam
15. pro 2008

jsem krkavčí matka. když bylo dceři půl roku odjel s ní manžel na týden ke tchýni 200 km. Navíc jí vezl nějaký nábytek, takže vypadal jako kdybych ho vyhodila i s děckem. Já jsem jela se známými na kola. Super. Tchýně dodnes vzpomíná jaký to prý bylo krásný. Já taky 😀 Je to už 7 let

helcah
15. pro 2008

Tak já v tom problém nevidím. Mléko normálně občas odstříkávám a dávám do mražáku, takže není problém aby hlídal manžel nebo babička. Na nehty a ke kadeřnici jsem si došla už v šestinedělí, taky jsem musela k doktorovi. Prostě babička dostane dostatek mlíčka, plínky, kočárek apod. a malá si na ní aspoň zvyká od malička. Přes noc bych jí s nikým nenechala ale to jen proto, že má večer koliku a brečí a usne třeba ve tři ráno. Je fakt že třeba po dvou hodinách už se na ní těšim jak blázen, ale chystám se i chodit cvičit. Smí se prý dělat i náročný sport, akorát potom nekojit tak hodinu a půl než se vstřebá kyselina mléčná (to je asi ten jed co tu někdo psal 😉 ). Ale právě proto mám odsávačku.

ilci
15. pro 2008

tak prcek byl doma sám s babičkou skoro celý den ve svých 10 dnech, musela jsem do nemocnice
nechala jsem doma odstříkané mlíko a zvládli to hravě 😉
jinak babička hlídá, když je potřeba, nebo i manža, 2-3hodiny a je to v pohodě

kacka.va
15. pro 2008

já byla prvně na velkém nákupu bez malé asi ve 3 měsících, ale dopadlo to blbě, normálně vydržela 3 hoďky bez kojení, takže jsem to měla jen tak tak stihnout, ale malá začala mít hlad, takže manžel musel rozmrazit mléko. ještě štěstí, že jsem ho v mrazáku měla. Jinak teď jak už přikrmujeme jsem byla venku sama jednou, takže dali kašičku a na noční kojení už jsem byla doma.

stofka
15. pro 2008

Párkrát už jsem byla bez malýho, třeba když jsem potřebovala něco na úřadech, to hlídala babička, ale zatím jsem to vždycky stihla mezi kojením. Teď v sobotu jsem byla s mamkou nakupovat dárky tak dopoledne cca 3 hodiny hlídal taťka, měl připravený čajík, kdyby bylo nejhůř, ale zvládli to v pohodě. 🙂

mkr
15. pro 2008

tak já když někam chci jít tak dám instrukce co kdy se jí a je to, normální jídlo a odstříkané mlíčko, dřív jsem to dělala taky takhle, sem tam si vyrazím i večer, takže mlíčko z mrazáku to jistí 🙂 ale nikdy jsem nechyběla na uspávání 😉

mkr
15. pro 2008

jinak malá už na podzím jezdila s našima na jeden den na chatu, je to supr pro všechny dítě se na mě nefixuje, malou si užijí naši a všichni jsou spokojení, poprvé to bylo pro mě hrozný pořád jsem volala, jestli ji nechybím 😉

meleri
15. pro 2008

ja jsem si vysla sama bohuzel, a delam to skoro kazdy den, odsaju mleko a manzel mu ho pak da....ale ja teda nijak spolecensky neziju, takze je to jine. chodim se jen prochazet, na ty dve hodky.
tak vyraz taky sama bez manzela, a odsaj mliko a at se manza postara... 🙂

kozinka
15. pro 2008

Tak já nechala malou poprvé jen s manželem, když jí byly 3 týdny (uměl ji krásně okoupat, tak jsem se nebála 🙂 ). Šla jsem na travesty show, ale naštěstí máme kulturák, kousek od baráku, takže to nebyl problém. Začínalo to v 6 večer a končilo v půl deváté, pak jsem pelášila domů na kojení. Jinak další "akcičku" jsem podnikla, když malé byly 3 a půl měsíce, to jsem šla oslavovat nározky, takže to se taky manžel o všechno postaral, já sice kojila plně, ale malá mi krásně spinkala celou noc, takže žádné kojení v noci nebylo, až v pět ráno a to už jsem byla doma.. 😀
Jinak občas hlídají babičky a dědové, vozí mojé ségra, malá je hodně zvyklá na ně všechny a taky na naše kamarád, takže si chodíme s manželem nakoupit v klídku bez malé 🙂

kozinka
15. pro 2008

ale teď spíše řešíme otázku kdy nechat mimčo spikat u babičky.... ?? 😅 Není moc brzy??? Chceme, aby si malá ale pomaličku zvykala... spinká celou noc (1x se budí na čaj) tak by tady v tomhle snad problém být neměl.....

jjaanca
15. pro 2008

meriva - jde ti o lidi, posedět, pokecat. Proč si je nepozveš domů?

kim
15. pro 2008

Já jsme chodila posedět, tak od půl roka Daníka a v 11.měsících jsem ani nebyla přes noc doma 😀 přijela jsem až ráno...jinak zatím sám přes noc u babi nebyl, myslím, že je ještě čas 😅

radka.m.
15. pro 2008

JANI-JÁ BYCH SI DOMŮ TEDA NÁVŠTĚVU NEPOZVALA,POKUD BYCH CHTĚLA NA CHVÍLI VYPNOUT,TO NENÍ ONO,ČLOVĚK JE POŘÁD V TOM SAMÉM PROSTŘEDÍ.pokud to člověk potřebuje,tak můj názor je,i když se kojí,tak se to vždycky dá zařídit.a aby člověk nezblbnul,tak jednou za čas je určitě potřeba vypnout a vyrazit si.nejde o alkohol,nebo tak nějak,ale hlavně změnit prostředí a být chvíli bez prcka.to potřebuje každá z nás.

slavkamiru
15. pro 2008

Radko uplne souhlasim 🙂 Já od 2. měsíce chodim 3x tydne cvičit cca 1 hod a pul, hlídá manžel nebo mamča. Cvičení mi dodává energii a celkove se citim líp. Ted jsem byla na koncerte a i když plně kojim, tak to šlo zorganizovat (zmražene mlíko). Je fakt, že to podle mě záleží i na mimču, kolik ti toho dovolí.

slunicko552
15. pro 2008

já byla poprvé když měl malý rok.A to mě ještě přemlouvali ať jdu.Jsem spíš závisláčka já na něm 😀

bramburka
15. pro 2008

asi v lednu, takze ji bylo 2 měsíce....hlidala tchyne, ale odesli jsme az kdyz usnula, ale od narozeni jsem odchazela na nakupy a všechno možné, hlídal manžel 😉 poprvé na celý víkend jsem odjela kdyz ji bylo 10měsíců. Byla doma se svým tatínkem a byla uplne v poho, to ted s tim ma vetsi problemy 😉

mobina
15. pro 2008

Na nějaký odběhnutí na nákup si už nepamatuju, ale na véču a posedět s kámoškou asi v 6. měsících. Abych pravdu řekla, tak už se docela těším až přestanu kojit a vyšlu kluky na víkend ke tchýni a i třeba jenom vklidu vygruntuju byt 😀

meriva
autor
16. pro 2008

jjaanca - k nam lidi chodi, ale nekdy by clovek rad vypadl ven, ja jsem dost spolecensky clovek, mam rada ruch a kdyz kubika nade vse miluji, potrebuji na chvili vypnout...
jinak v tom souhlasim s radkou. Dejme tomu, ze bych i odstrikala, ale co kdyz prtousek v noci dostane sok kdyz k nemu neprijdu ja, ale babicka, kterou vida jen obcas na hodku-dve pres vikend? Tatinek by sel totiz ven se mnou 😅

Holky, a kolik odsajete? Pak to rychle zamrazite a rozmrazite pri pokojove teplote nebo v lazni? Pak tedy babicky krmi strikackou? na lahev ho nechci ucit

janeyzelvicka
16. pro 2008

meriva koukni na kojeni.net, jsou tam docela dobré rady...
já odsaju, záleží na tom, jak dlouho to prso nepoužívám, třeba po noci docela dost, ale většinou tak kolem 60 ml, dám to do ledničky. odsaju zas, přidám k tomu, co je v lednici, a když od doby, co jsem tam dala první várku, uplyne 24 hodin, strčím to do mražáku... když se blíží doba, kdy vím, že se bude malou krmit odstříkaným, přendám to z mrazáku zpátky do lednice, aby to trochu rozmrzlo. a pak to taťka nebo babička oteplí na správnou teplotu ve vodní lázni.
Krmíme z lahve. Na ten den jednou za uherský rok se myslím nic nestane - a že se při náhodném krmení lahve nic nestane, píše i paní na tom kojeni.net a to je snad laktační poradkyně nebo co...

radka.m.
16. pro 2008

meriva-ne každému jde odsávat,jinak já jsdem odsávala celý rok,tak u mně to nebyl problém,ale když jsem náhodou neměla v zásobě v mražáku své mléko,prostě jsem si vzala v lékárně vzorek um a tím pak babička,nebo manžel nakrmili.jinak když dáš mléko jednou za čas v lahvi,tak se určitě nic nestane.jinak když jsem odsávala,tak jsem nechala mléko vychladnout,pak jsem ho teprve dala do mrazničky.rozmrazovala jsem ho bud ve vodní lázni,když jsem na to spěchala a jindy,když to nespěchalo,tak jsem to nechala rozmrznout při pokojové teplotě.

janeyzelvicka
16. pro 2008

ale pokud bys láhev fakt nechtěla, zkusila bych to stříkačkou... po lžičkách to je asi o dost zdlouhavější...

meriva
autor
16. pro 2008

a vase deticky reagovali na babicku v noci v pohode? Zajima mne vek kolem peti mesicu.

meriva
autor
16. pro 2008

no koukam ze musim vytahnout lahev ze skrine a kouknout co to vubec dela... 😕 😅 tusim ze na mlicko je jiny dudlik nez na caj nebo kasi 😕 😅 a jeje, to abych se dala do studia....vypadam jak blbka, ale vse je jednou poprvy 😅

lenkabu
16. pro 2008

Já šla do posilovny když bylo malé 5 týdnů a od té doby chodím ven pravidelně na několik hodin,hlídá manžel. Poprvé jsme nechali několik hodin pohlídat mojí mamce asi před 2 měsíci, v noci u ní bude na Silvestra,to bude mít skoro 10 měsíců.

janeyzelvicka
16. pro 2008

přes noc nebo navečer jsem u ní zatím vždycky byla... sice manža na silvestra navrhuje, že ji dáme jeho rodičům a přes půlnoc budem s kamarádama, ale nevím, jeho rodiče ji ještě nikdy nehlídali a vidí ji tak jednou za 10 dnů na 3 hodky u nás na návštěvě... tak nevím, nechci aby byla nějaká nesvá a jako bonus dostala cukroví od prababičky...

meriva
autor
16. pro 2008

janeyzelvicka, no prave, jestli tem babickam verit, ze poslechnou nase instrukce 😒