Kdy poprvé na víkend od kojeného miminka?

bayt
9. srp 2018

Ahoj, ráda bych se zeptala žen, které kojí, v kolika měsících/letech odjely poprvé od miminka na víkend.

vladienka
9. srp 2018

@bayt od kojeneho na vikend? To sa da?😁

petrasipkova1
9. srp 2018

@bayt no až když už není kojené 😂

hanka_12345
9. srp 2018

kdyz odstrikas tak to asi jde ale budes mit plnej mrazak 😀 ja jsem byla bez kojeneho 1 den (nemocnice) a taky se to zvladlo

starbucks
9. srp 2018

Já jela v osmi měsících . Jeden den rano tam a druhý večer zpátky. Mlíčko bylo odstřikane, ale já jsem teda trpěla. Prsa se nalivala a nešli pořádně odstrikat ani odsávačkou. A potom cca od 11 měsíců. To už jsem kojila minimálně a syn chodil maximálně na jednu niloc k babičkám.

luj89
9. srp 2018

od kojeneho ditete na vikend bych dobrovolne jela maximalne az kdyz by se kojilo tak jednou denne a hlavne az kdyz by si to dite nechalo vysvetlit. Mam 13mesicni dceru a teda neda beze me ani hodinu, takze jsme od porodu nonstop spolu (s vyjimkou gyndy po sestinedeli a asi trech pripadu, kdy manzel vozil dxeru v kocarku).

lolam10
9. srp 2018

Ja tak nejdriv ve 3 letech.nejde o kojeni ale o tu jistotu ze rodice jsou tu pro dite.zalezi taky zda myslite nechat hlidat babicce napriklad nebo nechat s manzelem.s manzelem je to v pohode na toho je dite taky zvxkle a o jistotu neprijde.jinak nechavam si hlidat dite od 3 tydnu babickama ale vzdy max.par hodin takze moje dite beze me vydrzi a nejsme na sebe fixovani ale kdyz jsme se rozhodovali o vikendu nebo dovolene bez prcka rekla jsem ne.podle me by mohl mit pocit opustrnosti a to jsem nechtela riskovat....hold s ditetem se musi clovek omezovat ale je to muj nazor.pokud pojede nekam bez ditete nemyslim si ze jste spatna matka jen ja to citim takhle☺

eshly28
9. srp 2018

My planujeme v synovych 14 mesicich, ale v dojezdove vzdalenosti, kdyby bylo nejhur. Babicka maleho pravidelne hlida, tak se to snad zvladne. Jen teda uz bych nechtela kojit😉

vladienka
9. srp 2018

@eshly28 tak ale to je velky rozdiel.. inak by som od malej uz aj ja sla na dlhsie ako par hodin. Ale kojenie ma pre stale viac pozitiv ako volny vikend 🙂

eshly28
9. srp 2018

@vladienka jasne kazdy ma priority jine. Ja mela prioritu do roka kojit, v okoli jsem vyjimka a ted stejne musim castecne do prace, tak by pro me byl pouze stres, ze maleho nenakojim vcas.

andelka
9. srp 2018

No na víkend až když jsem nekojila. Což bylo po 15 měsíci věku. Do 7 měsíců nešlo vůbec se vzdálit,potom na pár hodin,od 1 roku na večer.

annaluciapetrzel
9. srp 2018

na tyden v cca 8 mes. (odlet do zahranici). Od malinka chuva na nekolik hodin denne. Od porodu jsem odstrikavala, lahev medela. Dcera kojena v podstate do 3-4 let (od tech 2let spise takove pouto mezi nami). vzdy mne dost bavi kdyz se nekdo ohani kojenim... 😃 jako duvodem proc nemuzes od ditete. Vse jde.

vladienka
9. srp 2018

@annaluciapetrzel a ja by som dcere nedala lahvicku a nedokazala by som mat chuvu a nebyt s nou.. to nie je ohananie sa ale pre toho dotycneho cloveka realny a vazny dovod 🙂

myjusiatko
9. srp 2018

Dcera 22m, kojena a neumim si predstavit odjet na vikend. :D

andelka
9. srp 2018

@annaluciapetrzel když dítě nechce dudlík ani flašku,a ty stejně nedokážeš odstříkat ani 30ml tak ti je to na dvě věci.

dora13
9. srp 2018

V patnacti mesicich na jednu noc, kdy uz normalne jedl a kojeni mel jen jako doplnek.

zelenaesmolda
9. srp 2018

@vladienka no vis vsude neni materska jako u nas tri roky,respektive nikde.co bys delala,kdybys musela do prace?

ester34
9. srp 2018

@annaluciapetrzel A mě zas vždy naštvou matky, co tvrdí, že to vždy jde 😀 Kojím tříletou, jen jednou denně, takže už by to šlo, ale nemám potřebu, jezdíme na dovolené celá rodina...Každopádně tak do dvou a půl let to bylo nereálné, praskla by mi prsa, odsávat se mi nikdy nedařilo, dcera flašku (dudlík) nevzala do pusy, pokud jsem nebyla poblíž, řvala jak šílená...(takže mi ji ani nikdo hlídat nechtěl) .Každé dítě je jiné, každý má jinou laktaci, netroufla bych si generalizovat...

vladienka
9. srp 2018

@zelenaesmolda ale musiet ist do prace a ist na vikend na dovcu je trochu rozdiel 🙂

zelenaesmolda
9. srp 2018

@vladienka no ale technicky v tom rozdil neni,dite nechas s chuvou a s flaskou at jsi tam nebo tam...a i mama si potrebuje obcas oddychnout

myjusiatko
9. srp 2018

@zelenaesmolda do prace musis, vikend se da zaridit i jinak.

vladienka
9. srp 2018

@zelenaesmolda necitim sa neoddychnuta 🙂 vez den kojim 2krat, plus na snidani a veceru takze mozem ist prec na par hodin s kamoskami a super 🙂 teraz potrebuju hlavne nas, o par rokov si oddychneme aj na dlhsie a mozno nie, mozno by mi bolo luto ist niekam bez malej

rebejsova
9. srp 2018

Jela jsem, když byly malému dva roky. Nesl to tak těžce, že už bych to znovu neudělala a jela třeba víckrát, ale jen na jeden den (nejhůř nesl uspávání a noc).

bayt
autor
9. srp 2018

@ester34 A kolikrat se kojilo ditko jako dvoulete?

bayt
autor
9. srp 2018

@rebejsova A byl zvykly na hlidani pres noc nebo to byla premiera?

bayt
autor
9. srp 2018

@petrasipkova1 No tak myslela jsem samozrejme s odstrikanym mlikem..

bayt
autor
9. srp 2018

@ester34 Tak myslela jsem ze ve dvou uz ma dite hrnecek, ne flasku...

elikup
9. srp 2018

Na víkend od miminka, tedy kojence do roku, jsem nešla nikdy. Vždy se mnou. Nemám tu potřebu odkládat děti. Ale byla jsem možná jednu noc až od dvouleťáků a to byli s tatínkem. Nejde o kojení, ale o to, že jsme zvyklí spolu usínat. Kojení je jen součást.
Záleží na matce, jaký má vztah ke svému vlastnímu mateřství. Pokud ji přijde ok, odložit kojence na hlídání, pak je jedno, čím bude nakrmeno, jestli odstříklým nebo náhražkou. Matka není.
A to se bavím o odložení z dobrovolna. Ne operace (ale to bych si zajistila donášení dítěte, nebo jiný kontakt) nebo něco... ani si tedy neumím představit něco, co by mne donutilo nebýt s mým kojencem přes víkend.

kusanagi87
9. srp 2018

@bayt Od kojeneho na cely vikend?! To jako vazne? 😂 Za prve si nedokazu představit, ze jej necham tak male doma jen s tatou a pak teda záleží, kolik odstrikas do zasoby mleka a budeš doufat, ze nedojde a bude jej pit (nektera odstrikane nepiji) a prijme lahvicku - nebo z ceho by se mu podalo.
Ja jsem mela mleka akorat na kojeni, ale odstrikat se mi nikdy nepodarilo vice jak 20 ml / den a po ohrati melo divnou pachut. Takze to by u nás nešlo.
Maly ma 2 roky a 3 mesice a poprvé jsem byla pryc pred 3 mesici - v nemocnici na infekcnim.

No a pokud na tobe je male vazane, coz v tomto veku je (pochybuju, ze by bylo třeba na tatu), tak si to obecne nedokazu představit.

rebejsova
9. srp 2018

@bayt Bylo to poprvé přes noc. Byl doma s přítelem, takže přes den to bylo v pohodě, ale večer a v noci přišla krize 🙂

hanula311
9. srp 2018

@bayt
@bayt Jak máte staré dítko. ?Syn bude mit 14 měsíců kojím ho hodně usíná Un prsa celý den prubezne furt kojím. No jak měl rok musela jsem se starSim synem do nemocnice na 2 noci.Synoci byl doma s tatínkem a v pohodě to zvládli .Staci dítko zabavit aby neměl čas myslet na prso
Akorát ja.musela odstrikavat mela jsem hodně namítá prsa.Jak jsem se vrátila pokracovala jsem v kojení