Kdy pořídit dítku zvířátko?

veverka.r
5. zář 2010

Zdravím všechny maminky, měla bych dotaz v kolika letech byste tak považovali za vhodné pořídit vašim dětem nějakého domácího mazlíčka?? Nemyslím pejska, ale třebas křeček, morče ...
Já uvažuju, že bych dceři (3,5 roku o Vánocích) pořídila od ježíška morčátko - je mi jasné, že čistit a krmit ho budu já, ale chtěla bych aby se dcera taky starala a zvykla si 🙂 Co myslíte? 😅

sambucca
5. zář 2010

My pořídili zvířátku dítko 😝 tak neporadim 😀

misi78
5. zář 2010

@sambucca my taky 😀 Ale nejak odvazanej z nej neni 😀
Jinak k dotazu. Veverka.r ja myslim, ze 3,5 roku je brzo. Pokud neni vyjimecne trpeliva tak ji to za chvilku omrzi a o potvurku se budes starat ty.

mmmk
5. zář 2010

My poridili taky pejskovi a kocicce ditko 😀 Ale zviratko neni na hrani, musis uvazit, zda je schopna morcatku neublizovat a zda nemuze morcatko ublizit ji.

beruska2x
6. zář 2010

@veverka.r pokud je mala klidna a schopna uz se naucit jemne manipulaci aby mu neublizila, tak klidne kup.. jen nevim kde bydlis - jestli v dome a bude ho mit venku tak morcatko jo, ale do bytu bych doporucila spis krecka do klece..
morce je velike a nedala neporadek a vic smrdi....

ja je mela v kotci venku - jak kraliky a mela jsem jich 12 😀 jsou mile, pritulne , je s nima sranda..
koukni na ty ne s hladkou srsti ale vejirkove - jsou krasny 😉

beruska2x
6. zář 2010

melo byt ze "nadela neporadek" 😉 😀 ne nedela... 😀

rubi
6. zář 2010

Veverka - nemyslim si, ze je to dobry napad. Morce a krecek jsou zviratka, ktera nevydrzi dlouho ... vetsinou roka, dva max. tri... a pro 3lete dite se mi to zda brzy, hlavne by o nej brzy prisla a to by bylo smutku.
Co treba zelvu? Je daleko jednodussi na peci, nesmrdi (morce budes cistit minimalne 2x tydne)... a vydrzi

lotosek
6. zář 2010

Morče žije dlouho, až 7 let. Křeček tak 2 roky a prý to není nejvhodnější zvíře pro děti - nedá se moc chovat a hrozí, že bude kousat, ale je s ním docela málo práce. Suchozemská želva je dobrý nápad, jako malá jsem tu svou vždycky chodila ven pást. 😀

beruska2x
6. zář 2010

@rubi tak to mi teda moje zvirata - jak morcata, tak kecek dost presluhovali 😀

rubi
6. zář 2010

Ono se to da tezko odhadnout... prece jen je to zavreny v obchode, kazdymu je fuk v jakym je zdravotnim stavu.
Samozrejme muzou byt vyjimky, ale ja to rikam protoze brachovi prave chcipnul druhej krecek a predtim mel tri morcata a pokazdy tak dva roky... kazdej rok je z toho spatnej (a to je mu 13!). Pritom se o ne hezky stara.

kaleilah
6. zář 2010

já si myslim, že by to šlo v poho. My máme psa a kočku, byli doma dřív než děti, ale ty starší už oba mají po ránu "svojí práci", automaticky chodí ráno sypat zvířatům granule a taky po ránu první slovo je jdeme ven... takže chápou že se zvířátka venčí a krmí, tak bych nebyla proti.

jen ke křečkům, záleží kam ho dáte, křeček je noční divoch, v noci dost řádí, hlavně na kolotoči, tak záležíé jestli mnůžete na noc dát zvíře někam do jiný místnosti, nebo jak má tvrdej spánek dcerka. Já měla křečka asi v 15 a šíleně mě v noci rušil

kaleilah
6. zář 2010

jo mimochodem, s křečkama je sranda taky. A jestli malá má ráda lego (duplo. kostky, cokoliv) tak já jsem vždycky křečkům stavěla prolejzací dráhu, na stole jsem jim dělala bludiště a měla jsem zábavu na celej den 😀 😀 😀

malovani
6. zář 2010

Evi má u jedné babičky kocoura, u druhé babičky psa, obě bydlí ve stejném městě, vidí je často... zdá se mi to ideální, ráda se pomazlí, ráda vyvenčí psa, ráda jim dá krmení, ale ještě je malá, aby se starala pravidelně, spíš, když se jí chce 😅 ... ale zase na druhou stranu ví, že je potřeba se starat i o ty zvířátka, nejen o ni...
Doma máme agamu vousatou (ještěr), hladí ji, krmí, jinak žádnou péči nevyžaduje...

petronelie
6. zář 2010

Jsem na tom stejně, jako sambucca, zvířátku jsme pořídili dítko 🙂 Já tedy nejsem příznivce hlodavců a ptáků, uznávám jen psy,kočky, krávy,ovce,koně 🙂 Ale jinak si myslím, že dcerka je v ideálním věku....nesmiřovala bych se předem s osudem, že se budeš o zvířátko starat Ty, dělala bych to společně. My také chodíme společně dávat jídlo Agátce. Myslím,že je to super,když dítě vyrůstá se zvířetem. Já dostala pejska ve 4 letech a starala jsem se o něj, dokud jsem bydlela u rodičů 🙂

dagina
17. srp 2012

Ahojky maminy,
trochu opráším diskusi....naše dcera, přes 3,5 roku si přeje králíčka, strašně moc. Manžel o tom nechce moc slyšet, ale já se až tak nebráním. Zatím jsme doma nikdy zvířátko neměli, nemám ani já představu co to obnáší, jak dlouho může dítě zvířátko bavit - aby za měsíc neřekla, že už ho nechce. Máte někdo podobnou zkušenost?

zdeniii
17. srp 2012

@dagina ahojky, já dneska pořídila morčata 🙂))

dagina
17. srp 2012

@zdeniii už jo 😨 ???? Tvé malé není ani 2,5....., no budu ráda, když písneš za pár dní, jak to jde 😉 . Jste bytě nebo v baráčku??? My jsme v bytě, holky jsou docela nespavci, chodí spát po 22 hod, vstávají mezi 6- 7 hod, takže není oddychu...tím jsem chtěla říct, že uklízet ještě nějaké chlupy 😖 nic pro mě 🙄, už takhle úklidu moc nedám.... . Ale na druhou stranu mít doma zvířátko musí být fajn....

zdeniii
18. srp 2012

@dagina bydlíme v bytě a s námi je tu jeste pes 😀 takze momentalne luxuju dvakrát denně 😉 morcata jsou ale venku na zahrade 😉 Králík dost smrdí to je lepsi mit doma morce nebo uplne nejlépe spis neco nenáročného co neni cítit vubec. Asi bych jeste počkala pokud se nechces moc starat ty. 😉

malformatio
18. srp 2012

@dagina @zdeniii my si pořídili kotě, když bylo našemu prckovi 16 měsíců. Neřekla bych, že je to brzy. On je z kotěte úplně odvařenej, oba bez sebe nedají ani ránu, skvěle se doplňují a hrají si spolu. Kotě mu neublíží, vůbec neškrábe a nekouše. Dřív jsme uvažovali nad morčetem, ale nakonec vyhrála kočka

zdeniii
20. srp 2012

@malformatio joo tak s kotětem musí být taky sranda 🙂))