Kdy říct dítěti, že Ježíšek neexistuje?

lenka1982
9. lis 2009

Ahoj maminky.
Prosím o radu,kdy říct dítěti,že Ježíšek neexistuje????

Ani se mi do toho nehce,když je to u nich tak krásný. 🙂 🙂

aponchie
9. lis 2009

jestli veri a neptaji se jestli to je nebo neni pravda naco to rikat dobrovolne?

nety
9. lis 2009

Lenko já doufám že je v té víře nechám co nejdéle 🙂 🙂 ,samozřejmě nepočítám že by se tu pravdu ve škole nedozvěděli,ale jak píšeš je to tak krásný jak děti Ježíška prožívají 🙂 .

sarkabrezen
9. lis 2009

Já bych asi zvolila dobu před vstupem do školy... ráda bych, aby se to dcerka dozvěděla od nás, než aby byla ztrapněna před spolužáky, že ještě věří... takže určitě co nejdýl, ale škola mi přijde jako mezník.

j.a.n.u.s.
9. lis 2009

Maly od sousedky(druha trida) se to taky nedopatrenim dozvedel od vice informovaneho spoluzaka...bylo mu sdeleno, ze Jezis nenosi darky, bo visi prece v kostele na krizi...no, ale ustal to a nejak si veri dal po svem... 🙂

ale souhlas se sarkou...ne kazde dite to muze tak s klidem ustat...no, kazda zname svoje dite nejlip...takze rady druhych nam v tu chvili ani moc nepomuzou....ridit se svym vnitrnim navigatorem-intuice Leni, intuice. 🙂

kubaka
9. lis 2009

no až se na to podezřívavě zeptá,ne? 😅 Náš kluk se cítil uražen a podváděn v pěti letech, jak to teda je, že z něho děláme blbce, tak jsem mu to řekli a on byl spokojený a klidný a těšil se pak na Vánoce každý rok.... Tzn. podle nátury a nutnosti. 😀

lenka1982
autor
9. lis 2009

No já bych právě,aby se to dozvěděla od nás a néé od dětí ve škole.
Ale furt se mi to zdá nějak brzy. 🙂

A máte pravdu,až to příjde tak to začnu řešit.Zatim budeme dál věřit. 🙂 😉

Ale všem děkuju 😉 🙂 😉 🙂

nety
9. lis 2009

Jejda asi jsem to blbě napsala,ale pochopitelně to holkám také pokud možno povíme my a v ten správný čas🙂.Ani si nepamatuji,kdy nám se setrou řekli rodiče pravdu o Ježíškovi a Mikuláši.,ale mám pocit že do školy jsem už šla coby "poučená". 😀 😀

dludli
9. lis 2009

o Jezisek neexistuje??? 😨 😨 😀

lenka1982
autor
9. lis 2009

Dludli musim tě zklamat,ale nééé 😀 😀

Taky jsem se neptala,ale myslim si,že ve škole jsem to ještě nevěděla.

Je to fakt hezký jak to prožívaj,klidně bych se k nim přidala. 😕 😅

nety
9. lis 2009

Dludli 😀 😀 😀

aponchie
9. lis 2009

urcite nerikat ted pred vanocema 😎

jirule33
9. lis 2009

jejda tak to náš mladej chodí do první třídy a pořád na ježíška věří, tak nevím jestli mu to mám říct? já myslela že mu to řeknou spíš děti, každopádně bud ehooodně zklamanej.nějak jsem tak letos počítala že už mu to někdo řekne ale zatím ne...nicméně jeho soused v lavici má 2starší sourozence takže ten už asi poučen bude.

dludli
9. lis 2009

nase mala je jeste mala 🙂 tak jsem nad tim nepremyslela ale nejak mam pocit ze ji nic rikat nebudu, at veri co nejdyl ne?
Ja si to nejak nepamatuju kdy jsem zjistila ze neni, nebo jak, jestli mi to nekdo rekl nevim, Ja asi fakt stale verim 😉

skuli
9. lis 2009

Moje Deniska chodí do 2 třídy a pořád věří.Nějaký chytrák ve škole jí už sice řekl,že dárky kupují rodiče a když se mě na to ptala,tak jsem jí řekla,že hodným dětem kupuje Ježíšek a zlobivým kupují rodiče,aby tam něco pod stromečkem měli.Spokojila se s tím a dál se neptala.Myslím si,že už tuší,že to kupujeme my,ale nějak na toho Ježíška věřit chce.

anky
10. lis 2009

holky, já se setkala s extrémem 😅 bratránek mého drahého věřil asi do 13let 😀 museli jsme si dávat bacha na pusu a neříkat, co ti vaši koupili pod stromeček, ale co ti přinesl ježíšek 😀

lenka1982
autor
10. lis 2009

Anky to spíš dělal jako,že to neví néé. 🙂

marinka
10. lis 2009

Já si živě pamatuju, jak nám to naši řekli, mně a ségře, že Ježíšek není..Netuším, kolik mi bylo, určitě už jsem chodila do školy. Naší nám ro řekli sami právě kvůli tomu, že nechtěli, abychom se to dozvěděly nějak nešetrně od spolužáků a myslím, že to udělali super. Řekli nám to moc pěkně, že nám dárečky dávají oni, protože nás mají moc rádi a teď když to víme, tak taky můžeme udělat radost někomu, koho máme rádi a třeba mu něco namalovat nebo vyrobit. Vím,že v první chvíli jsem byla trochu zklamaná, ale pak mi přišlo super, že i já můžu ostatní obdarovat 😉

anky
10. lis 2009

Leni právě že nééééééééé 😅 On tomu fakt věřil 😀

lenka1982
autor
10. lis 2009

Marinka no úplně mi naskočila husina. 🙂

lenka1982
autor
10. lis 2009

Anky tak to byl teda fakt vyjímka.By mě zajímalo jak se zachoval když zjistil jak to je. 🙂

lenka1982
autor
10. lis 2009

Tak jsem holkám objednala dopis od Ježíška. 🙂
Můžete taky http://www.postaprodeti.cz/

ygreen
10. lis 2009

neteři je 10 a věří 😉