Kdy se ta váha zastaví? Ve 26tt mám plus 10 kg

ronikaaaa
2. bře 2015

Ahojky těhulky, zajímalo by mě jestli máte některá každodenní příbytek na váze jako já. Začala jsem přibývat na váze cca v 17tt a od té doby skoro denně přiberu nějaký ten gram. Teď jsem v 26tt a mám už plus 10kg. Řekla bych, že se nějak nepřejídám, sice pohybu moc nemám nebo jsem doma, do práce nechodím. Myslíte, že to je i dědičné, že když moje mamka přibrala při mě i sourozencích vždy kolem 20kg tak mě to čeká taky? No tak to se ještě brzy váha nezastaví 🙂
Hezký den 😉

mandala
2. bře 2015

Dědičné to může být a řeknu ti, že 20 kg ještě pořád není žádná tragédie. A asi tě zklamu, ale nejvíce se většinou přibírá až na konci těhu, takže může být i hůř. Ale samozřejmě je to individuální. Hlavně se nestresuj, to k tomu prostě patří. 🙂

megaira
2. bře 2015

Myslím že se váha nezastaví do konce těhotenství...také jsem přibrala každý den něco a dohromady přes 16 kg a to jsem jedla jen zdravé věci...sice bez pohybu ale váha šla nahoru ....ale jak to jde rychle nahoru tak to jde po porodu i rychle dolu......🙂 🙂

maky_s
2. bře 2015

Buď v klidu a nestresuj se tím..ale chápu,ze je to nezvyk.mě to taky trvalo. Já mám nahoře 17kg a nemůžu s tim nic udělat😉 hlavně,že ty naše mimča budou zdraví a s váhou se pak poperem😉holky mě uklidňují,že to pak půjde samo..tak musíme doufat😄

edeltraut
2. bře 2015

Geny asi hrají určitou roli, ale určitě to není rozhodující. Já jsem při prvním přibrala přes 20kg, při druhém 16 a při třetím 14. Vždy jsem přibírala od 4-5 měsíce a až do konce 🙂. Nemá smysl se tím stresovat, hlavně, aby miminko mělo vše co potřebuje, přebytečná kila shodíš po porodu 🙂. Já se na původní váhu dostala vždy tak po roce - bez cvičení a diet - je sice pravda, že s každým mi zůstaly asi 3kg, ale nijak to neřeším 🙂

silvik77
2. bře 2015

Já bych řekla, že dědičné to není. Mamka vždycky v těhotenství přibrala 20 kilo, já dnes začínám 8.měsíc a mám nahoře 8 kilo, takže určitě těch 20 navíc mít nebudu. A já se navíc vůbec nehlídám, 3.a 4.měsíc jsem se vyloženě cpala, protože mi bylo špatně od žaludku a pomáhalo mi na to jíst. Říkala jsem si, že budu jak koule, ale nakonec jsem pořád skoro stejná, mám jen bříško...

ronikaaaa
autor
2. bře 2015

@megaira S tím počítám, že se to asi zastaví až porodem. Snad máš pravdu, že když to jde rychle nahoru půjde i rychle dolů 🙂

ronikaaaa
autor
2. bře 2015

@maky_s No však to si vždycky taky říkám, hlavně aby prcek byl zdravý a já to snad potom nějak shodím, ale je to nezvyk, že přibírám a nemůžu s tím nic udělat 🙂

simdan
2. bře 2015

já u druhého ve 26tt jen 6kg nahoře a při porodu 20kg,takže každý to má jinak.Libovala jsem si v tom,že přiberu tak maximálně do15ti kg a houby...

thesun
2. bře 2015

ahoj, v prvním těhu jsem nabrala 27kg!!!! upřímně moc samo to dolu nešlo a u mne to bylo na 99% genetické.. jedla jsem málo a každý den jsem běhala kolem koně.... ted jsem těhu podruhé v 6tt a mám cca 1kg nahoře, zvětšilo se mi hodně břicho a obvod stehen tak o 1-2 cm... a to denně nachodím víc jak 10km a skoro nejím.... zaměřila jsem se na pitný režim protože jsem málo pila, ale moc tomu, že to zpomalí nárust váhy nevěřím....

prostě někdo nepřibere ani když sní denně 3 tabulky čoko a někdo přibere jen toho že se na ně podívá... :-/ ale zase mám krásnou zdravou dceru a shodit se to prostě dá, jen to dá nějakou práci 🙂

sisinka74
2. bře 2015

Ja pribrala v 1.trim. 3kg, ve 2.tr. 9kg a v poslednim 2kg zhubla, a to jim nonstop. Takze u me neplati pravidlo, ze se na konci nejvice pribere 😀

sisinka74
2. bře 2015

Mne rikala sestricka, ze nejvice priberou ty, co neji.

majda63
2. bře 2015

Mě se nezastavila, já jedu po kilu pořád a pořád a to už jsem na konci 😀 Ale tak coo nadbytečný kila se shodí. Já to beru sportovně, po první v životě vysloveně ŽERU a bez výčitek, dělám to pro miminko 🙂 😀

pavlakosec
2. bře 2015

Tak to já se hlídám a nechci přibrat více jak 13-15Kg, to mi doporučili v poradně. Jsme v 7tt a už od malička bojuju s nadváhou. Vím, že pokud přiberu více jak ty kg, tak to už bude jen moje váha navíc, kterou budu jen hodně špatně stahovat. Zatím mám o skoro 3kg dolů, tak snad moc nepřiberu. Jsem bohužel z lidí co přiberou i ze vzduchu. 😉 O to více si budu muset dát pozor. U mě je to o příjmu a výdeji energie. Když si dám něco extra, tak o to více se musím hýbat. Když jen lenoším, tak si dám něco méně kalorického. Teď je to horší, nechodím do práce, takže to vyrovnávám procházkama ... Nebudu jíst za dva, chci být po porodu schopna lítat kolem mimča, ne funět a furt řešit že se do ničeho nevejdu a vypadám jako bych ještě neporodila. Držím palce.

hanik35
2. bře 2015

Pěkný den, mám dvě děti a u každého jsem přibrala přes 20 kg, ale výchozí váhu jsem měla 50 kg, takže se ani moc nedivím. Jen bych Vám pak doporučila už se váhou nestresovat a dívat se na to, jak se cítíte. Ke konci těhu už jsem se na váhu nedívala a byla jsem jak velryba 🙂 Dcerka vážila 2,5 kg a synek 3,2 kg, takže po porodu to moc dolů nešlo, ale rozhodně mi pomohlo kojení 14 měsíců. Tak držím palečky, ať je vše OK 🙂 😉 Jo a ještě pozor na cukrovku, já jsem měla cukr při kontrole na hranici těhotenské cukrovky, ale nakonec to neřešily. Dneska mám zase 55 kg. Pohodový den. Hanka

guinea
2. bře 2015

Tak já jsem jen první měsíc přibrala snad 10 kilo, měla jsem takový ten vlčí neutišitelný hlad. Teď jsem ve 24. tt a mám nahoře celkem asi 15 kilo ☹ Když jdu, mám pocit, že se mi nohy tou váhou boří do zěmě. Děs běs.

ronikaaaa
autor
2. bře 2015

@guinea můžu se zeptat na jaké váze jste začínala?

guinea
2. bře 2015

@ronikaaaa Napíšu ti do zprávy 🙂

ladenka
2. bře 2015

Já při prvním těhotenství nabrala 16 kg a v druhém dokonce 20kg, začínala jsem jako štíhlá holka a končila jako velryba. U obou těhotenství jsem polovinu prozvracela, a ve chvíli kdy jsem zvracet přestala, tak jsem nabírala téměř kilo týdně - hlavně v tom druhém těhu, sestřička na gyndě mi říkala, že mi tělo v tom zvracejícím období hladovělo a pak si začalo ukládat, co kdyby zase nic nedostalo a to podotýkám, jsem se nijak nepřežírala. No každopádně jsem kojením neshazovala, z každého těhu mi zůstalo 10kg, po prvním pomohla až dietní sestra a tvrdý režim jídelníčku a po druhém je stále ještě mám a je to hnus.

iva_kucerova
2. bře 2015

@ronikaaaa Nic si z toho nedělej, tělo nabere,kolik potřebuje. Já přibrala celkem 16 kg. Přibírala jsem zhruba 3 kg za měsíc,ale poslední 3 měsíce už to bylo spíš 1 kg za měsíc,takže se na těch 20 ani nemusíš dostat. U mě je to horší teď. Po porodu jsem shodila 5 kg, pak ještě 3 kg kojením a zbylých 8 navíc už mi asi zůstane napořád a to už jsou malý 3 roky☹

terezap5
2. bře 2015

Tak já na kontrole ve 30tt měla +18,5 kg ☹ ... zítra jdu ve 32tt na kontrolu a jsem zvědavá kolik to zas bude navíc. Už dvakrát jsem za 3 týdny přibrala 5kg ☹ ... a moje mamka při obou těhotenství přibrala přes 30kg

ehh
2. bře 2015

Jo Kazda to má jinak. Někdo se cpe a není to vidět a nebo naopak. Ted cekam druhý tak se taky už nervuju jak to bude.
U prvního 20 kg a dolů to vůbec nešlo az po třech letech když jsem nastoupila do prace pak jsem se vrátila na svoji váhu☹
@ronikaaaa

ronikaaaa
autor
2. bře 2015

No já vím, že každá to má jinak a někdy i ještě u každého těhotenství jinak, ale jenom mě zajímalo či v tom nejsem sama 🙂

guinea
2. bře 2015

@ronikaaaa No jasně že nejsi sama 🙂 To jen výrobci těhotenského oblečení si bůhvíproč myslí, že většina těhotných má stále velikost 36, jen s připláclým bříškem navíc. 😠

jitavrtule
2. bře 2015

@guinea to si teda troufnu odporovat, protože kdyby si to výrobci oblečení mysleli, měla bych bývala prvních 6 měsíců co nosit 😀 všechny těhotenské velikosti jsou oproti běžných dost nadsazené - třeba v HM je ta jejich těhotenská 36 velikostně spíš jako normální 38. Nemluvě o tom, že kousků v těch menších velikostech je tam vždycky pár a zbytek M,L,XL.
Popravdě moc nemám ráda teorie o genetice - obzvlášť v souvislosti se zubama a váhou. Váhový přírůstek je vždycky daný poměrem příjmu a výdeje energie - přesně jak píše @pavlakosec. V těhotenství s tím můžou samozřejmě mávat hormony, fyzická omezení, co se týče pohybu, ale upřímně - většina holek co znám a co před těhotenstvím byly ve formě,v těhotenství přibrala tak nějak normálně a po dítěti to zas daly dolu. Ty co ve formě nebyly nikdy nebo s váhou bojovaly tak nějak kontinuálně, bojují i po dětech. Akorát těhotenství je taková společensky přijatelná výmluva...snad se na mě nebudete zlobit, že to tady píšu takhle "nahlas". A tím "ve formě" nemyslím, že byly hubené, ale že byly ve svalech, že se hodně hýbaly, sportovaly, rozumně se stravovaly..
Moje máma byla coby těhotná a po dětech úplná hrošice. Před těhotenstvím byla vizuálně tak nějak v normě, co můžu soudit z fotek a na tehdejší poměry, ale co vím od ní z vyprávění, tak pohybu nijak moc nedala ani předtím ani potom, v těhotenství prostě nehorázně žrala a po porodu se užírala tím, že je tlustá.
Já byla před těhotenstvím hodně fit, prvních 5 měsíců jsem nepřibrala nic, zhruba od 23tt přibírám postupně na současných plus 7 kilo. Jím víceméně stejně jako dřív, měla jsem kliku, že mi nebylo zle, nezvracela jsem. Pořád se snažím udržovat v rámci možností aktivní - doma cvičím na balonu, chodím hodně pěšky, v práci po schodech místo výtahem, na procházky s kobylou. Ale samozřejmě tolik jako předtím se nehýbu, nejde to, fyzicky to nedávám, jsem mnohem víc unavená.
Každopádně myslet si, že v těhotenství se musí jíst za dva a že futrování se sladkostma apod. je v té době beztrestné, jen protože jsem v tom, se obávám, že je cesta k hodně trpkému probuzení po porodu....
I když sama jsem teď zvědavá, na jaké váze skončím za zbývajících 9 týdnů 🙂

thesun
2. bře 2015

@jitavrtule Jíťo, bohužel si myslím že genetika hraje svou roli, před prvním těhu jsem jezdila 3 koně denně, 2x týdně hrála squash a 3x týdně byla v posilovně a i tak můj váhový přírustek byl naprosto fatální ☹ a to jsem fakt skoro nejedla.... ☹ teď jsem v 6tt, mám nahoře málo přes 1kg - ukrutně se mi zbláznila prsa, na obvodu stehen mám taky o kousek víc a to se fakt hýbu jak blázen.... (asi zadržuju vodu, málo piju - ale na tom pracuju) moje máma v obou těhu nabrala cca 30kg... a byla učitelka tělocviku, věčně v pohybu - dřív totiž ty učitelky s dětma cvičily narozdíl od dnešní doby, kdy jim neukáží ani kotrmelec ☹

jitavrtule
2. bře 2015

@thesun netvrdím, že neexistují výjimky ( co potvrzují pravidlo) 🙂 ne, ten můj sáhodlouhý příspěvek byl spíš takové obecné povzdechnutí, že holek, co se prachsprostě vymlouvají na těhotenství a hřeší a hřeší a pak následuje obrovský údiv, že kilečka naskakují a už neodskakují, je prostě pořád hodně.
Ono buď jak buď, ať už je to rozházenýma hormonama, vodou nebo genama - pokud člověk dělá víceméně všechno správně nebo ne nějak zásadně jinak než dřív a stejně jdou kila nahoru, tak zrovna v těhotenství se toho s tím bohužel moc nenadělá, to úplně souhlasím. Pro většinovou populaci je ale vždycky maličko snazší prevence než pak řešit následky - a u mnoha žen ta prevence spočívá fakt jen v tom, že nebudou bláznit s "jezením za dva".

jasamin
2. bře 2015

Taky si nemyslím, že by to bylo v genech. Myslím, že je to hodně individuální. Moje mamka přibrala vždy hodně, ale vše po porodu shodila. Já byla těhotná 3x. Přibrala jsem poprvé 8kg, podruhé 10kg a potřetí 8kg. Po porodech jsem měla vždy o 10kg méně. Takže ve dvou případech jsem z porodnice jela o 2 kila hubenější než před otěhotněním. Jedla jsem úplně stejně jako před těhotenstvím. Takže těžko říct. Znám spoustu holek, které se opravdu nehorázně přejídají a na druhou stranu znám holku, která přibrala fakt hodně a opravdu jsem vůbec nechápala z čeho. Nakonec se zjistilo, že zadržovala spoustu vody v těle. Když jela z porodnice domů, měla o 20kg méně. Takže ne vždy je to chyba vyložené vaše.

svatkafojta
3. bře 2015

Ahoj holky, tak já si myslím, že to má každý individuální...já jsem 21 tt a do 20 tt sem nepřibrala ani kilo a teď najedou +4 🙂) ale nijak to nehrotím, protože jsem na kontrole byla až odpoledne a vážili mě po-o takže je jasné, že aji těhu váha kolísá a je to jiné ráno, odpo a večer...je fakt, že já žádné chutě nemám, vždy sem měla ráda kyselé a to jim pořád...včera večer jsem si třeba na véču udělala zeleninový talíř, mrkev, kedlubna, rajčata a chleba s máslem...není to nic hroznýho ale ani nic velice dietního ( bílé pečivo) říkala jsem si, že se budu hlídat ale prdím na to...jim na co mám chuť, jen se snažím 5 x denně a před těhu sem chodila běhat a po těhu budu zas...to zvládneme dát dolů ty kila...🙂

anjelita
3. bře 2015

Do 18.tt jsem celkem pribrala 7-8 kilo, pamatuju si ze jsem pribrala 2 kila do 5. tt. Ptala jsem se mamy a ta pry ani moc nejedla a i tak pribrala v tehotenstvi 28 kilo. Takze si myslim ze na to maji hodne vliv i geny. Mame v rodine casty zadrzovani vody.

anjelita
3. bře 2015

@silvik77 to mas asi tyhle geny teda po tatovi 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru