Kdy se vám v těhotenství začaly dělat strie?

anka.
18. říj 2007

Ahoj holky, trocha statistiky - kdy?? (já si připadám jako rekordmanka, protože už tak od 3. měsíce vím, že moje břicho nezůstane bez následků... ☹

letadlo13
10. dub 2015

@petiknykl já si chtěla taky koupit elasti-q ale paní v lékárně mi řekla, že je to zbytečné, ať vymažu tělové mlíka a krémy, co mám doma. Měla pravdu. Mazala jsem vším, co mi do ruky přišlo a navzdory genetice nemám ani jednu.

guinea
10. dub 2015

Holky myslíte, že to mazání má smysl? Strie se přece tvoří v podkoží, a krémy se až do podkoží nevsáknou... Já nemažu (ale spíš kvůli lenosti 😅 ), mám nahoře už tak 20 kilo, a strije se mi udělaly jen trochu, na přední straně stehen! A to mám bříško už hodně veliké (29. tt), a prsa mi vyrostla z 75 E na 80 G-H.

letadlo13
10. dub 2015

@guinea nevím, ale jsem na svůj vzhled citlivá, tak jsem prostě chtěla něco udělat. Nevím, jak by to dopadlo bez mazání. Už 8 dnů po porodu jsem měla skoro ploché břicho s napnutou kůží.

guinea
10. dub 2015

@letadlo13 Jéé, tak to tedy gratuluju! Jak jsi toho plochého bříška docílila? Nosila jsi stahovací pás? Nebo to prostě samo?

letadlo13
10. dub 2015

@guinea před těhotenstvím jsem chodila do posilovny a měla pekáč buchet na břiše, tělo si to pamatovalo, asi 🙂 přibrala jsem necelých 10 kilo a jsem vysoká.

avantgarda
14. kvě 2015

Při prvním těhotenství jsem mazala od 3. 2 - 3x denně krémem Elasti Q a nakonec se mi jich i tak několik udělalo na bocích. Jestli si dobře pamatuji, tak vznikly až v posledním měsíci, zhruba 3 týdny před termínem.
Teď jsem těhotná podruhé, tenotkrát se mažu Bepanthenem proti striím (na radu lékárnice už od začátku 2x denně). Břicho mám ještě malé, ale co mohu srovnat s minulým těhotenstvím, tak mě díky mazání břicho nesvědí, tak jak mě svědilo minule.

emmaricht
10. črc 2015
Uživatel emmaricht je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od emmaricht.

Ahoj, me nato pomohl krem od znacky bio apta, kdyz jsem si tim vylecila i strie na zadni casti stehen, ktere jsem mela z mladi

elusina
23. črc 2015
Uživatel elusina je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od elusina.

Emma: a jak dlouho si jej pouzivala? Take uz mam neco ozkoseneho ale nejako bze zasadniho efektu, strie jsou docela hluboke jizvy mi prijde

ireniq
23. črc 2015

Vůbec se neobjevily, a to jsem se ničím preventivně nemazala... asi geny.

333janinka333
29. črc 2016

Ahoj holky. Ja mazu od zacatku druheho trimestru Bi-oilem. Je teda trosku drazsi, ale rika se ze super, tak uvidime po porodu....

meta123456789
14. zář 2016

Nevzdávej to a mazej! Já vím, že mazání není všemocné a někdy člověk dělá všechno a břicho stejně popraská :( Já mazala Bepanthenem od cca 3 měsíce, ráno a večer a třikrát ťukám, ale v pohodě.

dasenkamalinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
333janinka333
22. zář 2016

Ja pouzivam bi oil, zatim neni nic videt, ale pry se vetsina objevi az po porodu tim jak se kuze opet stahne. Tak snad je bi oil takovy zazrak jak jej na netu popisuji... Skoda ze nefunguje i na celulitidu :D

monaa12
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
meta123456789
12. pro 2016

Jj, souhlasím, Elasti Q je fajn, tím jsem mazala při prvním těhotenství. Při druhém jsem měla Bepanthen, taktéž velká spokojenost, břicho bez jediné jizvy i po 2 dětech...akorát to chce začít makat a cvičit 🙂))

333janinka333
12. pro 2016

Tak jsem po porodu a muzu doporucit Bi oil. Mazala jsem jednou denne ( nekdy jsem zapomela i to ) a strie zadne

111ivet
2. bře 2017

111ivet
ahojky jsem tu nová a potřebovala bych poradit měsíčky sem měla naposled 3.1.2017 a minulej měsíc vubec a dnes trochu špiním ale mám strie po břiše a předtím sem měla tělo kde žádná strie nebyla tak nevím co dál dělat poradíte mi prosím

guinea
3. bře 2017

@111ivet Bohužel to bude asi hormonálníma změnama, myslím, že proti tomu nic nenaděláš. Ono i s tím mazáním je to otázka, jestli holky, co jsou spokojené s nějakými krémy by strie třeba neměly, i kdyby se vůbec nemazaly. A navíc, strie jsou jizvy v podkoží, a tam krémy neproniknou (nesmí, protože je to kosmetika. To, co proniká kůží hlouběji je lék a musí se prodávat v lékárnách).

111ivet
6. bře 2017

dobrý večer maminky mužete mi poradit prosím minulej měsíc sem nedostala měsíčky a tenhle měsíc sem je dostala 2.3 a skončili 4.3 měla sem celej měsíc bříško a strie na levém stehně a bříšku a strie stale bříško kulaté muže mi poradit a kdy si mám udělat test předem děkuji

kristyna0106
10. lis 2017
Uživatel kristyna0106 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kristyna0106.

Mně břicho nejvíc popraskalo v sedmém měsíci, hlavně zespodu, což jsem neviděla a zjistila jsem to až po porodu až mi splasklo břicho. No můžu říct, že to byla naprostá katastrofa, takže teď docházím na laserové ošetření, abych se to do příštího roku do léta zbavila.

vandatomeska
23. lis 2017

Mě se začaly dělat asi v 5 měsící, ale jen na bocích a trošku na zádech...Ale nebylo to nějak hrozné, ted mi nejdou skoro vidět.

janurous
28. lis 2017
Uživatel janurous je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janurous.

Tak to já jsem začala praskat už v 5. měsíci, protože jsem měla už hodně velké břicho. Docela uvažuju, že si je po druhém dítěti nechám laserem odstranit.