Kdy se vám v těhotenství začaly dělat strie?

anka.
18. říj 2007

Ahoj holky, trocha statistiky - kdy?? (já si připadám jako rekordmanka, protože už tak od 3. měsíce vím, že moje břicho nezůstane bez následků... ☹

atreides
11. led 2008

krista: maž se dál, i když se ti ty potvory dělají, tak nebudou tak hrozný, jako kdyby jsi se nemazala 😉

noangel
11. led 2008

krista: moc si me nepotesila ☹ ja doufala ze kdyz do ted nic, tak ze uz to vydrzi a to sem pribrala uz 11 kg a mam 110 cm bres bricho.

anta: mazu mandlovym a dynovym olejem na stridacku od kolen ke krku 🙂 plus zadek a stehna kremem proti celulitide a striim od Dermacolu

apfele: ja zacla hned jak sem mela potvrzeno tehu, kdyz uz to nezabrani striim tak se aspon zvlacni kuze a lip se "scvrkne" do puvodniho stavu

karotky
11. led 2008

Tak mě začaly strie ve 4.měsíci a ikdyž jsem to mazala,jak jsem mohla.............stejně se mi udělaly. 😢
Máme to v rodině,takže si myslím,že je to spíš genetické.Ale když jsem si tu kůži mazala,tak alespoň tolik nepálila. 😉

krista
11. led 2008

Ahojky 🙂

Taky doporučuju mazat se úplně od začátku, mazala jsem se asi od 6tt a opravdu dost často, jsem doma na PN, takže to pro mě nebyl problém, ale chápu, že těhulky co chodí do práce asi nemaji čas mazat si 6x denně bříško, takže aspoň ráno, večer nebo po každým sprchování, kdy může být kůže vysušená 🙂 No radí vám ta pravá, kdy mazat se, to vím, ale nepomohlo mi to 😀

Jinak jsem používala Elasti-q, Enju od Dermacolu, Johnsons olejíčky ... no prostě hodně toho bylo, hodně balení a nic z toho 😝

Jo a mažu se teda dál, protože se na to nemůžu dívat ☹ Zatím teda praská jen ta jedna strana, ale ta druhá už se zespoda taky těší až popraská 😖

Noangel neboj se, třeba se ti vůbec neudělaji, je to tak půl na půl co pozoruju, jak říkám někdo nemaže a nemá je, jinej maže furt a udělaji se mu, je to opravdu o té genetice. Tak hodně štěstí 🙂

caira
13. led 2008

tak ja mazu dvakrat az trikrat denne, nejlepe hned rano a vecer po sprsce, mazu Elasti-Q, a kdyz se mi obcas chce se namazat v prubehu dne tak se maznu cimkoliv co mam po ruce. Hodne se doporucuje i olivovy olej..musim zatukat, ze zatim se nam strie vyhybaji 🙂 tak snad to tak pujde dal 🙂 Je fakt, ze moje mamina pry strie taky nemela, tak doufam, ze je to dedicne

minea
14. led 2008

Nakonec nemám ani jednu strii, hurá, a to jsem k tomu měla genetický předpoklad, protože mý mámě popraskalo celý břicho. Mazala jsem od čtvrtýho měsíce Elasti-Q a Bonelou (mimochodem, mají úplně stejné složení, liší se jenom v ceně a jinak voní).

mobina
15. led 2008

Tak na mě nakonec vykoukly ve 34.tt na bocích, ale není to žádná tragédie. I když ještě není všem dnům konec. Dál promazávám Niveou přes den a na večer Elastiq a před spaním pořádnou vrstvou modrý indulony.

krista
15. led 2008

Jo na tu Niveu jsem teď taky přešla, na tu klasickou modrou, ta je mastná jako blázen, nemůžu to smít ani z rukou když domažu 😀 Uvidíme co ještě zachránim 😝

yasmin07
15. led 2008

Tak já je zatím nemám, ale myslím, že to ještě přijde ☹ Já jsem se mazala 1x denně asi od 10tt

vnibuja
16. led 2008

Já mažu od začátku, nejdřív Dermacolem pro těhule a pak jen Elasti-Q krémem. Mažu fakt poctivě, 2x denně, občas i víc a přesto se mi od 33 tt začaly dělat. Teď můžu mazat dál jak vzteklá, ale pořád se rozrůstají 😒

eatygrenee
21. čer 2009

mě se začaly dělat až ted 3 týdny po porodu a top jsem celé těhu i nyní poctivě mazala jak blázen. Máte někdo nějaké zkušenosti s laserem? vím, že uplně nezmizí, ale aspon zesvětlí. nemám je na břiše, ale na stehně a ted se mi dělají i na lýtku :(

janulazaynab
21. čer 2009

Ahoj holky,
strie jsem měla už kdysi na bocích a kolenou - nejsem zrovna vyhublá od malička, takže to je tím, ale skoro to nejde vidět, jen ve světle, že je to světlejší než okolní kůže 🙂
Teď jsem ve 26.tt (+ 17kg) a břicho už mám rozpraskané skoro úplně, kolikrát mně i během dne začne štípat a to vím, že se mi trhá. Už se mi stalo, že jsem si musela v autobuse vytáhnout krém na ruce neutrogenu a namazat se tam 😀 Mažu si břicho asi od 10.tt jednou denně, někdy i víckrát, ale ono stejně záleží hlavně na tom, jakou má člověk tu kůži danou, takže ani krémy za tisíce nepomůžou, když to je v genech 😒
Četla jsem si vaše příspěvky a jsem ráda, protože ze začátku jsem si mazala i prsa, ale pak jsem si říkala, že je to zbytečné (z 85B mám 90D a to mi do porodu zbývá ještě 16 týdnů), ale teď vidím, že si je mazat určitě začnu, protože jestli mi po porodu ještě narostou (což doufám, že se nestane, protože už takhle to jsou kozy jako vozy 😖 🙄 ), tak by mi popraskat fakt mohly a já si zakládám na oblečení s VÝSTŘIHEM 😝

lehna
21. čer 2009

ahojky,

tak já strie na břiše neměla vůbec. a to jsem ani pořádně nemazala, jsem na to strašný lenoch. mám sice strie na bocích,ale to už mám z mých "mladých" let, kdy jsem přibrala a kůže prostě nevydržela 😉 . ale ono to není skoro vidět, jak píše Janulazaynab jsou světlejší než okolní kůže.

cervena_vila
2. črc 2009

Ono je cítit, jak se ty strie dělají? 😕 To jsem nevěděla...

kacka11
2. črc 2009

ahoj holky..tak já jsem v 5.měsíci a strie zatím nikde,musím zatukat.. 🙂 mažu se taky od úplného začátku,používám ten Hipp.doufám,že to takhle i zůstane...škoda,že nemůže být vše takhle ok.. ☹

smardik
2. črc 2009

já strie neměla vůbec, mazala jsem se ale ne pravidelně a ted u druhého jsem teprve na začátku tak uvidíme

marinka
2. črc 2009

Jestli si to dobře pamatuju, tak kolem 30 tt. Ale jenom na bocích a na zadku, na břichu naštěstí ne. Přibrala jsem cca 8 kg..

whoknows
23. črc 2009

Ahoj, tak zrovna včera jsem si všimla, že se mi udělalo pár strií na spodní části prsou ☹ ale je fakt, že mi do teď vyrostly o dvě čísla. Občas cítím takový svědění a štípání na břiše, tak to mažu lékařskou vazelínou, ale bojím se, že se tomu asi stejně nevyhnu. Co se dá dělat. Všechno je pomíjivé, i fyzická krása 😀

j.a.n.u.s.
23. črc 2009

strie se mi zacaly delat ve dvanacti letech na stehnech....v tehu nic 😉

mili84
23. črc 2009

tak mě se strie udělaly až na konci těhu - kolem 35tt. na bocíxh, takové malé krátké a ted mi začalo prakat bříško-pod pupíkem-jak klesá mimčo dolů. JInak prsa mi popraskaly hned v začátku, když mi začly růst (v těhu). ale jenom zespodu naštěstí.

joa.n
23. črc 2009

ahojky, ja jsem az do 36tt nemela jedinou strii, ted jak ma mimi malo mista a spis dela boule, objevily se mi kolem pupiku. Mala tam ma nozicku, takze pravidelne tu jemnou kuzi kolem pupika napina, dneska rano jsem tam dokonce objevila uplne krvavou strii - uz bledne, ale ta asi zustane. Utesuje me jen to, ze pupek se po tehu zatahne zpet a nemuselo by to jit tolik videt. Jinak zadek, boky a prsa dobry - pribrala jsem totiz jen 8 kg. 😵

boobinka
23. črc 2009

take jsem pouzivala elasti Q krem a strie se mi udelali jen na bocich, ale v celku nepatrne.
Po porodu cisarskym rezem se mi teprve vytvorily strie na brisku, vnitrnich stehnach, na prsach... ☹
a ja jsem se radovala, ze budu mit pekne teloa houby 🙄

mrs.bistra
10. srp 2009

Ahoj holky,mě se strie u prvního mimi ukázaly ve 32 týdnu,naštěstí jen na bříšku a bylo jich málo.Od začátku jsem se poctivě mazala každý den olejíčkem speciálně na strie a stejně se mi udělaly.Ted čekám druhé mimi,jsem v 18 týdnu a jen doufám,že se to nezhorší 🙂

wsmoulinkaa
11. srp 2009

strie nemám a neměla........mám prozměnu celulitidu 😒

rubashka
19. zář 2009

Ahoj. Prosím poraďte! Jsem deset dní po porodu a strie na břiše mě šíleně svědí. Co mám s tím dělat? pořád si to drbu, což asi tomu břichu příliš neprospívá. Nevíte někdo, co s tím? Uvažovala jsem, že snad zajdu na kožní, ale nevím, jestli to není příliš triviální problém. Nebo aspoň poraďte na koho se mám obrátit.

Apfele, maž se úplně od začátku, nejmíň dvakrát denně, ať si to pak nevyčítáš.

inna12
19. zář 2009

nejvíc měsíc před porodem..nechápu, ale praskala jsem i po porodu, když už kůže naplá nebyla 😠 😠

rubashka, zkus namazat vepřovým sádlem 😉 to by mělo pomoct, pokud ne, jdi k dr, at ti udělá jaterní testy

inna12
19. zář 2009

wsmoulinka, tak to závidim 😝 hele, kdo celulitidu nemá?? 😝

kocour1
16. lis 2013

Ahoj, já jsem se v těhotenství mazala každý večer, používala jsem Bepanthen proti striím a musím říct, že to pomohlo a strie se mi neudělaly. Nevím, zda je to geneticky, nebo tím krémem, ale bála jsem se jich, protože moje máma má břicho popraskané docela dost. Mazala jsem i po porodu celé šestinedělí.

verushe20
17. črc 2014

Mě teď za poslední dobu pěkně vyrašily na zadku a docela v hojném množství... 😢 😔

petiknykl
Odpověď byla odstraněná
Zobraz