Kdy se vám v těhotenství začaly dělat strie?

anka.
18. říj 2007

Ahoj holky, trocha statistiky - kdy?? (já si připadám jako rekordmanka, protože už tak od 3. měsíce vím, že moje břicho nezůstane bez následků... ☹

myschka
18. říj 2007

ahoj já první objevila v den termínu a za týden co si dala malá v břiše navíc mi popraskalo úplně hrozně a to jsem mazala 2x denně od začátku. ale docela to mizí a světlá tak to nebude tak hrozný😉

petja
18. říj 2007

Tělíčko se musí mazat nejen během těhu,ale hlavně taky po něm,když se tělo vrací do původního stavu,dá-li se to tak nazvat 🙂 já jsem zatím v poho,snad to tak zůstane! pa

anka.
autor
18. říj 2007

petja_závidím!!! ☹

nikka.vo
18. říj 2007

Ahoj, tak mě se během těhotenství strie neudělaly,ale až po císaři - asi jak mi to břicho roztahovali, tak jsem měla čerstvě popraskanou kůži 😠 😠 😠

Mazala jsem se masážním olejíčkem, fakt dost jsem si to bříško promastila a pak jen masírovala a masírovala 😅 a to mi přitom břícho vylítlo v jednu chvíli dost.

bielanevesta
18. říj 2007

Mne až na konci těhu 😝

perisu
18. říj 2007

Holky já mažu min. 2x denně a strie se mi dělají, řekla bych skoro před očima...Stehna,zadek,boky,prsa,je to hrůza.Ddoufám,že jak se rychle udělaly tak rychle alespoň zesvětlí...Asi prostě záleží na typu kůže...

jandalinka
18. říj 2007

Ahoj,mě se zatím strie nedělají,snad se mi neudělají po porodu,jak jsem slyšela že je to možné,když při porodu se roztáhne a ztvrdne bříško.
Už asi od 25týdne totiž mažu bříško a boky tělovým krémem proti striím ELASTI-Q,doporučila mi ho kožní a není tak drahý-145,-.A za chvíli jdu rodit 🙂 a pořád mám jedno balení.Myslím si,že to nemusí být ani tím krémem,že zatím strie nemám,bříško mi začalo růst až v nějakým 7měsíci,takže to opravdu záleží,jaké má kdo velké bříško a jak rychle mu narostlo.Někdo může mazat 2denně a stejně nějaká ta strie se objeví,ale myslím si že krémem se aspoň bud úplně zamezí vytváření striií nebo alespoň nejsou v takové míře a není jich tolik.

miquel
18. říj 2007

mě břicho popraskalo v 36 týdnu ☹ a to jsem mazala poctivě už od začátku těhu, ale stejně jsem to čekala, protože mám strie už od puberty na bocích a prsou tam my teda naštěstí už žádné nepřibyly

evsi
18. říj 2007

já jsem mazala břicho poctivě, ale jaksi jsem zapomněla na prsa. takže na břiše nemám nic, ale prsa mám popraskané dost. takže je potřeba mazat i prsa.

sisstin
18. říj 2007

po 30tt..do té doby ani ň..a ted je to čím dál, tím víc horší 🙄

kalo
18. říj 2007

Já naštěstí nemám ani čárku 🙂 Mazala jsem poctivě olivovým olejem...Ale na ty prsa pozor...opravdu chtějí mazat už v těhotenství, protože v těch prvních týdnech po porodu s mlíkem narostou ještě mnohem víc, tak at je kůže připravená

qerki
19. říj 2007

Já mazala poctivě celé těhotenství, až do porodu jsem měla jen dvě strije na boku, jinak nic. Ale při porodu mi popraskalo celé břicho takovým způsobem, že jsem myslela, že už nikdy nevylezu v plavkách...Teď po osmi měsících už poměrně dost vybledly, ale jsou vidět pořád, toho už se nezbavím. A moje gynekoložka mi řekla: To je vidět, že máte kvalitní pokožku, kdyby jste měla hroší kůži, tak by vám nepopraskala. Hm, co mi je to platný...

perisu
19. říj 2007

No u mě je třeba docela zajímavý,že i když mažu a masíruju všude úplně stejně,tak jediný místo kde ty strie nemám je právě bříško,který dostává největší zápřah...

rketka
19. říj 2007

Me se udelaly dva tydny pred porodem a taky jsem poctive mazala. Sice jen drobne a svetle, ale jsou tam, i kdyz ted, vic jak rok po porodu uz skoro nejsou videt. Mozna, kdybych mela normalni velikost ditete, tak se mi neudelaly, ale ja porodila obra, tak asi proto.

bramburka
19. říj 2007

Ja jsem taky mazala, a cca 33. tyden, šmejdi...

denousek
19. říj 2007

ja teda zatim nic...mazu olejickem od nivei normalni telovy olej...vzdycky na vecer....tim pekne rozpohybuju mrnouska a on me pak za odmenu nenecha spat 😅

lada82
22. říj 2007

ahoj, mne zatim vubec a mazu od zacatku take olivovym olejem - a predtim jsem mazala denne telovymi mleky... uvidime, co po porodu... ale je-li to geneticky dane, tak snad dopadnu dobre, jako mama i sestra

frufrunka
28. říj 2007

Tak mě se udělaly teď čerstvě ve 22 týdnu - a to brutální, po úplně celém břiše a na bocích... A to jsem mazala od začátku fakt poctivě a ještě masírovala...

blacklucka
28. říj 2007

mě se udělaly asi 3 strie poslední týden těhotenství, a to jsem přibrala 30kg.Doufám, že to tentokrát bude stejné.nemazala jsem ničím, jen jako obvykle po sprše hydratačním krémem-ale to dělám i když nejsem těhotná

petruna
29. říj 2007

ahoj, já se mažu skoro od začátku těhu, jak mi poradila kamarádka, takže břicho mám zatím v pohodě, ale co mě zaskočilo, jsou strie na prsou...nemám pocit, že by se zvětšily nějak extrémně, tak jsem je nemazala a to byla chyba...

monaberuska1
29. říj 2007

Ahojky Holky 🙂
mě se začli strie dělat už tak kolem 20tt a to jsem se mazala 3xdeně a nepomohlo mi nic ☹ Ale co, ono po porodu se to trochu vytratí 🙂 myslím si, že to záleží čistě na vlastnostech kůže 😉Protože jsem toho fakt vyzkoušela kvanty 😉

moniika
31. říj 2007

ahojky ja se mazu kremem proti striim a nebyt toho ze se me rozjizdijou od direk po vytazenym pirsinku z pupiku tak se mi neudelala ani jedna 😖

monaberuska1
1. lis 2007

Ty brďo Moni ty se máš🙂já měla jen v nosu piersing ten jsem taky vyndala ale tam strie nemám 😀 😀

krista
10. led 2008

Ahojky,
jsem ve 30tt a zrovna se mi začly dělat ☹ Myslela jsem si, že mě to tak nevezme když to přijde, ale vzhledem k tomu, že se celý těhu mažu jako pitomá, třeba 5x denně, vyplácala jsem spoustu krémů (spoutu peněz 🙄) tak je mi to fakt líto, chci se zeptat, jestli mám mazat dál? Jestli ještě něco zachránim nebo už se na to mám vyprdnout ☹ Abych byla přesná popraskaly mi boky (ty jsem měla malinko už dřív) a levá část bříška od spodu nahoru, na tý pravý ani stopa 😲 Teda zatím 😒 ☹

katterina
10. led 2008

Ahojky, já si myslím, že hodně záleží na elastičnosti kůže. Pokud to jednou máte v "genech", tak si myslím, že žádný krém 100% nepomůže, jen to může zmírnit. Mám kamarádku, která hodně přibrala a není nikde popraskaná. Já při prvním nepopraskala nikde, teď končím 3 měsíc, zatím jsem nepřibrala ani deko, tak uvidím, jak to bude vypadat dál. Každopádně i já propadám panice a už bych si měla honem letět koupit nějaké to mazadlo 🙂 Dobrý je prý olej od Dr. Hadek.

krista
10. led 2008

Katterina já přibrala za celý těhu 3kg a jsem právě popraskaná, tak proto si taky říkám proč já 😀
Udělala jsem maximu proto abych tu kůži ubránila a taky si myslím, že je to v genech, ale nevíte někdo jak to bude po porodu? Bojim se že si třeba nevezmu dvojdílný plavky ☹

anta
10. led 2008

Pěkné téma, honem mi povězte, jaké krémíky či olejíčky jsou nejvhodnější na mazání bříška 🙂 Zevnitř se namazat nemůžeme, tak chci aspoň tu nejlepší péči z venku 😀

anta
10. led 2008

Jo a čím si mám mazat prsiska? Mám docela problém v tom, že mám vpáčené bradavky a mám pocit, jako by se mi na nich dělaly ještě k tomu nějaké stroupky, vůbec nevím, co to je? Tak mi, prosím poraďte, děkuji předem. Zadem pomalu "děkuji" manželovi 😀 😀

apfele
10. led 2008

já jsem teprve v 5tt ale zajímalo by mě od kdy se mazat, myslíte, už od začátku ?

lenulin
10. led 2008

No podle rad určitě začít co nejdřív od začátku.Já používám elasti - Q krém, ale jestli to pomůže to uvidím až na konci 😀 já jsem v 18t+3 a přibrala jsem 2kg tak ještě nic nepozoruji 🙂 je brzy. Hodně záleží na genetice, a jak je kůže pružná a silná ty olejíčky a krémy alespoň zmírní když už nic víc.