Kdy Vaše dítě přestalo věřit, že dárky nosí Ježíšek?

madre1
9. lis 2014

Ještě by mě zajímal důvod,proč přestalo věřit-jestli si k tomu došlo samo,nebo jste mu napověděli?

adeden
9. lis 2014

Adélka za mnou přišla před měsícem .
Maminko, prosím tě, řekni mi ale opravdu pravdu .
Že všechny dárky kupuješ ty s tatínkem viď ? Je jí 8 a půl .. A tak jsem jí to odsouhlasila ... už mi přišlo hloupé jí to vymlouvat ..
Loni už to bylo tak, že mi pomáhala kupovat dárečky pro babičky a dědy - to jsme ji ještě nechali při tom, že dárečky pro děti a rodiče nosí Ježíšek, ale pro babičky a dědy mu musíme pomáhat my..
Ale došla si ke všemu sama ..

lrg
9. lis 2014

Moje dcera je ještě malá, ale u sebe můžu říct, že jsem nevěřila na Ježíška asi nikdy. Moji rodiče bohužel nikdy neměli moc dětského ducha a můj starší brácha mi to řekl hned, když jsem začala vůbec chápat co Vánoce jsou. Nicméně navzdory tomu Vánoce i v dospělém věku naprosto nezdravě miluju a hodně prožívám 🙂

caricia1
9. lis 2014

Mému synovci je 8 let a vloni s tím přišel ze školy,ale bylo vidět že mu to je líto...Tak ted věří tomu,že kdo na Ježíška věří,tomu nosí dárek on.A kdo na něj nevěří tak tomu kupují dárky rodiče.A je spokojený,věří stále 🙂

mates22
9. lis 2014

Dceři je osm a stále věří, trochu je nahlodaná ze školy, mají to tak půl na půl, tak pomalinku začínáme s tím, že ne všechno nosí jéžíšek a že se můžou třeba dárky pro babičky i vyrábět. Tak uvidíme, jestli letos ještě udržíme to hezké dětské těšení a nebo se na rovinu zeptá. Až se zeptá, tak jí to řeknem, jen se bojím, že to pak hodně brzo vykecá bráškovi.

marinka
9. lis 2014

Anička má sedm a zatím vůbec nepochybuje o Ježíškovi. Je mi jasné, že to můžou být poslední Vánoce, kdy věří, tak si je snad moc pěkně užijeme ♥ Nám to naši řekli se ségrou, že Ježíšek není, netuším, kolik jsem měla, možná druhá třída. Ale byla jsem na ně teda pěkně naštvaná, asi už jsem tušila, ale chtěla jsem věřit dál..Nicméně pak mě začalo bavit, že i já můžu dát někomu dárečky a začala jsem dárečky vyrábět a taky to bylo fajn 🙂 Ale holkám to určitě neprozradíme, až s tím přijdou samy..

anetka1701
9. lis 2014

Na otázky své dcery, co to je Ježíšek odpovídám, že to je "Duch Vánoc". Vyprávím jí, že ho nikdy nikdo neviděl, ale že nosí dárky a Vánoce že by bez něj nikdy nemohli existovat. A že ho do domu přivedeme tím, že uděláme krásnou výzdobu, nastrojíme si stromeček a budeme se mít všichni rádi - a on pak přijde a udělá nám radost. Asi si představuje nějakého kouzelného dědečka (zná Santa Clause a ví, že ten nosí dárky v Americe, ale že u nás, v Čechách chodjí Ježíšek), ale myslím, že jak bude starší a starší, tak ho bude chápat stále jinak 🙂 Vlastně jí ani nelžu - třeba já věřím na Ježíška doteďka, v podobě "Ducha Vánoc" tu s náma stále je, bez něj by to na Vánoce nešlo 🙂

belda
9. lis 2014

synovi je 9,5 a stále věří 😉

babulinkab
9. lis 2014

my jsme letos napsali jéžíškovi a druhý den ráno mi syn - 7 let říká: a já stejně vím, že jste ten jéžíšek, vy, že rodiče nakupují dárečky: Sice nevím, jak na to přišel, ale nevyvracela jsem mu to...

lady_giraffe
9. lis 2014

Tak já přestala věřit když mi byly 3 a přišla jsem na to sama. Ale to neznamená, že jsme si pak na to nehráli 😀 Já píšu dopis Ježíškovi pořád (teda poslední roky je to e-mail 😀 ).

berynka
9. lis 2014

V 7 letech občas pochybuje, ale je hlavně vidět, že věřit (zatím) chce... takže to my na pravou míru uvádět určitě nebudeme 😉

febee
10. lis 2014

Synovi je 9 a pul.V lete prisel a rekl,ze dárky nosi rodice.Bylo me to lito,takze jsem mu rekla,ze aby to zlobivym detem nebylo lito,ze nic nedostanou tak jim nakupují darecky rodice.Ale,ze jinak Jezisek jeste existuje🙂 Zijeme v zahranici,takze by to jeste chvilku mohlo fungovat.Vzdyt je to hezký to psani dopisu,davani za okna.Nechat ho tam tak dva dny 😉

killi
10. lis 2014

Před nástupem do školy jsme ji to řekli a udělali jsme dobře, než kdyby se to dozvěděla ve škole od spolužáků. Už v první třídě bylo jen pár dětí, které věřili na ježíška a zbytek dětí z nich měli srandu. 😒 Jsem ráda, že jsme to byli my kdo ji to řekl. 🙂

jetynka
10. lis 2014

Tohle jsem řešila nedávno. Dcera má 7,5let věří na Ježíška pořád jako takového (jsme katolíci) jen jí vrtalo hlavou jak on ty dárky unese když je v nebíčku. Tak jsem ji už nevodila za nos a ptala se jí jestli chce vědět doopravdy jak to je a ona že ano. Takže se dcerka ve finále dověděla, že dárky nosí rodiče a vzala to celkem skvěle. No než aby se jí pak někdo ve škole smál nebo ji ne zrovna hezkým způsobem řekl jak to je a ona byla zklamaná, tak jsem jí to raději vysvětlila sama. Ale máme spolu domluvu, protože má ještě dva mladší sourozence, tak nebude nic prozrazovat a musím říct, že je v tomhle opravdu dobrá, protože už dlouho drží jazyk za zuby a když se mluví o vánocích a tak mluví o ježíškovi kterému se bude psát dopis atd. a je hrdá na to, že umí udržet tajemství.

klaire22
10. lis 2014

Já osobně přestala věřit v první třídě, kdy nám to "milá" paní učitelka oznámila celé třídě typu, že nejsme hloupé děti a víme, že Ježíšek neexistuje a že dárky nosí rodiče. O tom zklamání asi nemusím ani psát ☹ Kdyby to ještě tak blbě nepodala 😠 😠 😠 😠 😠
Jsem zvědavá, jak to jednou řekneme Elince, ale určitě ne stylem, že je hloupá, když ještě věří na Ježíška.

pejtho
10. lis 2014

Já přestala věřit také v první třídě. S učitelkou jsme ve škole psali a malovali dopis pro Ježíška. A ten pak předala rodičům. No a já ho ještě před vánoci našla u mamky doma s psanou poznámku od učitelky: Neprozraďte nás.
Když jsem se ptala mamky, tak ta si pak vzala mě i bráchu (tomu bylo 8) a řekla nám to společně. Já na to už byla vlastně připravená, tak jsem byla v klidu, ale brácha to oplakal, tak to mamka ještě zachránila tím, že kdo na Ježíška věří, tomu bude nosit dárky stále on. A ještě to u něj o rok protáhla.
Našim holkám jsou 2 a 3 roky, tak to zatím neřeším, ale chci to oddálit co to jde 🙂