Kdy zdobíte vánoční stromeček?

vafle
4. pro 2010

Který den nebo jak dlouho před Štědrým dnem.....letos první rok nebudu na Vánoce u rodičů (tam jsme zdobili až na Štědrý den ráno) a nějak nemůžu odolat nazdobit ho dříve....tak ať vím jak moc velký jsem blázen.

sabkaaa
4. pro 2010

já taky letos mám premiéru bez rodiču 🙂 a pořád si neumím předtavit, jak to bude probíhat, ještě k tomu s malým jak to vše stihnu připravit, jestli bude klidný abychom si mohli dát v klidu štědrovečerní večeři a tak 🙂 ale těším se na to. A stromeček, to nechám na příteli,já to moc nemám ráda, a odstrojovat ho je pro mě vyloženě smrt, ale měli jsme ho vždycky tak něco kolem 5 dnů před vánocema.

kacerka
4. pro 2010

23.prosince večer, když syn ulehne 😵 Je to pro něj skvělé překvapení, když ráno objeví nastrojený stromeček. Už se na to letos zase moc těším 😉 Ale Tvému prckovi to bude letos ještě jedno, takže bych ho nazdobila ve chvilce volna nebo zapojila rodinu. Znám lidi, co zdoběj i týden před Štědrým dnem, na mě by to bylo moc brzy 😉

gabbi
4. pro 2010

My vetsinou den pred stedrym dnem, ale letos ho chci nazdobit driv - vidim to na zitra. Americani ho zdobi uz na konci rijna a syn na to tak zbozne kouka tak at si to uzije o trochu dyl.

lidiab
5. pro 2010

My stromecek odjakziva zdobime drive 🙂 Asi 10 dnu pred Stedrim dnem. Jako mala jsem stromecky milovala natolik ze mi rodice do pokoje davaly jeden mensi jenom pro mne, aby mi svitil pri usinani. Mam na to strasne hezke vzpominky. Zvlastni je ze jinak mi Vanoce nic moc nerikaji, nesnasim ty hordy lidi vsude a darkovou manii. Ale stromecek proste musim mit 😝 Syna tento rok asi moc zajimat nebude, ale my ho stejne nazdobime uz za tyden nebo tak 😀

naty
5. pro 2010

taky letos budeme prvně sami, ale hned 25. jedeme na týden k našim...já miluju vánoční stromky a chci si ho letos užít, takže zdobíme už dnes a je mi celkem jedno, jak to kdo dělá... 😀 ...spousta lidí už ho má od minulýho týdne...šak, když máš náladu, tak nazdob, je to snad jedno, ne? 🙂

irasek
5. pro 2010

U nás se zdobí 24.ráno a letos se moc těším, protože bude Páťa zdobit s tatínkem. Už přes týden řeší, kam ho asi dáme, aby tam byly dárečky 😀 Jinak si taky myslim, že je to úplně jedno, ať si každý zdobí, kdy chce. A někdo právě zdobí s dětma (náš případ už z dětství), někdo sám, aby bylo dítko překvapené.

many
5. pro 2010

minulý rok jsem ho ozdobila týten před vánocema 🙂 a letos to bude určo ještě dřív 😀 já to nevydržím 😀 už stojí v obyváku, máme letos ještě umělý a už se na něj pomalu chystám 😀 😀 😀 😀

beata.n
5. pro 2010

My většinou zdobíme tak den předem,nebo i na štědrý den ráno.ale letos to bude jinak,taťka tu bohužel s náma na Vánoce nebude,takže svůj štědrý den budeme mít už 17.prosince tím pádem i stromeček,podle mě je to jedno kdy si ho kdo ozdobí,hlavní je,že si Vánoce užije a hlavně je stráví s tím koho má rád 😉

dagina
5. pro 2010

Ahojky, no manža tvrdí, že stromeček by mělo dítě poprvé vidět až s dárkama od ježíška..., měl by být také překvapení...., mě se tahle myšlenka líbí (vloni to šlo uskutečnit) jen si dost dobře nedovedu představit jak to s dvouletým prckem provést. Ustrojit stromeček chvíli času zabere, navíc se asi nepodaří ho utajit až příjdou z procházky, pak ještě večeře...
Škoda, že to tohle není normální diskuse, ale jen otázka, třeba by někdo poradil 🙂...

zuzik.3
5. pro 2010

Tak když jsme byli malí tak se vždycky strojil stromek 24. a já v této tradici pokračuji. Dceři jsme řekli, že stromeček nosí Ježíšek, takže to má jako překvapení i s dárkama. Tchýně strojí i těch 10 dní předem, to se mi nelíbí a malou k nim prostě nepouštím. Zatim to stíhám v pohodě, než se vrátí z procházky mám hotovo, pokojík se zamče a čeká se.
Ale každá rodina má své zvyklosti takže jak si to kdo udělá tak to má 😉

crca
5. pro 2010

My vždycky strojili na Štědrý den ráno a i letos nebude vyjímka,jen se bojím toho aby to do večera ten stromek přežil 😀 S těma dvěma ďáblíkama to vydím bledě,jedině ho dát někde na zeď 1,5 vysoko 😀 ale už se těším 😉

mamkamarketa
5. pro 2010

Manzel je z USA a tam zdobi stromky den po dikuvzdani (konec listopadu) takze my mame kompromis zacatkem adventu 🙂 . Tvrdit malymu,ze stromecek nosi jezisek i s darkama je pro nas z hlediska logistiky nerealne, a mame vanoce radi, tak pro nemit stromecek v cas adventu? Na namestich jsou stromky a vse co k vanocum patri, tak si neprijdu jak exot, ze mi doma sviti stromek 😉

samik2008
5. pro 2010

Mi zdobíme stromeček den před Štědrým dnem.Dodržujem rodinnou tradici 😉

judit22
5. pro 2010

U nás se bude vánoční stromeček zdobit taktéž až na Štědrý den a Ondrášek ho uvidí až s dárečkama🙂 My bydlíme s rodiči, takže to půjde v pohodičce připravit. Ondru si vezme babička ven, my zatím nazdobíme, připravíme dárečky, pak se obývák zamkne a zbytek času do večeře se prostě bude trávit jinde🙂 Podle mě je to pro ty dětičky úžasné překvapení, když pak vidí nasvícený stromeček už i s dárečkama🙂Letos se na to taaak strašně těším🙂

marooshka
5. pro 2010

když jsme mívali živý stormek, tak jsme ho zdobili až před štědrým dnem, teď máme umělý a zdobíme ho nějak kolem 10. prosince. Rádi si užíváme vánoční výzdobu i se stromečkem už před štědrým dnem.

ria80
5. pro 2010

Já zdobím v noci před Stědrým dnem,aby měla malá překvapení.Dávám si záležet,spát půjdu asi tak ve tři.Odpoledne když spí,donesem tam dárky a hotovo.

niccky.z
5. pro 2010

Ja zdobim zvycajne tak 10 dni pred stredrym dnem, kedze na stredry den by som to urcite nestihla ( varit,piect, balit darceky ) a je to krasne kdyz doma pecem kolacky tyzden pred vanocami a mam doma pekne vyzdobene, je tam citit tu vianocnu naladu 😉

evena
5. pro 2010

my 24. ráno 🙂 třeba sousedi zdobí vnoci z 23. na 24. až děti usnou, pak si myslí že ho donesl Ježíšek 🙂

bledulka
5. pro 2010

první rok,když to syn víc vnímal,tak jsme ho ustrojili večer 23 a ráno měl překvapení. Minulý rok (ve dvou a půl letech) jsme se s manželem dfinitivně domluvili,zda nám stromeček bude nosit Ježíšek a nebo ho ustrojíme my a musíme si dát záležet,aby nám pod něj Ježíšek dal dárky 😉 🙂 . Vyhrála druhá varianta a strojíme ho den předem,abychom si stromek aspon trochu užili (hned po vánocích jedeme k rodičům a vracíme se po Novém roce) a také proto,že se takhle ty zážitky pěkně nadávkují a není vše najednou v jednom dni..
Loni s námi starší syn stromek strojil a byl z toho unešený, zabavil se tím na dlouho a zase to byl takový zvláštní neobvyklý zážitek,takže letos si ho zase bude zdobit s naší pomocí on.. Zdobíme perníčkama a sušeným pomerančem ,takže ani nemá co rozbít. 😅

radka.m.
5. pro 2010

ahoj holky,tak jste mě potěšili,že nejsem sama,kdo strojí stromeček dřív,my ho ustrojili dneska 😀 😀 ,za prvé podle tradice bych ho fakt nestihla třeba přímo na štědrý den ustrojit,známí mají třeba tradici,že stomeček jim nosí ježíšek,to jsem zavrhla,protože už v listopadu bývají v nákupních centrech,nebo ve městech na náměstí ozdobené stromky,tak nevím,jak bych to okecávala u dětí 😀 a hlavně děti szromeček milují pomalu stejně,jako dárečky,takže chci,aby si to pořádně užili,alespon nemáme ten předvánoční shon tak hektický a prodloužíme si ten vánoční čas 🙂

evvina
5. pro 2010

Tak my zdobíme 23 večer, když odvezem děti k babičce kde spinkají. Tak mám čas a klid i na zabalení dárků. Pak místnost kde stromek je zamknem a celý den čekáme na ježíška který nám ho přinese ozdobený i s dárkama. Jako dítě to pro mě bylo strašně krásný. stromek až s dárkama a dlouho jsem věřila že stromeček nosí Ježíšek. Taky nikdy nebyl na balkoně naši ho měli u sousedů 😀 a my to děláme taky tak. Synovi je 7 a pořád si myslím že věří na Ježíška tak mu to nechi kazit. Ale každýho věc kdy zdobí.

sarihy
6. pro 2010

Když jsem byla malá, tak naši zdobili stromeček večer 23.12. v dětském pokoji, ten pak zamkli a my se ségrou ho viděly až večer s dárky...vždycky jsem se na to strašně těšily.
Náš byt je ale jinak řešený, takže to takto na překvapení se vším všudy nejde...stromeček ozdobíme v obýváku večer 23.12. a ráno ho Ellča vidí, večer pak jdem vyhlížet Ježíška a manžel do obýváku nanosí dárky...

smajlik
7. pro 2010

když jsme ještě neměli Simonku, zdobili jsme ho s manželem opravdu hodně brzo, jeden rok dokonce krátce po Mikuláši :D . Ale od té doby co se narodila malá zdobíme 23.12. večer, když usne - a ráno číháme u stromečku s kamerou, to je radosti 🙂. Jinak u mých rodičů se zdobilo 23. odpoledne, u manželových 24.ráno.

zlatouch
7. pro 2010

U nás jedině až na Štedrý den, jinak to nejde! A ideálně tak, aby děti viděli stromeček až večer s dárkama a mohli žasnout 😉 Naštěstí to u nás půjde, L.odložíme o patro níž k rodičům, tam se i navečeříme a až zazvoní Ježíšek, přesouváme se nahoru ke stromečku 😉
Ale jiný kraj jiný mrav, to nemá cenu řešit 😉

aluska12345
7. pro 2010

My zdobíme stromeček jeden den před. Teď už si ho zdobí děti sami. Když byli menší, tak až na štědrý den. 😉

lusi80
7. pro 2010

my zdobíme 23. večer,jak děti usnou,ráno se vzbudí a honem letí jestli ho už Ježíšek donesl 😀 😀 až s dárkama ho vidět u nás moc nejde,máme obývák spol.s kuchyní,musíme přestěhovat jednu skříňku aby byl kam dát a to trochu trvá,takže nevím jak bychom to dělaly 😀 zatím jsou menší tak to jde,až budou větší tak si ho budou na Štědrý den zdobit sami.Každyho věc kdy si ho nazdobí,u malyho ve školce ho budou už taky zdobit 😀 😀

tlap.ka
17. pro 2010

my zdobíme 23. v noci, aby ho Máťa viděl rozsvícený ráno hned jak vstane 🙂 a až bude větší, tak budeme společně zdobit ráno 24., abychom pomohli Ježíškovi, který má moc a moc práce 🙂

peppapig
18. pro 2010

Nam uz stoji presne tyden. Za meho detstvi jsme zdobivali na Stedry den rano, bylo to uzasne, melo to vanocni jiskru a clovek trosku zabil cas do vecere 😅 Tady v UK je tradici zacit snad co nejdriv 😅 a my jsme se adptovali, takze dobra stredni cesta, clovek si prodlouzi tu krasnou atmosferu Vanoc a deti maji radost. Navic tento tyden jsou uz stromky urcite vyprodane

vanusak
18. pro 2010

Já vám tak závidím ty malý caparty, hned bych navymýšlela věcí! 😅
My teda odjakživa strojili stromek večer před Štědrým dnem, ráno je to aspoň pro děti překvapení a teď jsem poprvé u holek na MMB zahlédla, že lze udělat třeba toto: http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=332.... Jako to musí být děti úplně hin z toho! 😵

mila01
18. pro 2010

U nás se bude zdobit dneska odpoledne a obě dcery už se nemůžou dočkat - uplně to milujou.Zdobíme stromeček společně,aby pak Ježíšek měl kam dát dárečky.Zdobíme předem,máme tátu kamioňáka,v pondělí odjede a nevíme přesně kdy se vrátí,takže abysme u toho byli všichni a bylo to v klídku.Krásné vánoce všem - ať už zdobíte kdykoli a jakkoli. 🙂 🙂