Když budu pracovat v noci, zvládneme to? Pohlídá táta

lordicka
19. lis 2010

Ahojky,chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti s prací když jste měli mimčo. Bohužel budu moct být doma maximálně půl roku, chtěla bych jít na brigádu nebo do práce a chtěla jsem se zeptat, když bych si sehnala práci kde bych dělala v noci, jestli se to dá zvládnout, protože babičky jsou obě pracující a na chůvu mít nebudeme, tak mě napadlo, že přes noc může hlídat tatínek. A taky jestli mi prozradíte jako co pracujete děkuji moc za zkušenosti a názory

berenika39
19. lis 2010

vždyť už to tu je jednou ve volné diskusi, ne?

lordicka
autor
19. lis 2010

@berenika39 ano ale nikdo se neozval tak zkouším to dát do jiného 😉

berenika39
19. lis 2010

jojo, ale to kdyby udělal každý, dal si diskusi do různých témat, tak je tu hokej.....já to i chápu, ale prostě to nejde.
Nevím proč se nikdo neozval, ale budu upřímná: představa,že přes den budeš piplat miminko a v noci budeš pracovat, je scestná. Spát budeš kdy? Tatínek bude s prckem trávit noci (s půlročním se toho často moc nenaspí) a přes den pracovat, kdy bude spát? Já vím, že někdy není možné doma strávit tři roky....užívej si zatím miminka, první půl rok je důležitý a pak uvidíš, i podle vlastní zkušenosti, jak bude hodné, spinkací a tak, sama poznáš, jaká práce se s miminkem dá zvládnout.

Přeju zdravé mimčo. 🙂 🙂 🙂

lordicka
autor
19. lis 2010

@berenika39 díky za odpověď , neplánuji hned po porodu jít ale počítala jsem tak po půl roce maximálně po roce, bohužel mě k tomu vede moje finanční situace, takže to ať chci nebo nechci zvládnout musím 🙂

katka_21
19. lis 2010

@lordicka Ahoj, myslím, že bude hodně záležet na tom, jestli budeš kojit. Pokud ne, tak si myslím, že by mohl přes noc pohlídat mimčo tatínek a příp. mu připravit stravu 😉 , ale bojím se, že pokud to takhle chceš provozovat, tak za chvíli budeš strašně vyčerpaná, protože se nevyspíš ani v noci ani přes den, protože mimi časem začne být časem aktivnější a bude vyžadovat tvoji pozornost. Já jsem také chtěla jít někam si přivydělat, ale pak jsme to s manželem zavrhli. Ale znám maminy, co si chodí třeba v noci doplňovat zboží do velkých marketů a tak (ale už mají větší dětičky).

berenika39
19. lis 2010

uvidíš, až se malé narodí. tak držím palce.

lordicka
autor
19. lis 2010

@katka_21 uvidíme, snad budu kojit maximálně do roka, a to pak by si myslím,tatínek by mohl zvládnout aspoň 3 nebo 4 noci hlídat. Jsem na to sama zvědavá jak to zvládnu

lordicka
autor
19. lis 2010

@berenika39 Díky !

editah222
19. lis 2010

@lordicka Já jsem začala, na pár hodin týdně, chodit do práce skoro hned po porodu. Malou jsem brávala sebou, krásně spala v kočárku a já mohla pracovat. Od jejiho půl roku už to tak nešlo a tak mi ji hlídala a hlídá tchýně. Práci po nocích si neumím představit, protože jsem unavená dost i tak a to spím cca 8 hodin za noc. Spát mín tak asi padnu únavou.
Myslim si, že dost záleží na tom ja ti bude miminko spát. Já k malé ještě minimálně 2x za noc vstávám a budiček je kolem 6, takže žádná hitparáda.
Neumím si přestavit, že by k ní měl vstávat manžel, který vstává v 5 ráno a vrací se z práce večer, je taky unavenej až moc a navic nemá ten "mateřský instinkt" takže se vzbudí až v okamžiku kdy malá řve a utišení trvá mnohem dýl.

Asi jsem ti moc nepomohla 😅

katka_21
19. lis 2010

@lordicka Uvidíš sama, jak se to bude vyvíjet 😉. Nebo bych možná i zkusila nějakou práci, kterou můžeš dělat z domova, např. katalogový prodej (Avon apod.), nebo něco vyrábět a prodávat třeba přes internet... Každopádně Ti držím moc palce, aby Vaše finanční situace byla apoň trochu únosná do práce bych být tebou šla až kdyby bylo nejhůř.

lordicka
autor
19. lis 2010

@editah222 Můj manžel právě vstává akorát jednou za měsíc v půl sedmé jinak má odpolední a maximální čas kdy se vrátí z práce je 19hodina, a soboty neděle má volný, tak jsem si myslela, že bych právě chodila třeba od čtvrtka do neděle, mám obě babičky co pracují, tak mě napadla ta noc.

editah222
19. lis 2010

@lordicka ale někdy taky musíš spát 🙂 a to nejde s každým miminem.

lordicka
autor
19. lis 2010

@katka_21 právě že co můj otec mi pomohl k tomu mě zadlužit tak to za rok při tom když budu na rodičáku spadnu do druhé exekuce a to už nechci, manžel zatím ochotně táhne celou hypotéku a komplet všechny výdaje, ale pak už by jsme to neunesli a právě tady máme jednu firmu která dělá 3směny, tak jsem si myslela,že by jsme to nějak zvládli, už jsme o tom spolu i mluvili a právě nic jiného nás nenapadlo.

petule246
19. lis 2010

Ahoj, já myslím, že se nás většina mamin s miminama shodne, že skloubit práci přes noc a péči o dítě přes den je prostě nereálné. Člověk je vyřízený a nevyspaný ani k tomu nemusí pracovat po nocích. Takže tak. Myslím, že budeš muset spíš najít nějakou denní alternativu s hlídáním prcka v jesličkách nebo kamarádkou, která je třeba doma se svým dítětem nebo holt nějak zredukovat výdaje.

A mamina, která je v pohodě a vyspaná, je fakt základ nejen pro dítě, ale i pro spokojený rodinný život.

lordicka
autor
19. lis 2010

@editah222 vím, a právě nevím jak to bude, tak jsem se chtěla zeptat, třeba jestli s tím někdo nemá zkušenost, jsem z toho celá sama taková zmatená, nevím co bude a hlavně rok se řekne někdy dlouhá doba, ale pak to uteče jako voda a chtěla bych být trošku připravená co mě čeká.

berenika39
19. lis 2010

@lordicka a jesle ve varech nejsou? normální, městský.... to není drahý, pokud bys nodrmálně pracovala a malého po roce dala do jeslí, to by nešlo?

lordicka
autor
19. lis 2010

Bydlím v Ostrově a tam nejsou a ve varech jsou jenom soukromé a pak pro dítka která jsou postižená,na to už jsem koukala a nebo na internetu nejsou a žádná mamča co znám o nich neví 😒

jijitka
19. lis 2010

@lordicka jestli tvůj manžel chodí na odpolední, takže ráno a dopoledne je doma a ty by ses po noční mohla vyspat, pak by se to snad občas dalo zvládnout, stejně tak víkendy. Ale i tak musíš počítat třeba s tím, že dítě bude dělat kravál a nenechá tě spát atd.. Nech tomu zatím volný průběh, časem uvidíš, jestli se to dá nějak rozumě zorganizovat.

lordicka
autor
19. lis 2010

@jijitka Děkuji asi máš pravdu

takyja
19. lis 2010

@lordicka Zvaž ještě jednu věc - pokud bys to dělala tak, jak uvažuješ, asi toho moc nenakojíš (noční kojení je významné pro tvorbu mléka, na noční směně asi odsávat nebudeš, únava a stres udělají své, atd.) - a za umělé mléko dáš v určitém věku dítěte několik tisíc měsíčně (u nás jednu domu 3000/měsíc). Takže se budeš v noci dřít zbytečně.. jenom vyděláš na umělé mléko. Raději bych byla doma, kojila, byla v pohodě, atd.

Já pracuji, ale z domova a je to hodně záběr - čím dál větší.🙂

broucek2
20. lis 2010

@lordicka myslím, že bude hodně záležet na dítěti. Chodím od 6 měsíců malé na poloviční úvazek do práce a je to den ode dne težší. Naštěstí mám hlídací mamku (tak 1 den v týdnu mi pomáhá) a manžel je FO, tak se to dá skloubit. Navíc mi zamšstnavatel toleruje práci z domova a do kanceláře jdu jen dny, kdy mám hlídání a dítě je v dobrém rozmaru.
Naštěstí jsem člověk, který nepotřebuje moc spánku. Znám hodně holek, které chtěly jít do práce po 6 mšsících a nakonec to vzdaly. Neřeš to tolik dopředu

dana3262
20. lis 2010

@lordicka presne me napadlo to, co pise @takyja radsi koj. Vzdyt to UM je tak drahe.. Ja pracuji zatim jen 1x tydne. Muz hlida a nosi mi dite na kojeni.

lordicka
autor
20. lis 2010

Díky Vám všem za názory, máte pravdu, nechám to uležet a začnu to řešit až nastane čas děkuji moc 🙂

boruuvka
21. lis 2010

@lordicka Tak já jsem začala pracovat už po 6 nedělí, ale po večerech doma. Ale mám hrozně hodnou holčičku, která mi to umožnila, taky máme v pohodě usínání, takže v 6 koupeme a před 7 bývá tuhá a já od 7 můžu tak 2 hoďky pracovat. O víkendech když přijede pohlídat babička nebo hlídá manžel, tak taky pracuju, ale já dělám práci, která je zároveň koníček, takže při tom odpočívám 😀 Opravdu záleží jaké budeš mít miminko a jestli budeš kojit. Jestli bude hezky spinkat nebo bude nespavec a tak. Na noci si práci ale neplánuj, budeš ráda, že budeš spát. Nevím jaká je tvoje profese, ale co nějaká práce z domova, to by nešlo?