Když něco prodáváte, bráníte se osobnímu odběru?

myska1404
9. říj 2013

CHtěla bych se jen zeptat když se vám ozve někdo ozve na danou věc kterou prodávate bránite se osobní odběru kvuli poštovnému?libí se mi dudlíky ale paní odmítá osobní odběr prý mi není povina zdělovat adresu ☹ ach jo,jak mám pak vědet že mi pošle to co je na fotce.má xx kladných hodnocení ale i tak mám v dnešní době strach ☹

speedygon
9. říj 2013

@myska1404 možnosti odběru a zaslání mají být u inzerátu. Pokud osobní odběr není uveden a prodejce jej odmítá, nic nenaděláš...mimochodem: nemusí být přímo na adrese paní...se s ní domluv, zda by tedy byla ochotna věci předat jinde, než u ní doma. Např na zastávce MHD....

lucieandrlova
9. říj 2013

Osobní odběr neodmítám. Poštovné je dnes drahé. Adresa není potřeba. Domlouváme se na sraz v nějakém obchodním centru. Nakoupím si, dcera si pohraje v hracím koutku a vyřídím zboží...
Naopak při odesílání poštou chce pošta adresu zúčastněných...

speedygon
9. říj 2013

@lucieandrlova takže prodej pouze v rámci města tím pádem...dosti omezené možnosti pro obě strany...

myska1404
autor
9. říj 2013

to je celá konverzace naše:
Já-Včera ve 14:03
Dobrý den odkud jste mohla bych kouknout?Verča
fotoportrét
Včera ve 20:36
Nezlobte se, ale to urcite nepujde.
fotoportrét
Já - Dnes ve 13:17
Dobrý já bych měla zájem ale potřebovala bych je vidět v reálu,nechápu proč to nejde ☹
fotoportrét
Dnes v 15:51
Ze dvou duvodu-bydliste cizim osobam nesdeluji.Realnou fotografii a popis mate prilozenou k inzeratu-co chcete videt na dudliku za 10Kc?!Pochopila bych, kdyby slo o zimni kombinezu nebo kocarek...Pokud dudlik chcete, mohu Vam jej poslat-postovne 40kc. V opacnem pripade se s Vami rozloucim.Jiste najdete neco pro Vas vhodnejsi-inzeratu je na Internetu spousta.
fotoportrét
Já - Dnes v 19:46
Však já nechci k vám domu,mohli by jsme se sejít třeba ve městě.naco budu platit poštovné když si je mužu vyzvednout.nechápu!!!!
fotoportrét
Dnes ve 20:04
Tak počítejte se mnou-cena jízdenky:25Kc tam a 25Kc zpet. A skutecne nemam nejmensi chut trávít cas v MHD mezi uchrchlanych lidmi vice, nez je nezbytne nutne. Z me strany povazuji dalsi debatu a vysvětlování za bezprednmetne. S pozdravem Sk

speedygon
9. říj 2013

@myska1404 zvláštní jednání prodejce....jako by nebyl zájem věc prodat...když odmítá jet ona, pojedeš Ty a dudlík se prodraží. Neseženeš jinde lepší???

speedygon
9. říj 2013

@myska1404 jaký sháníš vlastně? Z Líšně je má ségra a co vím, má nějaké dudlíky....můžu se pozeptat kdyžtak...mám ji na Skype

myska1404
autor
9. říj 2013

toto jsou aventácky ty jsme zatím neskoušeli,malej mi nechce dudlík tak skouším sehnat levneji něž kupovat pořád nové ale je fakt že jsme jich už vyskoušeli kvanta,a občas by ten dudel potřeboval,hlavně ted když mu lezou zuby ☹ kdyby mě paní napsala jen kde se jí to hodí nemusí nikam jezdit a někde se slezeme.mám radši osobní odber a tohle mě fakt nakrklo ☹

speedygon
9. říj 2013

@myska1404 nějak Ti i rozumím...takže vyzkoušelas všechny typy saviček už? Jsou děti, co dudlík nevezmou vůbec žádný....

llluckaaa
9. říj 2013

Já se osobnímu odběru nebráním, obzvlášť u větších věcí jsem radši, když si pro ně někdo přijede - vidí je osobně, může se rozhodnout, zda je opravdu chce.
Jak ti píše paní - pochopila bych to u kombinézy nebo kočárku. Ale u dudlíku??? Pokud nesouhlasí s osobním odběrem (a já se jí ani moc nedivím), nekupuj to od ní a hledej jinou nabídku 🙂

myska1404
autor
9. říj 2013

@speedygon já mám šalinkartu na tři roky zdarma tak dojedu po brně kamkoli v zonách 100 a 101. 😀

speedygon
9. říj 2013

@myska1404 máš v rodině tramvajáka, jo?

myska1404
autor
9. říj 2013

@llluckaaa Luci a proč budu platit poštovné když si to mužu vyzvednou 🙂 ale to je fuk jen mě to zarazilo,nikdy jsem neměla s osobním odběrem problém a tohle mě dostalo. :-/

myska1404
autor
9. říj 2013

@speedygon nee jako doprovod dítete je to do 3let dítka po brně zdarma 🙂

speedygon
9. říj 2013

@myska1404 Avent má savičku jako NUK nebo tu jako LOVI???

llluckaaa
9. říj 2013

@myska1404 Z tvojí strany to chápu, ale pro prodejkyni to moc výhodné není. Musí být v určitý čas na určitém místě a domlouvat to s tebou. A to vše kvůli pouhé desetikoruně 😅

speedygon
9. říj 2013

@myska1404 jo takhle...jj, to vím...jsem původně z Brna 🙂 Líšeň a Černovice....

speedygon
9. říj 2013

@myska1404 koukám, že mají latexovou savičku...zkoušela jsi silikonové???

speedygon
9. říj 2013

@myska1404 nic, pro dnešek se loučím, písnu zítra....dobrou 🙂

lucieandrlova
9. říj 2013

@speedygon nějak tomu nerozumím... Dotaz zněl, zda odmítáme osobní odběr, napsala jsem, že neodmítám, nikoliv, že to je jediná možnost.

speedygon
9. říj 2013

@lucieandrlova ano, dotaz tak zněl. Ale když nechceš dávat adresu, je tedy os. odběr jedinou variantou(jestli jsem Tě správně pochopila), tudíž se snižuje šance na prodej. Jestli jsem Tě špatně pochopila, omlouvám se 😅

zamilovanadonej
10. říj 2013

@myska1404 POkud se baví stylem: Nejsem povinna dávat adresu- ani bych od té dotyčné nic nekoupila. 😒

evaval
10. říj 2013

Dobrý den,mám problém a nevím na koho se obrátit.Objednala jsem zde u jedné slečny nošené věci na miminko.Po zaplacení jsem čekala přes týden na balíček,než mi ho odeslala,budiž.Psala mi,že jako omluvu posílá velmi drahou věcičku.Balíček došel v pondělí jednalo se o flísovou kombynézu, troje punčošky,které měly být velikostně od narození a z toho ty jedny hodně žmolkaté a podle inzerátu,měly být zdarma,právě z důvodu žmolků.Balíček přišel,konečně,kombynéza se mi nelíbila,budiž,vždy nemusí odpovídat obrázku,punčošky byly jiné než v inzerátu,tak na půlroční dítě a ty co měly být zadarmo jsem vlastně zaplatila.Noa na mou naámytku to paní okomentovala slovy,že jedny ty punčochy nenašla,takže mi posílá zadarmo ty velký a že mi poslala tu drahou věcičku,která údajně jako nová stála 200,- ale ona sama ji má v inzerátu za 50,- je to bílý overal,který je značně zapraný.Řekla jsem jí,že se mi jednalo o ty punčocháče a ne o overal, o který jsem nestála a že by byla od ní slušnost,aby mi tedy napsala jak se věci mají a ne až ,když mi konečně balíček dorazí a já se vůbec dovolím ozvat.Na závěr mi napsala,že si myslí,že za mých vyhozených 200,- si nemám nač stěžovat.Od včerejška ji urguji,aby mi poslala peníze zpět,když vlastně pro ni nic neznamenají,mě že pomůžou a já ji hned obratem vracím i oblečení.Slečna nereaguje,mé komentáře maže a já nevím,co s tím.Děkuji za radu,jinak zde je je přihlášená jako terisek66 a je ze Vsetína

myska1404
autor
10. říj 2013

@evaval Evi a hodnocení ji nemužete napsat?

evaval
10. říj 2013

to jsem jí napsala i několikrát zprávu,mé komentáře maže,nevím co dělat,psala jsem i o radu adminovi,zatím nic,z takového chování je mi spatne

giovanna2012
12. říj 2013

Já prodávám věci pouze na osobní odběr. Přiznávám se, že jsem líná dojít na poštu, zabalit to a poslat. Hlavně tady v Říčanech jsou nechutný fronty. Peníze na účet předem jsem poslala jednou a pěkně jsem naletěla. Takže za mě pouze osobní odběr, kde si můžu kupovanou věc i prohlédnout.