Keď pôjdem na Shellac, odstraní mi gel lak?

evaviki
1. dub 2013

Dala som si pred tyzdnom spravit gellak na ruce.. Ma vydrzat 10-14 dni, presiel sotva tyzden a zacina sa olupovat.. Vzhledem k cene chci vyskouset shellak (gel lak stoji cca 700, shellac mam kousek od domu za 350). Ale nejdriv se potrebuju zbavit gel laku.. myslite, ze je to pri odstranovani to same? Takze ked pujdu na shellac, tak mi toto odstrani? Nebo musim nekam, kde delaji gellak.. 😀

editah222
2. dub 2013

@evaviki myslím si, že shellack je gellack, ale je to už obchodní značka. Aspon tak jsem to pochopila. Oboje se sundává acetonem, takže ten kdo ti dá Shellack bude schopný sundat i gellack. Myslela jsem si, že Shellack je dražší než "obyč" gellak, ale asi se pletu. Já chodím na znovu natření shellacem jednou za 2-3týdny, neolupuje se mi, teda pokud si ho někde sama neodloupnu 😉

evaviki
autor
2. dub 2013

@editah222 gellak je od firmy Jessica, shellac od CND. Rozdiel je v tom, ze pri gellaku sa povrch nechtu jemne zbrusi, pri shellacu sa vlastny necht neposkodzuje vobec.. Gellak sa musi obrusit, pak dat dole acetonem a este oskrabat.. Shellac by sa mal davat dole iba acetonom.. 😀 dnes som si to nechala dat dolu.. 🙂 a cenovo je to naopak - gellak je drahsi (cca 700), shellac cca 350..

hankawk
2. dub 2013

Ahoj, za nalakování gellakem jsi dala 700,- ? 😒 Proboha, za to už by byli celé gelové nehty... A ještě by Ti zbylo.