Klub maminek "zaostalých" dětí

karotky
25. led 2008

Zdravím všechny maminky,které mají pomalejší dítka ve vývoji.Jsem jedna z Vás,která má momentálně 9.měsíčního chlapečka,který zatím(i přes to,že se mu snažím max.věnovat a podporovat ho v pohybu 😉 )jen sedí a postaví se na všechny čtyři.Jiné děti v jeho věku už lezou a dokonce i chodí. 😖
Vím,že to není kdovíjaká tragédie,ale občas to člověka zamrzí,když se jiná maminka chlubí,jak má šikovné dítko.
Chtěla bych tu s Vámi probírat "úspěchy"(ikdyž budou sebemenší 😉 )našich dětí,abysme si vzájmně posílily sebevědomí. 😵
Teším se na Vaše příspěvky. 🙂

dadak
25. led 2008

ahoj, tak i moj ma 9 mesiacov aj nieco a tiez len sedi, sice sa trepe na nohy, ale nic viac...nevadi. my ich dobehneme...my cvicime aj vojtovku a doktorka nas pochvalila, ze teraz sice nie je taky rychly, ale ze u takych deti sa to moze stat zo dna na den...tak sa pripajam k tejto teme...zdravim zatial

urbi
25. led 2008

ahoj Karotko - nechci tě nějak utěšovat, ale náhodou je to šikula, že si stoupne na všechny 4 😉

mojí neteři jsou dva roky a skoro nemluví - ale některé věci umí naopak velmi dobře, nad svůj věk, takže porovnávat se moc nedá - a tvůj chlapeček má určo spoustu předností!

karotky
autor
25. led 2008

Já vím,že je Áda šikula..................ale ostaní to třeba vidí jinak. 😅
Chodíme už min. 14 dní na nočník(musím ho tam donést a posadit ho 😉 ) a docelá úspěšně,protože mi z něho nemá jak utéct. 😀 Takže už tak nějak pochopil,na co to slouží a baví ho to. 😉
Já jsem taková,že chválím jakýkoliv(i u jiných dětí)úspěch,ale moc lidí na to taky není. 😀

samsa
25. led 2008

Karot, bezva téma 😉 Takže hlásím se do klubu, my teda lezeme už skoro 3 měsíce, jenže si sama nesedne (posazená se sice udrží v sedu bez opory, ale to nedělám, stejně by ji to nebavilo, prostě sedět jako néé) a ani se nestaví na nohy, prostě nic, všichni mají samozřejmě kecy, navíc je drobná (něco málo přes 7,5 kg), takže poslouchám ještě tohle....
Karot, to je teda Áda borec s tím nočníkem, u nás skončila akce nočník totálním fiaskem, příště napíšu víc, ale teď mizím. Pa.

kupinka
25. led 2008

Karot-zatím ru jsme skoro jenom my z dubna-tak my taky nelezem,nechodíme....ale říkám si-kdo si počká,ten se dočká 😉 😉 😉 😉 zas některé děti třeba nechcou papat,nebo ještě neumí třeba paci paci a takové ty hry...

johanda
25. led 2008

holky můžeme si dát závody, čí dítě je nejzaostalejší 😀 . Naše Johanka má 14 měsíců a stále nechodí, ani nestojí, jen leze. Ovšem rychlostí blesku. Plazit se začala v 9 měsících lézt a sedět v 10 a 11. Kdopak nás trumfne?

kupinka
25. led 2008

Třeba my-bych se ani nedivila 😉

amina
25. led 2008

Náš Pepíno bude za 3 týdny slavit rok a sám si nesedne, neleze, jen se posouvá po zadku a válí sudy. Nechce stát, nechodí. Je strašně línej. Už jsem si domluvila schůzku s rehabilitační sestrou, tak snad dostaneme tipy, jak ho přinutit. Taky docela propadám skepsi, neb se každý neustále ptá, jak jsme na tom.

maryja
25. led 2008

Nasa Terezka sa zacala pretacat na brusko v 6 mesiacoch, v 7 mesiacoch aj spatky na zada. V 10 mesiacoch sa sama posadila, zacala sa plazit jak hadik, v 11,5 mesiacoch zacala lozit po styroch, v 13,5 mesiacoch sa konecne sama postavila no a teraz mame 14 mesiacov a stale trenuje vstavanie, obcas spravi i par krokov popri nabytku. Doktorka to nijak neriesila, vraj to je uplne normalne, ze chodit mozno bude az v 1,5 roku, ale dovtedy je to OK. Takze nestresujte, nebojte sa, deticky to dozenu. A co je par mesiacov oproti celemu zivotu? Este sa nabehaju 😀

kupinka
25. led 2008

To je taky fakt 😉

kyri
25. led 2008

karot: 🙂 hezky pojmenovaný téma 😀
já myslim, že áda vůbec zaostalej není - mi kámoš, co studuje vojtovku říkal, jak ty limity jsou vždycky +/- 2 měsíce, takže vám ještě vůbc nic neuteklo 😉

kupinka
25. led 2008

Jo,jenže když všude kolem už stejně staré děti minimálně lezou jak draci... ☹

jana.1
25. led 2008

no musí se to brát z té lepší stránky 😉 člověk může být rád, že čím déle se to miminko nikam neplazí, neodlézá, nestoupá si, nepochoduje, tím má víc "klidu".. resp. trochu víc času tím, že se to posune.. ale jak píše kyri.. je to v limitu + - Ono jim nic neuteče 😀

karotky
autor
25. led 2008

Tak mě dneska kámoška docela uklidnila.Je to úča a má půlročního klučinu.Jelikož je sečtělá,tak mě neustále zásobuje nějakými informacemi a dneska mi řekla,že existují 2 druhy motoriky...............jemná(práce ručiček,obličejová gesta,"slova" apd.)a hrubá(lezení,plazení,přetáčení se a chození).Tak jsem alespoň ráda,že v té jemnější jsme tak trochu napřed,když v té hrubé zaostáváme. 😅
Maryja..............Díky za optimistýcký konec Tvého příspěvku. 😵

janicckka
25. led 2008

Tak já sy myslím že je ještě brzo ale malá my taky neleze sedne si už sama ale dlouho nevydrží,za chvíli se překulí. 😒 Před měsícem se pohupovala na čtyřech tak jsem sy říkala že už asi poleze ale přestala to dělat a je pořád rozpláclá na břiše jinak válí sudy,točí se do kolečka a sedne,tot vše,jo a žvatlá 😵

janicckka
25. led 2008

jo a brečet umí dobře ale to už jí jde od narození 😀 😀 😀 😀

anney
25. led 2008

Karot, to teda fakt nevidím jako problém.Můj syn začal sedět přesně na 8. měsících, chodit těsně před svými prvními narozeninami a vůbec mě nenapadlo, že by byl nějak pomalejší.Naopak, má dodnes krásně rovný záda, protože se mu nadměrně a brzy nezatěžovaly a tak.A jestli tě někdo hecuje, že je malej divnej, tak má sám nějakej problém.Když se podíváš do tabulek vývoje dětí, tak tam přece píšou , že děti začínají chodit mezi 11 a 12 měsícem věku.To jen dnešní doba si potrpí na tom, že chce , aby děti byly rychlejší, hbitější a maminky , aby se mohly předvádět.Já to nepodporuju, hnusí se mi to a ty se netrap!!!!!!Každý dítě má svý tempo a s tím se nic nenadělá. 😉 🙂

samsa
25. led 2008

Karot, tak tos mě potěšila s tou hrubou a jemnou motorikou. Je fakt, že Nela třeba všechno perfektně vezme do prstíků, už strašně dlouho sbírá ze země smítka, nitky, drobky a vždycky žasnu, jak si to umí chytnout ukazovákem a palcem a jak se vždycky trefí. Taky už umí dost slov a ví i význam. A když řeknu třeba kde je medvídek, tak na něj ukáže prstem...Však oni se to ti drobci naučí, no ne? 😉

karotky
autor
25. led 2008

Samso...............to víš,že se to naučí. 😵
Anney...............tahle diskuse je pro povzbuzení ostatních maminek,co mají s dětmi podobné "problémy".
Já osobně to jako problém také nevidím,protože jsem jako dítě taky nebyla moc napřed. 😉
Moje mamka to ví,ale i tak rýpe a hrozně se diví,co ještě neumíme. 🙄
Tak hledám občas útěchu někde jinde. 😀

kupinka
25. led 2008

Mi tchýně taky pořád říká,že manža v 9 měsících už chodil...jsem z ní na nervy..... 😠 😠

anney
25. led 2008

Karot, já tuhle diskusi chápu.Spíš nechápu ty, co tě hecujou a tím ti ubližou.
Já taky nebyla nikdy napřed, mý děti taky né.Chtěla jsem vyjádřit jen to, abys nebyla smutná a tak... 😉 😉 😉

modzo
25. led 2008

Ahoj maminy,jsem ráda za toto téma.Jak to tu čtu tak jsme nejmladší,Tomášek ted začal sedět a vůbec neleze ani se neotáčí-teda s pomocí by to šlo jinak se hned skulí na bok.Na bříšku moc nechce být,strašně se u toho vzteká-má roztažený ručičky jak letadlo a tím končí.Chodíme cvičit a když vidim ostatní děti jak už lezou a otáčejí se....no znáte to sami ☹ .Je pravda,že je strašně šikovnej na ručičky taky už moc nechybí a bude mít i nožičky v posince.Jak chodíme na cvičení tak jedno prvenství máme -dva zuby 😀

samsa
25. led 2008

Modzo, malej má ještě hafo času 😉 Jinak teda né že bych chtěla strašit, ale já jsem prý taky nesnášela polohu na bříšku, takže jsem si v 5ti měsících sama sedla a v 9ti měsících jsem už sama chodila, ale ani jsem nelezla, ani jsem se nepřetáčela, máma z toho byla na mrtvici, že jsem nelezla...

navi
25. led 2008

modzo tak to my se teda přetáčíme, ale jen ze zad na bříško a tam vydrží chvíli než se začne vztekat. Lézt se snaží, ale taky roztahuje ručičky jak letadlo, aspoň teda k tomu zvedá prdelku, připomíná mi píďalku 😅 Mudra tvrdí, že máme jěště čas, tak to neřeším.
No aspoň máte zuby, my jěště ani jeden 😉

karotky
autor
25. led 2008

Tak my máme 8 zubů.......to je jediné v čem z Dubňátek vedeme. 😀

modzo
25. led 2008

Já se tím taky uklidnuju,že je ještě čas,ale znáte to 🙂 Ale zase co nedá v lezení a otáčení tak mrská nožičkama jak das 😀 ,hlavně při koupání to jsme jak vodníci 😀

navi
25. led 2008

jo ve vaně to umí Luky taky hezky rozparádit 😉 Já ho jěště povzbuzuju ve šplouchání a ten cáká, že kape voda i ze mě 😀

karotky tak to už se malý při usmívání doslova zubí 😀

niega
26. led 2008

Ahojte maminky od slimejšů! My jsme na tom podobně jako Navi. Nijak se tím netrápím, vím, že toto nemá s fyzickými ani intelektuálními schopnostmi v budoucnu nic společnýho. Kdo se jednou bude ptát, v kolika měsících se mé dítě poprvé postavilo, posadilo, usmálo atd., až bude třeba nosit jedničky z diktátů nebo reprezentovat školu na atletických závodech? Vždyť to nejdůležitější mají ti naši slimejškové ještě před sebou! 😀

zuzik03
26. led 2008

holky, já sice prcka teprve čekám, ale vzpomněla jsem si na svou tchýni, když mi vyprávěla, že byla na nervy z toho, že můj manžel se ne a ne posadit, všem matkám se už děti pokoušely vstávat a chodit a on byl furt plazící se ležák. No a nakonec sezení přeskočil a rovnou se postavil (taky pozděj), prostě se mu asi nechtělo. no a vyrostl z něj šikovný a inteligentní kluk, i když lenost mu částečně zůstala dodnes 😉 tabulky jsou na nic, každý jsme jiný 😵

karotky
autor
26. led 2008

Navi.............no,jo.Ten neodolatelný bezzubý úsměv je daávno pryč. 😢 ☹ 😅