Klub maminek "zaostalých" dětí

karotky
25. led 2008

Zdravím všechny maminky,které mají pomalejší dítka ve vývoji.Jsem jedna z Vás,která má momentálně 9.měsíčního chlapečka,který zatím(i přes to,že se mu snažím max.věnovat a podporovat ho v pohybu 😉 )jen sedí a postaví se na všechny čtyři.Jiné děti v jeho věku už lezou a dokonce i chodí. 😖
Vím,že to není kdovíjaká tragédie,ale občas to člověka zamrzí,když se jiná maminka chlubí,jak má šikovné dítko.
Chtěla bych tu s Vámi probírat "úspěchy"(ikdyž budou sebemenší 😉 )našich dětí,abysme si vzájmně posílily sebevědomí. 😵
Teším se na Vaše příspěvky. 🙂

keba
30. bře 2009

koka i já si občas myslím že cvičení je bez efektu 😒 prostě se snažímji aspon udržet v nějaké poloze ty dvě min.já říkala Mudr.co kní chodíme do rizikové poradny už dvakrát jestli nás nepošle na neurologii,řekla mě že není potřeba že nás stejně nikam nepošlou jen vyzkouší reflexy a řeknou že máme pokračovat ve vojtovce,tak nevím taky přemýšlím že si zajdu k obvodákovi at nás tam pošle myslela jsem že by nás mohli poslat někam na vyšetření...např.sono..

keba
30. bře 2009

mat.tak to teda zírám jak vám ta vojtovka rychle zabrala!!!to je malej asi hodně šikovnej a u cvičení spolupracuje,ne??my se trápíme 3měsíc a to nám řekli že malá potřebuje taky jen nakopnout aby ten vzorec lezení někde v mozku vyhrabala!!zatím bez výsledků!!! 😒 jinak ze zubama jsem si taky říkala že by se měli každou chvíli vyklubat,protože už víc jak týden kaká na řídko a je uslintaná a vše rve do pusiny ale zatím nic ☹

kokaka
1. dub 2009

keba: tak včera malá taky nechtěla spolupracovat při cvičení, dneska ráno už to bylo lepší, ale toho křiku, včera jsem si jen tak volala na neurologii zda bychom se měli ukázat-popsala jsem zhruba naše problémy, paní doktorka mi nabídla termín hned tento pátek, takže jsem ráda, že to bude taky rychle, snad nám poradí a malou proklepne, jezdili jsme k ní i se starší dcerou, ale hned po porodu, pak napíšu, jak jsme dopadly

keba
1. dub 2009

koka:tak at vám to dobře dopadne!!!pak písni.. 😉 my jdeme k mudr.v Po.na očkování tak se taky poptám co a jak.Takže vlastně ani nepotřebuješ to doporučení od obvodáka?
jinak u nás nic moc změna,malá se začla akorát otáčet kolem své osy a když před ní dám předmět posune se o kousilínek dopředu ale o plazení se mluvit nedá...na ručkách se prostě nezvedne takže jak skrčí kolínka spadne na pusinu.... 😒 takže to vypadá ještě nadlouho...

kokaka
1. dub 2009

ahoj keba, díky za podporu, na jaké jdete te´d očkování? my máme jít až v roce, tuším na 4.dávku hexy, u vás je fajn, že malá aspoň válí sudy, my se nehneme z místa, ty ručky jsou slabounké, mám vzít na neurologii pokud možno dokumentaci, takže si řeknu radši i o doporučení, dám ti pak vědět jak to probíhalo a gratulujeme k pokroku otáčení kolem osy

1980mat
2. dub 2009

keba: Malej při cvičení nespolupracuje vůbec. Na rehabilitaci je to vždy jen velké utrpení. Řve skoro celou dobu. Po první rehabilitaci dokonce z toho breku ztratil na dva dny hlas, takže žádná sláva. A doma to ze začátku bylo taky krušné. Byl hrozně líný a když jsem chtěla jen aby se přetočil ze zad na bříško, tak hrozně protestoval. Teď už se to naučil a strašně rád se přetáčí. Nejdřív jsem mu musela ukazovat, aby se přetočil třeba tím, že jsem mu sáhla na nožičku nebo před něj dala hračku, kterou má ráda, aby ho motivovala k otočení. teď už se otáčí sám, aniž bych ho jakokoliv stimulovala. No a s tím stavěním na 4 a pérováním v kolínkách to teprve začíná. Většinou se ještě potřebuje chodidly za něco zapřít nebo potřebuje být na drsnějším povrchu, aby mu to nepodkluzovalo. Zítra jdeme po týdnu zase na rehabilitaci, tak doufám, že nás doktorka pochválí, i když, abych se přiznala, moc doma necvičíme. Jen ho třikrát denně přiměju několikrát se přetočit a pak chvíli pérujeme v těch kolínkách. Předpokládám, že zítra nám sestra ukáže, jak stimulovat lezení, když už se pomalu staví na ty 4.

Jinak včera jsme začali chodit na plavání a je to super. Ondra vodu zbožňuje. Vůbec nebrečel a naopak si to vyloženě užíval. Ostatní děti byly takové strnulé a nevydaly ani hlásku, ale Ondra si u toho vesele brebentil, cákal ručičkama a i když měl občas obličej plný vody, vůbec mu to nevadilo. Krásně jsme si to oba užili a myslím, že mu to pomůže i v tom motorickém vývoji. Vřele Vám to všem doporučuji. 😉

keba
2. dub 2009

koka.my jdeme teprve na 3dávku hexa,měli jsme dlouho špatné očkování po TBC tak nás mohli na hexa začít očkovat až v 8měs. 😉 V roce chci ještě malé naočkovat prevenar...a ta 4dávka hexa se dává jak dlouho po 3dávce nevíš???vidíš já myslela že jsou jen 3!!!
Neboj malej se ti taky rozkoulý!!!nezapomínej že my jsme o měsíc starší než vy a Nela mě taky začla válet až v 9měs.boužel od tý doby moc velký pokrok v pohybu neudělala!!!to plazení ne a ne zvládnout!!jestli to i souvisí s těma slabíma ručkama?je to možný...

keba
2. dub 2009

mat:u nás to taky není žádná sláva!!!je pravda že na rehabce malá cviky provádí v celku dobře,ale se mnou doma je to boj a křik 😒 Takse jí aspon snažím 3krát za den podržet ve cviku kterej podporuje reflex lezení..hrozně těžko se mě rozpoznává jestli cvičí protože sebou mele jak čert a mám co dělat abych ji udržela a někdy jí ani neudržím.... 😒
Ale to je Ondrášek šikovnek když se snaží pérovat!!!a stavět se!!myslím že se ti za chvíli rozleze... 😉 to my zdaleka tohle neumíme!!!!! ☹

misule27
2. dub 2009

mat: a jaké máte přesně cviky.. ondrášek je vážně šikula 😉 nám plavání začíná až na konci dubna, tak to si ještě počkám :(
my jsme si daly ve cvičení pauzu... malé to jenom prospělo, myslím.. koupila jsem si knížku o cvičení kojenců a je tam pár zajímavých cviků, právě na přetáčení na záda, co nám nejde.. tak to pár dní zkouším a myslím, že to má úspěch.. malá se už už skoro přetočí.. chybí pár milimetrů... vím, že cvičení podle knížky rozhodně není tak dobré, jako u rhb., jenomže na nás ten Vojta moc neúčinkuje a nic jiného jsem bohužel ještě nenašla 😒

koka: tak to zírám, jak je to u vás rychlé.. ta neurologie.. já čekám 2měsíce ☹

keba: hlavně trpělivost, ty děti jsou potvůrky a dávají nám zabrat 😔 a má ty ručičky propnuté když leží na bříšku? opírá se jenom o dlaně???

licina
3. dub 2009

ahoj ve spolek. Holky, když diskutjete o tom plavání. Myslí te si, že je dobré chodit s prckem plavat i jen tak sami?? Myslím, že bych třeba jela do rakouského LAA. Je tam teplá voda pro mimina. Já bych chtěla plavat s ním sama. Jen tak pro radpst a pro uvolnění. Nechci chodit do kurzu, už jen pro to, že mě nebaví plánovat a jet někam, když třeba nebude dobré počasí atd.... (snad mi rozumíte).

kokaka
3. dub 2009

keba: tak jsme byly na prohlídce u dětské neuroložky, závěrem je zdravé dítě s mírnou hypotonií,jsme ve vývoji o asi 2 měsíce pozadu, máme pokračovat ve cvičení 3x denně, neposazovat a nestavět, kontrola za 3 měsíce,
malá opět ležela a brečela a nic neukázala,
včera se pokusila dostat vpřed pro mobil-lákavější než hračky, nožky by byly rychlé, ale ručičky nespolupracují, kousínek se posunula, ale když je něco od ní daleko, tak se naštve a plazit se nechce-proč by se namáhla,
takže vytrvávat ve cvičení

misule: tak brzký termín mě taky překvapil, měla náhodou volno, pak až v květnu

licina: myslím, že plavání pro radost je dobré, vždyť s ním v té vodě taky můžeš různě cvičit, já bych s malou taky chtěla plavat, ale radši ve skupině, ale není bohužel volné místo v okolí

keba
3. dub 2009

mat:o dlaně se malá asi opírá,ty má rozevřené,ale ručiičky úplně propnuté nená... 😒 točí se i kolem své osy ale ne s propnutýma ručkama..

Koka:tak to není nic hrozného to jistě brzy vycvičíte... 😉 to my byli před měsícem na úrovni 7měs.tedkom nevím...zdá se mě že trošku se posunula dopředu..ale jak píšeš že ručky nespolupracují tak my to máme to samé!!!taky v nohách má sílu ale ty ruky váznou....a napíná se ti malá na ručkách do vysoké opory????
Jo a my taky motivujeme telefonem nebo ovladačem,hračky jí nějak zvlášt nedonutí se snažit plazit!!! 😒
Ale musíme se taky pochlubit!!začínáme se pomalu plazit,sice je to jen pár centimetrů ale snaha je...jen nevím jestli to dělá dobře?vždy zvedne prdelku,pokrčí kolínka a přitáhne se ručkama,takže nestřídá nožky,prostě se o ně neodráží! 😒

kokaka
3. dub 2009

keba: jak to tak čtu ty naše děti jsou úplně stejné, malá taky nepropne ručky do vysoké opory, břicho se od podložky ještě neodlepilo a to plazení je přesně jak píšeš, kolena pod sebe ruce natáhne a přitáhne se o kousíček, střídání pravá levá neumí, ale jsem taky ráda za tento pokrok 😉

keba
4. dub 2009

koka:tak to máš naprostou pravdu 😉 aspon že se ty naše holky někam posouvají!!pevně věřím že na to brzy příjdou,od Po.máme začít po pauzičce zase cvičit tak jsu zvědavá jak nám to půjde.. 😉

keba
5. dub 2009

Ahojky holky tak máme novinku!konečně nějaký posun!!Neli se začla plazit!!!zkouší to čím dál víc že už přestává používat válení sudů!!Jen se odstrkuje jednou nožkou a druhou nepoužívá 😒 tak nevím...ale jsu ráda za každý pokrok dopředu...

andulka4
5. dub 2009

Keba David se začal zase plazit tak že víc zapojoval jen jednu ruku :( RHB i já jsme s toho byly docela zklamané....protože jsem cvičila už dlouho a objevila se asymetrie, ale nakonec mi doporučila i když nerada ať víc cvičím na tu slabší stranu....no a do týdne se srovnal 🙂

jinak gratuluji k pokrokům

Licina....veřejné koupaliště nebo bazény jsou vhodné od roku
někde tě dokonce s menším dítětem nepustí :(

já osobně bych jela asi až opravdu od roka....a až v době kdy bude chodit

misule27
6. dub 2009

ahoj holky, tak malá potom co jsme přestali cvičit udělala "obrovský" pokrok.. začala se plazit (přitahuje se ručičkama) a dokáže se KONEČNĚ otočit ze zad na bříško 🙂 zatím teda jenom když jí lákám na mobil, ale snad to bude lepší.... tím nechci nikoho odrazovat od cvičení Vojtovy metody, ale myslím, že opravdu nebyla pro nás vhodná.. možná to ale mohlo být taky tak, že si při vojtovce vycvičila svaly, a teď když měla těch 10 dní pauzu, tak je konečně začala používat.. to se asi nikdy nedozvím. Cvičím zatím aspoň podle knížky, protože jsem nic vhodného nenašla 😒
tento týden nás čeká neurologie.. tak snad to bude všechno dobré. taky ještě návštěvy rhb. uvidíme co nám řeknou.

VŠEM MOC GRATULUJU K VELKÝM POKROKŮM... ale dávají nám ti naši prcci zabrat co?? 🙂

lici: koupaliště bych nechala tak jak píše andulka... já osobně chci mít trošku základ z toho plavání kojenců.. tak minimálně ten jeden kurz absolvuju

a malá ty ručičky taky nepropne do vysoké opory... ale možná že toho po nich chceme moc najednou.. prostě si dávají na čas drobečči 🙂

kokaka
6. dub 2009

keba: veliká gratulace i od nás, naše malá se taky plazí jen po bříšku a přitahuje rukama, ale aspoň tak

misule27: ať vám to dobře dopadne na neurologii a taky gratulujeme k plazení

akdar1
6. dub 2009

zuzik03: Tahle teorie nikde neobstoji - taky jsem tvrdila, jak moje ditko (stejne jako jeho rodice) preskoci fazi plazeni a u "odborniku" jsme narazili.

misule27
7. dub 2009

holky, tak po kontrole na neurolog. nic nového nevím 😒 jenom že je tak 2-3 měs. pozadu s hrubou motorikou. psych. odpovídá věku...
ptala jsem se na to cvičení, a prý když tak špatně reaguje na Vojtu, tak cvičit nemáme.. hlavně motivovat k přetáčení, plazení.. bude to trvat dýl, ale půjde to.. tak aspoň trošku pozitivní zpráva

plechajda
7. dub 2009

Ahoj holky 🙂

Tak se po chvilkove odmlce zas hlasim. Dneska jsme byli u mudry tak jsem ji rekla jak na tom teda Mates je. Nejdriv ho chtela poslat i na neurologii, ale kdyz videla ze pevne sedi a kdyz ho drzi za ruce tak pomalicku zacina tapat, tak rekla ze nejspis proste preskakuje lezeni...coz pry neni rada, ale nektere deti to tak maji. Nicmene dam napsala stejne nejaky rehabky...problem je ze jsem volala asi na 3 a vsude full.

Tak zkusim jeste ty co mi tu byly doporuceny a jinak na to asi prdim...tak holt nepoleze no, se z toho na hlavu nepostavim ze jo 😎

keba
7. dub 2009

misule:nezoufej byli jsme v 8měs.na tom úplněstejně!!!!taky pozadu v motorice ale psych.O.K.Ted máme skoro 11měs.a začli jsme se plazit...a do vysoké opory se ti malá zvedá???mě Neli do dneška ne... 😒 cvičíme a cvičíme pro hipotonii a vy máte něco diagnostikovaný??
Nech malou v klidu třeba na to příjde ani nebudeš vědět jak 😉

misule27
7. dub 2009

keba: myslím, že není zas tak důležité, jestli to dítě to dělá přesně podle tabulek... holt máme doma individuály 😉 na ručičky se nezvedne.. plazí se tak, že se opírá o lokty a přitahuje se pouze rukama.. máme hypertonii...malá je velký vztekloun a to je potom ještě horší 😠 je zaťatá a nejde s ní hnout.. to má asi po tatínkovi 😀 takže cvičit s ní byl tělocvik i pro mě

zítra jdeme na rbh (do té soukromé) a další návštěvy zruším.. zítra tam ještě půjdu s malou, aby jí trošku "potrápili" budou tam mít vyučovací kurz a moje rhb. mě prosila, jestli bych tam malou nepřinesla ukázat.. že prý používá dokonalé únikové metody a že se to prostě musí vidět 😔

plechajda: já bych zkusila tu rhb.. třeba budete taky takový případ jak mat.. párkrát si zacvičíte a Matěj se vydá tím správným směrem 😉 a na bříšku se mu líbí???

plechajda
8. dub 2009

Misu jojo na brisku uz je jako doma, ale taky mu to trvalo dyl 🙂 Prakticky se zacal pretacet sam az v 7m a hned zpet, ale tedka ten posledni cca mesic uz je spis na brise nez na zadech...do stran se dostanem, dokutaly se kam chce ale jen se neplazi 😉

keba
10. dub 2009

plechajda:neboj a vydrž malej je na dobré cestě!!!naše malá to dělala naprosto stejně,všude se dokutálela!Začla válet sudy asi v 9měs.a až za měs. a půl se začla plazit...pak už přestala válení sudů úplně používat!!Tak tedkom čekáme kdy začneme lozit!! 😉 jen doufám že to nebude dlouho trvat..jo a plazit se začla když jsme měli týden pauzu od cvičení!!tak asi na tom něco bude 😉

kokaka
13. dub 2009

keba: už nelinka sedí? u nás je to pořád špatné, v kočárku už nechce ležet, jen pokud má spinkat, zvažuju zda ji můžu dát do sporťáku aspoň do pololehu, aby viděla víc kolem sebe, jinak pořád stejné, plazí se ale nedokonale, přitahuje se oběma rukama současně, nestřídá je, na kolínkách se nepohupuje a když jí dám překážku na přelezení tak se jí radši vyhne

dnada
14. dub 2009

ahojky holky!!!

Jdu vás trochu podpořit a potěšit😉

Mě se malej teda přetáčel brzo,začal někdy kolem 5tého měsíce ze zad na bříško,za měsíc obráceně. Jinak od půlroka jen válel sudy až do 8 a půl měsíce.Teď cca 14 se začal plazit a plazí se tak,že o jednu ruku(o levou) se opírá o loket,a druhou se přitahuje a to samý nohy,jednu pokrčenou a druhou nataženou. Až včera sem si všimla ,že občas ruce i nohy prohodí,jinak lezl takhle divně.Takže už začíná ruce i nožky střídat i když ne pravidelně,asi má prostě půlku tělíčka trochu slabší. Jinak malej se houpe na kolínkách víc jak měsíc a stejně neleze 😉 TeĎ kombinuje sudy a plazení,tak zase bude nějakou chvíli zdokonalovat. A včera poprvé přelezl práh,mám tu takový vyvýšený cca 8cm. JInak se sám neposadí,takže v kočárku je v pololehu nebo na břiše a kouká ven. A závěrem,malej je zdravej,nemá nic diagnostikováno.Jede si prostě podle svého 😉

Tak se holky nebojte,oni se rozhýbou 🙂 na zádech věčně ležet nebudou 😉

Hezký sluníčkový den plný pokroků přeji

misule27
14. dub 2009

ahoj.. tak všem přeji rychlé pokroky.. malá se už krásně přetáčí a dokonce začala být na bříšku spokojená (otočí se tam i sama - bez toho že bych ji povzbuzovala).. tak mi dělá radost 🙂 začala se "plazit" teda spíš přitahovat rukama - nožičky ještě moc nespolupracují.. ale jsem moc ráda i za to 🙂

kokaka: já myslím, že by ten pololeh "na chvilku" v kočárku vadit neměl 😉

1980mat
15. dub 2009

Ahojky,

po delší době se zase hlásím. U nás nic moc nového. Ondra se moc přetáčet nechce. Tak jednou denně se přetočí sám, když třeba odejdu na záchod, ale jinak ho musím trochu nutit a je vidět, že se mu to moc nelíbí. Ve většině případu se čílí, ale nakonec se otočí. Preferuje při přetáčení jednu stranu, tak se zítra zeptám na rhb, jestli je to špatně. Občas se staví na kolínka na dece, koberci, či v posteli a chvilinku na nich péruje, ale o lezení či plazení nemůže být ani řeč. Takže my teď stagnujeme. Ale moc to neřeším. Nespěchám na něj a užíváme si jarního počasí. Nechci ho moc stresovat, ale uvidíme, co nám řekne zítra sestra na rehabilitaci. Jdeme po skoro 14 dnech na kontrolu a žádné velké pokroky u nás nejsou.

Jinak holky, držte se.

keba
15. dub 2009

koka.u nás taky zatím žádné změny!!!! 😒 prostě jak píšeš ty!!jsme na tom naprosto stejně s plazením..Neli se přitahuje oběma ručkama zároven a odráží se pouze jednou nožkou...jen se začla více plazit,přeleze práh z obýváku a přes kuchyn se doplazí až k malýmu do pokojíčku..ale o nějakém pérování na kolínkách u nás není vůbec ani vidu... 😖 zítra jdeme po pouzičce zase cvičit,mělijsme tedkom očkování takjsu zvědavá jak jí to půjde!!
A co vy doma jak válčíte?jde vám cvičení?u nás je to s udržením čím dál horší... ☹ malá se vzteká a vůbec je tedkom taková podrážděnější když cvičíme,no řekla bych prostě že už není malý mimi a začíná mít svou hlavu!!! 😉
Jinak v kočárku mám malou taky na lehnutí,stále se neposadí sama a když jí dám já do sedu tak vlaje jak vlajka..tak to ani moc nepokouším....ale do polosedu můžeš dát,taky dáváme protože to se nedá vydržet jak zlobí v kočárku když nevidí ven...pořád mě zvedá hlavu a vzteká se že jí nejde sednout!!no jo kéž by brzy ty naše holky začli že??