Klub maminek "zaostalých" dětí

karotky
25. led 2008

Zdravím všechny maminky,které mají pomalejší dítka ve vývoji.Jsem jedna z Vás,která má momentálně 9.měsíčního chlapečka,který zatím(i přes to,že se mu snažím max.věnovat a podporovat ho v pohybu 😉 )jen sedí a postaví se na všechny čtyři.Jiné děti v jeho věku už lezou a dokonce i chodí. 😖
Vím,že to není kdovíjaká tragédie,ale občas to člověka zamrzí,když se jiná maminka chlubí,jak má šikovné dítko.
Chtěla bych tu s Vámi probírat "úspěchy"(ikdyž budou sebemenší 😉 )našich dětí,abysme si vzájmně posílily sebevědomí. 😵
Teším se na Vaše příspěvky. 🙂

kokaka
12. bře 2009

keba: naprosto s tebou souhlasím ohledně správnosti cvičení doma, na rehabce ji sestra někdy tak silně drží v poloze, při které posiluje svaly až se mi chce brečet, no a malá jen vejdeme do cvičební místnosti tak spustí šílený pláč a tak to trvá skoro celých 40 minut které jsme na rehabce, je obtížné ji ve správné poloze udržet, my cvičíme 5-ý týden a nějaké výrazné zlepšení zatím nevidím, musíme vytrvat

andyalukasek2008
12. bře 2009

Beru: měla 🙂, máš pravdu! Jsem neskonale šťastná... Každá máma pozná, když se něco dějě... Proto holky, jestli máte důvod k nepokojenosti, ihned na vyšetření jděte! To nám řekla i paní primářka... Jakmile budete mít pochyby, ihned volejte a přijďte... Děkuju holky za podporu! Moc! Jdu lumpíka teď uspat, péruje na čtyřech, žvatlá a spát nechce 🙂... Budu Vás nadále sledovat a moc, moc držím palce!

misule27
12. bře 2009

andy: lukášek je moc šikovnej 🙂

keba
12. bře 2009

koka.u nás je to úpně stejný sotva vlezeme do dveří tak spustí a přestane až když ji začnu oblíkat,to ví že jedeme domů!je pravda že doma tolik nevyvádí ale otazka je jestli třeba proto že to dělám špatně 😒 souhlasím,musíme čekat..vlastně taky co nám zbývá,že?nic jinýho než doufat že to příjde brzy nám nezbívá..

keba
12. bře 2009

andy:já když jsem byla tedkom na 10měs.prohlídce a požadovala jsem opakovaně po Mudr.aby nás odeslala na neurologii,tak jen konstatovala že je to zbytečné,že cvičit chodíme a nic jiného nám tam neporadí... 😒 taky prej po narození dělali rengen mozku a ten byl v pořádku,ale přece,může se ten mozek nějak vyvíjet ne?naše malá je prej o 3měs. pozadu ve vývoji co se týče pohybu!prý to není tak strašný,ale pro mě je to strašný!!!tak se chystám příští týden na neurologii sama 😕

1980mat
13. bře 2009

misule: Určitě sem napíšu, jak jsme v pondělí dopadli na osmiměsíční prohlídce a jestli se bude naše "zaostalost" v motorice nějak řešit.

andy: Moc gratuluju k dobrému výsledku u doktorky. 😉 Jinak náš Ondra je taky velký po nás rodičích. Manžel má 2 metry a já 178 cm, takže syn nám roste strašně rychlým tempem. Teď v 8 měsících má okolo 10 kg a 80 cm a takové tělo přimět, aby něco dělalo, není lehké. Já už jsem od porodu měla trochu tušení, že s motorikou to bude u nás horší, protože Ondra měl porodní váhu 4600 g a už od narození musel tedy "bojovat" s větším tělíčkem.

andyalukasek2008
13. bře 2009

misule27: děkujiiiiiiiii 🙂

keba: rtg mozku po narození???
😕 a není to zbytečné a hlavně nebezpečné pro tak malý mimčo? Vždyť než zaroste miminkům fontanelka, dělají se všechna vyšetření sonem hlavičky... Vím to, prošli jsme si tím, naposledy jsme byli v pondělí... A jelikož už ji máme skoro zarostlou, kdyby něco se nezdálo, příště by to řešili CTčkem nebo magnetickou rezonancí... Je to šetrnější, ale RTG? Až se mi tomu nechce veřit. Samo že tam může dojít ke spoustě změnám od narození, my už byli na kontrolním sonu dvakrát... A myslím, že nás to ještě i čeká... Změnila bycho doktorku anebo šla na neurologickou ambulanci sama jak píšeš... Divím se, že jste dle doktorky 3 měs. pozadu, ale na naurologii jste nešli? To je divné... A cvičit chodíte na základě čeho? Nevím, včera jak jsme byli na té neurologii, hned vedle byla ta rehabilitační sestřička a pokud paní primářka potřebovala něco vysvětlit, co přesně po ní chce, ať s mimi cvičí a co má maminku naučit, normálně si ji na vyšetření prcka zavolala, co jsem postřehlam to mi přišlo moc fajn... Pouvažuj, ale nenech se odbýt!

1980mat: jéje, jsem ráda, že v tom nejsme sami... Jojo, musí se na ty větší děti brát ohled, přeci nemůžou být akrobati... Vždycky budou nemotornější.. Ani baskeťáci to nemají s motorikou bůhvíjak fajn... Také máme 10kg... A ještě velkou kebulku, kterou má prcek problém "utáhnout", to má bobek po mne, mám 188cm, tak ty dispozice fakt jsou... Pediatři by na to měli brát ohledy!

keba
13. bře 2009

andy:promin to jsem asi popletla já!!!teda nejsu si jistá..mudr.mě jen řekla že jí mozek kontrolovali a že to není potřeba opakovat když byl v pořádku!!já tudíš napsala rengen ale možná to bylo to sono jak píšem přes tu funtanelku protože pak řekla že jí má už zarostlou...
ale i přesto si myslím že by jistě bylo možné nás někam poslat na podrobnější vyšetření!!!u nás v nemocnici to sice nedělají,nejblíže v olomouci alebez doporučení tam sama jed nemůžu,tak zkusímještě přes tu děckou neuroložku....
Jinak s tou Mudr.je to u nás tedkom těžší protože náš doktor je dlouhodobě nemocný a ona je za něj zástup tak si myslím že na to prdí a odbíváto,však její pacienti to nejsou... 😒 i takový je přístup doktorů!!!!
Jo a cvičit jsme začli právě proto že se mě v 8měs.nezdálo že se pořád nekutálí a ztěží se obrací...tak jsem se o to začla zajímat a domluvila se s mudr.aby nás tam odeslala..

fiallinka
13. bře 2009

andy: super, jsi klidná, já jsem se taky uklidnila od svého posledního dotazu - Juráš se začal otáčet na bok a z bříška občas přepadne na záda, tak mám zas na chvíli pokoj 😉
nency: neboj, ty sem nepatříš - koníky podle "tabulek" děti mají pást až do konce 3. měsíce, ale dost děcek pase později...

slluci
13. bře 2009

Ahojky. Tak nám bude 26.3. rok. Máme jen 8 kilo. Plazíme se, někdy si sám sedne, houpe se na kolínkách, ale jen couvá, do předu se mu nechce. Na rehabilitaci jsme v pořádku, jen se malej naučil zhruba ve třech měsících špatný pohyb a proto mu všechno bude déle trvat. Prý budeme chodit až tak v roce a půl. Cvičíme bohužel až od 10měsíce a to i přes moje dlouhodobé naléhání na naší Mudr. aby nás někam poslala. Bohužel to máme s přestávkami, kvůli nemocem. V průběhu měsíce jsme měli zánět průdušek a dvakrát píchaná ouška. Takže mi přijde že se malej stejně všechno učí sám, jen se zpožděním. Vdevíti měsících válel jen sudy. A dnes už ho neudržím na jednom místě. Cvičení na lezení nám už zrušili i přesto že ještě skoro neleze, ale máme cvičení na chodidla, vytáčí je dovnitř.

kokaka
14. bře 2009

ahoj slluci: moje neteř měla taky v roce 8 kg, ale její sestřička byla taky taková, teď jsou jí 4 a je velice šikovná, takže to taky doženete, naše malá v 9.měsících když se obrátí na bříško, tak občas přeručkuje k hračce, ale nic víc nedělá, neválí sudy, ručky propne jenom když pláče a nechce být na bříšku, bříško od země vůbec nezvedne, plazení, lezení a sezení vůbec, cvičíme asi zhruba měsíc, ale nějaké viditelné zlepšení nevidím, taky jsme vynechali rehabku když byla marod, rehabku nám dali taky až po naléhání

keba
14. bře 2009

slluci:prosímtě a jaké cviky jste cvičili na lezení??my domacvičíme jen jeden 3krát denně,žádný jiný nám na rehabce nedali...a to ten že máme kolínky skrčená k bříšku,ležíme s hlavičkou vitočenou proti mě,jedna ruka natažená dozadu a druhá ohlápodél hlavičky a na té stlačuju reflexní bod...
pomohli vám ty cviky k tomu aby jste začli lézt?nebo se zvedat do opory na ručkách?my cvičíme 2měs.ale zatím bez odezvy ☹

1980mat
16. bře 2009

Ahoj,

tak my dnes absolvovali osmiměsíční prohlídku a podle mého očekávání jsme byli odesláni na rehabilitaci. Budeme cvičit také Vojtovu metodu, tak jsem zvědavá, jaký u nás bude mít efekt.

kokaka
16. bře 2009

ahoj 1980mat: tak přeji ať cvičení pomůže, pak dej vědět jaké máte cviky, my máme zatím tři na zpevnění rukou a břišních svalíků, kdy vás objednali?

keba
16. bře 2009

Ahoj koka tak jak valčíte?nějaké změny??u nászatím nic moc...doma cvičíme 3krát denně 😒 malá se pořád jen válí -sudy akorát když ji zapřeme nožičky tak se odraží a posouvá alejen s naší pomocí sama ani ránu to se raději pro hračku dokulí...a taky se mě zdá že se trošku začíná zvedat na ručkách,ale opravdujen trochu když ji něco zaujme...takže u nás nic moc změna ...a cvičení?atále velký boj a pro mě utrpení ☹

keba
16. bře 2009

1980 mat:taky přeju moc úspěchů při cvičení!!a můžu se zeptat proč jste začli??nečetla jsem celou diskuzi jestli jsi už psala!

1980mat
17. bře 2009

keba: Píšu sem celkem pravidelně. 😉 Cvičit začínáme proto, že syn Ondra má opožděný psychomotorický vývoj. Konkrétně v osmi měsících věku umí jenom pást koníky na napnutých rukou a ležet. Neotáčí se vůbec z bříška na záda a opačně, sám bez opory nesedí, neleze, prostě nedělá skoro nic z toho, co by ve svém věku měl. Pouze se občas posouvá ručičkama dozadu třeba i o dva metry, ale to je na jeho věk málo.

misule27
17. bře 2009

mat: tak přeji pevné nervy a trpělivost při cvičení - kolik váží Ondra? naše malá má 7,5 a "přeprat ji" je teda někdy dost náročný 😔 poslala vás taky na neurologii?? já si musela doporučení vyžádat 😒

keba: taky cvičíme 3-4 denně už přes měsíc a žádné velké změny nepozoruju - otočit se ze zad na bříško prostě nechce :( i když na rehabce nás chválí - že prý jsem udělaly velký pokrok? někdy přemýšlím, jestli to má cenu, tak trápit to "nebohé" dítě i samu sebe :( ale taky nechci nic podcenit.. tak cvičíme 😒

roxxxana
17. bře 2009

Ahoj holky, už delší dobu pokukuju po vašem témátku. Docela mě stresují ty čiperný děti okolo. Náš malej neleze ani nesedí, občas se snaží s nataženýma rukama dostat na čtyři, ale žádná velká sláva. Zajímalo by mě, jestli je fakt pozadu nebo jen trochu línější. Obrací se v pohodě na obě strany, taky dokáže "ručkovat" kolem "ciferníku" a občas zaválí sudy. Na svůj věk je dost velkej, bude mít kolem 10 kil a 70 cm (má být po kom). Byli jsme konzultovat motorický vývoj v jednom rehabilitačním centru, prý je ok, potřebuje trochu zpevnit šikmý břišní svaly. Stejně jsem nervózní, jak poznám, že už se opožďuje "nezdravě" - to snad ani nejde, když to má každý dítě jinak....na doktorku moc nespoléhám, ta se vždycky jen zeptá "koníky pase? chrastítko udrží?" a tím to končí...

berenika39
17. bře 2009

ahoj, moje prtě je stejně starý (mladý 😀 ) a jsem v klidu, dělá totéž, co to tvoje, v poradně nás ppochválili, na svůj věk prý umí to co má a hlavně si postupně prochází vývojem, jak má (to je to co píšeš - obrací se, pak na obě strany,ručkuje, válí sudy...), takto má být. Nespěchej, tabulky nech plavat. Péta se narodil přesně o měsíc dřív, úplně zdravý, a naše mudra mi řekla, že tak do půl roku to budu registrovat, pak se to srovná.

berenika39
17. bře 2009

..a opravdu není možný, aby když postupně všechno zvládá, třeba jen o nějaký týden dýl, aby nepokračoval...(pokud se nenastane nějaký zdravotní prolém). Koukni, některý děti chodí v devíti měsících, i můj první syn byl rychlík a v roce jsme neměli kočár, lítal sebejistě a rád. Některý děti samotatně chodí v 15 měsících. To je rozdíl PŮL ROKU!!!! A všechny pak nejde uhlídat.....

1980mat
17. bře 2009

misule27: Děkuju za podporu. 😉 No pokud jde o rozměry Ondry, tak jsme už od porodu napřed. Při porodu měl 4600 g a 53 cm, teď v osmi měsících má 10 020 g a 78 cm, takže určitě budu mít co dělat, abych ho při cvičení zvládla. Možná právě proto, že je tak velký, má problém svoje tělíčko rozhýbat. Jinak Tvoje pocity při cvičení naprosto chápu. Já se taky obávám, jak to oba budeme psychicky i fyzicky zvládat. Hlavně doufám, že to trápení bude mít nakonec nějaké výsledky a cvičení nám pomůže. Moje neteř taky chodila před 5 lety jako kojenec na rehabilitace. Měla naprosto stejný vývoj jako my a teď je to svižná, energická holka a hlavně psychicky je myslím vyspělejší než kdejaký školák.

roxxana: Já myslím, že Vašík je naprosto v pořádku. Co já bych dala za to, kdyby ten náš uměl, to co vy. 😉

kokaka
17. bře 2009

ahoj keba: cvičíme taky 3x denně a je to jak píšeš utrpení udržet ji ve správné poloze, pokrok jen v tom, že se ručkuje jako ciferník jak píše roxxxana, jinak válení sudů vůbec, protože se neobrátí z bříška na záda, začalo se jí víc líbit na bříšku, tak jsem za to ráda, ale pořád není pevná, nemůžu ji ani posadit, hned se klátí, v kočárku jen ležíme, krmíme v autosedačce, protože v židličce by neuseděla, lezení, plazení taky nic, na neurologii jsme odeslaní nebyli, prohlédla ji jen doktorka na té rehabce, v 9 měsících váží 8,3 kg

roxxxana
17. bře 2009

Holky, díky za odpovědi. Já si vždycky tisíckrát říkám, že to nebudu řešit, že je vlastně moc šikovnej, ale pak se přistihnu, jak na to zas myslím. Ono to okolí tomu taky nepřidává, hodně lidí má potřebu se k tomu vyjadřovat a tak. Taky tchyně Vendu staví na nohy a když jí říkám, ať ho nestaví, že ještě ani nesedí, natož aby stál, tak argumentuje tím, že některý děti začnou chodit, aniž by uměly sedět. To nevím, jestli je možný, ale každopádně se na to nedá nic říct, spíš je to na ránu. Ale to je jinej příběh...
1980mat: Díky, to tě musí takový dotazy jako ten můj docela točit 😠 Přeju vám oběma, aby to cvičení zabralo. Ondra je určitě šikula, zvládne to...

kokaka
17. bře 2009

roxxxi: u nás byla tchýně a bavili jsme se o tom, že malá není dost pevná na sezení a že se nemají posazovat až si prcek sedne sám a chvíli jsem se nedívala a ona ji posadila a malá se chuděra tak kolébala ze strany na stranu no šlak by mě terfil, prý ji mám obložit polštářkama a bude sedět, 😒 ale to je na jiné povídání

keba
17. bře 2009

koka.tak to tě naprosto chápu!!u náše tchýně je taky vždycky chytrá a všechno ví nejlíp!!!já jí to všechno odkývu a jedním uchem sem a druhým ven 😉 prostě pro klid v rodině...
Jinak malá je baculínek to máte hezkou váhu!!a stou autosedačkou jsme na tom stejně taky v ní dodnes papkáme a všude se sní vláčíme,ale je to pěknej záhul!! ☹

keba
17. bře 2009

1980mat.neboj to příjde každou chvíli...my se taky začli otáčet až v 8měs,přesně na den...a teprve když jsme šli na 8měs.prohlídku tak nás odeslala na rehabku...do tý doby bylo pořád času dosti...a pak nám řekli na rehabce že jsme tu měli být dávno a dnes bysme možná i lezli!!!
je to boj a nervy,to cvičení!!ale denně si říkám že to dělám pro její dobro a že musíme vydržet!! 😉

misule27
17. bře 2009

mat: 🙂 teda to je pěknej kousek 🙂 to budeš mít místo posilovny.. já se u toho taky dost zapotím.. ta moje mrška je malá, ale silná 🙂 nejhorší pocity jsou při cvičení na začátku.. to jsem potom brečela i já (ale ne před malou).. nevíš, jak ji chytit, jestli to děláš správně.. potom se ti to dostane do ruky, tak je to lepší.. ale stejně občas si říkám.. jestli by to nedokázala i sama bez cvičení??? to ale nebudu vědět nikdy..
jak píše keba.. dělám to pro její dobro a musíme vydržet 🙂
jinak co se tchýní a maminek týče.. to je opravdu kapitola sama pro sebe - tchýni vždycky hrozně bavilo dělat s malou "hopihopi" malá skákala na nožičkám a moc ji to bavilo - a když to viděla doktorka na rehabce, tak řekla, okamžitě přestat, to se musí odnaučit.. tak jsem musela být trošku důraznější, aby tchýně pochopila, že to s ní opravdu dělat nemá... pochopila 😎

keba
18. bře 2009

misule:stěma tchyněma je to fakt někdy těžký!!!ale někdy i s vlastníma maminkama!!ta taky chtěla vše dělat tak jak se to dělalo dříve,ale té jsem to rázně vysvětlila hned a pochopila...tchyně zase nedávno pustila takovou perličku:že prej mámmalé dát pořádný jídlo aby měla mít s čeho svaly a pak prej uvidím jak poleze raz dva...že ty uměliny co jí dávám (tím myslela děckou výživu)není pořádný jídlo..nejraději by do ní narvala máčku s knedlíkem nebo tak nějak 😒
jinak my cvičíme doma asi měs.a pořád se bojím že to dělám špatně,že je to vlastně k ničenu!!!nikdy nevím jestli pohyby co má při svičení dělat jsou správné nebo se jen steká... ☹ u těch větších mimi je to opravdu těžké rozpoznat a taky jak píšeš je u držet ve správné pozici...moc dobře vím o čem mluvíš 😉

1980mat
18. bře 2009

Holky,

chtěla jsem se Vás zeptat, jestli náhodou některá z Vás nechodíte s děckem plavat a jestli ano, myslíte, že to může pomoci děcko rozhýbat a že mu tedy plavčo pomůže v motorickém rozvoji? My teď váháme, zda nezačít od dubna chodit plavat. Ale nejsem si jistá, zda by to bylo dobře, tak to dnes odpoledne půjdu skonzulltovat s naší pediatričkou.