Klub maminek "zaostalých" dětí

karotky
25. led 2008

Zdravím všechny maminky,které mají pomalejší dítka ve vývoji.Jsem jedna z Vás,která má momentálně 9.měsíčního chlapečka,který zatím(i přes to,že se mu snažím max.věnovat a podporovat ho v pohybu 😉 )jen sedí a postaví se na všechny čtyři.Jiné děti v jeho věku už lezou a dokonce i chodí. 😖
Vím,že to není kdovíjaká tragédie,ale občas to člověka zamrzí,když se jiná maminka chlubí,jak má šikovné dítko.
Chtěla bych tu s Vámi probírat "úspěchy"(ikdyž budou sebemenší 😉 )našich dětí,abysme si vzájmně posílily sebevědomí. 😵
Teším se na Vaše příspěvky. 🙂

mallorry
14. led 2009

ahojky holky🙂
nas malej Davidek se nechce otacet vubec na bok...muzu ho lakat sebevic, ale prdi na to...cvicim s nim prekulovani, ale nevim, zda spravne, zda nemohu pro to udelat vic...on je nejradsi na zadech a vzdycky chnape kolem sebe, jestli neco zachyti a kdyz ne, strci si ruce do pusy a to mu staci....na hracky na boku jen kouka a nekdy natahuje ruce, ale nepretaci se...jak dlouho mam cekat? nemam zajit radsi k doktorce?
Diky.
jinak vsechno jako dela co delat ma...pase koniky, smeje se nahlas, strka vsechno do ruky, predmety uchopuje, chce si sedat....jen to otaceni bojkotuje

oli.k
14. led 2009

mallory: já myslím, že zatím k doktorce nemusíš, vypadá to, že podle toho, co už umí, je Davídek moc šikovný chlapeček 🙂
my chodíme s naší malou na rehabilitaci, kvůli predilekci hlavičky cvičíme Vojtovku a už se zlepšila hodně. Když jsme tam přišly poprvé ve 2 měsících, fyzioterapeutka nám řekla, že je ve vývoji jako novorozenec, teda v hrubé motorice, jemnou motoriku a takový ten sociální kontakt má naopak dost napřed..taky si myslím, že dnes se to až moc sleduje podle tabulek, které jsou přece jen orientační a děti se už od miminka dělí na "schopné" a "méně schopné" a táhne se to s nimi dál a to je, myslím, špatně.
holky, proti všem těm chytrým řečem se jen zkuste obrnit 🙂 Žádné s vašich dětí není nešťastné ani nějak vážně nemocné a to je přece hlavní. Až spolu budou ve 3 letech všechny běhat, brebentit a hrát si na písku, koho bude zajímat, kdy které začalo lézt? 🙂
nás se třeba tchánovci pravidelně při každé návštěvě i telefonu ptají, jestli už malá leze..ptají se tak už od 3 měsíců 🙂 přitom i kdyby lezla třeba až za rok, tak s těmi jejími problémy po celém komplikovaném těhotenství, narodila se taky se syndromem modré masky, tak budeme šťastní. ale oni by jí dali na Vánoce i bramborový salát apod.a pořád slyším, co že jí nic nedám, kromě kojení, takže člověk to jen může brát s nadhledem a netrápit se tím 🙂

bobulle
14. led 2009

Mallorry, mno, tak naše Klárka se neotáčela na bok ještě v pěti měsících.... dle naší pediatričky to bylo OK, ale mě to nedalo a šla jsem bez doporučení na neurologii a ejhle, hypotonie, částečné ochrnutí levé strany těla, extrémné vzrušivost, na UTZ hraniční velikost mozkové komory (asi následek špatných ozev při porodu).... teď cvičíme vojtovku a klárka udělala za měsíc neuvěřitelný pokrok. Otáčí se na bok i na bříško, cpe si nožičky pod sebe... 🙂 ..... neboj bude to dobré... ale pokud se Ti něco nezdá, tak za návštěvu neurologa nic nedáš....

mallorry
16. led 2009

bobule ahaaaa, no pockam do konce pateho mesice a pak bych tam skocila...

mallorry
16. led 2009

bobule a bylo na klarce "neco" videt? jakoze se malo hybala, nebo neco? mne prijde nas prcek aktivni dost...akorat se neotaci...ale mele sebou rukama nohama o sto sest...

montis
16. led 2009

Všechny zdravím, právě jsem se vrátila z první návštěvy u fyzioterapeutky co dělá vojtovku. Šimonovi je 6 a půl. Úžasně reaguje, vše chytá v ničem jsem neviděla problém, jen se nechtěl otočit. Všechny děti to už zvládají a můj brouček ne. Byla jsem nešťastná! Doktorka řekla, že v poho. Musíme cvičit, řekla jak a kdy máme přijít pro další radu. Prý nám pomůže i začít lézt 😵 .
Všem doporučuji nečekat a navštívit odborníka. Ta úleva, že jste něco nezanedbali za to stojí!

berenika39
16. led 2009

montis, ahoj, a dala bys kontakt (do ip) na tu fizioterapeutku? Jsou to šikovný lidi, mám známého, co se tím zabývá, ale ne miminka. Zatím asi nepotřebujeme, ale prcek je o měsíc dřív narozený a možná pro klid bych zašla. Děkuji.

montis
16. led 2009

Bereniko je sice až v Čelákovicích, ale je super. Tel. ordinace: 773552722
Tohle jsou její stránky http://www.rehaspring.cz/
Držím palce ať jí nepotřebuješ........

berenika39
16. led 2009

montis....at neupadneš smíchy....víš kde bydlím? no přesně. skoro v čelákovicích (cca 5km). a od února tam budu chodit s pétou plavat. moc děkuju a vy at jste taky v pohodě.

montis
16. led 2009

Bereni tak tomu se říká, že svět je malej. Já bydlím jak jsou Sedlčánky. Co kafe mámo, když jsi sousedka 😀

bobulle
16. led 2009

Mallorry, Klárka byla v pohodě.... vrtěla se, brala si hračky, jemná motorika super... míň používala levou stranu těla, ale toho jsem si začala všímat až nám to řekli 😉 ... jinak až na to otáčení na bok byla OK 🙂

berenika39
16. led 2009

montis????? 😎 v sedlčánkách měl můj starší syn holku, dlouho, velká láska, když se rozešli, byl z toho toootálně mimo. bylo mi ho lííto. takže sedlčánky znám. taky tam je jahodárna🙂)))). Jééé, něco k tématu: co umí šimon v půl roce? aych jako věděla, co máme trénovat.... 😀 😀 😀

berenika39
16. led 2009

A taky jsem chodila do čeláků na třídní schůzky, na gympl. Naštěstí už to máme za sebou. Plavat s malým nebudeš chodit?

montis
18. led 2009

HURÁ už se otáčíme!!! Dva dny trénování a je to! Díky fyzioterapeutce! Holky všem srdečně doporučuju, byla jsem už nešťastná...

montis
18. led 2009

Mallorry strašně moc na tebe myslím a držím vám palce... 😉

montis
18. led 2009

Bereni nejmenovala se ta holčina Nicol? Jinak nevím jestli jsem ta pravá, abych dávala rady. Šimon je pašák, žvatlá, sám si drží flašku od 4. měsíce... Jen se nechtěl otáčet, když pak slyšíš v čekárně, že ostatní děti se už otáčí ve třech měsících ☹ No měla jsem strach.
Teď už je to lepší, ale prý je tak o měsíc a půl pomalejší než ostatní. Teď už je mi to jedno. Hlavně, že je v poho!

montis
18. led 2009

Bereni kdy jdete poprvé na to plavání? Máte už doma něco natrénováno?

mallorry
18. led 2009

montis diky moc, my se taky otacime 😵 😵 😵 prislo to ze dne na den, cvicila jsem s nim pretaceni az na brisko a najednou koukam a on se kuli jak blazinek, parada 😵 😵 😵 diky holky za rady

berenika39
18. led 2009

montis, IP 😉 😉

montis
18. led 2009

Mallory ve čtyřech měsících!!! To je borec!!! Krásná práce!

anatanka
19. led 2009

Holky, hlavne neporovnavat a ani moc necist vsemozne statistiky, co uz dite ve kterem veku umi atd. Kazde dite to ma hozene jinak a i kdyz ma nektere na nejake veci vic casu nez ostatni, tak k nim nakonec taky dojde, takze nereste, ze kamaradky syn uz v deseti mesicich chodi, zatimco vas sotva leze.

Miri napriklad vubec neumela past konicky, zatimco ostatni uz davno, dokonce jsme mely chodit i na Vojtovku, taky jsem z toho byla trochu zklamana, jaky je trdlo, ale nakonec to dopadlo tak, ze v deseti mesicich uz sama behala a predehnala tak vsechny ostatni. Ale zase treba nechodi na nocnik a spousta dalsich uz jo. Je to proste strasne individualni a miminka si ten vyvoj urci sama.

montis
19. led 2009

Bereni, IP 🙂 🙂 🙂

mallorry
19. led 2009

montis neee, on se netoci az na briskoooo, jen na bok, na brisko to zkousi, ale nepretoci se...ale i tak su stastna jak blecha 😵

zelva
30. led 2009

Ahojky,
tak myslím, že se k vám můžeme přidat, protože našemu Matesovi už bude 5 měsíců a ještě se vůbec neotáčí na boky, prostě nikam. Pořád se plácá na zádech, ačkoliv už 3 týdny s ním cvičím otáčení. Vůbec se mu to ale nelíbí, propíná se a rozčiluje se. Když jsme byli na kontrole ve 4 měsících, tak doktorka říkala, že to je O.K, no ale teĎ už mi to moc O.K. nepřijde. Na kontrolu jdeme příští týden, tak jsem zvědavá, co nám na to řekne. Co myslíte vy?

spetra
3. únor 2009

Ahojky, my se taky nejspíš přidáme T. stále neudrží hlavičku... už nás dr. poslala na neurologii. Ale je tam čekací doma měsíc... 😨

andrysek81
4. únor 2009

Ahoj holky,tak jak to tady tak čtu je nás hodně. Naše Tea se sice otáčí na bok už od narození (sotva jsme jí dovezli z porodnice začala večer spávat na boku sama od sebe), točí se zhruba od 4.měsíce na obě strany symetricky, z břicha na záda i zpět, ale tím jsme skončili. teď bude mít 8.měsícu a po sezení nebo lezení ano stopy -sice se snaží ale nic. Když jí posadím tak se bambélá jak kdyby měla 3 promile v krvi a kácí se k zemi. Tak nevím mám to řešit nebo čekat ... ? 😕

aluskas
4. únor 2009

Andrysku, pro lezení je hraniční termín 10 měsíců....máte tedy ještě hromadu času. A to nejhorší co můžeš udělat pro záda svého dítěte je začít ho posazovat. Až začne Tea lézt, posadí se sama.
Zatím ji k lezení pouze motivuj, ona na to přijde sama. Máte ještě hromadu času. Hlavně se nenech znervóznit matkami, které v čekárně u lékaře předvádějí co vše jejich děti umí... jsou to většinou ty co své děti posazují a postavují, aniž by měli posílené svalíky... a ty jim pak jednou v dospělosti "poděkují" za bolesti zad.

lendy1
4. únor 2009

aluskas: hraniční termín pro lezení 10.měsíců 😕 Dítě by mělo lézt do svého 1.roku-můj syn začal v 11,5měsících 😉 Navíc spousta dětí ani neleze (což teda není moc dobré, ale budiš) a spíš důležitější než KDY je JAK-aby si dítě prošlo všemi vývojovými etapami, nic nepřeskočilo a dělalo vše správně: správná poloha na bříško, správné otáčení, lezení, chůze. V dospělosti nikoho nezajímá, jestli někdo lezl v 7.měsících nebo ve 12. 😉

aluskas
5. únor 2009

Lendy, ano, tabulkový hraniční termín pro lezení je 10 měsíců. To nemám ze své hlavy 😀 Mám předčasně narozené mimi, takže tyhle věci mám zmáknuté do puntíku.
Avšak netvrdím, že všechny děti lezou do 10.měsíců. Každé dítko je jiné a přesně jak píšeš, důležité je, aby nepřeskočili žádnou vývojovou fázi. Zejména lezení je hodně moc důležité. Je to nejsložitější pohybový vzorec a mimo jiné je např. důležité i pro správný rozvoj grafomotorických schopností.
Mathiásek např. také stále ještě neleze, jen se plazí...makáme a makáme...z obyváku máme doslova překážkovou dráhu, vypadá to tu jak v cirkuse, ale nic..všechno přeleze, na všechno vyleze, houpe se nakolínkách, už se staví ale lézt prostě nebude a nebude.

Andrysku, na youtube, jsou výborné cviky na posílení svalíků pro lezení. Např.houpání na kolínkách, cvičení na míči apod. Vřele doporučuji. Existují také různé knížky s cvikama pro mimča. Mathiáska cvičení moc baví, máme to jako součást hry.
Výborný cvik je také úplně obyčejný "trakař".

zelva
5. únor 2009

Ty naše děcka jsou teda pohodlný. 😀 No my se furt neotáčíme a já už přestávám sledovat všechny ty knížky kde píšou co kdy děcka umí. Akorát mě to stresuje, takže na to prdim. Navíc malý je narozený o měsíc dřív, takže holt trochu pozadu budeme.