Klub maminek "zaostalých" dětí

karotky
25. led 2008

Zdravím všechny maminky,které mají pomalejší dítka ve vývoji.Jsem jedna z Vás,která má momentálně 9.měsíčního chlapečka,který zatím(i přes to,že se mu snažím max.věnovat a podporovat ho v pohybu 😉 )jen sedí a postaví se na všechny čtyři.Jiné děti v jeho věku už lezou a dokonce i chodí. 😖
Vím,že to není kdovíjaká tragédie,ale občas to člověka zamrzí,když se jiná maminka chlubí,jak má šikovné dítko.
Chtěla bych tu s Vámi probírat "úspěchy"(ikdyž budou sebemenší 😉 )našich dětí,abysme si vzájmně posílily sebevědomí. 😵
Teším se na Vaše příspěvky. 🙂

kokaka
18. bře 2009

ahoj mat: pokud máš možnost chodit s malým plavat, tak bych neváhala, rozhodně tím nic nezkazíš a motorickému vývoji by to mělo pomoct, já bych moc chtěla chodit s malou plavat, jenomže tady jsou kurzy přeplněné a maminky se prý registrují už jako těhotné, ale mám volat taky v dubnu, pokud by někdo odřekl, tak doufám, že volno bude,
když malého koupeš tak se mu to líbí? pokud nějak nevyvádí, tak určitě plavat choďte

kokaka
18. bře 2009

keba: já taky malé dávám zatím jen jídlo ze skleniček, vařené doma odmítá, ale začnu jí to míchat půl na půl a snad jí zachutná až přejdeme jen na vařené
zítra jedeme na rehabku, to zas bude křiku, doma se jí nelíbí akorát cvik na bříšku, jinak na zádech a na boku je v pohodě

plechajda
19. bře 2009

Ahoj holky, tak se hlasim taky do klubu i kdyz bych se radsi hlasila snad jinam teda 😅 😉

Mates jen vali sudy a o nejakym plazeni, lezeni nebo nedej boze vyhoupnuti na 4 nemuze byt rec. Nezveda se ani na ruckach...

Tak jsem si rikala ze bych s nim zasla nekam na Vojtovku...jen uz bych se zkusenych chtela poptat, zda muzu jen tak, nebo musi byt doporuceni od dr ?? predpokladam ze spis ta druha varianta.

a pak jeste jestli nemate nekdo dobrou rehabku v praze ? Diky za rady a porady 🙂

elisbet
19. bře 2009

Plechajda:Ahoj vítam Tě v klubu 😉 koukala jsem na tvůj album,Matýsek je fešák a šikula,vypadá,že sedí pevně,což je divné když ještě neleze ani se neplazí,protože to by správně měl dělat ještě před samostatným posazením 😉Ale jsou i děti co to dělají opačně,tak je přece nepřivážem,aby si nesedali,že? 😀Jen jestli ti do toho můžu kecat,tak do toho chodítka bych ho ještě v žádném případě nedávala,nemá ještě vyposilované svaly právě z plazení atd. a páteř to nemůže zvládnout,to je zadělávání na skoliozu 😒
Jinak co se týče Vojtovky,tak si budˇmůžeš poprosit mudr,atˇti dá doporučení na rehabilitaci a nebo si sama soukromě zaplatit rehabilitační prohlídku,tam Ti řeknou,jestli je potřeba cvičit a nebo je malej jen pohodlnější a vše zvládne bez cvičení 😉Já bych sázela na tu druhou možnost,válení sudů je taky dobréééééééééé 😀 a nebo vám dají jen nějaké cviky na popostrčení vývoje,tak ještě nevěš hlavu 😝
Jinak já chodím do Centra lečebné rahabilitace,Horáčkova ulice na Pankráci a jsem tam moc spokojená 🙂

misule27
19. bře 2009

keba: tchýně a jídlo 🙂 taky kapitola sama pro sebe... já si zase vyslechla, že jí nemám cpát ty kaše s tím umělým mlékem, ale udělat krupičnou z normálního... že prý je to to nejlepší 😝

mat: plavání je myslím dobrý nápad.. takže jestli máš možnost tak jdi do toho. já se taky chystám, jenom musím zjistit, jesti jsou někde volné místa.. prý je to celkem mazec 😒
plechajda: ale přetáčí se ti opravdu hezky... to my nezvládneme ani to. to chodítko bych taky dala pryč jak píše

elisbet.. dítě potom není motivované se snažit samo. já jsem přestala používat křesílko od té doby co chodíme cvičit a malou nechávám co nejvíc na bříšku.. i když se teda vzteká. křesílko máme pouze na krmení. oni to potom mají ty děti takové jednodušší - s těmi křesílky, chotítky - všude vidí, všude se dostanou... tak proč se namáhat.
Já mám zkušenosti s Centrem rehabilitace http://www.rht.cz je fakt super. Ale asi hodně záleží jak to máš daleko.. toto je na Praze 6.

Jinak co se týče cvičení - je to snad horší a horší.. už ji vůbec nedokážu přeprat
😠 vztekloun malej. Cvik na boku absolutně neprovedetelný.. celá se propne a úplně odmítá spolupracovat.. občas mám strach, že ji tu nožičku zlomím 😖

elisbet
19. bře 2009

Misule:Naprosto s tebou souhlasím,nesmíme to těm našim prckům moc ulehčovat,jen atˇse snaží a my se pak můžem radovat.z každého pokroku co zvládnou 😉
Jinak P 6 je pro mě z ruky,já jsem ze P 4,takže ten Pankrác mám kousek 🙂 Plavaní vřele doporučuji,my taky chodíme,tedˇuž půjdeme do středně pokročilých 😲 ,Barča je tam nadšená a ještě si při tom posiluje všechny svaly,takže zabijem 2 mouchy jednou ranou 😀 Když tak koukni na Baby club terezka,je to tedy taky na P4 a myslím,že tam mají ještě volno 😉
Cvičení je boj celých 6 měsíců co už cvičíme,někdy menší,někdy větší,ale až to skončí,budu ta nejštˇastnější máma ne světě 😀 Důležité je,že to má výsledky,malá už se plazí 😀 takže zatnout zuby a vydržet a ty naše svalovce udržet 😀 😀 😀

plechajda
20. bře 2009

Ahoj 🙂

to choditko je spis tak do budoucna a hlavne k nasim..tedka ho mame uplne cerstve a spis jen pozoval 🙂
Jinak my chodime plavat uz od 3tyho mesice....a zrovna vcera instruktorka rikala jak je sikovnej to uz uricte lita jak drak co ?? no tak jsem ji musela vyvest z omylu teda, ze sice ve vode je to super a sikula, ale doma lenora lina 🙂 my chodime do delfinka, to je v letnanech a od brezna z do velkyho bazenu takze to je malicko narocnejsi.

sudy jsou dobry, ale od vcera je teda vali nejakou super mega rychlosti pac nez se otocim tak se vodvali na druhou stranu mistnosti 🙂

plechajda
20. bře 2009

jinak jsme z phy 7, takze snad dr doporuci neco tady.....uvidime 🙂
on sice sedi, ale ne sam...respektive nesedne si sam....takze to jsou jen minutovy posedy a zas ho ukladam....spis jen kdyz ho potrebuju rychle prevliknout nebo tak...rozhodne ho cilene neposazuju, na to ma myslim casu dost...ale to me taky trapi nejmin. Proste mi nejvic vadi ze se nevzepre na tech rukach
😠

andyalukasek2008
20. bře 2009

Ahoj holky, jestli Vám do toho můžu vstoupit, chodítko neeeeeeeeeee 😒 😒 ... Když jsme byli na té neurologii, paní primářka nám to vysloveně zakázala... Řekla přímo, že chodítka jsou nevhodné a nezdravé... Pokud se k tomu ještě přidá motorický problém dítěte, už vůbec ne... Prý nechápe, proč se to ještě v§bec vyrábí, když jejich škodlivost je prokázána a doktoři nadávají, byznys výrobců a prodejců je ale byznys... Slyšela jsem to opravdu z více stran, pročetla o tom pár stránek a všichni se shodují, že chodítka eee... Mimčo v tom ťape, je podržené, přirozeně nezapojuje svaly, které by jinak zapojovalo při ťapkání, což vede k jejich oslabení a další problémy jsou nasnadě... Ale samo, že to je na každém rodiči... My ho nemáme a ani nechceme...

1980mat
20. bře 2009

Holky,

díky za rady ohledně plavání. Také si myslím, že plavání může být pro miminko jedině přínosem a pomůže mu to v jeho motorickém rozvoji. Já mám možností chodit plavat několik. Bydlím v okresním městě, kde se takové plavání pořádá a i ve vedlejších Poděbradech pořádají plavání pro kojence a batolata, tak si můžu vybrat. Místa většinou mívají vždy nějaká volná. Včera jsem volala na plavčo v našem městě a dnes se mi mají ozvat, do jakého kurzu nás zařadí, takže to vypadá, že od dubna skutečně začneme chodit plavat. Ta cena kurzu je sice šílená, ale co bych pro našeho malého neudělala. Teď jsem 4 měsíce dělala na částečný úvazek, takže jsem nám vydělala na dva roky plavání dopředu. 🙂 Plavat jsme chtěli už od ledna, dokonce jsme to měli už zaplacené, ale syn měl na podzim ekzém, tak jsme to museli na radu doktorky zrušit. Teď už je čtvrt roku bez ekzému, tak to zkusíme a uvidíme.

elisbet
20. bře 2009

1980mat:
Ahojky,jestli Ti můžu poradit,tak pokud měl malý ekzém,snaž se vybrat,pokud tedy je u vás ta možnost,bazén se slanou vodou!!Barunka má taky atop.ekzém,velmi mírnou formu,tak jednou za 2 měsíce se ji objeví sem tam flíček 😉 ,ale do chlorovaného bazénu bych si ji vzít neodvážila,vím od své neteře,co dokáže chlorovaná voda s kůží ekzematika udělat 😠 Ta slaná voda je výboná,Barča má pak kůžičku jek hedvábí 😀

eppik.m
21. bře 2009

ahojky, my jsme taky bez chodítka a souhlasím s andy 😉 (když tak jen na chvilku) pokuď je dítě jinak zdravé neřešte podle tabulek co vše už musí umět, každé dítě se vyvíjí jiným tempem a dříve nebo později vše dožene ... my jsme začali lézt teprv v roce a pak hned i stavět na nožky, dítě si samo řekne kdy, protože nejdříve mu musí zesílet svaly na danou dovednost ... Míšu v pohybu neobmezuji a nedávám ho taky do ohrádky, nechávám mu volnost at si leze kam chce a taky at se chytá nábytku a cvičí stání, nepřidržuji ho aby se naučil správne padat na zadoček a taky to krásně umí, jen když vidím nebezpečí tak ho vemu nebo pomůžu...

keba
21. bře 2009

eppik.m:to jsimě uklidnila že nejsme jediný co jsme už měli 10měs.a ještě nelezeme ani se neplazíme!!!Teprve tedkom se malá začla zvedat do vysoké opory a asi 2měs válí sudy...obracet se zašla až přesně v 8měs.takže jsme celkově pozadu!Ale ve čt.jsme byli v rizikové poradněv kde Mudr.zkoumalavšechny možné reflexy a podle zprávy jsem se dočetla že po psychycké stránce naprosto odpovídá věku jen je motoricky na 7měs.Prej se nemámenějak znepokojovat a k neurologovi není potřeba chodit když cvíčíme!tak nevím 😒 jen jsem se chtěla zeptat jestli někdo nevíte co znamená věta:V polohových reakcích trupová hypotonie,odpovědi spíše III.trimedonu!takto nám to mudr.napsala do zprávy atomu teda nerozuním... 😕 prej má malá dlouhý trup a tak jí to jde hůře a proto žje pomalejší...

lendy1
21. bře 2009

keba: trupová hypotonie=oslabení svalů na trupu (břicho, záda), odpovědi v poloh. testech na úrovni 3.tri.=tak to je dobrý, trimedon je vždy po třech měsících (I- 1-3měsíc, II. 3-6, III. 6-9).

andulka4
21. bře 2009

Kebo to jste na tom super....David byl na urovni 3trimedonu ve 12měsících a to už dááávno lezl a obcházel nábytek

keba
22. bře 2009

holky tak díky!!!to jste mě fakt uklidnili!!! 😉 tak snad se brzy pohneme dopředu...

1980mat
23. bře 2009

Tak my dnes začínáme s Vojtovou metodou, tak jsem zvědavá, jak to bude malej zvládat. Jdeme až odpoledne, tak má Ondra ještě poslední hodiny odpočinku a pak nám ty muka začnou. ☹

keba
23. bře 2009

mat:neboj to bude O.K.a hlavně je to o zvyku 😉 jsou to sice muka a nervy ale když to má mimi pomoc tak co se dá dělat!!!!!!!!my jdeme dneska taky cvičit po obědě takjsu zvědavá so nám na rehab.řeknou..protože naše sestra byla na školení a tak jsme týden cvičili sami doma jinak jezdíme každý den...tak doufám že jsem to aspon trochu dělala dobře a bylo to k něčemu ☹

kokaka
23. bře 2009

ahoj mat: tak držíme pěstičky,ať se vám dobře cvičí a malému to pomůže, my po 5-i týdnech cvičení jsme docílili že se otáčí kolem jako ručičky na ciferníku, ale plazení a lezení a sezení stále nic, když by se měla pokusit dostat za vzdálenější hračkou, tak se na ni radši "vykašle" než aby se namáhala ☹
keba: pokud řekli, že cvičení stačí a k neurologovi nemusíte, to je dobrá zpráva, my jsme taky nebyli u neurologa, za 3 týdny jdeme na kontrolu k doktroce na rehabku

keba
23. bře 2009

koka.můžu se zeptat?vy chodíte na rehabky jen na kontr.?vy tam nedocházíte i cvičit??my teda cvičíme i doma ale já si pořád myslím že to je na nic že to dělám špatně tak jsu ráda že tam můžeme jezdit i denně(většnou)na půl hod.kdy cvičí sestra.doma cvičíme asi 10min.3krát.ale jak říkám nikdy nevím kdy cvičí nebo jen tak se hýbe a mele sebou ☹
A náhodou to je dobrý ne?když vidíš výsledky po 5týdnech!!!to my chodíme 8týdnů a nezdá se mě že byměla nějaké výsledky...my se netočíme do dneška!!!! 😒 pouze se začla malá zvedat do vysoké opory a to tak ještě z polovic...o lezení nebo plazení není vůbec řeč,všude se dokutálí!!!!snad jen pořád vystruke prdýlku a snaží se podsadit kolínka ale protože se nezvedne na ručkách tak padá na pusu..a huláká!!! 😖

kokaka
23. bře 2009

ahoj keba:
na rehabku jezdíme i cvičit, ale jen jednou za týden a na kontrolu jsme pozvaní po 2 měsících, tak už za 3 týdny, doma cvičíme taky jako vy 3x, malá zase neválí sudy a nikam se nepohne, jen se točí dokola kolem sebe, podsouvá kolínka ale ty ručky jsou slabé jak píšeš ty, do vysoké polohy je pořád nedá, neodlepí bříško od podložky ☹ , u cvičení se vzpírá a kolikrát ji nemůžu udržet

plechajda
24. bře 2009

Holky u nas je ten samej problem s ruckama, nezvedne se na nich ani za boha. Cvicit teda jeste nimam nechodime, ale asi zacnem. Na to zvedani na ruckach je nejakej konkretni cvik ve vojtovce ???

jinak sudy Matej vali dobre a kolem dokola se taky toci....ale tim to hasne.

keba
24. bře 2009

plechajda:co na to říkala Mudr.?ani vám nenabízela rehabku?nám ji nabídla když jsme byli na 8měs.kontr.to si boužel myslela že se to u malé rozběhne a bude lozit ale zatím nic tak jsme museli začit cvičit i doma!!!je to nna dlouhou trat!!výsledky nejsou hned vidět ale co jiného se dá dělat než trpělivě čekat a cvičit!!!já si nepřeju každý den nic jiného než aby malá lezla a sedla si!!!!to víš ikdyž ti říkaj všude neboj!!přece jen ten strach tu je!!jestli bude někdy chodit??nebo sedět!!

keba
24. bře 2009

Koka:přesně jako u nás!!!!!!!!! 😒 dnes ráno jsem byla už i sprostá a měla zlost na to blbí cvičení!!!když mě malá pořád nožkama utíká a jen řve jak pardál!!!ještě že jsme byli sami!!pak mě to mrzí že jsu na ni škaredá..no prostě někdy bych tím nejraději praštila.....

1980mat
25. bře 2009

Ahoj holky,

tak my v pondělí začali se cvičením. Cvičíme přetáčení ze zad na bříško a lezení. To přetáčení nám jde rychle a Ondru to i baví, což je zázrak. Jen mu natáhnu jednu nohu a pokrčím druhou a už se sám přetáčí. Počítám, že tak do dvou týdnů se přetočí úplně sám. Pokud jde o lezení, tak tam je to horší. Ondra se vzpírá a není mu to příjemné. Nejraději se posouvá rukama dozadu a leze jakoby dozadu i o několik metrů. No jsem zvědavá, jestli se do desetiměsíční kontroly rozleze.

keba: Hlavu vzhůru. Vím, že je to trápení, ale určitě bude lépe a naše děti jednou polezou, sami se posadí a rozchodí. Moje neteř začala lézt až v roce, v roce a čtvrt začala chodit za ruce a až v roce a půl chodila sama a taky o nic nepřišla. Švagrová s ní sice taky chodila na rehabilitace a užila si s ní, ale mělo to výsledky a dnes je neteři více jak pět let a je to pěkná čipera. 😉

berenika39
25. bře 2009

1980mat: jak vám doporučili pomáhat s lezením? jde to popsat? díky.

1980mat
25. bře 2009

S lezením nám zatím poradila jeden cvik. Děcko se dá na stůl na bříško a pod bříško se mu dá třeba nějaký malý polštářek nebo polovyfouklý míč. Děcko se opře nárty u nožiček o hranu stolu a chodidla mu vlastně visí dolů ze stolu a děcku se drží trochu násilím nohy, aby si zvyklo na polohu na čtyřech. Předpokládá to ale, že děcko už se krásně udrží na napnutých rukou, což v tomto my problém nikdy neměli. Vlastně to ještě není cvik na lezení, ale spíš na udržení se na čtyřech.

berenika39
25. bře 2009

dík, pobrala jsem to 😀 .

misule27
25. bře 2009

mat: ale to není vojtova metoda ne??? jak to popisuješ tak ty cviky se zdají celkem v pohodě..

já mám vždycky období, že si říkám, že s tím praštím.. malá se kroutí a řve a mě se to nedaří udržet ji tak, jak bych měla.. je to boj. cvičím ale dál 😒

zato mám jiný problém.. malé se začalo hodně nelíbit na břiše ☹ položí ji na bříško a během vteřiny je na zádech a ještě u toho hrožně řve?? co s tím? mám strach, že jsem jí tu polohu znepříjemnila tím cvičením, kdy leží na bříšku, nožku skrčenou pod sebou, hlavičku držím ☹ ☹ tak nevím, mám ten cvik vypustit???

jinak jsem včera zase byli na rhb.. nová rht. sestřička se s malou "prala" a na konci řekla, že má zase o čem přemýšlet.. že prý když už si myslí že ví všechno....že prý malá už ty svaly má vypracované celkem dobře, sílu má taky.. jenom jí chybí ta motivace k přetočení na bříško.. na zádech je prostě nejspokojenější 😖

keba: máš pravdu, je to běh na hodně dlouho trať. mě na rhb. vždycky uklidňuje, že nemůžu čekat zázraky, že když ten chybný pohyb má tak dlouho zafixovaný, tak "přepsat ho" dá hodně práce.. a ještě že se děti startují od hlavičky dolů.. tzn. že začnou více hýbat hlavou, rukama, trupem.. a ty nožičky jsou až úplně nakonec.. takže já myslím, že my budeme rády, když v roce polezeme 😎

misule27
25. bře 2009

a ještě malý průzkum.. máte zuby? já totiž potkala na těch rhb. pár maminek s miminy a nikde žádný zub? ani u nás ne 😨 tak jestli to není nějak propojené 😀