Klub maminek "zaostalých" dětí

karotky
25. led 2008

Zdravím všechny maminky,které mají pomalejší dítka ve vývoji.Jsem jedna z Vás,která má momentálně 9.měsíčního chlapečka,který zatím(i přes to,že se mu snažím max.věnovat a podporovat ho v pohybu 😉 )jen sedí a postaví se na všechny čtyři.Jiné děti v jeho věku už lezou a dokonce i chodí. 😖
Vím,že to není kdovíjaká tragédie,ale občas to člověka zamrzí,když se jiná maminka chlubí,jak má šikovné dítko.
Chtěla bych tu s Vámi probírat "úspěchy"(ikdyž budou sebemenší 😉 )našich dětí,abysme si vzájmně posílily sebevědomí. 😵
Teším se na Vaše příspěvky. 🙂

kokaka
26. bře 2009

ahoj misule: malá taky nemá zuby, teprve se pomalinku klube první a to je jí 9 měs a týden, že by na tom něco bylo? jak cvičíte dlouho? my měsíc a půl 3x denně 3 cviky, na bříšku se jí zalíbilo teprve před 14 dny, otočit zpět na záda se neumí

misule27
26. bře 2009

kokaka: taky cvičíme měsíc a půl.. začali jsme v 7měsíci..malá se neotáčela a neotáčí dodnes (ze zad na břicho).

Teď ale budu muset vyzkoušet pár dní necvičit, protože malá úplně začala odmítat všechno jídlo (dokonce i kaše, flašku, hrníček o lžičce ani nemluvím ☹ doktorka říkala, že by to mohlo mít klidně souvislost s tím cvičením - prý nám tím prcek může dávat najevo svůj protest - a že ona trvdohlavá je 😖

misule27
26. bře 2009

a co vy ostatní? máte zuby?

misule27
26. bře 2009

jinak dnes jsme se byli zapsat do kurzu plavání ... tak se těším a jsem zvědavá. smůla je že kurz začíná až za měsíc 😒

elisbet
26. bře 2009

Misule:ahojky.my tedy máme zuby 2 už od 7 měsíce,ale pak byl dlouho klid,až ted´mám podezření,podle té naší malé kňouralky,že se klube další 😉 taky mě napadlo,jestli to může nějak souviset s tím,že děláme všechno pomaleji,tak že by se zasekly i ty zoubky? 😀 Jinak na plavčo se určitě těš,my taky chodíme a jsem maxi spokojená,tedy hlavně Barunka 😉 A jestli se můžu zeptat,kam chodíte cvičit Vojtovku?

misule27
26. bře 2009

elisbet: tak to nám ten zub asi nevyroste 😀 cvičíme už měsíc a půl a žádné velké změny se nekonají.. i když rehabky chválí 😔
chodíme do tohoto centra Praha 6, Pod Marjánkou: http://www.rht.cz/ - hodiny si tu platíme a ještě jednou za čas na Prahu 6, Vietmanská
plavání.. jsem zvědavá.. myslím, že jí to pomůže, trošku se rozhýbat.. je celá taková prkenná 😅 a má ráda děti a vodu, tak doufám, že se to za ten měsíc nezmění 🙂

beru84
26. bře 2009

Ahoj, chci se pochlubit, nám se už klube pátej zub 😀

keba
26. bře 2009

Ahojky holky,taky jsem nad tím už přemýšlela jestli může mít pomalejší vývoj v motorice něco ze zoubky,ptala jsem se Mudr.prej ne...tak nevím 😒 ale my nemáme zatím zoubek žádný!!!!!!!!! ☹
Ještě jsem se chtěla zeptat jestli máte mezi cvičením taky pauzu??my cvičimě ráno 10min.odpol.20min.večer 10min.a po týdnu cvičení nám řekla na rehab.že máme dát zase týden pauzu...já myslela že se má cvičit stále intenzivně a nevynechávat ale prej aby si tělo odpočlo a vstřebalo to...tak nechápu a nevím jestli nemáme raději cvičit dál a nic neříkat???nemáte to někdo taky tak?? 🙂

misule27
26. bře 2009

keba: no já nevím.. ono ani ti doktoři nemůžou vědět všechno 🙂 ale zatím to vypadá, že by to souvislost mít mohlo 😔 jinak možná je to dobře pár dní to cvičení vynechat.. já dnes cvičila jenom ráno a malá se navečer už začala hezky točit na bok.. tak možná potřebují oddech, aby si to v té hlavičce poskládaly... a možná taky ne.. těžko říct. Ale myslím, že pár dní necvičení nic nezanedbáš, nezanedbám.
Cvičíte ale celkem dlouho.. ty jo, 20 minut.. to si vůbec neumím představit.. já to teda neměřila, ale myslím, že nám to zabere tak 5min i se svlíkáním 😅 víc bych asi ani nezvládla.. hrozně u toho křičí.. tak to máš můj obdiv 😉

elisbet
26. bře 2009

Keba:Jestli ti to řekla rehábka,tak určitě tu pauzu udělej,mně dělala Barunka nejvetší pkroky,právě když jsme necvičili/nemoc/,takže já jsem si 3 denní pauzu naordinovala sama 😀 týden cvičíme a pak 3 dny pauza a pak zase týden cvičení atd 😝 Jen nechápu,jakto že ti každe cvičení trvá jinak dlouho,to jako že se mu odpoledne nechce a tak vám to trvá déle 😀 a nebo cvičíš něco navíc??
My cvičíme cca 12 min stejnou sestavu 3 krát denně a průběžne to prokládám cvičením na míči,když má Barča náladu 😉

elisbet
26. bře 2009

Plechajda:Ahojky,tak jak to s vámi vypadá,nějaké pokroky a Vojtovka zažehnána nebo už jste s námi taky v klubu? 😉

keba
27. bře 2009

Holky cvičíme ráno a večer doma :10min.máme cvik na lezení jeden a děláme na každé straně 2krát.a pak jezdíme denně cvičit na rehab.to je těch 20min.kde jí pořádně proklepne sestra asi 4cviky 😉
tak jí tu pauzu nechám,uvidíme třeba se to i rozlomí a poposunem se někam dál 😉 kéž by!!!!!!!

kokaka
27. bře 2009

keba: to dojíždíte mimo bydliště na rehabku? my vyjíždíme 1x týdně do 12 km vzdáleného města a jsou to manévry na celé dopoledne a ještě v hodinu kdy malá chodí spinkat, tak u konce usíná a řve,
nám to cvičení zabere tak necelých 10 minut, pořád má trup takový gumový, žádná pevnost,ach jo

elisbet
27. bře 2009

keba.Aha,tak to jo 😉 uvidíš,že po pauzičce se malá rozleze 😀

plechajda
28. bře 2009

Ahoj,

no pokroky...jak se to vezme 🙂 Koupila jsem malymu to penovy puzzle na zem a je videt ze se mu na tom odrazi lip, takze je videt aspon snaha zacit se plazit...obcas tak jednou za den : se mu to povede se trosku posunout...takze to vypada ze je proste jen takovej o ty dva mesice posunutej....tu vojtovku necham na ten 10m pokud dr rekne po KO.....

Jinak co se tyka zubu tak ma dole dva uz od 6m a tedka se klubou pomalunahore, pro jistotu vsechny najednou a dole obe dvojky....ma vsude boule a dole zacinaji lehce prosvitat....takze za chvili uz to bude zubatec poradnej 🙂

keba
28. bře 2009

koka:taky jezdíme do města cca:12km.máme to tak načasovaný vždy 1h.po obědě,malá chodí spát dopol.tak je to O.K.Máš pravdu že je to kolikrát výkon se vychystat ale nějak jsem si zvykla a raději jsu když cvičí sestra,mám takový lepší pocit že je to dobře odcvičený!! 😉 Takže ikdyž jsu většnou večer unavená za celý den..to ještě musm stíhat školku,vyzvednou staršího syna ..ale asi to stojí zato!!!Pořád si říkám že to musí jednou skončit a malá začne lozit 🙂
Jinak stím trupem jsme na tom asi tak stejně jako vy pořád mě připadne že je malá jak hadrová pana... 😖

keba
28. bře 2009

elisbet:Kež bys měla pravdu!!!byla bychnejštastnější.... 😉 víš ona když jí dám před sebe nějakou věc tak by strašně chtěla líst ale podle mě neví jak na to!!odpichuje se špičkama nebo vystrkuje prdýlku ale ne a ne se pohnout,pak se vzteká že jí to nejde 😒

elisbet
28. bře 2009

keba:Barča dělala to samé,mohla se zbláznit,že se nemůže posunout za hračkou a tak jí to asi jednou přestalo bavit a doplazila se pro ni 😀 Nech to na malé,oan na to už brzy přijde,uvidíš 😕

elisbet
28. bře 2009

plechajda.No vidíš,to je paráda,za chvíli se ti rozleze,tím zaposiluje svaly a vojtovku nebudeš potřebovat 😝

plechajda
28. bře 2009

no kez by to tak bylo 🙂

keba
29. bře 2009

no koukám holky že jste tu všichni ze zoubkama!!jenom my jsme pořád holý!!! 😉 prostě ne a ne se něco vyklubat... 😒

plechajda
29. bře 2009

keb ja myslim ze to je jedno ne ? 🙂 jsem tady videla i album kde holcina nemela jeste v 15m ani jeden zub 🙂 😉

kokaka
29. bře 2009

keba: já jsem si taky myslela, že se klube zoube, ale zatím nic necinká, tak taky bezzubá pusinka 😉

eppik.m
29. bře 2009

keba: máme stejně starou kámošku 1rok 1 měsíc a zuba nemá žádného, můj Míša má už 8 zubů a jdou mu další 😉

plechajda
29. bře 2009

eppik krasny citat mas, docela jsem se zasmala 😀 😀 😀

eppik.m
30. bře 2009

plechajda: 😀 dostala jsem od tety magnetku na lednici s timhle super citátem

misule27
30. bře 2009

tak to já měla o víkendu taky pocit, že by se snad už ten zub mohl vyklubat... spali jsme v noci 3 hodiny a to ještě přerušovaně 😠 a zub nikde!!!!!! ach jo!

jinak my necvičíme od čtvrtka - kvůli odmítání jídla - a malá začala znovu hezky baštit a je taková spokojenější (až na tu noc teda 😀

tak nevím co s tím, dnes jdeme na rhb tak se poptám, co s tím 😒

1980mat
30. bře 2009

Ahoj holky,

tak předně k těm zubům. Náš Ondra měl první zub, když mu bylo 4,5 měsíce a druhý vylezl týden na to. To byly jedničky dole. Kolem půl roku mu vyrostly jedničky nahoře a teď se chystají další zoubky. To samé měla moje neteř. První dva zuby měla ve 4 měsících věku a přesto jak můj syn, tak neteř oba měli opožděný psychomotorický vývoj a oba chodili na rehabilitaci, aby to rozcvičili. Neteř měla první zub ve 4 měsících a chodila až v roce a půl, takže myslím, že zuby a motorický vývoj spolu nesouvisí. 😉

Jinak se musím pochlubit. Minulý týden v pondělí jsme začali chodit na rehabilitaci a v té době uměl můj syn jen ležet, pást koníky na napnutých rukou a rukama se pozadu posunout o několik metrů. Po dvou dnech cvičení se úplně sám přetáčí ze zad na bříško oběma směry a staví se na všechny 4 a péruje v kolínkách a strašně ho to baví. Zřejmě potřeboval jen trochu nakopnout a ukázat, jak se to dělá. Tak rychlý pokrok jsem vůbec nečekala a jsem nesmírně šťastná. Navíc tohle všechno předváděl v sobotu na rodinné oslavě a příbuzenstvo my taky nechtělo věřit, že cvičíme jen 5 dní a on už se staví na 4 a přetáčí se. Sestra na rhb ho zkoušela i posadit a sedí bez opory krásně rovně a nepadá, takže nám už zbývá jen natrénovat přetáčení z bříška na záda a lezení a také, aby se posadil sám. S tím lezením prý ještě nejsme pozadu. Za hranici se považuje věk 9 měsíců, takže ještě máme 2 týdny čas, abychom to zvládli. No uvidíme. 🙂

misule27
30. bře 2009

mat: tak to moc gratuluji 🙂 Ondra je vážně šikulka, krásně jste to zvládli 😉 některá mimina potřebují opravdu jenom trošku postrčit a stačí to... a jak zvládáte cvičení? jaké máte cviky?
my s tím bojujeme snad čím dál tím víc.. nám bohužel nestačí jenom to nakopnutí 😠 je to naše hlavička svéhlavá 😠
a se zuby jsi mě nepotešila 😖 jsem myslela, že kdyby nám vylezl, tak by se začala víc hýbat a ono nic 😝

na rhb. nám změnila cvik a doporučila necvičit těsně před jídlem... 😖 tak nevím

kokaka
30. bře 2009

mat- taky moc gratuluju k rychlému skoku v motorice, u nás to pořád pokulhává a ode dneška mám pocit, že už malá ani cvičit nechce, jen tak leží a nějaké zapínání svalů ji nezajímá, dnešní cvičení nemělo žádný efekt, poradím se s doktorkou a radši ji objednám i na neurologii ať ji zkoukne