Klub maminek "zaostalých" dětí

karotky
25. led 2008

Zdravím všechny maminky,které mají pomalejší dítka ve vývoji.Jsem jedna z Vás,která má momentálně 9.měsíčního chlapečka,který zatím(i přes to,že se mu snažím max.věnovat a podporovat ho v pohybu 😉 )jen sedí a postaví se na všechny čtyři.Jiné děti v jeho věku už lezou a dokonce i chodí. 😖
Vím,že to není kdovíjaká tragédie,ale občas to člověka zamrzí,když se jiná maminka chlubí,jak má šikovné dítko.
Chtěla bych tu s Vámi probírat "úspěchy"(ikdyž budou sebemenší 😉 )našich dětí,abysme si vzájmně posílily sebevědomí. 😵
Teším se na Vaše příspěvky. 🙂

keba
24. únor 2009

jeliska:my jsme taky začli cvičit právě až po té osmiměsíční prohlídce,dříve nám Mudr.říkala že má čas ,že na to příjde sama atd...nějak jsem se tímnetrápila a říkala jsem si že tomu nechám volný průběh ale když malá pořád jen nečině ležela začala jsem přemýšlet jestli není něco špatně.. ☹ na cvičení vojtovky nám řekli že jsme tu měli být už dávno!!!a možná by jsme tedkom byli mnohem dále...
Určitě na to doktorku upozorni a trvej at tě pošle cvičit!!rozhodně tím nic nezkazíte!!naopak!!případně at vás pošle na neurologii,nás tam ještě poslat nechtěla žeprej po psychické stránce odpovídá vývoji a že u ní je pouze ochablé svalstvo...v březnu ale jdeme na 10měs.prohlídku a pokud do tý doby nebude vidět žádná změna tak si to u ní vydupu!!!!přeju hodně štěstí a at brzy všechno umíte 🙂
jo ještě k tomu sedění!!naše malá taky když ji posadím tak sedí sama a na cvičení mě řekli že ji v žádným případě nemám posazovat dokud si nesedne ona sama..kvůli zádíčkům..

keba
24. únor 2009

Andy:myslím že nemáš vůbec důvod brečet!!!Luky je opravdu moc šikovný,na svůj věk toho umí hodně a myslím že to úplně odpovídá 8měs.zdravému dítěti..těžko říci proč tě tam Mudr.poslala asi ses ji měla zeptat z jakého důvodu..ale ber to tak že prevence je vždycky lepší než něco zanedbat 🙂

andyalukasek2008
24. únor 2009

Holky, uklidnily jste mne... Uvidim.. Desne se bojim, aby byl prdola ok...

berenika39
24. únor 2009

andyalukasek: jsem si 100% jistá, že být to před lety, niakm by tě neposlali a lukyho pochválili, co všechno umí. jde o to, že si sám prochází kompletním vývojem, tak jak má, postupně, otáčí se, válí sudy, je aktivní, zkouší si sedat, jen to prostě nedělá v týdnech, kdy někdo řekl, že by měl. je dobře, že naneurologii zajdete, nasměrují tě, jak s ním pracovat, trénovat, motivovat ho, ale kdybyste tamnešli, bude zrovna tak běhat jako jiné děti. neboj se!

můj prcek (ted má 6měs a kousek) vypustil obracení na bříško. prostě ne. obráceně to umí, to je divný. plazí se, sedí pevně a sám (ale nedávám ho sedět), hraje si nejvíc na bříšku, musím mu tam trochu pomoct, a já si říkala, že je mu něco - když nezvládnul to nejzákladnější - otáčení na bříško. bála jsem se do poradny. v poradně mudra říkala - neřešte. je úplně v pohodě.

andyalukasek2008
24. únor 2009

Beru, doufám. Také si to myslím, ale na druhou stranu jsem děsně nervózní... Uvidíme...

kijonkova.k
24. únor 2009

andy,naše Karolínka dělala v 8 m přesně to,co děláte vy.Jen se teda ještě plazila.Neseděla.V poradně mi Dr.řekla,že by už ale měla.Jsem si myslela svoje a neřešila.Malou jsem nikdy neposazovala,když neberu takové to polosezení na klíně a jen na chvilku,ale že bych ji dala sedět doprostřed pokoje a hraj si,to nikdy.Sama se posadila až po 9.měsíci a teprve pak začala lozit po 4.Vůbec bych to neřešila,Tvůj Lukášek je podle mě úplně zdravý.Je to kus chlapa,to dá více práce se zvednout do sedu.Ono to příjde.

misule27
24. únor 2009

Ahoj.. taky jsme byly poslány na rehabilitaci - tedy až po mojí žádosti (doktorka měla pořád času dost) - v 7 měsících malá jenom ležela, pásla koníky, ale o přetáčení nebo aspoň natáčení na bok nemohla být ani řeč ☹ Hračku si podala jenom tu, na kterou dosáhla a motivovat se nám jí taky nedaří. Na rehabilitaci se doslova "zdrozili" kde že jsme to tak dlouho - že prý už jsme měli začít cvičit dávno. Vojta je prý nejúčinnější do 10.měsíců - do té doby jde spoustu věcí napravit..potom už jde pouze o "udržovací" cviky - dle naší rehabilitační.
Každopádně cvičení je horor - malá řve a já se držím abych neřvala s ní.
Po týdnu cvičení už jsem začala vidět nějaké výsledky - malá je pohyblivější - dělá i pohyby o kterých před tím nevěděla - přetočí se z bříška na záda (ze zad na břicho ne- to by musela přes bok a to nemá ráda, protože na boku jsme cvičili - tak se rychle zase vrátí zpátky).
Nicméně na další návštěvě rebah. nás opět vyděsila - prý že je zvědavá, jaké budou výsledky z neurologie!!!! Nás tam nikdo neposlal!!! Když jsem jí to řekla, řekla mi, že si tam v každém případě máme zajít a začala mluvit o postižených dětech :( no celkem brutální, když Vám tohle někdo řekne jen tak mezi řečí - že vaše dítě může být postižené - já pořád myslela, že je to jenom o těch svalech.
Taky si říkám, že ty rehabky asi musí ty rodiče trochu "strašit" aby cvičili a nevykašlali se na to. Ale jsem z takového přístupu celkem překvapená ☹ Myslím, že by měli rodiče podporovat a ne děsit 😲 😒

misule27
24. únor 2009

ještě zajímavá diskuze o vlivu cvičení Vojty na psychiku dítěte

http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep_tree...

andyalukasek2008
24. únor 2009

Holky, Lukášek se doplazí pro hrajdu, třeba metr, ale nepřeplazí třeba obývák... Na neurologii je volno za 2 měs!!!! Takže v 10 měs budeme něco řešit? No super... Budu doufat, že do té doby sedět a lozit bude... Zrovna teď se plazí 🙂, nevím, měl by přeplazit celý pokoj nebo stačí, že to udělá metr?

fiallinka
24. únor 2009

andy: vůbec neplaš, dyť tvůj Luky toho umí strašně moc, to fakt v 8 měsících děcka vůbec neumí 🙂, možná spíš má nějak nakřivo páteř, blbě se ohýbá nebo tak něco, ne? Protože i s tím se tam posílá...
spetra: doktor říkal, že je to ok, že to ještě umět nemusí...
keba: já jsem posraná strachy z čehokoliv. Těsně před porodem mi jedno z dvojčat umřelo a já má teď strašný strach o toho druhého, pořád ho pozoruju, i když vím, že je o měsíc dřív, nemůžu si pomoct...fakt bych byla klidnější, kdyby byl podle tabulek...

fiallinka
24. únor 2009

spetra: vlastně mi řekl, ať ho dávám hodně na bříško, no to jsem se musela smát, protože to se samozřejmě snažím, ael on se tak vždycky začal rozčilovat, že bylo lepší ho vrátit na záda, nebo se rozeřval tak, že pomohlo jen prso. Ale zas musím říct, že je to za dva týdny o moc lepší, už se mu tam docela líbí, asi se mu ty svaly fakt posilují, vydrží tam už dost dlouho, tak doufám, že to bude mít vliv i na ten zdvih hlavy...

keba
24. únor 2009

fialinka:neboj malej ješikulínek všechno dobře dopadne!!!držíme pěstičky 😉

andyalukasek2008
24. únor 2009

fiallinka: prave ze s ohybanim dle mne problem nema ... ani do luku se neprohyba... no ted to chce dostat se na tu neurologii co nejdrive nejak..

berenika39
24. únor 2009

andy, a nechceš to "nechat plavat"? termín na neurologii máš, tak bud v klidu, když do té doby nebude lukášek sedět a trochu lézt, tak ti poraděj, a jestli ti to pomůže, tak se s tebou vsadím o něco ???, že tam ani nebudete muset. fakt bych se bála, kdyby něco nedělal vůbec, byl pasivní, neměl snahu,ale z toho co píšeš, je v poho. fakt se dřív tyhle věci nepitvaly a prostě některý děti lezou dřív,některý později. a taky se stane, že nejdřív nic a potom najednou v krátké době udělají ohromný pokrok....nenervuj se, on to pozná 😀 😀 😀 😀

andyalukasek2008
25. únor 2009

Beru, asi mas pravdu, dneska uz jsem take klidnejsi, nejak me okoli uklidnilo 🙂... Je pravda, ze drive se to neresilo, neb mamca mi rikala, ze jsem byla to same a pak jsem zacala najednou delat vsechno 🙂... Myslim, ze nez se na tu neuro dostaneme, budeme umet zase neco navic... Pristi tyden jedeme s manzou lyzovat, Lukaska bude hlidat babicka, a vypada to, ze asi prijdeme o to, videt jej poprve lezt, jak se dneska snazi a peruje na vsech ctyrech 🙂...

Holky, dekuji moooc za pomoc a vlidna slova! Urco dam vedet, jak jsme dopadli, ju? ´

1980mat
9. bře 2009

Ahoj holky,

tak jak jste na tom s pokroky u Vašich miminek? U nás stále žádná změna. V sobotu bude Ondrovi 8 měsíců a kromě pasení koníčků a ležení na zádech nic neumí a ani se nesnaží. Přesně za týden jdeme na osmiměsíční prohlídku, tak jsem zvědavá, co s námi doktorka udělá a zda vůbec něco udělá. Včera jsem byla u švagrové, která měla před lety s dcerou stejný problém jako my a ta mi řekla, že chodili na rehabilitaci už od sedmi měsíců, takže myslím, že nás to taky nemine.

nency
9. bře 2009

Tak se k vám také přidávám. Moji dceři byly už dva měsíce a nechce "pást koníky". Když jí dám na bříško, tak
leží jak placka a po chvilce začne řvát. ☹ Sice sem tam se jí to povede, že už se začnu radovat, že to už umí,
ale druhý den zase nic, jako by to zapoměla. Když ji držím na sobě ve stoji, tak chvilku hlavičku udrží sama, ale
pak s ní třískne o moje rameno. Za 14 dní jdeme do poradny, tak mám obavy, že nás pošlou na rehabilitaci,
ale taky nevím, jak by jí to tam naučili.
Kdy začaly vaše dětičky hezky "pást koníky".

keba
9. bře 2009

Mat:my jsme na tom byli úplně stejně jako vy!!!!obracet se nám Neli začala až když měla přesně 8měs.myslím teda obracet na bříško a zpět...asi za měs.a půl začla teprve válet sudy a dnes má skoro 10měs. a zatím žádnej náznak lezení nebo že by si sedla....takže chodíme cvičit od 8měs.ale zatím bych řekla bez známek úspěchu...myslím že byses měla poradit s Mudr.a vyzkoušet vojtovku nebo jinou rehab.tak pak dej vědět jak jste dopadli 😉

kokaka
9. bře 2009

keba: malá bude mít 9 měsíců a taky nepropíná ručičky na bříšku, zpět na záda se otočila jen 3x, sudy neválíme vůbec a náznak na plazení, lezení či posazení vůbec žádný, na bříšku se jí moc nelíbí, cvičit jsme začaly jako vy v 8.měsících Vojtovku, tak snad to pomůže, nejlépe je jí na zádech nebo na rukou se nosit 😉

keba
9. bře 2009

kokaka"takjsme na tom byli stejnako v těch 9měs.jak píšeš- nejlépe na rukách nebo na zádičkách si hrát s hrazdičkou!!kolikrát denně cvičíte vojtovku?a jak vám to jde??my se teda doma trápíme 3krát denně ale moc nám to doma nejde,malá se vzpírá a já ji těžko udržím v poleze jakou chci...takže jezdíme i denně na rehabku....
a co ti na to řekla vaše mudr.?pro mě je nejhorší když se mě každej ptá??a ta vašemalá ještě nesedí??atd..

kokaka
9. bře 2009

keba: doma cvičíme 3x denně 3 cviky, ale taky nám to moc nejde, malá brečí a já skoro taky, v tomto věku mají děti sílu a těžko se formují do cvičební polohy, na rehabku jezdíme 1x týdně, po 2 měsících na kontrolu a uvidíme jak to bude dál, ale zatím žádný rozdíl, mudr. rehabilitaci schválila, jinak to neřešila, v půlroce jí napsala do očkováku lehká motorická retardace, hned jsem byla vyplašená, ale ještě nás nikam neposlala, nějaký čas jsme počkali, ale pak jsem si to zařídila sama, nemá správné vzpřímení na rukou, zítra volám do kurzu plavání kojenců, ale bývá to hoooodně obsazené, mě se moc okolí neptá, jenom tchýně-co už umí silvinka nového, co jí mám pořád říkat, nemám slova někdy ☹

keba
10. bře 2009

kokaka:tak jak si čtu tvůj příspěvek tak zjištuju že jsme na tom s holkama úplně stejně!!!!naše malá se na rukou nevzpřimuje vůbec!!!jak ji chci zvednout na ručky okamžitě se v loktech prolomí a padá!! ☹ má prej slabé svalíky,tay ji neudrží..pořád si říkám že jednou to přijít musí!ale kdy?za chvíli máme jaro a mi stále ležíme v očárku,starší syn v jejím věku už lítal...tak snad to doženeme...
I vám přejeme at děláte pokoroky 😉 koukám že proti nám máte teda cviků hodně!my doma cvičíme jen jeden,na kolínkách..a to asi ještě blbě tak jsu ráda za to že můžeme denně chodit na rehabku..příští týden jdeme do rizikové poradny tak snad se dozvíme něco pozitivního...ještě jsem se tě chtěla zeptat jestli vaše malá dělá paci,paci nebo berany duc atd... 🙂

kokaka
10. bře 2009

ahoj keba:
taky jen ležíme v kočárku a ven můžeme jen pokud má spinkat, jinak ji to tam nebaví a ani se jí nedivím, co se týká paci paci, tak ukázala to v 7.měsíci asi 5x, včera 1x, jinak se jí nechce, začne se usmívat a to je vše, hodně jí čtu říkadla, paci paci děláme pořád, vařila myšička kašičku a pá-pá, ale nějak se to míjí účinkem, musíme být trpěliví všichni, držím pěsti ať děláte pokroky a my taky, právě psala švagrová jak její holky( 4 roky a 1 rok a 2měsíce) demolují byt a hádají se o kočárek, tak se máme naco těšit 🙂 dobrou noc

1980mat
11. bře 2009

Ahojky,

my taky dělali paci paci asi v sedmi a půl měsících a pápá ještě neumíme. Berany, berany duc dělám jenom já na syna a on se tomu směje, ale ještě to neopětuje. Jinak u nás stále nic nového. Syn stále jen pase koníky a leží, takže už se psychicky připravuju na pondělí, kdy jdeme na osmiměsíční kontrolu a budeme to řešit s doktorkou.

licina
12. bře 2009

Ahoj holky,, četla jsem tady vAše příspěvky. Kluci bývají většinou línější...
Ale někdo tady psal, že rehabka postrašila postiženým dítětem. Tak jen k tomu. Rehabky nestraší, aby vyburcovaly maminy ke cvičení. Oni opravdu poznají, že něco není OK. Takže cvičte....
Já sama mám 10ti měsíčního Kubíka - je to předčasňátko, ale postižený bude díky problémům po narození. Nevíme a nikdo nám není schopen říct jak moc. Prostě se to neví a je spoustu možností i něco vycvičit, takže cvičte, ať si to potom nemusíte vyčíat....
Já Vás tímto rozhodně nechci strašit, jen píšu svůj názor...

keba
12. bře 2009

licina.určitě máš pravdu!!ale je to pro mě hrozně těžké cvičit 3krát denně když nevím jestli to vůbec dělám dobře a třeba cvičím i úplně zbytečně když malou neudržím ve správné poloze,a tak ji vlastně trápím a bez úspěchu...sice jezdíme jednou denně i na rehabku cvičit ale to je asi malo,že?doma se snažíme,ale podle mě její tělo nereaguje jak když sní cvičí sestra ☹ prostě to doma sama nezvládám ☹

misule27
12. bře 2009

to vyděsila nás ta rebahka.. zkusila jsem najít i jinou rebabilitaci. Ta paní nám zase řekla, že Berunka je moc šikovná a že na našem místě by na neurologii ani nechodila, že se prostě jenom musí naučit jiné vzorce pohybu než ty které má už takovou dobu zažité?? tak potom si vyberte 😒
Na neurologii jsem nás ale "pro jistotu" objednala a jsem nervózní a čekám co bude...termín je až za měsíc! Jinak cvičíme poctivě, každý den 3-4. Je opravdu velice těžké tak velké dítě dostat tam kam potřebujete. Nechci to ale podceňovat a myslím - doufám - že ten křik, za to stojí. I když se malá zatím stále neotočí ze zad na bříško, ale je, řekla bych, daleko více pohyblivější.
Navštívili jsme i rebabilitaci v motole, kdy ji vyšetřila - motoriku - doktorka a sdělila nám, že malá nemá reflexy ani 6měsíčního dítěte?
Lici: hodně jsem si toho o cvičení Vojtovky přečetla a ptala se. Věřím, že se u postižených dětím cvičením dá udělat hodně práce a "posunou" dítě dál než by bylo schopno samo. Mám zkušenost i z mé rodiny. V těchto případech je cvičení opravdu jednoznačně dobré. Tak držím palečky, ať Vám to hezky jde
mat: máme skoro stejně staré "mimi" - jsem fakt zvědavá, co ti řekne Dr. - mě totiž v 6.měs říkala, že to chce čas a že některé děti jsou línější - a v 7.měsíci jsem si o rehabku řekla sama. Jinak je moc šikovný, že dělá paci paci. 🙂

andyalukasek2008
12. bře 2009

Ahoj holky, tak už jsme byly na neurologii nakonec dříve... Lukášek je naprosto v pohodě a nemusíme nic víc dělat než běžně! Pouze za 3 měs na kontrolu, aby se pohlídal, ale jinak je jeho vývoj naprosto v pořádku! Plazí se už jako ďas, odráží se u toho kolínkem, takže noc mimořádného co by měl umět a neumí není... Že nesedí paní promářku vůbec netrápilo... Nesmíme ho hlavně posazovat, až si sedne sám a dávat jej do chodítek nebo tak, nic takového... Je po nás velký, tak asi nikdy nebude akrobat, spíše baskeťák, ale je NORMÁLNÍ!!! Díky moc za podporu! Teď bych si naliskala za to, že jsem o svém synovi pochybovala! Mamky, držte se a máte pravdu, jedině díky tomu, že jsou miminka individuální, proto jsou tak jedinečná a krásná! Tabulky pryč 🙂...

bobulle
12. bře 2009

Ahoj holky,
naše Klárka se v 5,5 měs. neotočila ani na bok, natož na bříško, přepadávala na záda při pasení apod. Naši pediatričku jsem na to upozorňvala už od 4. m, a v tom pátém jsem chtěla doporučení na neurologii, které mi nedala s tím, že jen plaším a Klára je v pohodě. Tak jsem si domluvila neurologii sama a od neuroložky jsme šli domů s diagnózou hypotonie, slabé ochrnutí levé poloviny těla a na UTZ mozku nám zjistili hraniční velikost mozové komory. ☹ ...
Začali jsme cvičit Vojtu a do do týdne!!!! se nám otočila na bok a do 14dnů!!! se otočila na bříško!!! Přestali jsme cvičit vojtu a začali jsme Bobatha a chvilku se nic nedělo a kolem 7,5 měs. začala pérovat na kolínkách, začíná se plazit, má snahu si sedat a rozpovídala se 😵
Takže maminky,myslím, že pokud se Vám něco nezdá, tak se držte vašeho instinktu a raději si na neurologii, nebo rehabilitace zajděte 🙂

berenika39
12. bře 2009

andyalukasek2008: měla jsem se s tebou vsadit, vyhrála bych 😀 😀 😀 , mám s váma radost, tak už jsi aspon klidná, on to luky pozná a bude ti dělat jenom radost....dobře, že jsi tam šla. mějte se krááásně....