Klub maminek "zaostalých" dětí

karotky
25. led 2008

Zdravím všechny maminky,které mají pomalejší dítka ve vývoji.Jsem jedna z Vás,která má momentálně 9.měsíčního chlapečka,který zatím(i přes to,že se mu snažím max.věnovat a podporovat ho v pohybu 😉 )jen sedí a postaví se na všechny čtyři.Jiné děti v jeho věku už lezou a dokonce i chodí. 😖
Vím,že to není kdovíjaká tragédie,ale občas to člověka zamrzí,když se jiná maminka chlubí,jak má šikovné dítko.
Chtěla bych tu s Vámi probírat "úspěchy"(ikdyž budou sebemenší 😉 )našich dětí,abysme si vzájmně posílily sebevědomí. 😵
Teším se na Vaše příspěvky. 🙂

kupinka
26. led 2008

Já už to teď taky neřeším,ale přiznám se,že předtím jsem to řešila dost...ale co,však se dočkám...

markeeta
26. led 2008

ja sem se nejdrive lekla, proc karotky zaklada diskusi o zaostalych deti, tedka to chapu, ale neprijde mi, ze by ty pomalejsi deti byly zaostale.
moje dcerka je taky skvela v te lehke motorice, zatimco v te hrube je dost leniva.
Bud stastna, ze je dobry v te lehke motorice, kdybys vedela, co to prinasi pozdeji za problemy, kdyz nemohou poradne chytnout veci do rukouch. To chozeni a lezeni se se nauci pozdeji, jednouch se rozebehne a bude skvelej v kresleni, navlekani koralku atd, ale co ty deti, co umeli lezt a chodit drive. ty s lehkou motorikou budou mit problemy mozna cely zivot.

niega
26. led 2008

Markeeta: Téda, ty na to jdeš odborně! Mno, my jsme pomalejší asi ve všem - nicméně myslím, že se já i Edík smíříme s tím, že mu nikdy nepůjde navlékání korálků jako po másle. Ostatně, když si představím, že můj syn navlíká korálky, mám z toho osypky 😀 😀 😀 . ... Neboj, já vím, jak jsi to myslela - to byl vtip!

karotky
autor
27. led 2008

Markeeta............taky jsem ten název dala du uvozovek. 😉 Já si nemyslím,že bysme měli zaostalé děti,ale kolikrát okolí je o tom přesvědčené. 😠

karotky
autor
29. led 2008

Máme další "pokrok".................otáčíme se na břiše kolem své osy a přitahujeme se za cokoliv kupředu. 😵

zuzka1000
29. led 2008

Karotko dobrý téma, myslela jsem, že náš taky Adam je pomalejší 😀 v 9 měsících jen seděl, ostatní lezly, stoupaly atd. A můžu říct, že ze dne na den začal lézt a dva dny na to si stoupnul a teď chodí kolem nábytku a je jak gymnasta 😝 Dočkáš se neboj, a pak ti půjde hlava kolem 😉

karotky
autor
29. led 2008

Tak to abych si vážil chvil "plných" klidu,co? 😅
No,............jsem na to zvědavá. 😵

navi
29. led 2008

ahojda karotky gratuluju k dalšímu pokroku 😀

my pořád píďalkujem 😉 a něco nového taky umíme, ale jako pokrok to moc nevidím. Začal zvedat prdelku ještě výš, ale zase teď při tom ryje nosíkem o zem 😅

zuzka1000
29. led 2008

Karot, ale opravdu já se tak těšila a teď ho furt lovím někde a pořád mám strach, aby si nerozbil hlavu apod.

aponchie
29. led 2008

karotky:ja myslim ze jste v pohode to moje svagrove dcera ta ma dva roky a jen chodi nic jineho sem tam zbleptne nejake huhlave slovo nebo se culi sedi sem tam popojde furt neco cpe a cumi na tv jak buchta nevidela sem ji jeste behat jen v kocarku neumi puzzle drevene vkladat vubec nic ale tam je to o tom ze svagrova s eji nevenuje takze jinak by to umela tak bud v poho pokud se malemu venujes 😉

apricots
29. led 2008

Tak podle mě vlastně vůbec opoždění nejste...v devíti měsících chodit??to umí podle mě jen ti nejnadanější...A že neleze?Některé dětičky prostě nelezou, ale o to dřív prý začínají chodit...Plazí se?Někde jsem četla, že na sezení má čas dokonce do 10 měsíců, než se to považuje za nenormální, na lezení dokonce do 11 měsíců a o chození je to i něco přes rok....takže podle mě je uplně normální šikula🙂
Méoje babička je bývalá rehabilitační sestra a tu bych ti fakt nepřála...Je to hrůza - pořád kontroluje, co malá jak dělá - Melánii je necelých devět měsíců. Plazí se od 7. měsíce, a to už babi pořád chtěla, aby prej lezla....no a když se naučila sedět, tak to vůůbec neocenila, jen zoufale opakovala - a co to lezení??Lézt po čtyrech začala asi před čtrnácti dněma(jako plně, předtím spíš plazolezla) a to teda měla radost, ale stejnak poznámka - ale ještě má nejistou pánev, mohla by víc zvedat zadeček...no už sem z ní byla uplně na nervy a nahlodaná....ted, když už pěkně plnohodnotně leze, se najednou začala hrozně postavovat - cokoli jí příde do cesty, tak se u toho snaží postavit, i pár kroků kolem nábytku udělá...baví jí to prostě víc než lezení - a to zas babi když to viděla tak - ježiš, holka, na to máš ještě čas, musíš ještě hodně lézt!No nezbláznily byste se z toho?Podle mě naprosto předčasně plašila, že holka neleze a když leze, a hned na to zkouší stavění, tak je to zase špatně, ted by to pro změnu dělat neměla....no tím chci jen říct, že žádný strachy, pokud se to nějak výrazně nepřehoupne přes ten krajní limit (u lezení 11 měsíců) a navíc některý děti fakt nelezou třeba vůbec🙂

zdenka26
29. led 2008

Ahojky,tak to je dobrý téma,Já si mylela že jsme v pohodě ale jak jsme byli na tříměsíční kontrole tak se doktorka strašně divila že se ještě nepřetáčíme(malý je o měsíc dříve narozený),jinak koníky pase skvěle a je živí až ,až.Jinak je to lenoch.

kupinka
29. led 2008

Tak mi se Kuba ve 3 měsících nepřetáčel na 100%!!!!!!!!!!!!!!§Asi až tak v pěti ☹

navi
29. led 2008

zdeni to máš co za doktorku? Ve třech měsících se možná možná některá miminka přetáčí, ale spíš asi jen náhodou 😉 A navíc, když jste o měsíc dřív, chtěla bych vidět miminko, které se přetáčí ve dvou měsících. Nás se na tohle doktorka ptala, až na šestiměsíční kontrole a když jsem si jí postěžovala, že se přetáčí tepve týden, tak tvrdila, že to je úplně v pořádku 🙂 Takže vy máte ještě hromadu času 😉

apricots
30. led 2008

ve třech měsících mi malá stěží udržela hlavičku a doktorka nic neříkala...za tejden už pásla🙂

zdenka26
30. led 2008

ahojky,tak to jsem ráda,nějak jsem se nad tím napozastovala,ale když vám to řerne doktorka tak nad tím přemýšlíte 🙂 🙂

apricots
30. led 2008

No, i doktoři bývají různí....

markeeta
31. led 2008

karotky: gratuluju k uspechu

ad lezeni: muj manzel taky moc nelezl, prej se odpadlovaval loktem a tak se dostal vsude kde pottreboval

to jsme to diskutovali s manzou a on nejak nikdy neresil, kdy ji co jde, ale zrovna dneska se divil, proc jeste nesedi 😀 . ona se jeste ani poradne nepretoci. spise omylem, kdyz pase konicky. vsimla sem si, ze se nejlepe pohybuje, kdyz ma nahej zadecek 🙂 , nejspise potrebuje byt free 🙂 . Taky jsme radi, ze mame jeste nekolik mesicu relativniho klidu od vsudebilky.

zdenko: ve trech mesicich je na otaceni jeste brzo, to se uci past konicky

niega
31. led 2008

Markeeta: S tím holým zadečkem máš pravdu. Já se tak snažím Edíka krapet "popohnat" - každý odpoledne máme 30-60 minut tzv. bezplínkový hrátky - je v koupelně na metr krát metr puzzlíkový podložce jen v bodíčku a ponožtičkách, nic jinýho na sobě nemá. To máš vidět, jak tam sebou vždycky nadšeně mrská! 😀 Mno a pak se počůrá, což ho zastudí, rozhuláká se a je konec. 😀 Ale "bezplínkovky" oba milujeme 😵 .

karotky
autor
31. led 2008

Marketo díky. 😵
Jinak sedět bez opory jsme začali až v 8.měsíci a kámoška má hyperaktivní dcerku,která je o 3.týdny mladší než Adam a ještě nesedí.Jinak válí sudy,staví se na nohy a za pomocí cizích rukou i "chodí". 😉
A bez plínek je ten pohyby o 100% lepší...............asi proto,že je nic mezi nohama nebrzdí. 😵

muliska
11. únor 2008

Holky, dívám se, že už tady dlouho nikdo nic nenapsal, ale i já se přidám. Dcerka má 6,5 měsíce, otáčí se od konce 6. měsíce a to většinou jen na jednu stranu. Na tu druhou ji musím vždycky trochu pomoct. Z bříška na záda se ještě neumí přetočit. Myslím ale, že je to normální. Každé dítě je jiné. Jinak je šikovná, vydrží dlouho pást koníky, u toho si přitahuje hračky, strká si je do pusinky. 🙂

niega
11. únor 2008

Mulisko, klid. Edík se ještě před pár dny přetáčel na bříško taky pouze přes pravej bok. Prostě uviděl hračku vlevo, chvíli na ni chtivě koukal, pak se otočil na bříško, čímž se vzdálil, zkontroloval, kde je hračka, pokusil se k ní přiblížit, tím se ještě víc vzdálil - no nevím, co by se dělo dál, páč se u toho vždycky rozhuláká, tak ho zvednu a uklidňuju 😀 . No a teď je změna - začal se točit sám od sebe i přes levej bok, ale to musí mít vždycky cíl. Pokud se otáčí bezcílně, pak je vždycky pravotočivej 😀 .

helllena
11. únor 2008

ahoj holky, to jsem rada, ze nejsme sami..nase mala mela devet mesicu..zacala si teprve minuly tyden klekat, houpe se v kolinkach..pohyb smerem dopredu ji moc nejde, sedet taky ne.tak diky, ze vim, ze to mate podobne...

sisinka2
11. únor 2008

Ahojky holky,nám zítra bude 10 měsíců a ještě nesedíme,nelezeme ani si nestoupáme.Je na čtyřech a houpe se to je maximum.Doktorka nám dneska dala měsíc na sezení a plazení jinak se to prý bude muset řešit.Já jsem prý vůbec nelezla a hned chodila.

eli88
12. únor 2008

ahojky, tak my jsme na tom jako sisinka 2 úplně přesně.Už chodíme na rehábko(zatím jen 1.) a sestra nám ukázala tak 3 cviky , které by mohly pomoci k lezení. Poctivě cvičíme zatim teda týden, a už trochu poznala co to jsou kolínka - ale zatím neleze ani se nepokouší, jen když jí pokládám na bříško tak už šoupne kolínka ale pak na klasicky "na pasení koníků"

konoupek
12. únor 2008

Holky tak mě malá leze asi týden teprve,ale k čemu má nožky a kolínka na to ještě teda nepřišla.Sune se stylem,že se rozkývá a zapírá o ručičky. Od pasu dolů jí to nějak nebere 😀 .No vypadá to fakt srandovně,ale dostane se kam potřebuje 😉

eva265
12. únor 2008

Mulisko, syn je jen o trosku mladsi nez tvoje dcera a jeste se neotaci vubec. Kdyz chce nejakou hracku, tak se k ni bud posune vleze na zadech nebo si vezme jinou. Pripadne si vystaci uplne bez hracky, kdyz neni nic pobliz. Paseni ho taky moc nebavi (byla jsem rada, kdyz trochu pasl na konci 4. mesice). Ale v jemne motorice a hlavne v mluveni je dobry.

vita1
12. únor 2008

Nas Alex sice uz skusa liezt, ale zato sa mu vobec nechce rozpravat 😒 Cely den len hika, heka, mrnci, reve a vydava rozne pazvuky. Ostatne deti uz v jeho veku spajaju slabiky a on sa horko tazko zmoze na "normalne" artikulovane hlasky... Uz som z toho niekedy na nervy, ale asi nam neostava nic ine, len cakat 😉

karotky
autor
13. únor 2008

Hlásím "pokrok".Dneska ráno se mi Adam z ničeho nic přetočil(poprvé)ze zad na bříško a nedalo mu to moc velkou práci. 😅
Jinak už "leze".Ale jen na místě.............zvedá a pak následně pokládá ruce a nohy.Musela jsem před ním asi 3 dny chodit po čtyřech,aby pochpil,co po něm chci. 😀 Teď už jenom čekám,kdy ty pohyby sladí a vydá se ku předu. 😅

karotky
autor
18. únor 2008

Tak Áda se už posouvá směrem kupředu.Sice to musí ještě trochu vypilovat,ale hlavní je,že je snaha. 😵
A co Vy ostatní?
Hlaste svojí(ikdyž sebemenší)úspěchy! 🙂