Klub maminek "zaostalých" dětí

karotky
25. led 2008

Zdravím všechny maminky,které mají pomalejší dítka ve vývoji.Jsem jedna z Vás,která má momentálně 9.měsíčního chlapečka,který zatím(i přes to,že se mu snažím max.věnovat a podporovat ho v pohybu 😉 )jen sedí a postaví se na všechny čtyři.Jiné děti v jeho věku už lezou a dokonce i chodí. 😖
Vím,že to není kdovíjaká tragédie,ale občas to člověka zamrzí,když se jiná maminka chlubí,jak má šikovné dítko.
Chtěla bych tu s Vámi probírat "úspěchy"(ikdyž budou sebemenší 😉 )našich dětí,abysme si vzájmně posílily sebevědomí. 😵
Teším se na Vaše příspěvky. 🙂

lenkazdenek
5. čer 2008

Pelmisek,to musí bej těžký ,věřím ☹ ono stačí když já vidím mladší děti jak už lezou,seděj 😒

johanda
5. čer 2008

Některé paní doktorky, by pořádně zasloužily, co tak pozoruju. Stresovat matku, že je jejich dítě na spodní hranici je nefér, protože je to pořád v normě. Pelmisek, to, že malá v 17 m nechodí je normální, naše holka taky nechodila. Tyhle děti se rozlezou, rozchodí a rozběhají v kolikrát i v rozmezí 1 týdne. Můj prďoch jednoho dne vstal a přešel obývák naprosto bez varování. Dává sice přednost starému způsobu pohybu - kolínkování, protože si je jistější, ale venku - kde jí to dře, chodí už jako běžný capart 😉 Kvůli čemu cvičíte vojtovku?
lenko - malá se posadila v 10 m, v šesti sedí opravdu mizivé procento dětí a leze snad jedno ze 100.
Mám kontakty se zahraničními maminkami a ty se teda pořádně diví, co se u nás všechno " neléčí", pokud se to nevejde do tabulek.

lenkazdenek
5. čer 2008

tedd nevím jestly to s tou vojtovkou bylo na mě nebo ne? 😅

niega
5. čer 2008

Holky, zeptám se radši tady "u nás" - nechci se nechat stresovat matkama superdítek 😀 . Kdy začaly Vaše děti rozumět? Kdy začaly reagovat na jednoduché pokyny? Kdy začaly dělat "pápá" a kdy řekly máma/táta, když viděly mámu/tátu? Kdy po Vás začaly děti různé činnosti opakovat? Naše dr. se před měsícem divila, že nic z toho, co jsem napsala, Edík ještě nedělá. No a měsíc uběhl a pořád nic. Pohybově na tom nejsme nejhůř - Edík leze jak o závod a furt někde postává (a kymácí se), krůčky zatím ne, ale to neva. Díkes!

majaaita
5. čer 2008

Niego 🙂)) Pápá sice Jirka dělal brzo, ale bez nějakýho rozumu, hlavně se mu hrozně pletly ty jednotlivý požadavky - takže jeden čas dělal rukou pápá na pacipaci, pápá i jak jsi velikej 🙂 Pak se naučil jak jsi velikej a v tu ránu zapomněl, jak se dělá pápá 🙂 Rozlišovat to začal na konci jedenáctého měsíce. Ale i tak to neudělá na každý požádání, není to opice, že jo 🙂
Máma neříká vůbec, leda u doktorky na očkování to z něj vylítlo - holt krizovka 🙂
Táta teda říká od jedenáctého měsíce, to říká i mňam mňam (jedlík to je dobrej 🙂.
Opakovat činnosti? Podle toho jaký - umí udělat bác do krabice, ale tvary nevkládá, jen pokládá nahoru na vkládačku 🙂 Jinak opravdu rozumět až fakt před tím rokem, tak cca měsíc mám pocit, že máme aspoň trochu vyváženou komunikaci.
Na jednoduché pokyny typu "dej mi, přines" taky tak před měsícem.

Dle doktorky normální 🙂

Jako, beru to takhle - dítě má vlastní rozum a dobře ví, co chce a nechce. Asi si fakt myslí, že není ničí cvičená opice, aby dělal nějaký infantilní pacipaci na požádání každý babky v krámě 🙂)))))

navi
5. čer 2008

niega mě se doktorka taky na 10ti měsíční kontrole ptala co už říká 😅 neříkal nic, pokud se do mluvení nepočítá nam, nam(jídlo) 😀 teď tak týden se snaží vyslovit krtek(toho asi miluje víc než mámu a tátu) a vyleze z toho jen k....k, ty písmenka mezi mu nejdou 🙂
pápá už dělá dýl, ale že má něco opakovat mu pomalu dochází až teď, před dvěma dny konečně začal ukazovat jak je veliký. Já mu to stokrá za den ukazovala už měsíc a až teď sklízím ovoce 😀
Jo a začal mi dávat pusinku, když si řeknu 😵

niega
5. čer 2008

Májo, Navi - díky moc. Prostě jsme v normě a čeká se na vytvoření nerovových synopsí 😀 ...

sisstin
3. črc 2008

tak já se přidávám..máme 8m, nesedíme, nelezeme, nestavíme se na nohy 😕 jen neustále válí sudy a trošku se plazí 😕 , nedělá paci paci, nemává 😅

lendy1
3. črc 2008

siss, to je naprosto v pohodě 😉 , na vše má ještě času...

sisstin
3. črc 2008

lendy: no jako v okolí dělaj nebo spíš nedělaj děti to samý, ale tady na konovi snad každý druhý už dělá nevim co 😕 jinak i to jeho plazení a koulení stačilo k tomu, aby si dneska vyhodil nějakou kůstku v lokti..a skončili jsme na chíře 😕 🤐

lendy1
3. črc 2008

ach jo, chudinka malej 😔 a co s tím má?
siss, jinak fakt kašli co dělají ostatní děti. Vím, že je to těžké ( my jsme pozadu o několik měsíců), ale důležité než kdy děti něco dělají je jak to dělají, aby vše zvládali správně a ten vývoj nějak nestagnoval, ale šel dopředu i když třeba pomalu. A jestli se malej plazí, tak to je naprosto v pořádku, pak se rozleze a z kolínek si pak sedne. Buď ráda, že ho ještě nemusíš hlídat kam leze, kde se postaví a tak...
navíc je to kluk a těm se většinou nějaké hříčky typu paci, paci většinou nechce dělat-na co se předvádět, že jo 😀

lenkazdenek
3. črc 2008

Sis,z toho si nic nedělej,my jsme sice mladší,ale zas neválíme sudy,byla jsem šťastná že se začla plazit,ale nakonec mě na rehábce zchladily,že se jen housenkuje ,což je špatně 😅
Vím,že je to těžký,chodím ven s kamarádkou ,má o 2 měsíce starší holčinu a ta už chodí okolo nábytku,sedět se naučila v 6 měsících atd 😒

melliska
3. črc 2008

lenkazdenek: my byli včera také na rhb a máme stejný styl plazení co vy. Doktorka říkala, že na plazení až tak nezáleží, důležitější je se správně přetáčet a pak lézt. My prý píďalkujeme proto, že má malá hypertonus a zaklání hlavičku a pak nemůže střídavě pohybovat ručičkama při plazení. 😉

melliska
3. črc 2008

siss, co tu občas čtu, tak mám pocit že některá děcka musí bejt fakt zázračná 😉

lenkazdenek
3. črc 2008

melliska,naše taky občas ještě zaklání hlavičku 😕 😕 a to furt cvičíme od 3 měsíce

kometka5
3. črc 2008

siss, máme skoro stejný děti a malá taky nesedí, neleze, někdy se trošku plazí, ale jen když chce a odstrkává se jen jednou nožičkou...jinak hodně času teď tráví pohupováním na kolínkách...
říká tata, ale neví, co to znamená, paci paci dělá jen když chce a určitě ne tehdy, když to řeknu, bác nerozumí, nic neopakuje...
ale stejně jí miluju... 😀

melliska
3. črc 2008

My cvičíme od půl roku, už se to zlepšilo, jen to zvýšené napětí u krčku převládá, rhb řekla, že je to nutné odstranit, že by byl problém i s lezením. Prý už je ale nejvyšší čas, malé je sedm a půl a největší pokroky prý přicházejí do roka. Tak teď ji fakt dávám zabrat.

lenkazdenek
3. črc 2008

mě stří\dá ta potvora ručky jen na rehábce,doma ne ☹ já už dakt nevím co víc s ní dělat,přitom na kolínkách se pohupuje

melliska
3. črc 2008

jaké máte cviky?
my na bříšku, tlačím ji hlavičku a zadek k zemi a ručičku v úhlu. a druhej cvik, že je přidržuju pokrčenou protilehlou ruku a nohu. jinam malá ručkuje kolem své osy, na kolínkách teda vůbec není jenom když jí mám na klíně, tak to na mě skáče 😀

lenkazdenek
3. črc 2008

Melliska,to už máme za sebou,prej je už na tohle moc velká,jen držím patičky aby se naučila střídat nožky ,pak dám na kolínka a pomáhám jí kývat dopředu dozadu(ale to zvládá už sama) a pak jí pomáhám lézt,dávám ji nožky dopředu a čekám na ručky,ale doma je ta mrška nechce dávat před sebe 😠 ,to ručkování děláme taky,to je nejoblíbenější,pak zvedání prdelky,před pár dny se zas zvedala na ručkách,což teď už nedělá 😒

carys
3. črc 2008

Čauky,holky chci vám říct,budte v klidu,mimča jsou každé jiné,mě kdysi s dcerou nutily na rehabku protože nelezla,bylo mi řečeno že cvičení je bolestivé,nešla jsem tam,no Míša holt nelezla.Zato se na 11 měs.postavila v kuchyni a odešla mi do obýváku.Sofince je 8 měs.taky neleze,ani se nehoupe na kolínkách,zato sedí od 5 měs.,ukáže jak je veliká,paci,paci,říká máma,táta,bába,ne ne.No tak mi asi taky nepoleze.Neva nutit jí to podle předpisů nebudu.Až tem našim mrnatům budou 2 roky,ani si nevzpomenete.A rozhodně to neznamená že jsou zaostalé. 😉

kometka5
3. črc 2008

melliska, lenkazdenek, tak mi na rhc nechodíme, ale taky máme zvýšené napětí a do toho prohnutí do luku, jenže se to zjistilo až v jejích 7měs., tak mi na rhc řekla, že je to prakticky nemožné jí to teď odstranit. Zkouším jí dát do zklidňujícíc polohy (ruce a nohy u sebe na zádíčkách), ale nechce to dělat, pořád setočí na bříško. nikdo mi nedokáže říct, co to do budoucna pro mlaou znamená, ale já doufám, že snad nic...

melliska
3. črc 2008

kometka: my začli v 6 měsích a ten rozdíl je opravdu velký (ted je malé 7,5 měsíce). zkusila bych se zeptat neurologa nebo někde jinde na rehabilitacích, zkus někam jen informativně zavolat. A zkuste plavání, to prý je u hypetonu vhodné.

lenkazdenek
3. črc 2008

U nás se už myslelo,že je to vyléčený,ale asi se to vrátilo,jako mírný záklon má pořád,bylo mi doporučený jí jakoby protáhnout a dát hlavu dolů,do luku jde jen když se něčemu brání

bambusek
3. črc 2008

Ahoj holky, tak se taky pridavam, nam je 11mes a jen se plazi, pa pa dela jen kdyz ma naladu a paci paci taky jen kdyz se mu chce. My cvicime od 6mes, nase mudr rikala, ze je porad dost casu a dopadlo to tak, ze Misa v 6mes nepasl konicky, tak jsem rekla mudr, ze se mi to nezda a at mne posle na neurologii. Tam jsme dostali strasne vynydano, ze jdem tak pozde, ze jsme meli prijit ve 2mes. A jak ja jsem to mela vedet kdyz mudr rikala, ze je vse pohode a byl celkove hypotenickej(nevim jestli to slovo pisu dobre), proste nemel vyvynute svaly. Od 9mes se plazi a zatim na lezeni to nevypada ani na kolinka si nekleka ☹ . Tak poctive cvicime i kdyz je to tezky, protoze ho udrzet v nejake poloze je nekdy nad lidske sily ☹ . Na to, ze u toho strasne breci jsem si uz zvykla. Plavat chodime od 6mes a Misovi se to strasne libi 😀

lenkazdenek
4. črc 2008

Bambusek,věřím,že udržet 11 měsíční dítě musí bejt hrůza,já sem si často přála být chobotnice 😅 ,teď už cvičíme takový lehčí cviky na provedení,co už jí moc nevadí

bambusek
4. črc 2008

Lenka: taky se tesim az jednou budeme cvicit lehci cviky, uz aby to bylo 😀 , doufam, ze se toho snad taky dockame....

svoma
4. črc 2008

Ahoj,můžu se taky přidat?Moje dcera se narodila trochu dřív,v necelých třech měsících jsme byli na prohlídce,dr. zjistila,že nedrží hlavičku a poslal nás na rehab.,tam rehab. sestra řekla,že kvůli dřívějšímu narození může dělat věci později,ale stejně nám dala cviky.Teď je malé osm měsíců,sedí sice sama,ale neposadí se sama.Otáčet na bříško se naučila až v sedmém a půl měsíci a jinak neleze ani se neplazí a teprve včera začala válet sudy.

sisstin
4. črc 2008

holky..naše Dr. to nějak vůbec neřeší..prý je naprosto v pořádku, jen se mu prostě nechce..a dělat to začne, až uzná za vhodné 😅 navíc si myslim, že je to i tím širokým balením, prakticky do 4m se nemohl vůbec hýbat..a to už jiný děcka válely sudy 😕 pást fakt dobře začal ve 3m, válet sudy okolo 6.m, a plazí se asi od 7, a ted posledních pár dní péruje na kolínkách 🙂 sedět fakt nesnáší, takže ho neposazuju..a sám si nesedne ani náhodou 😅

bambusek
4. črc 2008

Svoma: my jsme se zacali otacet na bricho v 8mes a plazit v 9mes a treba sudy vubec nevalime 🙂