Klub maminek "zaostalých" dětí

karotky
25. led 2008

Zdravím všechny maminky,které mají pomalejší dítka ve vývoji.Jsem jedna z Vás,která má momentálně 9.měsíčního chlapečka,který zatím(i přes to,že se mu snažím max.věnovat a podporovat ho v pohybu 😉 )jen sedí a postaví se na všechny čtyři.Jiné děti v jeho věku už lezou a dokonce i chodí. 😖
Vím,že to není kdovíjaká tragédie,ale občas to člověka zamrzí,když se jiná maminka chlubí,jak má šikovné dítko.
Chtěla bych tu s Vámi probírat "úspěchy"(ikdyž budou sebemenší 😉 )našich dětí,abysme si vzájmně posílily sebevědomí. 😵
Teším se na Vaše příspěvky. 🙂

navi
18. únor 2008

ahojda, hlásím, že se Luky dnes začal otáčet s bříška na záda 😵 už žádné přepadnutí, ale cílený překulení ,
tak už konečně muže válet sudy 😉
jinak už tak týden, při pokusech o lezení couvá 😀

sylvar
18. únor 2008

Sofi se houpá na kolínkách, poslední cca 4 dny,ale lézt ještě neumí,max.malinko plazení, ale spíš otáčení kolem své osy a válení sudů 😀

karotky
autor
18. únor 2008

Holky...............tak to u Vás bude taky brzy. 😉 Jen tak dál.

sylvar
18. únor 2008

myslíš?na plavání v kurzu pokročilých jsme pouze dvoji, kdo nelezou, ostatní si to užívají na cvičebních pomůckách a my se vozíme na pěnovém lehátku 😝

navi
18. únor 2008

no uvidíme 😉 ale radši si budu vychutnávat to, že zatím kam Lukyho položím, tam ho najdu 😀

sylvar neboj, ona je Sofinka ještě všechny trumfne 🙂

sylvar
18. únor 2008

navi, toho se bojím 😀 dlouho se nepřetáčela, pak najednou na obě strany, tak to tak asi bude s lezením, sezením atd.jako tolik mi neva, že to nedělá,ale vzteká se, že chce a nejde jí to, jako sezení, když posadím, sedí,ale neudrží se dlouho,tak to neděláme, stejně se to nemá,ale už si párkrát sama sedla z lehu,ale stejně se neudrží 😖

karotky
autor
19. únor 2008

Sylvar.............kokni se,kolikátého jsme se začli otáčet kolem své osy a kdy jsme už lezli. 😉 Fakt jsem nečekala,že to bude tak brzy. 😉 Akorát jsem před ním musela 3 dny lézt po čtyřech,aby to pochopil. 😅

navi
19. únor 2008

karotky 😀 já mu to taky zkoušela předvádět a on se mi potvůrka normálně řehtal, co to jako nacvičuju 😀

sylvar mi byli v nemocnici s chlapečkem 9m a ten se v pohodě chytíl šprušlí u postýlky, stoupl si a pochodoval dokola, ale sám sedět vydržel jen chvilku a ještě ne moc jistě.

niega
19. únor 2008

Taky hlásím pokrok: Edie se plíží jak voják 😀 . A pak taky to houpání zadečkem na kolínkách. A taky požírá všechno, na co přijde, což teď v kombinaci s tím plížením začínám bejt vopruz (začíná se roztahovat po celý místnosti, za sebou zanechává blitkový stopy, ble) 😝 - ale to se asi nebere jako pokrok, co?

karotky
autor
19. únor 2008

Navi.............tak to máš dobrý,že se řehnil...................Adam se spíš vztekal,že mu to nejde. 😅

modzo
19. únor 2008

Ahoj maminy všechny zdravím dloho jsem tu nebyla.My jsme taky udělaly pokroky 🙂 .Malej se na bříšku otáčí dokolečka,a otočí se z bříška na záda-tak jednou deně 😅 .Asi zjistil,že jde dělat taky něco jiného než ležet jemom na zádech a strkat si nožičky do pusy 🙂 .Na bříšku si docela vyhraje i když pořád nezapoměl to svoje letadlo 😀

navi
19. únor 2008

niega tak blitkový stopy nechává za sebou taky a nejlepší je, když si ublinkne a vzápětí do toho strčí nos 😝

jo jinak ještě umíme Čestmíra 🙂 leží na bříšku a zaráz zvedne ruce i nohy, vypadá to, jako když chce uletět 😀

pebi
20. únor 2008

holky, dá se nějak mimču vysvětlit, že si může stoupnout na čtyři? Anetka je strašně šikovná, živá, zvědavá, pořád se otáčí kolem své osy a tím vlastně i putuje po místnosti...takže se dostane, kam chce.
Jenže furt neví, že i nožičky jsou na lezení 😒
Nejsou třeba nějaké cviky? 😀

navi
20. únor 2008

pebi ona na to přijde sama, ještě má spoustu času 😉 My ještě taky nejsme na čtyřech, jen se o to malý snaží a jak se zapře o ručičky, když zkouší zvednout i zadeček, tak se odrazí dozadu 🙂
Ale můžeš ji dávat na válec vyfouklý tak, aby dosáhla na zem ručičkama i kolínkama a tak to lezení trochu trénovat.

samsa
20. únor 2008

Pebi, to je malá moc šikovná a na lezení má spoustu času. Ale když bude na bříšku, tak ji zapři rukama do nožiček, aby se plazila. Mám pocit, že to tu holky někde psaly, a že se tím cvičí plazení u nedonošeňátek a dětí, které nechtějí lozit a plazit se. A když se děti jen plazí a nechtějí lozit, tak prý se má dát pod bříško plína a nadzvedávat jim zadeček, aby pochopily, jak se leze po čtyřech.
No jinak moje Nelinka už si nějakou dobu konečně sama sedne, lezeme od 7.měsíce, ale pořád si nestoupá na nohy, vždycky vytáhne tělíčko jen do kleku a na nožičky se neumí dostat. Tak já nevím, kdy bude konečně chodit 😒 Zato pusa jí jede, říká už 2 věty: "co to je" a "bába papá" a na mě začala volat né máma, ale mami 😅 , je to roztomilé.

sylvar
21. únor 2008

pebi, nám je 9měsíců a na kolínka umíme jen stoupnout,ale lézt ne e

karotky
autor
21. únor 2008

Samso.......víš co dělám?Sednu si na zem,roztáhnu nohy a na jedno stehnisko si posadím rozkročmo Ádu.On se mi chytí za triko a střídavě si stoupá a sedá.Třeba až si posílí svaly,tak mu to půjde samo. 😀

pebi
21. únor 2008

dík za reakce 😉
ona má ty kolínka spíš vedle sebe a když ji podepřu zadek, tak je drží ve vzduchu, prostě je nedá pod sebe ani za nic 😀 ...tak snad časem
ale pokrok tam je, natahuje se po věcech tak, že se trošku plazí (jak vojáci v zákopech 😀 ), jen to nesmí být moc daleko, protože to se vztekne a je konec 😀

kar.la
21. únor 2008

Ahoj Pebi, my chodíme na rehabky a lezení zrovna cvičíme 😉
Takže nejlepší je no na válci, položit na něm a válet dopředu - dozadu. Dopředu nechat chviličku mimčo opřené o ruce, dozadu, nechat na chvilku na kolínkách...
Taky děláme to, že malou mám na bříšku, podsunu ji nohy pod sebe, chytnu za pánev a zvednu. Takže "stojí" na čtyřech. Ale držím ji tak já. A chviličku nechat. Dolů ji dávám tak, že se sama posunuje ručkama před sebe až ne úplně na zemi. To je dobré dělat na posteli, někdy žuchne rychle dolů, tak ať nespadne obličejem na tvrdé...

kar.la
21. únor 2008

Koukám, píšu jak tatar 😅
Snad je to alespoň trošku srozumitelné 😉

helabella
21. únor 2008

Ahoj holky,
naše Kačenka se narodila o měsíc a půl dřív, takže byla braná opravdu jako "pomalejší" než její vrstevníci. Kdy přesně začala sedět bych se musela podívat, ale chodit sama (víc jak jeden náhodný krok), začala až v patnácti měsících. Chodili jsme na rehabilitaci a tam mi doktorka vtloukala do hlavy, že na Kačenku nemám spěchat, v žádném případě ji nevodit za ruce nebo jakkoliv nutit do chození. Že pro děti je úplně nejlepší když mohou co nejdéle lézt. Je to proto, že se učí křížovému pohybu (jedna ruka a opačná noha) a že si srovnávají tělíčko (že kolínka patří pod bříško a ne vytočit do strany). Dokonce i teď (Kačka má 18 měsíců) se mě ptala, jestli ještě aspoň někdy nechce lézt, že by jí to jen prospělo, protože moc vytáčí nožičky ven.
Tak vás chci pozvbudit, ať se nenecháte odradit různými "chytrými" poznámkami od okolí. Taky mi bylo líto, když se mě pořád všichni ptali, jestli Kačenka už KONEČNĚ chodí. Jako by bez chození byla nějak méněcenná. Prostě některé děti mají na všechno dosta času a pokud se jinak vyvíjejí normálně a nepřekročí to určitou mez, tak si užívejte, že je ještě nemusíte honit po celém bytě 😀

kar.la
21. únor 2008

Je, tak to musím dát za pravdu Helabelle. Nám totiž taky na rehabce říkají, že některé děti fázi lezení přeskakují, ale že po nás to chtít budou, protože si tím zpevňuje záda a předchází tím pozdějším problémům s páteří...
Adélka je tedy narozená o necelý měsíc dřív a už jsem si stěžovala, že všechno dělá tak na hranici tabulek 😅 No a řekli mi, že je to pro ni lepší, že alespoň bude mít správné držení apod. 🙂

syrael
21. únor 2008

Hlasim se do klubu! My mame precitlivelou pani doktorku a prakticky pokazdy, kdyz jdem na kontrolu nam vyklada, jak jsme desne pozadu. Tak jsem se ji posledne zeptala, jak to teda vidi, at neznervoznuje a rekne na ferovku, jak to je. Z ni pak vypadlo, ze ji nesmime brat vazve(!), ze je Kubik na horni hranici...Posledne uz ani nic nerikala, pry vse v normalu, tak jsem se zaradovala...Vcera se nam Kubik s velkou slavou zacal stavet na nohy a jsme z toho vsichni stastni. Pred chvili mi prisly fotky od kamosky, ktera ma vic nez o mesic mladsi dite a na fotkach stoji jak starej mazak. Ja vim, ze vyvoj je ciste individualni vec, ale takovej rozdil v rozsahu jednoho celyho mesice mi prijde docela dost...

navi
21. únor 2008

syrael rozdíl může byt klidně i v rosahu 2 měsíců a není to žádný problém 😉 My si třeba ještě taky nestoupáme a řekla bych, že hned tak ani nebudem 😅

lenkazdenek
5. čer 2008

Ahoj,otvírám znova tuhle diskuzi,právě jsme se dověděly,že jsme mírně zostalý,jako vývoj dopředu je ,ale malinký ☹
Malá se perfektně přetáčí na bok,dřív uměla i na bříško,ale už to nedělá,takže se to musí prý naučit znovu,na bříšku dělá letadýlko,plazí se kolem dokola ,snaží se zvedat na ručíčkách ,přitahjuje se do sedu ,plácá rukama,natahuje ručky po hračkách a je strašně ukecaná,ale toť vše .

navi
5. čer 2008

leni to mi nepřijde, že by jste byli nějak pozadu 😕 to ti řekli v poradně? Luky se začal otáčet na bříško až týden před šestým měsícem, otáčet se dokola se začal až v 7 měsících a plazit se začal až po 8 měsíci, lozit v 10 měsících a dvou týdnech. Podle doktorky je všechno naprosto v pořádku, že si jen dává načas 😉 No a teď už jse mrštný až dost u všeho si stoupá a pochoduje kolem nábytku 🙂

lenkazdenek
5. čer 2008

navi,na neurologii,my už nepřetáčíme,nevím proč?

navi
5. čer 2008

hm, v tom přetáčení asi problém bude, když to už dělala a přestala, ale to by se mělo cvičením zpravit ne? S tím ostatním jste v pohodě, aspoň když to porovnám s tím naším lenochem 😀

lenkazdenek
5. čer 2008

navi,ona to při cvičení dělá předpisově ,my cvičíme už 3 měsíce vojtovku

pelmisek
5. čer 2008

holky snažte se být opravdu v klidu i když vím jak moc je to těžké!!! Naše Verunka je drobounká a ještě ke všemu má hrubou motoriku prostě pomalejší (je líná 🙂 . Je jí 17 měsíců a ještě vůbec nechodí. Teprve před cca měsícem začala lézt. Cvičili jsme Vojtovku a stále chodíme na kontroly a doktorka nám řekla, že holt začne pořádně chodit až tak ve dvou letech, ale že takovýhle dětí tam má hromady 😉 Byla jsem z toho taky na prášky, protože máme okolo sebe asi tři buď stejně staré nebo mladší dětičky a ty už všechny choděj!!! Fakt to chce pevné nervy a vydržet a opravdu mi věřte, že vím o čem mluvím a každý úspěch je pro mě opravdu obrovským dárečkem!!!