Klub maminek "zaostalých" dětí

karotky
25. led 2008

Zdravím všechny maminky,které mají pomalejší dítka ve vývoji.Jsem jedna z Vás,která má momentálně 9.měsíčního chlapečka,který zatím(i přes to,že se mu snažím max.věnovat a podporovat ho v pohybu 😉 )jen sedí a postaví se na všechny čtyři.Jiné děti v jeho věku už lezou a dokonce i chodí. 😖
Vím,že to není kdovíjaká tragédie,ale občas to člověka zamrzí,když se jiná maminka chlubí,jak má šikovné dítko.
Chtěla bych tu s Vámi probírat "úspěchy"(ikdyž budou sebemenší 😉 )našich dětí,abysme si vzájmně posílily sebevědomí. 😵
Teším se na Vaše příspěvky. 🙂

sisstin
4. črc 2008

bambusek: Tygr, zas jak se naučil válet sudy, tak to dělá už dva měsíce v kuse...když se potřebuje pro něco dostat..tak se tam bud dokoulí nebo nějak dopídalkuje 😅

svoma
4. črc 2008

Ahoj Sis,moje malá právě když někam chce,tak po zádíčkách se odpichuje nožičkama. 😉

sisstin
4. črc 2008

svoma:jj..to dělal včera..a tím si vyhodil ten loket 😒 protože si na tu ruku skočil 😒

svoma
4. črc 2008

Vyhodil loket? To jsem nevěděla,dlouho jsem tě nikde nepotkala.Je vpořádku?

sisstin
4. črc 2008

svoma: to bylo včera ráno 😒 ...jsem šla na záchod a dala ho do postýlky..a najednou řev jak prase..tak letim..a on byl na zádech a ruku pod sebou divně zkroucenou 😒 je to nějaká kůstka v lokti, děti do 5let to prej ještě nemaj na pevno, že je to častej úraz..ale spíš tak u 3-4letých při nějakým pádu, u mimina to ještě n eviděla prej 😕 a hned mě obvinovala, že jsem ho určitě tahala za ruce do sedu 🤐

bambusek
4. črc 2008

jo nam rekla mudr na neurologii, ze jsme o 3mes opozdeny ☹ ☹ , ale nam to nevadi vsechno to dozeneme 🙂 , sice dyl, ale to neva

sisstin
4. črc 2008

no tak nás nikdo nikdy nikam neposlal, takže fakt nevim, jestli je opožděnej 😅 😅 😅 😅 ale jak píšu, Dr. se o to nějak nezajímá, vždycky na něj koukne..a že dobrý 😅

sisstin
4. črc 2008

jinak je teda zase docela zručnej v tý jemnější motorice, baví ho strkat kostky do krabice, mačkat čudlíky..pak taková ta vkládací kostka s tvarama, hodně povídá 🙂

svoma
4. črc 2008

Sis,ta je nějaká chytrá,ne?A co mu s tím udělala?Nebolí ho to?

Bambusek mi na neurologii nebyli,chodíme cvičit,rehab. sestra říkala,že kvůli tomu,že neleze,ale když jsem se jí ptala,kdy má lézt,tak řekla,že v devíti,nejpozději deseti měsících,takže nechápu,proč nám nedá pokoj.Navíc malá všechno dělá pozadu zhruba o dva až tři týdny.

svoma
4. črc 2008

Sis,máš prostě šikulku. 😉

sisstin
4. črc 2008

svoma: no jenom mu po tý ruce přejížděla..až mu to dala zpátky 😉 a pak už hned tou rukou mával jak zběsilej 😅 😅 😅 ale že prej si to může udělat kdykoliv znova..a mám dávat bacha třeba při oblíkání, což je děs, pže se u toho pere a vzteká a já nevim, jak mu mám tu ruku do rukávu strčit 🤐

svoma
4. črc 2008

Mě taky poslední dobou u rukávů ječí,vím,o čem mluvíš,s tím neuděláš nic.Ale někdy mi pomůže,když jí do druhé ručičky dám něco,co jí zaujme,tak si kolikrát ani nevšimne,že jí oblíkám. 😉

kometka5
4. črc 2008

tak mě doktorka taky nic neřekla, vždycky že je to dobrý atd., ale když jsme začaly chodit v půl roce na plavání a koukala jsem na druhý dětičky jak pasou a co děláme my, tak my to nedalo, přešla jsem k jiný doktorce a ta mi řekla, že jsme vlastně nikdy ani nepásly. Malá zvedala hlavičku prakticky hned po porodu, ale právě, že to bylo špatně...jenže mě tohle nikdo neřekl...prostě jsem totálně byla nasr...na tu starou doktorku, že nás ve třech měsících nikam neposlala, že to mohlo být v pohodě....

jinak siss, nám taky pomáhá jí zabavit básničkou nebo jí dát něco do ruky, a někdy je to oblíkání s řevem a někdy si toho ani nevšimne...

tak to my vkládání čehokoliv do kohokoliv 😉 neumíme, všechno jí zajímá, většinou všechno ochutná, pak mává, bouchá o zem, ale vkládačky nám nic neříkají...hlavně neumí sedět, takže je všechno jakoby nad ní, takže jí to moc nebere...

lenkazdenek
4. črc 2008

Tak jsem zukoušela ty cviky a jako na 4 se my udrží,ale moc se jí to nelíbí 😒 jinak se housenkuje čím dál rychleji,ale njáký válení sudů,tp u nás nikdy nebylo,ona radši jen bříško nebo jen záda,připadně se housenkovat 😅

svoma
4. črc 2008

Leniz,jí se to povedlo s těma sudama asi spíš proto,aby se mohla praštit,já s tím nepočítala a ona se mi zastavila až hlavičkou o skříň,ale naštěstí ani nebrečela.

majkeela
8. črc 2008

Ahoj holky, ráda bych se zeptala, zda nemáte zkušenost: Emma má 10,5m a zatím se plazí. Už asi 3 týdny a nabírá na rychlosti 😵 Problém je v tom, že při tom plazení má tendenci vždycky jakoby u jedné nožičky kolínko pokrčit (trochu tak 5cm) a druhou jenom tahá. Několikrát za den jde na kolínka houpá se. Lezní zatím nic. Řekla mi to o té nožičce cvičitelka v baby clubu. Vím, že to není dobře, ale nevím, zda se to srovná, zda ji mám nějak cvičit, nakolik je to závažné.... Taky mi říkala, že když se naučila plazit, že už asi nepoleze, protože se všude dostane plazením a není motivovaná lozit. Nemáte náhodou zkušenost????

lenkazdenek
8. črc 2008

majkeela,naše nohama jakoby leze,ale rukama se jen odráží,na lezení máme cviky i od cvičitelky,ale fakt totální nezájem ☹ ☹ jak jí pustim rozplácne se a dál se ,,plazí,,

lendy1
9. črc 2008

majkeela o stejném problému se psalo v diskuzi myslím: jak naučit dítě čtvernožkovat (mrkni na to 😉 )
náš David dělal to samé a pak ze dne na den lezl a lezl správně, takže to, že se plazí a nebude lézt nemusí být pravda. Náš David se plazil 2 měsíce a stylem, že buď za sebou táhl obě nohy nebo jen jednu a vše tahal jednou nebo pak oběma rukama. jak se naučil lézt, dělá krásné střídavé pohyby a i když to ze začátku lezení prokládal plazením, tak už i to plazení pak bylo krásně střídavě, jak má být 😉

zkus jí dávat do cesty překážky (krabice, svoje nohy...), aby se musela dostat do zvýšené polohy a to ji pak donutí lézt 😉

lenkazdenek
9. črc 2008

Lendy,to jsem taky zkoušela, bohužel buď to prostě obejde nebo začne řvát a vyčítavě na mě kouká ☹

caira
2. lis 2008

ahojky, koukam, ze to tu moc nejede, ale snad se najde nekdo na popovidani..

Dceri je 8 mesicu a teprve ted se nam zacala otacet na brisko { polohu na brisku od mala nema rada} vubec neleze, nesedi { obcas vydrzi sedet cca 3 vteriny} a celkove je nejspokojenejsi na zemi, kde se vali ze strany na stranu..

Ja vim, ze vsichni rikaji, ze deti jsou proste rozdilne ve vyvoji a nemaji se srovnavat,ale ja z toho mam desnou depku, ze vsechny deti okolo v nasem veku uz div ne chodi a my vubec nic.. Jinak je naprosto stastne a uzasne dite, ale nejak tak nevim jak ji treba muzu pomoct aby to "dohnala" nebo jestli ji mam proste nechat..ja nevim jestli ji mam treba posazovat abych ji pomohla naucit se sedet, nebo delat neco jineho co by ji pomohlo se naucit plazit/lezt atd.

Kdyz ji dam na brisko tak se okamzite zacne naklanet na pravou stranu a pretoci se zpet na zada, na brisku vubec nevydrzi, musim ji podpirat ze stran aby se nemohla pretocit zpatky na zada a to ze zacne strasne vztekat..tak nevim..

CO se vojtovky atd tyce tak bydlime v zahranici a tady se na vsechno kasle, ted jsme byli na prohlidce v 8mi mesicich a Dr. ji jen poslechl srdicko a okouknul kycle, zadne vyvojove prohlizeni se nekonalo... ani ho to nezajimalo 😒

ria80
2. lis 2008

Ahoj,tu vojtovku byste asi cvičit měly.Určitě jsou i u vás rehabilitace,tak tam prostě zajdi.Nebo přijed do čech,myslím,že to ti za to stojí,aby se malá vyvíjela správně.V osmi měsících je to opravdu pozdě.
Ale nic není ztraceno,taky jsme byly pozadu.Michalka se otočila na bříško,jak měla,ale taky se jí tam dlouho nelíbilo.A tím to taky skončilo.Měla deset a půl měsíce a pořád jen na bříšku a jinak nic.Tak jsem sama si řekla o poslání do nemocnice,jinak by mi to dokroka taky nedala.Začaly jsme cvičit,za tři týdny !! se dostala na čtyři,začla lézt a sama sedět,tak nějak na jednou.To jí bylo 11 a půl měsíce.V roce se poprvé sama postavila v postýlce.Ve 14 měsích začala stát sama a za 14 dní začla chodit.Ted lítá jak drak a v pohodě děti dohnala,že jsem s takovým tempem vůbec nepočítala.
Určitě ji neposazuj!!At je co nejvíc na bříšku.Dávej ji třeba jen na chvilku,ale často.Ale ona ani na bříšku není stabilní,to je blbý.Určitě někam zajdi.

caira
2. lis 2008

ria: bohuzel u nas v UK je pristup upne jiny, ja se na to DR ptala a ten me utesoval jak je vse ok, jak no problem atd, takze tady mam smulu, bez doporuceni od doktora nemam nikde ani sanci na zadne rehabky nebo tak..a vojtovku tu vubec neznaji. Do CR nemuzu, ziju permanentne tady, takze to neni proveditelne 😒 takze bohuzel nevim co.

Potrebovala bych poradit co muzu delat sama, treba jake cviky muzu delat sama, treba jestli ji nejak koulet na mici nebo co se da proste tak nejak po domacku, protoze pomoct tady od doktoru bohuzel cekat nemuzu ☹

andulka4
2. lis 2008

Caira myslím si že je pro vás Vojtovka zbytečná.Stačí klidně jen cvičit.POkus se sehnat nějakou knihu o cvičení s kojenci.V UK určitě něco takového mají.JInak si jí nech poslat z česka.Já cvičím Vojtu ale prokládám to i normálníma cvikama při hraní si na dece.Kniha se jmenuje Cvičení s miminkem Baby gymnastika....od vydavatelství Grada

caira
2. lis 2008

andulka diky moc, podivam se po tom a necham si ji od mamky koupit, mala ma blbnuti jako cviceni na dece rada, na zemi ji koulim atd a to ji bavi, takze by ji snad nejake cviceni mohlo bavit. 😵

ria80
2. lis 2008

Zkus napat lendy1,ona hodně s Davídkem cvičila,mohla by ti poradit.A nebo se aspon přes net spojit s nějakou rehabilitací a nechat si od nich poradit.Já si fakt myslím,že to u váís dobrý není,a Vojtovka pomůže vždycky,ale určitě neuškodí.

berynka
2. lis 2008

Ahoj, já jsem koukla do našeho deníčku a vyčetla 😉 ... Hedula začala pást koníčky na přelomu 3./4. měsíce (do té doby polohu na bříšku nesnášela), od začátku 6. měsíce se sama začala přetáčet na bříško (pak už na zádech nechtěla být téměř vůbec). Potom nebylo dloooooouho nic a až v 10. měsících se sama postavila v postýlce, začátkem 11. lezla (plazila se už docela dlouho). Dr. se zdála naprosto v pořádku 😅 .
Když jí byl rok a týden, tak už chodila sama ve volném prostoru a dneska zvládne obstojně schody 🙂 .

andulka4
2. lis 2008

No já cvičím s Davídkem stejně jako Lendy se svým.Jsme stále v kontaktu.Kluci mají stejný problém....a v tom to je.Pokud nemá od Cairy malá žádné problémy, kterých by si Dr všiml není třeba s ní cvičit Vojtu. Bohatě postačí gymnastické cviky. Samozřejmě pomohla by jim to určitě ale jelikož nemá možnost docházet na rehabilitace do ČR je to zbytečné to rozebírat. To se bez odborného dohledu cvičit prostě nedá. Takže si myslím že jim postačí normální cvičení a malou víc motivovat.

Chtěla bych ještě napsat to že mne zaráží že se u nás hned dítěti naordinuje Vojtovka a přitom by to šlo i bez ní :( Některé děti jsou prostě daleko pomalejší a spoustu vývojových etap prostě vynechají....nač trápit maminky dětským usedavým pláčem :(

coriven
3. lis 2008

Ahojky, ono s tou Vojtovkou asi záleží i na rehabce, malá taky nesnáší polohu na bříšku a v 6. měsících špatně pásla koníčky - v podstatě dělala letadlo, ale na rukách ne a ne se zapřít, šly jsme na rehabku, dostaly jeden cvik z Vojtovky a musím říct, že po pár cvicích se chytla - nevěděla asi jak na to a vojtovka je o zapojení svalů, takže u nás to zabralo.
Ale jak píšete, každé mimčo je jiné a má svůj čas, ale občas jim ukázat jak na to pomůže.
caira, pravda vojtovka se takto přes net popisovat nedá, to se musí vyzkoušet s odborníkem, ale určitě na baloně a podle nějaké knížky cvičte, přeji vám ať vše dobře doženete 😉

caira
3. lis 2008

diky moc za rady holky, ja malou na brisko davam porad, ale ona proste zvedne jednu ruku a sup zpatky na zada, proste ji tam neudrzim, nevim proc to na brise nema rada, jen dneska od rada jsem ji uz takhle "mordovala" nekolikrat..i jeji oblibenou "hracku" ovladacku od televize jsem pred ni dala, ze ji klidne dovolim ji kousat jen kdyz bude chvili na brisku ale vubec nic..proste zacne se prevazovat na stranu a je to..Pritom, ale driv past dokazala, cca kolem 3tiho mesice uz pasla a vydrzela, sice dlouho ne, ale vydrzela, ale kolem toho 4 mesice se naucila jak se pretocit zpatky a bylo to..

Ja fakt nechapu, proc nechce byt na brisku, vzdyt vsichni rikaji jak jejich deti nechteji byt na zadech a mala uplny opak.na brise ji proste neudrzim... 😒

coriven
3. lis 2008

caira, my taky polohou na bříšku nesnášíme - Kája se teda otáčí jen ze zad na bříško a v momentě začne ječet, tkaže ji naopak furt přetáčím z bříška na záda... některé děti asi fakt polohu na bříšku nesnáší... a pak holt jsou možná i pomalejší v lezení, plazení....
uvidíme 😅