Knedlo, zelo, vepřo. Jaký knedlík vaříte?

roofie
10. pro 2010

Ahojte,
nedávno jsme s manželem opět debatovali... Já pocházím z Čech, kde vaříme knedlo zelo vepřo s bramborovým knedlíkem, vařila to tak ale i moje moravská babička... Ovšem manželova matka vaří knedlo zelo vepřo s houskovým! Já tvrdím, že prostě k vepřu zelu patří bramborový, manželova rodina, že jedině houskový, že na Moravě se vaří jedině houskový...
Jaký knedlík vaříte k tomuto jídlu vy a odkud jste? (stačí okres) Děkuji za vaše odpovědi.
Omlouvám se, pokud jsem otázku zařadila do špatného fóra

helcenka
15. pro 2010

Bydlím v Jižních Čechách, ale pocházím z Prahy. Tady se ke knedlu vepřu zelu vaří knedlík kynutý. Ale v naší rodině jsem od malička zvyklá na knedlík bramborový a ten dělám i ke špenátu, výpečkům, k huse nebo kačence taky bramborový. Houskové knedlíky děláme k omáčkám, ale nedělám knedle kynuté, ty nám nechutnají (teda manželovi jo, ale má smůlu, protože ho vždycky přehlasujeme, takže kynutý neděláme). 😀

neu.sona
15. pro 2010

Pocházím z Prostějova. Já jedině vždy houskový.
Manžel pochází z Prahy a říkal, že k tomu jeho maminka dělala vždy bramborový.
Já dělám bramborový ke špenátu.

irasek
17. pro 2010

Praha a u nás k vepřu zelu byl vždy houskový. Ale bramborový mám radši 😀, ten se dělal se špenátem.

jaa
17. pro 2010

Chrudim...jedinně bramborový..Houskový se nacucá tím sosem a je to hnus... 🙂 Naše holky to nesnáší..to dělá tchýně... 😝

sarihy
21. pro 2010

Vepřo-knedlo a bramborový knedlík ??? To slyšim poprvé...

panda
21. pro 2010

Tak já jsem původně z Brna, zvyklá jsem na houskový. Teď Třebíč, tchýně dává i houskový i bramborový, manžel a tchán raději bramborový. Já osobně k tomu sním obojí 😀 , ale zvyk je železná košile, tak popravdě raději houskový, ale hodí se obojí 🙂