Kniha "Nejšťastnější miminko v okolí" od H. Karpa

marki
20. črc 2006

Ahoj kočky, protože jsem už maminkou 2,5 měsíce, pokusím se vám poradit, jak se připravit na to, že vaše miminko bude plakat a vy nebudete vědět proč a nakonec vám okolí řekne - to je 3-měsíční kolika, to holt musíte vydržet....

věřte mi, nemusíte, stačí si pořádně nastudovat knížku "Nejšťastnější miminko v okolí" od Harveyho Karpa a pak jeho rad využít v praxi....díky tomu náš Kryštůfek líp spí, je to takové citlivé mimi, které reaguje na všechny podněty v okolí....takže se mi budil jak ve dne, tak v noci....ale teď už ne, je to 100x lepší....

tak si tu knížku aspoň pročtěte, abyste věděly o jedné z možností, jak svoje miminko utišit...stojí to určitě za to, poznat, jak pomoci vašemu mimi...není nejhorší to, když vám miminko pláče, ale když mu nemůžete pomoct!

tak se mějte a pokud vám tahle knížka jednou pomůže, budu ráda....

bredmax
11. srp 2006

ahoj marki, tak tuhle knížku doporučím známé. Má 3týdenní mimčo a doma se mu prostě spát nechce, tak dělají maratóny po okolí s kočárem a lítaj k doktoru. Tak snad jí to v něčem pomůže a malá bude konečně spát i doma v postýlce, jinak se mi ta známa asi zcvokne.

macheli
11. srp 2006
bredmax
11. srp 2006

trochu jiný názor jsem si přečetla a teda jen zírám 😲

ikke
11. srp 2006

odporucam precitat si aj diskusiu za clankom...a ked, tak asi naozaj radsej siahnut po anglickom orginali... 😉

zvedavamt
11. srp 2006

knizku tiez doporucujem a aj druhu cast najstastnejsie batola v okoli, je o takych diviakoch ako mam ja a lepsie ju vdaka nej zvladam.

marki
autor
13. srp 2006

holky, jsem ráda, že jste našly tenhle odkaz a že jste nezapomněly ani na diskusi...já můžu dodat jediné: každá z nás se musí řídit svým instinktem a uvidíte, že on vám napoví...😉 v porodnici neuplynula noc, kterou by mi malej neprořval aspoň z půlky a když už mi konečně usnul, tak bylo 6 ráno a začal nemocniční kolotoč - nechcete čaj, změřte si teplotu, v sedm bude vizita, pak půjdete támhle, dneska budete koupat mamko...atd....mimíse nám zabalily na porodním sále napevno do zavinovačky, ale ráno, když přišla vizita, tak jsme si hned vyslechly...no, přece ho takhle nenecháte (tak mě postihl pocit neschopné matky)....a v noci, když už jsem nevěděla co s malým, zavolala jsem dětskou sestru a ta přišla, malýho svázala napevno a byl klid...věřte mi, pokud vám dítě řve několik hodin a už jste vyzkoušely všechno okolo, tak je vám skoro jedno, čím vám ho kdokoliv uklidní...někdy stačila jen jiná náruč a bylo to...

když mi pak přišla dětská doktorka domů a já jí řekla, že mi malej v noci nespí, řve atd...tak se mě zeptala, jestli zavinuju a já jí řekla,že si myslím, že se to malýmu moc nelíbí...a paní doktorka si malýho vzala, chovala ho chvíli a řekla mi, že si myslí, že naopak můj syn je typ na zavinovačku...od té doby jsem se vyspala aje klid..v jeho 6 týdnech jsem ho přestala zavinovat přes den (v kočárku se mu hlavička třásla napravo a nalevo a on přitom krásně usnul - když byl zavinutej) - od té doby, když jedeme, tak si musíme dát pozor na hrboly, protože malýho ruší a cukají mu ručičky, takže má radši hladký silnice apod....na noc ho zavinuju pořád a to je mu 3,5 měsíce, ale ne napevno, jen opakuju takovej rituál, už během uspávání má jednu ručičku venku a v noci, když se na něj dívám, tak má ručičky venku obě....spí mi takhle min 5 hodin v kuse, pak další dvě a další dvě....věřte mi, budete rády, když se vyspíte 4 hodiny v kuse.... 🙂
a teď poslední týden, máme prostě večerní "koliku", jakoby malej věděl,že má jít spát a začne řvát....někdy i hodinu...zjistila jsem , že mu pomáhá zavinutí, pobyt v koupelně, puštění fénu a pak přechod do druhý místnosti, hlazení po vláskách a mluvení...prostě náš Kryštůfek nechce být sám....a je spokojené a šťastné miminko...nezdá se vám z fotek?? 😉

Tuhle knihu doporučuju, ne jako návod na vaše miminko, ale jako návod pro případ, že vaše miminko nebude spát a bude plakat a vy nebudete vědět proč...jen to prostě můžete vyzkoušet...

nám z týhle knihy funguje zavinování, "syčení" šššššš, někdy fén a poloha bříškem k mamince....v noci...ve dne náš mimís skoro nespí, tak se mu věnujeme a zrovna teď jdeme ven...určitě tam usne, i bez zavinutí.... 😉 papa markéta

raculka
13. srp 2006

Marki- tou večerní kolikou máš na mysli to, že má Kryštůfek prdíky??
Já jsem čerstvá maminka (dnes je našemu klučinovi 5 týdnů) a mám docela podobné problémy s nespavostí a celkovou neklidností.
Jak už jsme trochu vysledovali,často ho ze spaní(hlavně ve dne) probudí prdíky.Začne se všelijak kroutit a pak nemůže zabrat.Taky ho uspí spíše
jízda po chodníku,než nějaké terény(u většiny dětí kamarádek to funguje přesně naopak,čím horší terén,tím rychleji usnou...).
Máme na prdíky kapičky Sab simplex,nejsem schopná posoudit,na kolik nám pomáhají.Předtím plakal častěji,ale to bylo hlavně tím,že jsem měla málo mléka.
Masírování bříška krémem na prdy zatím moc nefunguje,spíše se mu to nelíbí.
Zavinovačka je určitě fajn.Akorát my ji používáme v kočárku nebo do autosedačky,doma v ní být v těch vedrech moc nechtěl. Je pak celý spocený
a taky má dost pupínků,tak ho nechci moc nabalovat aby se nepotil ještě víc.
Pokud máš ještě nějaké cenné rady,moc je uvítám.
díky
R.

marki
autor
14. srp 2006

raculko, no, nevím, jestli to jsou zrovna večer prdíci, mně spíš připadá, že prostě cítí, že má jít spát a tak se brání.... 😉(jako ten náš) ale prdíky to možná taky budou, jenže zase když ho kojím, tak se vyprďánkuje a je to... 😎 doktorka nám říkala, že to může být taky tím, že prostě za ten den, když tolik nespí, tak že má v hlavičce moc zážitků a je z toho přetaženej.....já doporučuju tu zavinku....jak jsem psala, v šesti týdnech jsem přestala se zavinováním přes den a taky jsem to zkusila v noci, třeba jako včera, ale prostě to nejde...tak pořád zavinuju....mám rychlozavinovačku, tak tam to větrá...., protože nožičkama se vykope ven...a já mám zase opačnou zkušenost v těch vedrech se mu spravilo osypání kolem třísel...tak ho zkus oblíct míň do tý zavinky, mně se taky zpotil přes noc, tak jsem ho oblíkla míň a bylo to...

nám taky krém moc nepomáhal (flatulin), na sabíka už má závislost, jakmile vidí kapičky a lžičku, je celej bez sebe.... 😀 včera večer to bylo zase lepší, jen ho musel uspat manžel, na všechny moje metody nezabral, ale tatínkovo hmmmmmm...to bylo ono... 🙂

taky piju čaj pro kojící matky, fenyklovej čaj (ten pro mimča, protože malej ho sice vypije, ale pak se z něj pobl..e)----tak zkus zavinout a vytrvat, mně taky někdy na začátku zavinování řve, ale když si ho dám bříškem k sobě, tak je to lepší...a nosím ho....a taky má při usínání dudlíčka, pak ho vyplivne, tak je to dobrý...

kdyby cokoliv kdykoliv , jsem na drátě... 😉

zuz11
6. kvě 2008

alterna • 1d • Dnes v 11:41
ahoj, mate nekdo zkusenost s radami v teto knize?

kachne23 • 1d • Dnes ve 12:03
ahoj, sice jsme měli dost bezproblémový dítě, ale rady mi přišly ok, hlavně mi dávaly pocit, že vim, co udělat, nebo co při křiku vyzkoušet - hlavně tišicí zvuk (přes Silvestra jsem mu pustila docela nahlas šum z rádia, aby ho nerušily rachejtle, usínal při tom bezvadně) fungoval a tak do 4. měsíce jsme ho na noc balili (my řikali svazovali 😅 )... No a houpačka byla taky super (máme závěsnou kolíbku)

lendy1 • 1d • Dnes ve 12:12
jo máme, dost nám pomohli ty rady v knížce, ale používala jsem jen něco dle potřeby. Nejvíc asi pevné zavinutí 😉

petka80 • 1d • Dnes ve 14:21
Taky mi to přišlo dobrý, ale přišlo mi pak líto, že jsem si kvůli tomu tu knížku kupovala, je to několik dobrých rad, ale roztáhnuté na mnoho a mnoho stránkách......... Stačilo by asi jen někde půjčit nebo nakouknout v knihkupectví 😉 pokud ji teda už nemáš.............

zuzik03 • 1d • Dnes ve 14:29
souhlasím s petkou, obsah knihy by se dal shrnout do několika stránek 😉 ale čte se dobře 😉 spíš bych doporučila knížku od Evy Kiedroňové Něžná náruč rodičů, jsou tam dobré rady, jak s dítětem manipulovat, jak dávat odříhnout, jak polohovat a rozvíjet.

janinininka
6. kvě 2008

Ahojky,
já jsem si tuto knížku taky koupila a zdá se mi dobrá.
Bredmax- kolik je tomu miminku od známé, my máme zrovna dnes 2 měsíce a trápí nás stejnej problém. Naše baronka neusne vůbec doma přes den, hrozně brečí, jako kdyby jí řezali nohu, jak chce spát a nejde jí to, tak musíme teda spíš já jako pošuci lítat venku už od 8 hodin..pak znovu tak 2x přes den, aby se naše madam vychrupla, jinak je mrzutá jako blázen. nemít mamku, tak jsem už v blázinci a ani bych nemohla uklidit, uvařit, nic, je to hroznej záhul, připadám si jako idiot, že neumím uspat své dítě 😲 , má nás za otroky, ale prostě to neumím, tak doufám, že to přejde, nebo mě fakt odvezou.
Zavinovačku máme v noci, je klidnější, ale musí mít zabalený ručičky, pořád je vystrkuje a mrská s nima a pak se budí a nemůže usnout, a je jí v zavince taky teplo, tak jsem dala včera jen plínku a kabátek, byla míň spařená, ale stejně..jinak dudáček nechce, zkouším rady dr. Karpa, ale když jí ho tahám ven, tak mi ho kolikrát dá sama, takže to moc nefunguje, ještě jí ho namočím občas do Sabu, ten olíže a vyplivne dudáček, liška mazaná 😕
na ššš taky někdy reaguje, šum jsem nezkusila. ale máme košík s vibracema, zatím nemáme postýlku a to se jí taky líbí- na noc..jinak hluk moc nemá ráda, fén nebo šum z rádia by asi neprošel 😖 je hroznej cíťa( asi po mě) , všechno jí budí, nemůžu skoro ani projít když spí, je to děs, venku jí budí sluníčko, auta, když někdo mluví, nevím, jak jí to mám odnaučit, je hroznej cimprlich, ale to spaní přes den je fakt hrozný. dřív usnula u prsa z boku,, teď už moc ne, na 6, půl 7 je vzhůru a za hoďku je unavená a padáme ven, protože prostě neusne, je to úmorný, závidím maminkách, jejichž děti spí a připadám si fkat jako debil 😝 😕

krista
27. únor 2010

korbicka • Dnes v 15:16
Máte některá tuhle knížku??
Slyšela jsem na ni samou chválu. Ale taky jsem slyšela, že je určená pro miminka od nrození do 3 měsíce....... Náš chlapeček už má 2,5 měsíců...... myslíte, že i přesto mi rady v ní i teď k něčemu budou??

mirka907 • 1d • Dnes v 15:20
Korbicka ja ju mam, ale mne na moju expertku nepomohlo nic...Proste prve dva mesiace prerevala, nech som robila co som chcela. Az ked zacala vnimat viac okolie tak sa to upravilo. A inac myslim, ze ked uz tvoj syncek ma 2,5 mesiacia tak uz ti velmi nepomoze, lebo ona je naozaj urcena pre miminka do 3 mesiacov.

raada • 1d • Dnes v 15:27
Já jsme ji ted přečetla, malý má taky skoro 3 měsíce a rady jsou tam super, pomůže i teď.

tygrous • 1d • Dnes v 18:42
no rady jsou tam dobre, ale shrnula bych je na jednu A4, prislo mi to zbytecne zlouhave a vlastne se to tam porad opakovalo...takze ta forma se mi nelibila. Ale rady jsem vyzkousela a musim rict, ze pomahaji

korbicka • Dnes v 18:49
A můžeš mi je nějak ve zkratce zhrnout???

tommik • 1d • Dnes v 19:30
Ještě je i knížka Nejšťastnější batole v okolí. Já jsem na tyto knížky narazila až teď. Myslím, že za přečtení stojí i když je chlapečkovi 2,5 měsíce.

werunqa
20. srp 2012

Tuhle knizku mam doma a vrele doporucuji!!Diky ni jsem lepe zvladla zacatky s malou a pochopila jak to vnima ona-kdyz se narodila do neznama 😉 .a vubec tedka miminka vnimam celkove jinak 😵
Nase mala je ten typ, co je rad zavinuty-takze i tedka ve 3 mesicich ji zavinuji a pak krasne spinka 😎 a ostatni rady nam taky velmi pomohly 😉

lenickalenickalenicka
17. bře 2014

Tu knížku jsem si stáhla a zjistila jsem, že v ní není nic, by člověk nevěděl. Tedy aspoň mě to všechno přišlo dost jasné, a známé, nic nového. Ale asi pro prvomatku, která nikdy nepřišla do kontaktu s dětmi, dobré.

lenickalenickalenicka
17. bře 2014

Myslela jsem ty techniky utěšování. Jinak to s koňma a takovýma zvířatama mě nikdy nenapadlo.

tehule29
13. led 2016

@marki knizku jsem necetla ale to syčeni zabira

violettalex
3. bře 2016

@marki ctu a je to bomba, jeste mame sice par dni pred porodem ale jaho napady se mi moc libi a verim tomu ze to funguje, takze se tesim az to vyzkousim 🙂