Kniha o vývoji dětí od českých autorů. Máte tip?

pepibubu
16. říj 2008

Ahojky, máte někdo tip na knihu kterou by napsali Češi? Dostalo se mi do ruky pár překladových knih z USA, a můžu říct, že děs běs.... Ráda bych něco, co vychází z českých reálií a české mentality, a u potníčků nebude napsáno "raději zajděte k lékaři". Zkrátka bych ráda nějaký titul, kde bych mohla mrknout, jak Pepínovi pomoct ve vývoji, např. co za cviky s ním dělat aby líp držel hlavičku apod..

binki
16. říj 2008

p. Fořt píše zajímavé knihy o výživě a pak prof. Švejcar a MUDr. Matoušek

jasminke
16. říj 2008

Vyborne knihy su od Soukolika, Pred usvitem, po ranu, ale je citit, ze je odbornikom a priekopnikom ludskeho mozgu, je to tazsie na citanie, ale zaroven je to velmi kvalitna kniha. Niet divu, ze je vo svete taky uznavany. V tejto knihe sa zaobera detmi, co moze spiet k vychylkam, extremne pripady, vysvetluje priciny moznych problemoch v komunikaacii a celkovom vyvoji deti, venuje sa i opustenym detom. Uzasne komplexne dielo.
A este jedna vyborna kniha, Selma H.Freiberg (viem, nie je Ceska, ale....) - Magicke roky, kniha od psychoanalyticky, ktora sa intenzivne zaobera detskou psychikou. Vysvetluje, ako vidia svet deti, preco su niekedy tak naviazane na mamu, preco vznika separacna uzkost, kedy zacinaju rozoznavat obrazky, kedy zacinaju chapat hmotnu podstatu predmetov, ako im pomahat a utvrdzovat v ich vyskume, aby problematicke obdobia prechadzali lahsie a rychlejsie. Zachytava dieta od narodenia az po siedmy rok, ale samozrejme nezabuda aj na dopady, ktore ma prenatalny vyvin dietata. Knizka je zaroven napisana s velkym nadhladom, a okrem toho, ze podava putavy pribeh detskej mysle, ktory je mapou detskeho myslenia pre dospeleho, je to citanie, ktore vie rodicov aj rozosmiat.. Istu dobu sme to mali ako zachodove cteni🙂.
I jednu knihu, aj druhu odporucam mat v kniznici🙂.

tvarohacek
16. říj 2008

jakoukoliv vývojovou psychologii, např. od Matějčka, Langmaiera nebo od Vágnerové 😉

coriven
16. říj 2008

taky doporučuji Matějčka (ostatní naši z něj hodně čerpají 😉 )

pepibubu
autor
17. říj 2008

holky, díky moc 🙂 jste zlaté 🙂

katakin
17. říj 2008

Ahoj, já mám podobný dotaz - doporučíte mi knihu o psychomotorickém vývoji kojenců a malých dětí - prosím i o název 😉 Před prázdninami jsem viděla v TV paní Kiedroňovou (Něžná náruč rodičů), která tam říkala, že by jí někdy v září měla vyjít nová kniha pod názvem Rozvíjej se děťátko. Zatim jí ale nikde nemůžu najít. Chtěla bych nějakou knížku, kde by byl nejen psychomot. vývoj, ale jak mimčo podporovat ve vývoji a nových dovednostech různými hrami, popř. cvičením a tak. Moc děkuji za rady 🙂

pai
20. říj 2008

Ahoj,
tak já používám jako základ dvě knížky: "Prvních šest let ve vývoji a výchově dítěte" od Matějčka (ten je u nás opravdu podle mě jednička) a od autorky Leachové - "Dítě a já". Ta je sice britská, takže ne úplně vše se může brát doslova, ale je hodně obsáhlá a nacházím v ní stále spousty inspirací a užitečných rad z různých oblastí. 😉

venuse333
22. říj 2008

http://obchod.portal.cz/produkt/cvicime-s-kojen...

myslim, ze tohle by mohlo byt dobre 😉