Kniha - Věda zvaná rodičovství. Četl to někdo?

simlenka
20. srp 2008

Četli jste to někdo? V podstatě se tam píše, že se má dítěti téměř ve všem vyhovět (pak u starších už ne) ale píše se tam, že dlouhý pláč ničí mozek, dítě že má spát s maminkou atd...

po přečtení (ještě jsem to teda nedočetla celý) jsem docela na nervy a bojím se udělat cokoli, aby moje malá neplakala 😔 a hlavně přítel je zastáncem trochu tvrdší výchovy, takže se večer modlím, aby nebyl doma a já ji mohla v klidu uspat, když je doma on, tak by ji nechal vyplakat...

simlenka
autor
20. srp 2008

taky mi jde o noční spaní, malá chce být celou noc přisátá na prsu a když jí ho vezmu, tak taky křičí a vzteká se... takže jí ho nechám a pak jsem nevyspalá, bolí mě záda...

máte někdo rozumný argument, proč to nedělat??? 😅

jjaanca
20. srp 2008

Knížku mám a četla jsem jí. No já malé zatím ve všem vyhovuju. Mám štěstí že nechce spát celou noc přisátá, ale naopak usne lépe v postýlce, u mě se pořád mele. Ale na tvém místě bych jí zkoušela dávat v noci do postýlky. Copak nikdy neusne tak tvrdě aby nevěděla že není přisátá? Nechat vyřvat je podle mě drsná metoda kterou používat nikdy nebudu.
Rozumný argument proč nedělat co? Nenechat malou celou noc přisátou? No to je ten, že jsi nevyspalá a bolí tě záda 😵

jjaanca
20. srp 2008

Jo a zkus partnera přesvědčit, že mozek ženský je naprogramovaný tak, aby dětský pláč utišoval, tudíž pláč způsobuje matce nesnesitelná muka které on nikdy nepochopí. Dokonce je to způsob mučení, spolu s nedostatkem spánku vězňům prý pouštějí dětský pláč 🙂 - no nevím, já to prostě cítím tak, že kdybych měla nechat malou vyplakat tak se asi zblázním a budu mít poškozený mozek víc než ona 😅

Jo a dřív vlastně taky chtěla spát se mnou. Vždycky když jsem jí přendala do postýlky tak se vzbudila a začala plakat. Tak jsem jí hned vyndala, uspala a zkoušela přendavat. Dělala jsem to třeba 10x než se mi to povedlo. Stal se ze mě mistr přendavání spícího mimina - to pak bylo po centimetrech. 😉

majana
20. srp 2008

Já knihu četla a příjde mi dost rozumná,taky se malýmu snažím,co nejvíc vyhovět ve všem a plakat a křičet bych ho nenechala. A pokud by mě přítel nutil,abych byla na malýho tvrdší,tak bych ho poslala do háje a to dost nekompromisně 😠 No kdo jinej už se má dítěte zastat,když ne vlastní máma?
A moje dětská doktorka mě hned od začátku varovala před tím,nechávat vyřvat....prý by z malýho mohl vyrůst nervák a taky do podvědomí by se mu uložilo,že maminka nepomůže,když je špatně ☹

majana
20. srp 2008

Jo a s tím spaním,já bych se taky nevyspala,kdyby malej spal se mnou v posteli,tak ho dávám do jeho postýlky,a dělala jsem to nějak podobně jako jjaanča tak nějak se to píše i v té knížce v kapitole o uspávání 😉

simlenka
autor
20. srp 2008

jenže ona s tím spinkáním - to je problém - je nechat vyřvat i to, že je večer v postýlce, já jsem u ní, hladím jí, zzpívám, ale ona pláče a nevezmu ji do náruče? Podle mně je ☹
a když ji uhoupu v náručí, tak spí půl hodinky a zase se vzbudí a je čím dál vyspalejší až nakonec nespí třeba do půl čtvrtý do rána 😅
pak taky řve a řve a je schopná i v náručí řvát třeba půl hodiny dokud jí nedám prso, taky nechce být v náručí a sedět, musím stát - tak nevím - je i tohle všechno nechávání vyřvat?

kapulet
21. srp 2008

simlenka, má malá dudlík? Knihu jsem nečetla, ale metodu vyřvat jsem zčásti na radu okolí zkusila u první dcery, nevím co mě to bl.bou napadlo, ale už bych to nikdy neudělala, prakticky pláče tak dlouho až únavou a vyčerpáním usne 😠 takže určitě bych se příteli postavila. Ve vývoji dítěte jsou etapy tzv. separační úzkost, jen v kostce jde o cca nějakou dobu nevím teď přesně (7 a 9 měsíc?) ale jde o to, že máte pocit, že neděláte nic jiného jen celý den mimčo nosíte a lítáte kolem něj atd. to samé večer. Naše malá je stejně stará jako tvoje, momentálně vyžaduje uspávání, tak mám přiraženou postýlku k manželské posteli, večer ji uspávám tak, že po kojení dostane dudlí přitulí se ke mě já ji hladím a až usne tak po chvíli ji přendám do postýlky, má tam svého méďu a když se probudí, příjdu jí dát dudlík, pohladím a zase odejdu až mám jistotu, že už je vklidu. Během noci stejně spí snámi, u kojení totiž vždy usnu. Jo a taky jsem u první praktikovala žádný dudlík a můžu říct, že druhá ho má a mám pocit, že je mnohem klidnější.

aluskas
21. srp 2008

Ahojky, tuto knihu jsem nečetla, ale taktéž zastávám názor, dítěti vyhovět a nenechávat vyřvat. Nicméně díky tomuto přístupu se ze mě stal otrok 🙂)
Mám 4.měsíčního chlapečka, který se chce celý den nosit a chovat. A tak nosím a chovám, když přijde manžel z práce, nosí a chová on, protože já mám úplně odvařený záda.
Matýsek je věčně nespokojený, takže střídám sedátko,náruč, nosítko Ergo, šátek,náruč a pohupování na míči atd. V kočárku být nechce - hystericky řve.
Včera nastala krize - nelíbilo se mu vůbec nic. S velmi těžkým srdcem jsem ho nechala v kočárku plakat, protože už jsem nevěděla jak dál. Po 5. minutách byl klid.
Někde jsem četla, že si miminka pláčem, na který nic nepomáhá, uvolňují nahromaděný stres.Potom možná stojí za to, nechat je chvilinku plakat, protože jinak si ten stres ukládaji v sobě. Nevím. Už jsem bezradná.

Možná je to tím, že je předčasně narozený a 14 dní strávil sám v inkubátoru. Myslím, že toto se na něm podepsalo, jednak mu chybí pobyt v bříšku a jednak má strach, že zase bude sám. Nevím, ale pevně doufám, že jednou přijde den, kdy si tento náručový deficit doplní a bude dobře.

jjaanca
21. srp 2008

No jo, Lucinka taky vyžaduje nosit. Nestačí jí být v náručí na jednom místě. Asi potřebuje vstřebávat nové vjemy - pozorovat okolí. Jsem na mateřské, tak se jí holt věnuju. Nemám uklizeno a navařeno ale na to kašlu 😅
simlenko, co ten dudlík? Možná by vám pomohl. Lucka ho bohužel odmítá.

segricka
21. srp 2008

ahoj maminy. ako vidím, všetky máte bábätko menšie ako ja, tak by som vás rada povzbudila. moje slniečko malo 11 m. a riešili sme všetky problémy, ktoré popisujete. malú som nenechávala vyplakať nikdy a dostala všetko povôli - papať, hladkať, nosiť, cuckať,... všetko tak, aby neplakala. súhlasím s majanou, jjancou a ďalšími maminkami - sme to pre svoje dietky a majú v nás mať oporu, pocit, že sa na nás môžu spoľahnúť. začala som jej odmietať veci len pred pár dňami, keď som videla, že už rozumie slovu nie a robí niektoré veci naschváľ zo zlosti, napr. ťahá ma za vlasy a pod.
malá je v pohode, šťastné, spokojné a vyrovnané bábo a ja nemusím mať dodatočne výčitky svedomia...

kapulet
21. srp 2008

jjaanca tak ji nech, pokud bude chtít a tobě to nebude vadit dudlat tvůj malíček, uklidní se a po chvíli usne (u nás to tak vyšlo, když jsme dudlíky zapoměli doma 😀

jjaanca
21. srp 2008

No.. než abych stála nad postýlkou, to jí dám na dudání radši prso a pohodlně si k tomu sednu nebo lehnu. 😅
A krom toho mám pocit že jí musí vadit nehet, nemůžu si pomoct, myslím že jí to musí škrábat.

simlenka
autor
22. srp 2008

dudlík malá má, ale v noci ho odmítá, chce právě jen to prso ☹ ale při prvním večerním usínání má dudlík a je v pohodě, přes den je úžasná, hodná, hravá - pláče jen když je unavená nebo má hlad, ale ty noci jsou šílený. Teď ji večer uspávám v náručí, ale ona spí napoprvé max do půl desátý a pak chce být až do rána cca sedmi na prsu ☹