Koberec či plovoučku do dětského pokoje?

karmenta
29. zář 2010

Prosím o radu zda dát do dětského pokoje raději koberec (po celé místnosti), nebo plovoučku a na ni umístit jen kusový malý koberec. Jde mi hlavně o prach, údržbu, možná zranění, odřeniny atd.. Byt je navíc v 1.patře paneláku, nevím jak tam bude zima od noh (čerstvě zakoupeno) 🙂 DĚKUJI ZA RADY

lucenek
29. zář 2010

plovoučku
pod ní se dává termoizolát, studenější teda je oproti koberci, ale zase vysaješ vytřeš žádní roztoči prach v koberci...to co denně vysaješ bys ty i prcek jinak dýchala.
U nás vyřešeno plovoučkou plus puzzle pěnový koberec na sezeníčko a řádění na podlaze 😉

laada
29. zář 2010

Do prvního patra bych asi dala přes celou místnost koberec 😉
Dnes už prodávají krásný vzory 😉

marketa137
29. zář 2010

@karmenta za mě fakt plovoučku, ta údržba je super. U prvního syna sjme měli koberec a jelikož byl pěkně blinkací tak ta údržba koberce bylo docela špatná 😝 avětšinou blinkal obloukem takže se to uhlídat moc nedalo. ted mam plovoucí a Tomík měl taky období kdy blinkal obloukem a šlo to až na dveře 😝 takže jsem jen vytřela a bylo zase čisto a i na prach je to fajn. když jsme dávala Tomíka na zem tak tam má puzzle a na tom hrací dekua je to fajn 😉 . nepřijde mě že by byla nějaká větší zima na plovoucí podlaze oproti koberci, cenově to je stejné le plovoucí vydrží mnohonásobně víc 😉

evena
30. zář 2010

ahoj ... dali sme plovoučku do jídelny a doteď lituji, bolí z toho neskutečně nohy a je sludená 😝 nedokážu si absolutně představit že by si moje dítě na tomto hrálo 😝 do děts. pokoje sme proto volili koberec, je měkký, teplý ... dokonce sem četla nějaké nové výzkumy že plovoučky jsou pro alergiky horší protože se z nich práší 😝

editah222
30. zář 2010

My máme všude jen plovoučku, parkety nebo dlažbu (v dětském pokoji plovoučka) a nemůžu si stěžovat. Uklizeno je během chvilky a drobné nehdy jako poblinkání nebo počůrání jsou uklizeny hned bez nutnosti čištění. Mě studená nepřijde, chodim doma pořád bosky 🙂

laada
30. zář 2010

@editah222 tak to máte super izolaci 🙂 bydlíme v paneláku v 7 patře všude plovoučka a izolace pod plovoučkou 6 mm a stejnak je podlaha studená 🙄 malý je ted prozatím v obýváku na molitanových puzlích a na tom hrací deka, ale do pokoje plánuji dát veliký kus koberce i přes plovoučku ...

majatob
30. zář 2010

ja su teda taky pro koberec, decka se vetsinu casu vali po zemi a ta plovoucka je podle me proste studena...a navic to na ni klouze a deckam se pak blbe chodi po ctyrech a na prvni pokusy o chozeni to taky neni uplne idealni 🙂

editah222
30. zář 2010

Já jsem asi zvyklá na studený odchov 😀 Ale je fakt, že co se lezení a prvních krůčků týče tak je lepší koberec, na něm to tak neklouže a pády nejsou tak slyšet. 🙂

lisanda
30. zář 2010

Ahoj my jsme taky v 1.zvýšeným patře a podlaha je studená. V celém bytě jsou původní parkety,přesto máme všude koberce. Všichni známí na plovoučku nadávají-je studená, klouže a hlučná (to mě řekla kamoška která bydlí ve 12.patře, i když mají izolaci mají problémy se sousedy pod nima). Je fakt že je koberec horší na údržbu, ale prach se nevíří jak u plovouček. Plovoučku musíš min. 1 denně vytřít ,vysát- chuchvalce prachu, takže pokud 1 denně vysaješ tak je to to samé. My uvažujeme o korkové podlaze, je sice dražší,ale údržba je ok. Korek je teplý,měkký a neklouže tolik jak plovoučka. 🙂 Takže jsem pro korek nebo koberec. 🙂

karmenta
autor
30. zář 2010

Děkuji všem za rady a postřehy 🙂