Kočárek české výroby. Co byste od něj čekala jako matka?

hathor86
9. črc 2011

Ahojte holky, nejaci chlapici uvazuji nad vznikem nove firmy na vyrobu kocarku v CR. Ptali se me o jake kocarky je nejvetsi zajem a co bych od nej cekala ja jako matka... V tu chvili jsem bohuzel uplne zapomela na svoji otresnou zkusenost s Bartatinou, ale ted nad tim tak premyslim. Tak me zajima vas nazor, co byste rekly , kdyby se nekdo na ulici zeptal vas na totez. Co cekate od kocarku, jaky by mel byt, kolik kol, jestli spis do mesta, nebo jestli spise do terenu, jak moc odpruzene kocarky se vam libi, jestli preferujete extra odlehcene konstrukce, jaka je pro vas dostupna cena za ceskou dobrou kvalitu, jake materialy by se vam libily a podobne. 😉

sylvka
9. črc 2011

mě teda na trhu chybí klasické hluboké kočárky ☹ čtyři kola,velká korba,přijatelné barvy 😎

innes
9. črc 2011

Prostorná korba, stabilní a přitom lehký, aspoň lehce odpružený. Nějaký kompromis mezi "městkým" a terénním kočárkem. Nemám ráda typy kočárků (většinou levnější) co vypadají jak horda textilu 😝 Spíše vzhledově jednodušší a určitě bych ocenila nějaké vychytávky, co se týká košíku, nebo třeba kapes na maličkosti, síťka protihmyzu - zárověň klidně stínící s UV filtry. No a cena tak nejlépe 10tis. za sporťák i s hlubokým lůžkem 😀 Trošku sci-fi 😅

marecek4
9. črc 2011

klasika je dobrá,ale aby bylo možné dokupovat to co se každému hodí-někdo sportovní sedačku,někdo vymění celý kočár,někdo chce nafuovací kola,někdo gumové,je toho hodně-možná by nebylo špatné mít několik návrhů podvozků,korbiček,sedaček a aby si maminky případně na míru vybraly,protože každý preferuje a potřebuje něco jiného,o doplňcích ani nemluvím,je dobré a pohodlné mít vše od jednoho výrobce a na jedné adrese,a základní cena by mohla začínat za podvozek a korbičku se základními doplňky-taška nánožník a pláštěnka už třeba 4 500,-,ale opravdu jen nějaký klasický základní typ,ono stačí mít dobrý tvar,barvičku a už je nad čím uvažovat,když koukám na ceny některých kočárků tak se divím za co to chtějí a cena jednoho kolečka 500,- se mi zdá taky přemrštěná,to nestojí ani kolo na kolo 🙂,když pak firma ani není schopná odpovědět na dotazy tak jim utíkají kšefty a musí být drazí,jenže je to hodně i o množství zakázek,čím víc,tím levnější

eriska
9. črc 2011

ahojky, tak já po své zkušenosti: určitě čtyři kola, nafukovací, přední otočné s možností aretace. Hluboká korba dostatečně veliká, alespoň těch našich 81 cm, klidně i více a taky široká. Polohování zádiček a chyběly mi u ní kšíry. u sporťáku to samé, hlavně polohování do úplného lehu, jak zádiček tak nožní opěrky..odprůžení, za nás do terénu a kočárek, který by obstál dva roky jezdit každý den po kočičích hlavách☹ materiál, to mi je asi jedno,hlavně, aby byl nepromokavý, když se třeba zapomene pláštěnka, odlehčený by taky měl být, kdo je drobnější, tak když by se měl tahat s těžkým kočárem..a třeba barvy, já mám ráda jednoduché, žádné křičící kytky, atd..ale zase beru, že se to někomu líbí, takže mít v nabídce obojí, jak jednobarevnou, max. dvoubarevnou klasiku, tak nějaký vzor..a cena, my za ten náš dali 10 tisíc i s autosedačkou a myslím si, že je to tak akorát..

lsx
9. črc 2011

Ahoj, my máme kočárek Roan Marita a jsem s ním naprosto spokojená. Takže kdyby byla na trhu česká varianta tohoto typu, určitě bych ji zvolila. Má velkou korbu, nafukovací kolečka a je stabilní. 2 věci bych na něm ale vylepšila:
1) chtěla bych ruční brzdu (protože když se člověk sklouzne na ledu, nohou toho moc nezabrzdí)
2) odepínací část stříšky, abych viděla na mimčo i když je ke mně zády

sunysara
9. črc 2011

Tak my máme roan marita taky, z hlubokého kočárku jsem nadšená korba velká a super, ale sporták teda nic moc, ale záleží asi od kusu. me se nelíbí to, že ho dám to lehu a malý je hlavou z kopce, taktéž nemá ruční brzdu a vůbec s tou brzdou je to nedořešené, a odepínací část stříšky by se hodila. taky jsem malého vozila třeba v únoru ve sportáku a mezi ním a střškou byl fuk, ještě že jsme tam meli fusak.
no abych pravdu řekla, hluboký dobrý sporták bych řešila jiným kočárkem příšte. 🙂

blka
10. črc 2011

Já bych brala houpací kočárek na 4 kolech. Houpání, aby šlo zaaretovat, protože při přestavění na sporťák si myslím, je to lepší. Přední kola / náprava otočná a také aretovací.
Hluboká korba prostorná, min. 80cm, polohovací záda a nějaká očka na přichycení kšírů.
U sporťáku bych požadovala jednoduché polohování do úplného lehu a sedu a stejně tak polohování nožiček. Polohovatelné madlo.
Příslušenství bych brala síťku proti hmyzu, pláštěnku, tašku. Na síťku a pláštěnku by mohla být udělaná buď kapsa, ale aby neměl kočár boule 😀 a nebo nějaké pouzdro.
Okénko u stříšky by taky nebylo marné. Ještě, madlo kočárku, aby bylo polohovatelné v kloubech a ne vysunovací jako má např. kočárek mutsy.
Barevné varianty jsou mi jedno - jednobarevné, vícebarevné i vzory, ať si každý vybere podle sebe.
Cena kolem těch 10 000,-. Takže myslím, že nereálné ☹

drdka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz