Kočárek. Jaký je důvod prodeje?

sven
5. bře 2009

Ahoj, v inzerátech vídám často prodeje skoro nových kočárků (používaných jen pár měsíců třeba hluboká korbička, sporťák nepoužívaný), v záruce. Zajímalo by mě, proč děvčata prodáváte kočárek tak brzo a kupuje nový. Předpokládám, že výběr kočárku každá pečlivě zvážila a vybrala si pro sebe ten nejlepší. Můžete mi napsat, proč jste se rozhodly pro prodej? Co Vám konkrétně na kterém typu a značce kočárku v praktickém používání vadilo natolik, že ho prodáváte tak brzy? Díky

caira
5. bře 2009

hehe, tak to je chytra otazka, to si taky vzdycky rikam, kdyz nekdo prodava neco co je zarucene : super, skoro nepouzivane, ve vybornem stavu, super kvalita...tak proc se toho zbavovat, ze? 😀

sven
autor
5. bře 2009

Caira - ano, přesně to mi vrtá hlavou taky 🙂. Myslím, že kočár nikdo nekupuje naslepo a fakt se snaží vybrat pro sebe co nejlepší. A proto by mě zajímalo jaký je rozdíl mezi tou teorií při výběru kočárku a pak samotnou praxí, kdy už s kočárem jezdím a v praxi vidím všemožné "mouchy". Doufám, že se najde někdo otevřený, kdo odpoví. 🙂

astrane
5. bře 2009

Protože to buď stojí za pendrek-je to těžké a neskladné nebo malé,nebo si špatně vybrali vzhledem ke svému životnímu stylu....on ne každý kočárek je vhodný pro každého-každý máme jiné priority... 😉
já bych svůj neprodala ani po 2 letech,přestože jsem nakonec našla 1,kterej by pro mě mohl být ještě o maličko lepší....stejně ho schovám na další mimi,protože je pro mě jako dělanej 😉 😀

lennis
5. bře 2009

já prodávala svůj první (Firkon) protože náš malej v něm skoro nechtěl být, řval jak tur jakmile se vzbudil a chtěl ven, takže jsem často dojížděla domů s dítětem v ruce a kočár tlačila před sebou (+ nákup, přebal. taška s milion věcma a do kopce), špatně se ovládal, byl těžký, atd...chtěla jsem něco odlehčeného a hlavně jsem 5měs syna zkusila dát do sportovní verze kočáru (Firkonu) a dítě tam bylo jak sardinka (v zimním oblečení), takže další zimu bychom v tom asi nemohli být, takže jsem prodávala kočár - nééé jako nový, ale s reklamovaným podvozkem a nově vyměněným, vyšislou černou barvou na boudě atd...sporťák nepoužitý, to byly důvody pro prodej tohoto kočáru a už nikdy více!!!! Koupili jsem pak NOmada, byl to nejlehčí sporťák na trhu, úžasný kočár. Max spokojenost, leč měla jsem roupy a prodala ho a koupila ještě Slaloma, takže teď jezdíme s ním a jsem taky moc spokojená! Chceme zkusit brusle s kočárem, dítě nám na "stará kolena" spí v kočáru, takže do golfek určitě nepůjdu 😉
Až zkušenosti naučí ....

astrane
5. bře 2009

jinak my taky prodávali zánovní golfáč,málo jetý a moc pěkný-důvod-malej v něm byl nešťastný-potřebuje kolmé sezení a to hodně glfek neumožńuje,musel v nich být opřený trochu dozadu a sedátko se taky svažovalo a on chtěl sedět rovně a držet se madla,takže jsme pak společně chodili po obchodech a sedali do golfáčů a testovali,ve kterým se mu bude líbit....Ale je hodně dětí kterým to nevadí a paní co ho koupila od nás zase chtěla něco pěknýho na dovolenou a nechtěla dávat moc peněz...takže myslím,že byla taky spokojená... 😉 🙂
Taky jsem nevěděla dopředu,že malýmu nebude vyhovovovat tento způsob sezení...jinak byl kočárek fajn a úplně normální... 🙂

schwarzovka
5. bře 2009

já taky prodávala po pár měsících kočár, se kterým jsme byli jinak maximálně spokojení a to z toho důvodu, že nám na schody do paneláku nainstalovali elektrický nájezd pro vozíčkáře, co u nás bydlel (před pár týdny zemřel a je to zase dole), místo nájezdu na kočáry (bylo to k dispozici jen to mu vozíčkáři), tak jsme pořebovali něco, co vynesu sama do schodů...toť vše...jinak byl fakt v pohodě a malýmu se v něm mooooc líbilo, ale musel z domu...ono čekat než někdo půjde kolem a pomůže mi do schodů bylo někdy o nervy...buď malej chtěl papat, nebo pršelo a nebo se mi chtělo na wc...to je pak děs 😀

sven
autor
5. bře 2009

Super holky, díky, jen pište dál, budu ráda za každou reakci. A prosím připište mi také jaký kočár jste měli a jaký máte teď, se kterým jste spokojené.

astrane
5. bře 2009

Vyměnili jsme ABC design Giro za Chicco multiway,i když ten Giro byl lehčí.Prostě našemu malýmu to nevyhovovalo,ale znám spoustu lidí co mají podobný kočárek a dětem to nevadí.Jinak byl fajn a žádnou chybu jsem na něm nenašla a neměla výhrady....

andy80
5. bře 2009

Dobrá otázka, taky jsem nad tím mnohokrát přemýšlela a většinou vidím inzeráty na ty super levné kočáry z polska (Pierre Cardain apod., asi nestojí za nic) a hodně jsou tam trojkolky. Všechny moje kamarádky, co měli trojkolku, tak prodali kočárek, když dali dítko do sporťáčku, protože se báli překlopení kočárku, když se v něm dítko začalo mlít.

tereziep
5. bře 2009

sven, taky jsem o tom přemýšlela, proč se prodávají kočárky docela brzo a v záruce. Je to možná tím, že i když se mamince kočárek líbíl, tak po nějaké době nemusí vyhovovat. Koukala jsem, že se hodně prodávají kombinace hluboká korbička + sportovní sedačka na houpacím podvozku - důvodem asi je, že mamka si raději koupí sportovní kočárek, než by využívala sedačku na houpacím podvozku. Je to i pohodlnější. Potom se prodávají kočárky, které jsou kombinace sportovní s vložnou taškou - tady je nejspíš důvodem hmotnost. Koukala jsem, že ty kočárky mají většinou hmotnost nad 15 kg. No a když vezmu sportovní sedačku tahle těžkou, tak se ani nedivím, že kočárek se prodává. No a možná tím důvodem je to, že mamči chtějí na další mimčo jiný kočárek a tak se starého zbavují. Zjistila jsem, že hodně mamin dáva mimčo tak kolem půl roku do sportovního kočárku. Kamoška si koupila jako druhý kočárek golfky Babypoint Astral i s hlubokou korbičkou, aby nemusela kočárek převážek k rodičům. Korbičku využila, ale gofky už ne. Malé se v nich prostě nelíbilo. Byly docela úzké a tak kočárek asi po 4 měsících prodala. Dalším důvodem prodeje je to, že se dětem v kočárku prostě nelíbí.

leonik
5. bře 2009

ahoj, my měli na dceru první kočárek DorJan Cross Country, když začala být dcera ve sporťáku tak jsme zjistili že s přehozenou rukojetí je nepoužitelný. Rukojeť byla hodně krátká a když v malá seděla v kočáru tak jsme měli co dělat, aby jsme kočár nadzvedli třeba při nájezdu na chodník 😒 Tak jsme koupili sporťák šestikolku Moon, ten jsme si nevyzkoušeli naživo, objednali jsme si ho přes internet. Tam nám nevyhovovalo polohování, nebylo do úplného lehu, ale jako houpačka. Takže dcera měla nožky nahoře když spala. Tak jsme oba kočáry prodali. Když jsme čekali syna, vybírali jsme kočárek hodně dlouho, který by nám vyhovova. Každý kočárek má své pro i proti. Vybrali jsme čtyřkolku V-travel. A u něj už zůstaneme 🙂

bledulka
5. bře 2009

taky asi budeme prodávat kočárek,který jsme používali hlavně prvních 7 měsíců a pak už málo...chtěla jsem u prvního houpací a hlavně čtyřkolku (k trojkolkám jsem nějak neměla důvěru) snažila jsem se vybírat pečlivě(vybrali jsme ingelsinu magnum) ,kočárek splńoval všechna má tehdejší kriteria..jenže až provozem člověk zjistí co přesně mu vyhovuje... a já při cestování-jakože cestujeme dost a chodíme na hory atd- zjistila,že trojkolka je prostě pro nás lepší -líp se mi s ní v těžkém terénu manipuluje.Takže ted máme trojkolku s hlubokou korbou (koupené také na inzerát) a jako sporták ho zatím využívám pro prvního prcka...až se narodí druhé,ke kočárku dokoupím skate a starší bude jezdit na stupátku,pokud už nebude chtít jít pěšky... taky ted ocením,že kočár je hoodně lehký a lehce se s ním manipuluje-to s dvouletým dítětem v závěsu bude fajn (když bude stačit řídit jednou rukou a za druhou budu moci držet starší dítě...)
kdybych tohle všechno věděla předem,jdu do tříkolky rovnou...

mady
5. bře 2009

No tak já jsem toužila po klasice takže jsem měla Free Line Bartatina. Jenže pak jsem se dostala více do města a najednou jsem viděla samé trojkolky a moderní desing. Takže manžel si koupil na auto vytoužené disky a já nový kočár 😉 No starý používaný cca 5 měsíců jsem horko těžko prodala a to dost pod cenou. No zakoupila jsem si x-lander xt trojkolku a vím že už do žádné nepůjdu. Shodil mi ji pes i se synem. No s kočárkem nejsem spokojená vůbec. No a tak jsem do 3tice zakoupila chicco multiwey 😉 no použila jsem ho jednou na dovči a něky ho vezmem do auta že je to golf který selehčeji skládá. No ale jinak taky děs 😀 krom toho že pořád kopu do koleček tak nánožník je krátkej atd. ☹ No zatím využívám x lander a snad ho pak na léto prodám 😀 rozhodně pro druhé dítě vyberu jiný 😉 ikdyž s řečma od manžela že jsem rozežraná 😀

mirka755
6. bře 2009

ahoj
už jsem také četla že prodávali kočárek kvůli barvě, koupili modrý a narodila se jim holčička-kočár za 30 000,- a nakonec ho ani za tu cenu neprodali 😲
U nás byl problém v tom, že jsme po 4 měsících prodávali kočár z důvodu-že se nevešel do výtahu v novém domě ☹. Jak se zdá tak všechny výtahy stejně velké nejsou.

lennis
6. bře 2009

A ještě dodám, že já prodala vše a prodávám všechny věci po synovi, druhé dítě zatím neplánujeme a když bude, tak nejdřív za 5 let, to budou všechny potřeby pro mimi úplně jiné, včetně např. dětských autosedaček - vajíček, technologie ve všem jde hrozně rychle dopředu, takže prodávám vše hned, dokud to má nějakou cenu a neschovávám téměř nic. Jen pár bodýček a overálků a toť vše. Dříve se vše dědilo a půjčovalo, protože ty věci prostě nebyly k dostání, na kočáry se stála fronta a jakej byl, takovej se bral, ať to mělo barvu jakoukoli. To nemluvím o oblečení na mimi atd. Vše se raději šilo či pletlo. Ale to jsem odbočila od kočárů 😀 a jsou i maminy, co si ty kočáry užívají, koupí, prodaj, koupí, prodaj, proč ne. Znám holku, co má za sebou 10 kočárů na jedno dítě. Já sama osobně mám 3. kočár, v kočárech mám doposud ani ne 10 tis a to mám necelý rok starý značkový kočár, který za rok prodám min. za 7tis., tak proč ne? Záleží jaký koupíte a jestli se pak prodá.
Internet je na tohle úžasná věc 😉 😉 😉

tereziep
6. bře 2009

mirka to je docela dost hustý prodávat kočárek jenom kvůli tomu, že je modrej a mají holčičku. Já třeba mám na holčičku modrej - vědala jsem, že to bude holka a koupila jsem modrej, protože se mi ta barva prostě líbí. Nesnáším ty zvaky, že holka má být v růžové a chlapeček v modré. Já naopak miluji na malé modrou a všechny ostatní barvičky. No tak mi lidi říkají, jakého mám krásného chlapečka. No a co. Ale tenhle důvod prodeje mě fakt pobavil. Mirko fakt dost dobrý.

aponchie
6. bře 2009

boze muj modrej kocar je dobrej pro holcicku ne? 😝 no rozum mi zustava stat nad necim..ja mam ve svem okoli treba jednu holku a ta je rozvedena zije u rodicu nic nemusi ti ji hlidaji maleho a ona pracuje v baru chlasta flirtuje a nakupuje drahe hadry a veci mela asi 5kocarku nejdriv chtela zapa pak chtela quiny klasiku pak zas ten ci onen pac nebyl dost IN podle ni pak mam znamou co az za provozu poznala ,ze ji nevyhovuje a prodava ho a pak znam lidi co to zvazi dobre koupi kocarek a treba jako nam dite v nem treba v roce a pul davno neni a smaruje po vlastni ose a ma golfac na pripadne sezeni tudiz prodavam kocar treba jeste pul roku v zaruce nebo 4mesice treba,duvody jsou ruzne,ale ja zase enchapu proc kdyz si nekdo koupi tu namakanou vychvalovanou trojkolku pak prodava korbu a necha si zbytek a pak to zase proda a tak proc si to cele nenecha na dalsi dite? 😅

mirka755
6. bře 2009

tereziep: no ono to bylo u toho inzerátu napsané, že se jim narodila holčička a chtějí jinou barvu-což mě právě zarazilo 😀 . Já měla pro Anetku hnědý kočár a jak jsme s ním jezdili (teda dokud se nám vešel do bývalého výtahu). A má spoustu poděděných věcí v modré a zelené barvě. Když byla miminko, byla v růžovém body a měla modrý baretek a stejně se mě ptali jestli je to holka nebo kluk 😝 .
aponchie: nemyslíš náhodou casualplay? To také nechápu, koupí kočár za kolik tisíc a pak postupně prodává části kočárku.
Dřív jsem si myslela, že je důležité mít nejmodernější kočárek ale teď vím, že to není to pravé. Chci velké lůžko, hmotnost mi nějak nevadí (všude už chodíme pěšky) a manžel si zvyknul na otočná kola 😀

lennis
6. bře 2009

Aponchie-no protože někdo třeba neplánuje další dítě hned a vývoj jde dopředu a nevíš, jestli za 5 let budou dělat furt stejný systém nacvakávání atd... navíc každý rok jsou ty korby jiný a o autosedačkách ani nemluvím, já prodávám taky vše hned a poslední 2 kočáry jsem koupila "jeté" a né nové, nebylo a není to na nich vidět. Navíc, když bych kupovala korbu, která se dá nacvaknout, tak bych možná taky koupila už "jetou", jelikož miminka v tom leží, nejí, nemají botky, nekoušou, neškubou a jsou prostě používané pouze krátkou dobu, toho bych se nebála. KOupila bych třeba nový sporťák (podvozek) a na to korbu s autosedačkou už použitou, pokud bych tedy chtěla ušetřit. 😉

aponchie
6. bře 2009

aha vyvoj jde dopredu to jo to bych brala co se tyka autosedacek aut a dulezitejsch veci,ale kcoarek??prece porad by mel houpat perovat byt prostorny a mit nakupni kos ne?co na nem jde dopredu?leda tak vystajlovanost ala futurama pac nektere vozitka vypadaji jak z kosmu na jedne tycce vsecko 😀 ja mam kocarek prodanej po male pac sem chtela jen a jen houpaci uz jinak bych si ho nechala a golfky sem si samo nechala pac jako nebudu furt prodavat a prodavat a kupovat novejsi jak blazen kdyz slouzi dobre a jedinna vada je,ze nemusi bejt uz moc IN 😀

miri ja na takove veci nemyslela vubec vzala sem si kocarek co se nam libil nepatrali jsme jinde a byli jsme spokojeni a mala v nem byla rok a neco a pak mela golfky pro me vrchol vseho bylo jit koupit znacku chicco za 4tacy golfek a to sem si myslela jak nemam drahe golfky,ale hned me par In kamosek vyvedlo z omylu,ze jsem malo modni a mela bych si koupit golfky aspon za 7tacu ,ze az ty jsou kvalitni 😅 😀 no ja nevim teda vydrzely nam dobre jsou jako nove a jeste nam poslouzi dal..nevim jestli to byl casual asi jo,ale ja bych rekla,ze se toho zbavuji i proto,ze u nej je ta korba tak pidimala az to pekne neni..nyni mam v albu kocarek co vypada elegantne a nemusi bejt na trech kolech a mit cernou barvu a zaroven je maximalne pohodlny pro miminko ve vsech smerech a je tak velky,ze nebudu muset mimi rvat ve 4mesicich do sportaku 😵

bolk
6. bře 2009

Těch důvodů je celá řada. Každá maminka samozřejmě vybírá co nejlépe, ale může se stát, že to prostě koupí tak, jak jí to potom nevyhovuje. My prodávali kočárek po 6ti měsících, protože jsem zjistili, že bude lepší variabilní sportovní po i proti směru, protože máme hodně živou holčičku co už v kočárku téměř nespí. No a to se nedá dopředu naplánovat. Koupila jsem to rovnou s vložnou taškou a už si ho chci nehat i na případné další mimi.
Naše holčička např. hrozně ráda jezdí na bříšku aby viděla(ještě nesdí). tak jí dám do vložné tašky, přes to síťku a jede se. V huboké korbě by to nešlo a sama nesedí a taky jí nestačí,že jí to napolohuju. Takže další důvod.

Proč odsuzovat někoho, kdo si koupí jiný kočárek jen kvůli barvě? když na to má tak proč ne? Já jsem ráda alespň se dá z druhé ruky koupit pěkný kočár, jako se to povedlo nám. A kočárek který jsme prodávali byl v dobrém stavu a byla jsem s ním opravdu spokojená. No a těch dalších důvodů může být celá řada. Zjistím že je kočárek nepraktický ( má od sebe daleko kola, špatně se skládá, je těžký, změním auto apod,)

No a my třeba vůbec nemáme problém s místem. Malá se vejd kamkoliv, protože je opravdu menší.
Prodávali jsme levný kočár coneco(ale nebyl s ním jediný problém) a máme bazarovou teutonii.
Proč si nekoupit levný kočár po někom, když je v záruce? Pokud se s ním něco stane tak se dá reklamovat. Jsou drahé kočárky, které jsou poruchové a jsou levné kočárky které klidně mohou sloužit bezporuchy. Ale samozřejmě i naopak🙂
A k tomu pohodlí : jsou i pohodlné trojkolky-my zrovna jednu máme. To co je elegantní je vždy otázka vkusu.

aponchie
6. bře 2009

to jo ..me prijde vysoce elegantni znacka inglesina a silver cross to jsou nadherne houpaci kocarky na urovni a vypadaji sofistikovane

lennis
6. bře 2009

Aponchie, vývoj jde dopředu i v použitých materiálech, vymakaných věcí v kočáru, néé každý mamce stačí 5 let starý kočár. Já osobně sleduju co je novýho a proč to tak je, co na tom zlepšujou atd... moje kamarádka má třeba 6 let starý kočár a je spokojená, mně by to nevyhovovalo. Já mám ráda nový věci a novou technologii.
Silver cross - se mi moooc líbí ty golfky, ale my je asi nikdy nevyužijeme.

lenkabu
6. bře 2009

Já prodávala protože v něm malá hrozně řvala a doufala jsem že to sporťák spraví 😉 Sporťák u mojí kombinace nebyl polohovací,neplánovala jsem si ho nechat.

evicka7
6. bře 2009

k prodeji téměř nového kočárku: já jsem strávila vybíráním kočárku mraky času, nakonec jsem si vybrala Nomad a kdybych mohla, tak by okamžitě šel z domu, ale zatím jsem k němu nenašla alternativu, kterou bych vyvláčela do schodů (fakt se moc těším na golfky)

holčička a modrý kočárek? no my to tak máme, ale chápu, že někdo chce na holčičku prostě holčičí kočárek

sven
autor
6. bře 2009

evicka7 - a můžeš napsat, co ti na Nomadu nevyhovuje? Díky

evicka7
6. bře 2009

Nomad (2006) je kočárek na hladkou dlažbu do nákupního centra, rozhodně ne do našeho města, kde je díra v chodíku na každém kroku, jezdí se mi s ním dobře ale po několika průjezdech městem v něm rachtá jak ve starý lokomotivě, už jsme ho měli v servisu, den dva to bylo dobrý a už zase hrká, jinak v ostatních ohledech spokojenost, korba nám vydržela do 8 měsíců, sporťák prostorný, relativně lehký, zatím ho dokážu vynést do schodů i s holčičkou (8,5kg), ale rozhodně to není nikam do terénu (ani do miniterénu)

aponchie
6. bře 2009

lennis co k tomu dodat..ja jsem jina pac me nevadi mit kocarek na dve deti jeden 😎

lennis
6. bře 2009

🙂 🙂 🙂 jasan, já to taky chápu, proto jsem ti psala ta stanovisky proč 😉 😉 😉 holky, krásný večer
jo - barvy, na kluka jsem měla 2x červený kočár a navíc, určitě vypadá holčička v růžovým moc hezky v tmavě modrým kočáru, ta musí zářit, naopak se mi líbí kluci v modrým oblečení v oranžových a světlých kočárech, barvy neřeším.

pavly
6. bře 2009

ahojky
jen jsem nakoukla,ze me zaujalo tema....
-my taky mame modry kocarek na holcicku-nevedeli jsem pohlavi a me modra nevadi pro holcicku, proste se mi libila ta barva,ostatni kombinace mi prisly silene 🙄 ,ale taky bych i pochopila,ze nekdo by pak radeji chtel vymenu...

-ale hlavne bych chtela trochu hajit nomada,ja ten kocar silene miluju a jezdim s nim i do terenu a nemam nejmensi problem! uznavam,ze na koreny stromu by bylo lepsi o neco lepsi odpruzeni nebo by se silka nafukovaci kola (to se mi uz pri vyberu nelibilo...),ale kocarek je lehoulinkej a uzasne ovladatelnej a tak i po prochazce prirodou mam pocit,ze se mnou kocar vubec nebyl,nejsem utahana,nic...oproti tomu jsem si treba vyzkousela pul hodiny x-landra a citila jsem tu tihu dost-velky rozdil!!!!-takze ono vsechno ma sve
(a jeste teda musim dodat,ze kolecka teda dostala zabrat,bude je ted po zime treba nejak utahnout-proste udelat udrzbu,ale jinak jezdime stale bez nejmensich problemu....)

-no a ja zatim taky nevim,jestli kocarek prodat nebo ne, taky si rikam,ze budou mozna lepsi vychytavky....ale zase na druhou stranu,kdyz vidim ty kombinace,ty malickate kocarecky a to,jak se vubec nepocita s tim,ze by maminka mohla byt malicka (rukojeti jsou cim dal vyssi),tak si ho asi radeji necham,pac jak jsem napsala,ten kocar ja fakt miluju
😵