Kočárek nejen do města, poraďte

mambice
25. zář 2015

Hezký den všem,

máte vyzkoušený nebo znáte prosím nějaký typ kočárku ( nejlépe trojkombinace), který je vhodný do terénu jako je například pole, louky, les ? 🙂
S námi doma bydlí i náš čtyřnohý přítel pes, se kterým se často vydáváme na různé procházky a tůry po okolí 🙂 Nebude tomu jinak až se narodí náš potomek, proto bychom rádi sehnali vhodný kočárek 🙂 Moc děkuji za rady a typy 🙂

sara84
25. zář 2015

Manduca 🙂 s zadnym kocarkem se nedostanete vsude,nebo je to fuska. Jinak mame Jane Slalom a do mrsta i mirneho terenu super, do horsiho berem Manducu

mambice
autor
25. zář 2015

A od kolikátého měsíce se dá Manduca nosit ? 🙂 Jinak moc děkuji odpověď 🙂

eliskaxox
25. zář 2015

V kazdem kocarku vam ve velkem terenu bude mimi nadskakovat, to jen male upozorneni 🙂 Jinak ja mam do terenu Concord Wanderer. Krasne odpruzeny a krasne houpe a pritom moderni.
Pri vyberu kocarku do terenu koukejte hlavne na odpruzeni, ani vetsi nafukovaci kola vas nezachrani pred drncanim pokud budou jen na zadni naprave 2 male pruzinky. A kocarek vybirejte zasadne podle sportaku. Korbicku budete pouzivat 5-7 mesicu ale sportak 2 roky. Tak at je velky,siroky a proste dost prostorny

sara84
25. zář 2015

Satek muzete od narozeni, Manducu od 3,5kg , my do 5.mes. pouzivali satek, ted jsme koupili cerstve Manducu, je snadnejsi na manipulaci, neumim si predstavit vazat satek venku v mokru, blate atd..jinak qno kocar podle sportaku! Hlavne aby byl dlouhy a siroky, nas syn i ve 3 letech po vyslapu na kopec to velmi rad zalomil v kocarku 🙂

xbarm20
25. zář 2015

Já mám Jané Slalom Reverse, jezdím s ním 2,5 roku po našich lesích, rozbitých polních cestách, horách, v jedné ruce vodítko se psem, v druhé kočár, do toho první zimu byl snad metr sněhu a nějak nás zapomněli odhrnout a všechno přežil skvěle, pak i šílené zacházení Turků na letišti🙂 Nikdy se nepřevrhl, kola se jen jednou za čas dohustila a pohoda. Říkáme mu tank a nedáme na něho dopustit🙂 Malý ho miluje

mambice
autor
25. zář 2015

@xbarm20 Řekla bych, že na tom budu podobně 🙂

mambice
autor
25. zář 2015

@sara84 Na šátky už jsem taky koukala, má ho dokonce i jedna má kamarádka. Pro mě osobně bude pohodlnější to nosítko 🙂

mambice
autor
25. zář 2015

@eliskaxox Přesně takové poznámky potřebuji 🙂 Nenapadlo by mě koukat na sporťák, podle sebe bych dávala přednost korbičce, takže moc děkuji 🙂

xbarm20
25. zář 2015

Ještě jsem koukala na to, jestli se dá sporťák dát do polohy úplně vleže, někdy jsme venku celé dny a aby se kvalitně vyspal, používali jsme ho totiž už od nějakých 6ti měsíců🙂

mambice
autor
25. zář 2015

@xbarm20 Taky dobrá poznámka 🙂 Jen mě trošku překvapila cena kočárku, mé předběžné kalkulace byli trošku nižší 😀

mambice
autor
25. zář 2015

@xbarm20 Ještě mě teď napadlo 🙂 Kočárek má jen tři kola, je to dostačující ? 🙂 Předpokládala jsem, že kočárek se čtyřmi koly bude lepší 🙂 Ach ty domněnky 😀

xbarm20
25. zář 2015

My jsme ho sehnali rovnou ze Španělska a vyšel v trojkombinaci na cca 18tis, není to málo, ale mě se teda zaplatil několikanásobně🙂 Ani se neodvážím tipnout kolik km a výmolů a všeho najezdil a ještě jezdí🙂

xbarm20
25. zář 2015

@mambice Já naopak si tu trojkolku pochvaluju a moje máma třeba byla skeptická a hned od začátku chválila🙂 Za mě tři kola určitě ano, jednou rukou ho na místě otočím, strašně dobře se mi s ním manipuluje, asi dvakrát jsem vezla čtyřkolku a vůbec mi to nešlo, snažila jsem se o takové harakiri jako s tím naším a bez šance🙂

xbarm20
25. zář 2015

A snad najezdí ještě s druhým😀

eliskaxox
25. zář 2015

@mambice Za me radeji kvalitni pouzity nez novy a nejaky sunt 🙂 jestli hodlate jezdit terenem tak to chce kvalitni kocarek bude hodne namahany tak aby vam po pul roce neodesel.

madormi
25. zář 2015

@mambice Britax go next -zvládne pole. louky, les, zároven je to ale kočárek vhodný i do města- lehký, snadno ovladatelný, obrovský nákupní košík na nákupy. V setu je autosedačka romer, tzn špička mezi autosedačkama( ne jan ty polské "autosedačky" co patří ke kombinací typu takko, depemo, camarelo. jen teda cena je vyšší, ale tento kočárek za těch 26000 ( v ceně podvozek, hluboká korba, prostorná a otočná sportovní sedačka, autosedačka romer a fusak lodger) to opravdu stojí, při výběru kočárku se opravdu více zaměřte na sportovní část- používáte dva roky narozdíl od korbičky( i ta je ale i gočka prostorná), my často cestujeme, takže je pro mě důležitá skladnost a u gocka je pro mě velkou výhodou, že jde složit jako jeden kus( sportovní verze) a že korbička jde složit na placku.
p.s. nejsem placená od výrobce, jen ten kočár miluju a všechny, které jsem na ten kočár přesvědčila mi daly za pravdu( švagrová si kupila stokke a ted, po pěti měs objednala britax go next, druhá švagrová si koupila wanderer, po tom co jí za jízdy z kopce praskla konstrukce a př i reklamaci jí řekli, že se to stalo u 7 z 8 prodaných, ted též lituje, že nevzala go a zvažuje jeho koupi, teta, která koupila hartana, po procházce s mým gočkem prohlásila, že kupovat znova kočár koupí go 🙂

jitavrtule
25. zář 2015

@mambice doporučuju ohlídat to, co už zaznělo - 1) koukat na odpružení OBOU náprav, nikoliv na materiál koleček (nafukovací kola bez odpružení jsou celkem k prdu, odpružení pouze vzadu taky, dítě bude naklepané jak řízek)
2) koukat na velikost sporťáku (v korbičce bude prtě max těch 6 měsíců, pokud máš termín v dubnu a budete mít průměrně větší dítko, pak na podzim/zimu už stejnak nejspíš půjde do sporťáku, panč s fusakem ho do korby nenarveš)
3) vzhledem k bodu 2 určitě koukat po sporťáku, který nabízí úplný vodorovný leh. Dokud mimčo samo nesedí, což nesedí cca do 8-9-10 měsíce, nemělo by sedět ani ve sporťáku. Dost kočárků má sporťáky automaticky s takovou předtvarovanou sedačkou, která do lehu prostě nejde vůbec a do takových půlroční mimino opravdu nepatří. Druhá věc je, že pokud budete mít malého cvaldu, co bude mít v 4 měsících 8 kilo a 70 cm, tak se ti už prostě do většiny korbiček nevejde, protože korbičky se v dnešní době dělají absurdně malé.
Za sebe můžu doporučit Hartan Topline, my máme Topline S, ale máme k němu výměnnou terénní nápravu s velkýma kolama. Ta velká kola jsou do terénu podstatně lepší než přední malá otočná - děláš dvě stopy, menší valivý odpor. Podobný systém jako Hartan nabízí třeba i to Brio (Britax) Go nebo Teutonia a Gesslein - v základu malá otočná kola plus výměnná náprava.
Menší kolečka jsou zas super třeba do krámu nebo do města, kde potřebuješ manévrovat jednou rukou. Jako vychytávku do terénu není od věci přídatná ruční brzdička (jako na kole). Pokud bys tu chtěla, pak máš na výběr v podstatě jen z trojkolek nebo ze čtyřkolek od Hartan, Teutonia, Gesslein, TFK.
Concord Wanderer je taky fajn, pruží krásně a je veliký, mně se hodně líbilo i polohování zad na pásky.
Pokud bydlíte na vesnici a jde ti fakt primárně o výlety do terénu, tak bych klidně zvážila i třeba Roan Marita nebo nějakou Inglesinu, co má v základu čtyři pevná kole a zavěšení na páscích - ty mají i obří korbičky, jen to holt je velká neskladná kráva a nic moc designově krásnýho 🙂
Jako vychytávku do terénu není od věci přídatná ruční brzdička (jako na kole). Pokud bys tu chtěla, pak máš na výběr v podstatě jen z trojkolek nebo ze čtyřkolek od Hartan, Teutonia, Gesslein, TFK.
Poslední podotek k nosítkům - pro úplného mrňouska ideálně šátek nebo třeba Caboo (takový kříženec šátku a nosítka, zagoogli), ale to bych určitě nepořizovala předem. Třeba naše malá se ze začátku fakt nosit nechtěla, v Manduce to snášela od nějakých 2.5 měsíců, ale štvalo ji, že nevidí ven (byla v novorozenecké vložce), navíc byla ta vedra...moc jsme toho prostě nenanosily vlastně až doteď, kdy jsou jí 4 měsíce a už je to fakt prima - kouká po okolí, pak vytuhne, myslím, že si to celkem užívá. Až ještě trochu povyroste, nejspíš Manducu vyměním za Tulu, která je podstatně pohodlnější mně (měkčí polstrování bederáku i popruhů, lepší střih).

mambice
autor
25. zář 2015

Koukám, že vybrat pořádnou káru bude ještě šichta 🙂)

xbarm20
25. zář 2015

K tomu šátku, já jsem si ho půjčila od kamarádky na nějakou dobu a poctivě zkoušela, ale malý to absolutně nesnášel, takže jsem s díky vrátila a byla ráda, že jsem nekoupila předem🙂

kacbal
25. zář 2015

@mambice my máme trojkolku peg perego GT3 a jsme moc spokojeni. Taky s ním vyrážím se psem ven a bez problémů. Sporťák jde do úplného lehu, hluboká korbička je podle mě tak do 6-7 měsíce, ale my máme celkem dlouhé mimčo. Jinak taky šátkujeme, máme i manducu, ale ta mi na malé miminko úplně nevyhovovala, až ve 4 měsících mi přišla pohodlná. na malé mimi je ideální šátek, nebo třeba nosítko storchenwiege

eliskaxox
26. zář 2015

@mambice Jeste bych mela takovou radu. Bacha na vahu kocarku obzvlast polske kocarky radi uvadi vahu bez kolecek,takze treba Camarelo ma 9,1 kg ale jeste k nemu jsou 4 kg kolecka,takze uz jsme na 13 kg 🙂 Vseobecne doporucuju nedostat se nad 14 kg a zaroven ne pod 10 kg. V terenu maji totiz lehci kocarky tendence se prevrhnout a je jedno jestli 3 kolka nebo 4 kolka. No a tahat se po lese s takovym 17 kg Takem+12 kg dite+ 2 kg fusak taska apod neni prca 🙂 verte ze v mirnem kopci poznate kazde kilo.

mambice
autor
26. zář 2015

Holky strašně moc Vám děkuji za každou radu, ty jsou zkrátka k nezaplacení 🙂 Až budu mít chvilku, tak si snad Vše důležité napíšu někam vedle na papír 🙂) Abych věděla na co se mám zaměřit 🙂

fifina86
26. zář 2015

@jitavrtule lip bych to nenapsala.

Jeste pridam sportak,aby sel po/proti smeru 😉