Kočka na zahradě. Jak jí vychovat od mala?

martek
11. bře 2010

Cau zeny,

chceme si domu poridit kote, ale ne jako domaciho gaucovyho mazlicka (tam uz mame naseho bigla), ale normalne na zahradu. Pelisek by mela v zahradnim domku (se vsim komfortem) a byla by proste vsude venku, jak to byva normalne na vesnici.
Jenze jak to udelat????? Preci kdyz si privezeme male kotatko, tak ho nemuzu supnout rovnou na zahradu a Elisko, starej se sama o sebe (obrazne receno, granule a vodu ji samozrejme davat budem 😉 )
Poradite mi? Mate nektera zkusenosti? Ja nikdy kocku nemela, tak netusim co a jak....

Dikes

martek

mikulka
14. bře 2010

klara: to je super, tak to má být 🙂

martek: pokud máte třeba zahradní domek, kůlnu, nebo tak, mohla by v nepřízni počasí kočka být tam.
Tam by mohla mít ten záchudek, ale většinou chodí venku - to nekdy muze vadit sousedům...

kacenqa
14. bře 2010

martek - odporucam stranku www.kocky-online.cz tam ti ceske kockarky urcite kvalifikovane poradia ako na to a najdes tam aj ponuku zvieratiek na adopciu...

michaelabrazdilova
19. črc 2013

My jsme koupili kvalitní plot (ceskeploty.cz/) a pak jsme jí tam udělali obydlí a snad je teď kočka spokojená.

micinkaa
22. črc 2014

Náhodou jsem našla tuto diskusi a ráda se připojím. Mám dvě nová koťátka, 8 a 9 týdnů. Jsou šťastná spolu, pořád si hrají, perou se a spí spolu v pelíšku. Taky řeším pomalé vypouštění ven, zvěrolékařka mi řekla, že aspoň do dvou měsíců by měla být doma. Tak uvidíme, jak to půjde, zatím jsou spokojená. Spíš řeším problém, jak je skamarádit s našimi starými kočkami (jsou 3), které je otráveně sledují a syčí na ně. Jestli máte někdo zkušenost, ozvěte se.

dazyuff
20. led 2016

Nejsem zastánkyně toho aby zvířata zůstavala celou dobu venku ani psi ani kočky, ale když už se tak někdo rozhodne, tak obstarat boudu do ní teplý pelíšek at má svůj úkryt, kde se schovat před nepřítelem a byla po celou dobu v teplíčku. Mám tyto super pelíšky, jsou výborné do chladného počasí http://www.petamour.cz/pelisky/21-bezovy-pelise...

lendulka212
21. led 2016

Já pořídila kocoura - koťátko k baráčku. Nejdřív jsem ho měla tak měsíc zavřeného doma a pak si zvykl na zahradu. Domů se chodil jen vyspat, jak kdy a na bedýnku chodil doma jen přes zimu a od jara do podzimu dělal hromádky venku. Na to, že kočky moc nemusím, tak to byl náš miláček. Bohužel ho stihla nemoc a musela jsem ho nechat uspat.
Hned na to jsem si přivezla roční kočku z útulku. Také jsem jí poctivě měla první měsíc doma. Byla strašně bázlivá a vyhublá. Pak když začala chodit ven, tak krásně přibrala, jako, že se dostala do kondice. Ale doma hrůza, své potřeby dělala kolem bedýnky i do ní. Pak začala lítat po stole a ochutnávat jídlo. To bylo na mě trošku moc, takže jsem jí popadla odstěhovala ven a bylo. Venku má misky, v kůlně pelech a je spokojená. Když ji chci vzít domů, tak nechce, zvykla si venku. Přes léto pochytá všechnu havěť na zahradě. Moc mazlit se nechtěla nikdy, bylo jí ublíženo, před tím než se dostala do útulku, ale co se nám narodilo malý, tak toho miluje. Teď už mu je 1,5 roku venku za ním chodí, nechá se od něho mazlit, taková vtěrka, tak jsem moc ráda, že k nám do rodiny zapadla.

dont_worry_be_happy
28. črc 2016

Dobrý den, mám dotaz. Zanedlouho si bereme domů 12týdení kotě a budeme ho mít na zahradě jelihož uvnitř domu ho mít nemůžeme. Chci jen vědět jak si kotě zvykne aby se moc netoulalo... Budeme ho mít od známé, která svou kočku i s naším kocourkem má venku. Je dobré ho nedříve zavřít do místnůstky pro něj určenou a nechat ho venčit po zahradě a až si zvykne tak ho nechat osamotě nebo ho nesmíme pustit z očí? Bude to naše 1. Kočka a tak se chci ujistit že se bude mít dobře...

dont_worry_be_happy
28. črc 2016

Dobrý den, mám dotaz. Zanedlouho si bereme domů 12týdení kotě a budeme ho mít na zahradě jelihož uvnitř domu ho mít nemůžeme. Chci jen vědět jak si kotě zvykne aby se moc netoulalo... Budeme ho mít od známé, která svou kočku i s naším kocourkem má venku. Je dobré ho nedříve zavřít do místnůstky pro něj určenou a nechat ho venčit po zahradě a až si zvykne tak ho nechat osamotě nebo ho nesmíme dokud nevyroste pustit z očí? Bude to naše 1. Kočka a tak se chci ujistit že se bude mít dobře...

hejsa
5. srp 2016

Malé koťátko není samostatnější nežli malé štěnátko.Budete mít koťátko doma - musí jíst,pít,být očkované,/kastrace až po dohodě s veterinářem/ a hlavně naučíte ho chodit na záchod - v létě je to lepší - dáte ho na zahradu,tam to vykoná,v zimě je potřeba kočičí záchod s těma granulema.Naučit se tohle,chvilku trvá.Když bude teplo,tak ať tráví hodně času venku,krmení mu dávejte do zahr.domku + čerstvou vodu /denně čerstvou/,aby si kočička zvykla,kde má krmení.Je dobré,aby viděla,že tam také venku jste.Přitom dávejte pozor,aby mu to nežrala cizí kočka nebo Váš pes-ti to dělají rádi!Pokud máte i králíky,dejte pozor na případné predátory jako krysa,potkan. Když bude velká zima,v zahr,domku by kočičce mohla být zima,proto doporučuju udělat ten ,kočičí vchod, třeba do garáže nebo dveří do domu,aby mohla dovnitř,kde může mít pelíšek na tohle ,přespání, - tím z ní gaučáka neuděláte.Kočka je tvor společenský,když někdo tvrdí,ýe není - to je nesmysl./Jinak - kočky jsou noční zvířata,aktivní hlavně v noci, /tyto tzv.venkovní kočky/.

hejsa
5. srp 2016

@dont_worry_be_happy Názor,že kočka se vyspí dobře v zimě na ,něčem, protože má hustý kožich - když je velká zima,kočky jsou nemocné..u zvířat je to jako u lidí! Takové zviřátko potřebuje péči stejnou jako čistokrevný drahý pes - možná větší,proto žekočky se nenechají tak snadno prohlédnout jako váš pes...a nebála bych se domácí smečky - kočka nebude kamarádit s bígly/aspoň v 99%/,bude se držet stranou,nebojte se nějakého bláznění,honění...kočky se na psy dívají spatra- přece ,přiběhnout na zavolání, -to je pod úroveň takové kočky!Navíc,pokud jí uděláte,kočičí vchod, - bude stejně pokud to jen půjde venku.Já bych žrádlo venku nenechala-budou se vám tam stahovat kočky z širokého okolí...krmila bych ji doma.

pytloun
20. srp 2016

zdravim potrebuju poradit mame kocoura od narozeni v byte a je zvykly na kockolit a venku vlastne nikdy nebyl ale budeme se stehovat do domecku se zahradou ale bojim se ze kdyz ho v lete vyzenu na zahradu utece jak se to da resit nejaka flexina dekuji moc za radu

hejsa
20. srp 2016

Ahoj chovatelko,jen se neboj,že uteče - kocour dobře ví,kde se má dobře a je doma a je pánem! Dostane pelíšek na 1 místo/pokud není pelíškem v podstatě celý dům/,misky s papáním+vodou.Půjdete na zahradu,bude vidět,že jste tam, a překvapí vás,jak bude hlídat zahradu před kosáky,strakami , jinými kočkami a kocoury...nechápu dodnes,jak to kočky vědí,ale i když není plot - přesně vědí,kde je hranice pozemku.Přeju to vašemu kocourovi - bude v ráji zeleném... 😅 Vyřešte i čiči,vchod, do garáže/ty kočky milují/ nebo domu a nejbližšího veterináře a je všechno OK. 😵