Kočka v bytě a novorozeně, jak jste chránili postýlku?

aivou
18. srp 2015

Poprosím o zkušenosti s kočkou v bytě.
Každým dnem očekáváme narození prcka, postýlka je už složená a připravená a dneska jsem právě kočku načapala, jak si tam vesele spí. Tak jsem ji hned vyhodila, zakřičela na ni, aby si pamatovala, že je to zakázané. Ale chtěla bych se zeptat na zkušenosti, jestli vám kočka lezla do postýlky, jestli jste nějak postýlku ochraňovali - máme kolem dokola mantinely, ale kočka dokáže vyskočit do postýlky jak z postele, tak ze země.
Přemýšlela jsem, že když pořídím monitoring dechu, tak jestli by ten monitoring vlastně zaznamenal to, kdyby ho zalehla - jestli by to nezaznamenávalo dech té kočky místo mrněte...
Poprosím o rady a zkušenosti 🙂
Počítáme s tím, že mimi kočka očichá po návratu z porodnice - necháme je seznámit.

teeerez
18. srp 2015

U nas uplne v pohode, malou od zacatku rozpoznavacich schopnosti kocka hrozne zajima neopak kocka se pred Helcou dekuje pryc. S postylkou neporadim, to nastesti ta nase nedelala 🙂

evcann
18. srp 2015

@aivou ja se toho taky bala a prvni dny kdy jsme prisli z porodnice jsem kocku zavirala, ale ted uz uplne v pohode, ony kocky poznaji, ze je to mlade a neudelaji nic, je teda fakt, ze nesmi do loznice kde je postylka, ale jinak chodi po celem byte a i kdyz malej rve tak uz si ho nevsima 🙂 nebala bych se toho

keeshka
18. srp 2015

Postýlku jsme schválně postavili dříve. Na začátku o ní vůbec neměl zájem. Ale párkrát jsme ho tam načapali a důrazně mu řekli, že ne a vyhodili ho. Teď tam taky párkrát vleze, ale vím, že jí neublíží. I když děti až tak nemusí - nic jim neudělá, raději jde pryč, tak k malé se chová úplně jinak. Od začátku jí hlídá, časo vedle ní leží na gauči a prostě se stane, že i v postýlce jí chce zkontrolovat, ale ví, že tam nesmí.
Prostě záleží jakou máte kočku, určitě chce důrazně říkat, co nesmí a později i dítěti. Teď jsme ve fázi, kdy dceru kočka strašně zajímá, tak jí ukazuji, jak jí já jemně hladit a netrhat.
Prostě vlastní dítě je pro kočku něco jiného, tak se brzy zžijí 🙂

mon_88017
18. srp 2015

@aivou Když jsem všechno chystala, kočka se pelešila právě v dětský postýlce. Vyhodila jsem ji snad milionkrát a stejně si tam šla lehnout. Jak jsme mimino přinesli domů, kočka ho brala jako vetřelce a narušitele a začala postýlku obcházet obloukem se zhnuseným výrazem v kočičí tváři a uřvanýho mrňouse přehlížela jak širý lány.... A teď spolu vychází celkem dobře, kočka chrápe kdekoliv, ale do postýlky neleze.
Taky hodně záleží na povaze kočky, mazlivá se možná bude chtít tulit, přece jen spící mimino krásně hřeje, odtažitá a asociální jako ta naše se bude spíš distancovat. Ale rozhodně bych se nebála, kočka novorozenci určitě neublíží.

elinka89
18. srp 2015

Než jsme přinesli mimčo domů, tak kočka lehávala v postýlce celkem pravidelně, mohli jsme se stavět na hlavu, vyhazovat jí, křičet na ní ... Položili jsme tam malýho a postýlky si nevšimla 🙂 asi taky záleží na povaze kočky, ale že dítě zalehne bych se nebála.
Mám pocit, že je to spíš takový strašení od ostatních, že může kočka dítěti jakkoliv ublížit, že je to vlastně to nejhorší zvíře, který můžeš u dítěte mít 😀

xleni
18. srp 2015

Na toto jsem taky zvědavá, náš kocour má cca 8 kilo a je to protiva. Mám z jeho reakce celkem obavy. Tchýně by mi ho nejradši vyhodila už teď. Minule jak tu byla, tak říkala - no snad si nemyslíš, že ten kocour tady zůstane!
Hodně známých se nás ptá, kam jako dáme kocoura...
My ho ale nikam dávat nechceme!!!!

aivou
autor
18. srp 2015

Díky všem, já se toho zas tak nebála, dokud právě nepřišly řeči z okolí - všichni mě straší, jak budu muset pořád hlídat, aby nám kočka prcka nezalehla. Přitom jsem neslyšela ještě o nikom, komu by se to stalo. Reálně v okolí nikoho neznám. Přitom lidi, co jim dítě pokousal pes, to už je jiná... Ale kočka je brána jako daleko větší nepřítel pro mimino než pes...

aivou
autor
18. srp 2015

@keeshka super fotky a nádherná čičina 🙂 i mimi samozřejmě 🙂

xleni
18. srp 2015

JoJo, to slýchávám často, ze nám mimčo zalehne. A nebo taky to, že má všelijaký nemoci...přitom náš Bárny v životě nevylezl ven 🙂

zarucha
18. srp 2015

@aivou Mám stejnou zkušenost jako Mon_88017 . Mám kočku dost úzkostnou až sociopata (útulková, kdysi týraná, je jí deset, dlouho se bála lidí, už to, že přijala mého manžela a stěhování do jiného byl výkon.) tak jsem měla obavy. Když jsem začala chystat věci, spala všude. V postýlce, na přebalovadle, ve skříňce, jakmile jsem ji otevřela. Jakmile přišlo mimino - jako když utne. Očichala si ji, podívala se na nás, jestli to jako myslíme vážně - a od tý doby (rok a tři měsíce) Bětku velkoryse ignoruje. Do postýlky nevlezla už nikdy, ani když tam mimino nebylo, natož když tam spalo, vyhýbala se i košíku (megapohodlnému přitom) i přebalovadlu, prostě najednou to byly cizí věci, které obcházela zdaleka. tak je to dodnes. Občas na ni kouká zpovzdálí, když si Bětka hraje, ale to je vše. Bětka ví, že je to kočička, ale nechává ji bejt, takže jsme všichni šťastní. Bude dobré ty dva seznámit, ale myslím, že se sžijou dobře.

zarucha
18. srp 2015

@xleni Bárnyho musíte uhájit, já bych kočku nikomu nedala za nic na světě, je to člen rodiny. Půjde to dobře, uvidíte.

xleni
18. srp 2015

@zarucha manžel naznal, že je to vlastně naše první chlupaté dítě 🙂
Prostě buď se bude mazlit a nebo se naprdne, což je pravděpodobnější. Když koupíme něco nového, hlavně nábytek, tak kolem toho chodí, kouká na nás ve stylu "co jste to zase donesli" pak se na 2 dny naštve a je OK.

mon_88017
18. srp 2015

@xleni počítej, že u dítěte bude naprdnutá trochu dýl, naše drahá čičí pomalu nevylezla ze skříně asi tejden 😀 Ale teď už to funguje dobře, Zelená tahá kočku za nohu a za vocas a kočka se nechá, já něco takovýho udělat, tak mám vyškrábaný vobě dvě oči 😅

taara36
6. říj 2015

Ahojky holky, diky za tuto diskuzi, ikdyz uz se tady aktualne nediskutuje. Moc jste me ale uklidnili🙂 miminko k nam prijde kazdym dnem a doma mame dva kocicaky (1,5roku a 0,5roku), treti je venku (13let), ale v zime se cpe domu🙂 ted to trochu bojkotuje, protoze tu jsou ti dva mladi, tak uvidime, jak to dopadne...kazdopadne bydlime v baraku s rodici a od jara rekonstruujeme, takze ciciny meli volny vstup po celem baraku. Ted jsme konecne dodelali loznici a pred tremi dny nachystali veci pro miminko. Samozrejme se jedna o nove veci, ktere kocoury hrozne zajimaji, takze okamzite lozi do postylky, kocaru, kosiku pod kocarem, do prebalovaku apod. Nejake vyhaneni nepomaha. Takze jsme zacali loznici zavirat a nastavili to tak, ze v noci jsme zavreni a kocouri k nam nemuzou. Popravde nejvic asi trpim ja:D pres den je do loznice poustim, kdyz tam jsem a hlidam, kam chodi a kam ne...v rodine nemuzu rict, ze je tam poustim, to by se vsichni asi zblaznili (predne babicka a tchyne)... Tak jsem moc zvedava, jak zareaguji, az prijedeme domu s miminkem. Dle svych znalosti a zkusenosti s kockama si taky myslim, ze budou chvili trucovat a obchazet nas, ale doufam, ze se uklidni🙂 mela jsem strach i pri te rekonstrukci, ze budou spatne nest ty neustale zmeny, jak se to bude postupne tykat jednotlivych mistnosti, ale tohle zvladli v pohode a naopak to maji jako neustale zmeny zabavy - nove krabice, prulizky (diry ve stene apod.)....:D tak snad zvladnou i to mimco🙂 kazdopadne vase prispevky mi dodali klid na dusi, tak diky za ne🙂 mimochodem, zrovna jeden z nich skrabe na dvere loznice, asi me slysi vrtet se v posteli:D

aivou
autor
6. říj 2015

U nás zatím vše ok. Kočka přivítala prcka s naježeným ocasem, vůbec se jí nelíbilo, že se ten malý vetřelec hýbe :D Ale jinak dobrý, ona z něj má jakoby strach, sama si k němu jde jen výjimečně - a to si k němu čichne a uteče. Do postýlky nám zatím ani jednou nevlezla - ani když tam prcek je, ani když je momentálně volná. A když malý brečí, tak pro jistotu kočka odchází do jiné místnosti :D

jatrix
30. pro 2015

Taky mě těší, že nikdo nemáte negativní zkušenosti se soužitím kočky a dítěte. Máme fakt hodnou a celkem plachou kočku a tchýně s babičkou pořád řeší, co s kočkou uděláme, že by mohla děťátko zalehnout......mě to vůbec nenapadlo, ale tím, že to tak opakují, tak jsem nad tím začala přemýšlet.
Věřím, že i u nás to bude všechno bez problémů a že kočka do postýlky nepoleze, určitě pak napíšu naši zkušenost.

evcann
31. pro 2015

@jatrix hodne zalezi na kocce, my se taky bali, ale jak jsem psala, naprosto bez problemu, ted je malemu 5 mes. a ani jednou mu nevzlezla do postylky, jako jo uvelebi se v kosiku kocarku, korbu radeji prave kvuli tomu zadelavam, vleze mu do autosedacky, ale to je tak vsechno a to i s nama v noci spi v loznici. Za celych tech 5 mes. se k malymu opatrne priblizila tak 2x a to jeste ne uplne blizko 🙂

jatrix
6. zář 2016

Tak ještě píšu svoji zkušenost kojenec+kočka: u nás podobné jako u aivou - dítě se jí moc nelíbilo, když malá začala řvát (a že to dělala dost často - trápily jí koliky) kočka utíkala do jiné místnosti. Když už se k dítěti výjimečně přiblížila, vždy to bylo tak, aby ji malá neviděla (obvykle při kojení), jen letmo ji očuchala a mazala pryč.
Do dětské postýlky kočka vlezla jen když malá ještě nebyla na světě, nechala jsem jí to tam trochu prozkoumat a pak ji vyhodila a řekla, že tam nesmí....vlezla tam ještě asi 3x. No a co se mrně narodilo, tak tam nevlezla ani jednou, protože se tam obvykle nacházela ta malá uřvaná věc, od které je lepší se držet co nejdál 🙂