Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

benjik
9. čer 2009

velmi reálné ráno u většiny majitelů koček 😀 ještě,že ty naše nepřišli na tu basebolku 😀

popelka.miri
autor
9. čer 2009

Tak to šlapání dělal i můj první kocour..vždycky si šlapal místečko, než si lehnul...prý to mají zakodovaný z přírody, než si lehli, tak si ušlapali místečko 😅
Holky, potřebuju nutně rychlo radu!! Přišla mi nabídka, že bych se mohla ujmout opuštěného nalezého kocourka hodného, mazlivého, zvyklého na děti (krásný šedý mourek 😵 ), jenže už mám Macka a potřebuju vědět, jestli by to šlo dohromady, jestli by se nesežrali, kdyby byli spolu 2 kocourci, stejně staří teď i potom 😒

benjik
9. čer 2009

budou na sebe zvyklý od mala,to bude ok.jen se ti možná občas poperou,ale to jako každý malý děti

len
9. čer 2009

Popelko, ty nejsi teda vůbec troškař, nebojíš se, že ohrozíš duševní zdraví svojí mámy? 😀 Tu si myslím, že by to asi ranilo nejvíc, myslím, že kotě i děti to vezmou v pohodě 😉

popelka.miri
autor
9. čer 2009

Len, tohle je výhoda, když žiješ sama s dětmi, tak nemusíš nikomu nic vysvětlovat nabo se ptát o dovolení 😉 ..Dřív jsem musela...
Matka se mnou nežije a děti ani kočku mi nehlídá, tak co...
Já bych si 2 kočky nevzala, ale mně to přišlo jako odpověď na inzerát.hledám kotě...koukni na www.animal-rescue.cz, je tam vyfocený kocourek 2měsíce...jak jsem ho uviděla, tak se ho chci prostě ujmout, nic víc 😅 , jen se bojím, jak se budou spolu snášet s Mackem 😒

len
9. čer 2009

Myslíš toho modrookýho mourečka? Ten je kouzelnej 😵 Přiznávám, že já bych si na dvě kočky najednou netroufla, když jsem zatím nikdy žádnou neměla, ale spousta lidí tvrdí pravej opak - že dvě se zabavěj spolu, můžou si hrát a je větší klid... Osobně nemohu posoudit 😉 Každopádně si myslím, že pokud je k sobě přineseš už takhle odmalička, měli by si kluci zvyknout, v dospělosti je můžeš nechat vykastrovat. Ale asi bych ti pak poradila, jestli si ho vezmeš, radši už takovýhle stránky neprojíždět, abys jich pak neměla třeba deset 😀 Věřím totiž, že odolat je strašně těžký 😀

benjik
9. čer 2009

kocourek je vážně nádherný.a jestli se ti líbí a chceš ho,tak jdi do něj.člověk si přece musí dopřát i nějakou radost,ne? a počkej jak se budeš bavit až si obě kotata budou spolu hrát. jen radím dát rychle z cesty vše skleněné a keramické,prostě vše lehce rozbitné.holky vy se bojí dva koček najednou a my jich měli vždy víc jak 5 najednou,dvě jsou proti tomu jako nic.

popelka.miri
autor
9. čer 2009

No právě, ten kocourek je tak sladkej, opuštěnej, chudinka a já mám tu povahu, vše opuštěné zachraňovat 😅 Já tu stránku nelistovala, dostala jsem sms, abych tam mrkla...Jenže ouha, zase mě tam nemá kdo odvézt 😖 ..Teď jsem mluvila s bývalým a on prý nemá čas, maximálně v neděli...ha ha, v neděli vždycky, to si totiž bere děti, takže čas určitě á...pokud mi ho do neděle někdo nevyfoukne, tak si pro něho asi pojedu...nemůžu odolat 😵 ...Fakt si myslíte, že si koťata sednou? A jak to bude až půjdou do puberty, aby se mi neporvali nebo neobcurali celý byt 😒

benjik
9. čer 2009

tak si tam zavolej a zamluv si ho,to ti ho nikdo nevyhoukne.vem si to takhle,ted budou u tebe obě kotata nová,takže tam nebude vládnou taková dominance jednoho z nich ve stylu,byl jsem tu první.jasně,že se ti občas porvou,ale to si budou jen hrát.copak tvý děti se nikdy neporvali?určitě jo a taky to přežili ve zdravý,ne? občůravat nebudou,když je dáš včas vykastrovat.

benjik
9. čer 2009

ted mě ještě napadlo,nediv se když se budou hádat u jedný misky,i když každý jinak bude mít svou.budou muset přece ochutnat jestli ten druhý nedostal něco lepšího 😀 náš kocour dá vždy tlapku psovi na čelo a začne ho odstrkovat.

popelka.miri
autor
9. čer 2009

Benjik a kdy je tak čas lje vykastrovat?

popelka.miri
autor
9. čer 2009

Ještě pokud budu mít dvě koťata, tzn. 2x očkování a odčervení, kolik tak stojí očkování na jedno kotě a odčervení to základní, abych pak nezjistila, že na to nemám...jinak kotě asi beru 😉

len
9. čer 2009

Očkování 300-500 Kč za vakcínu, no a odčervení - ta pasta jedna dávka 25 Kč, což je v pohodě, ale naše kotě ji vyblilo, tak jsem koupila dražší - vtíratelnou do srsti, no a ta stála 160 Kč jedna, přičemž kotě je třeba odčervit několikrát 😒

benjik
9. čer 2009

popelka:každý veterinář ti na kastraci řekne něco jiného.někdo doporučuje klidně v půl roce,v 8.měsících,ale nejlepší je fakt až v roce.do té doby se totiž vyvíjí a když ho fikneš dřív,tak by později mohl mít zdravotní problémy.nám vet doporučoval právě proto radši až v roce.
na vzteklinu možná radši neočkuj,len tu psala dost podstatné důvody,proč to nedávat.

sueanek
10. čer 2009

Cau devcata, mam tu jedno SOS ze soukr. kociciho utulku v Hodonine. Dmov hleda ciste bila, rok a pul stara kocka Bela, vakcinovana proti kocicim chorobam, kastrovana, v byte cistotna, ale muze zit i v domku se zahradou. Proc to specha: nesnasi dalsi kocky, coz je v domacim depozitu fakt problem - foto na http://www.kocky-online.cz/clanky/urgentne-hled...

sueanek
10. čer 2009

K te vztekline:

Vzhledem k tomu, ze se vzteklina na uzemi CR jiz par let prakticky nevyskytuje, je vakcinace doma drzene kocky proti vztekline zcela zbytecna. Vakcinace je nutna pouze v pripade, ze kocka chodi na vystavy, jezdi do zahranici, pripadne chodi ven. A s tim chozenim ven je to tak, ze vakcina chrani kocku ani ne tak pred nakazou, jako pred hysterickymi lidmi, kteri mohou chtit pitvu kocky v pripade, ze je poskrabe ci kousne (aby se vyloucila prave moznost nakazy vzteklinou). Predlozeni platneho ock. prukazu dokladajiciho vakcinaci proti vztekline je nejjistejsi zpusob, jak svou kocku v takovem pripade ochranit.

Vakcina proti vztekline je velkym naporem na organismus zvirete, takze proc tomu zvire vystavit, pokud je to zbytecne, ze. Rozciluje mne, ze cast meststkych utulku vakcinuje kocky prave jenom proti vztekline, kdyz infekcni kocici nemoci jsou pro kocky daleko vetsi hrozbou... inu, finance a lidska sebestrednost, jako obvykle...

popelka.miri
autor
10. čer 2009

Sueanek, když už jsi tady 😉
poraď mi taky jako znalec, mám možnost vzít si z útulku nalezené 2měsíční kotě-kocourka a doma mám týden taky 7týdenního kocourka a zajímalo by mě, jestli myslíš, že ho můžu přivézt k tomu mýmu, jestli to zvládnou spolu a neporvou se? Ten kocourek je moc krádný, prý mazlivý a hodný k dětem a bezproblémů, ale co to udělá, když je dám teď k sobě...jsou prakticky stejně staří a oba kluci 😒

sueanek
10. čer 2009

popelka.miri: Vzit si ke kotete stejne stareho kamarada je ta NEJLEPSI vec, co muzes udelat. Mozna se budou chvili skorpit, ale za chvili budou jedna ruka - kotata si na sebe zvykaji velmi rychle.

len
10. čer 2009

Sueanek, díky za tu vzteklinu, v podstatě jsem nastudovala totéž (+ navíc hrozba postvakcinačního fibrosarkomu) a měla na to téma včera dlouhý rozhovor s moc rozumnou veterinářkou, takže se taky kloním k tomu už do kotěte nic nepíchat. A pokud přeci jen někdy ano, buď bych byla pro šetrnější vakcínu jednou za tři roky nebo bych si počkala až na další přeočkování a nechala jí ďobnout čtyřkombinaci (vč. vakcíny). Ale osobně si zatím myslím, že se na to vykašleme zcela, nepřijde mi moc pravděpodobné, že bychom si do bytu pozvali někoho takového, kdo by se ke kočce choval tak, aby byla nucena ho pokousat natolik, aby musel vyhledat doktora a ještě navíc nám dělal takové problémy, že by chtěl kočku zabít... Venku věřím, že se na takové debily dá narazit 😠

Bela je nádherná kočička, ale u nás už by jedináček nebyla a ani neznám nikoho, kdo by už kočku buď neměl nebo by o ní uvažoval... Snad najde domov brzy 🙂

sueanek
10. čer 2009

len: Jak je stary ten vas kocicak?

len
10. čer 2009

Sue, 13 týdnů, včera tři měsíce.

popelka.miri
autor
10. čer 2009

Sueanek, díky, asi do toho půjdu, pokud se mrňouse do neděle neujme nikdo jiný 😉
Bacha! teď už mi do toho nekecá jen matka, ale i bývalý 🙄 ...ještěže si můžu dělat co chci 😝 😀
Sueanek a když budou dospívat, jak to bude probíhat, Prý, že když jsou oba kocouři, tak jeden bude dominantní a budou se proto rvát...je to pravda?

sueanek
10. čer 2009

popelka.miri: Se nediv, kotata tezce ohrozuji dusevni i psychickou pohodu tvych deti 😀 😠 😀

Co se dospivani tyka, doporucuju - neprodlene jak zacne moc trochu zavanet - dat oba vykastrovat. Tim se boje o dominanci eliminuji...

popelka.miri
autor
10. čer 2009

A ještě, když přivedu nováčka, mám jeden kočičí záchod, můžou ho používat oba spolu? od začátku jeho příchodu? Pravdou je, že na 2 wc nemám místo

benjik
10. čer 2009

popelka: já mám taky pro dvě kočky jen jeden záchod a v poho.jen se o to častěji musí čistit

benjik
10. čer 2009

tak se mi asi urazila kočka.dnes jsem si val donesla zase na pár dní k nám a chudinka mi tu naříká,že si nemůže jít lehnout do komody,kde dřív měli deku.já už tam mám totiž věci na mimčo.tak mi trucuje v koupelně na pračce.

kaktusik007
10. čer 2009

benjik - a co takto dat prat nejaku varku??? 😀

benjik
10. čer 2009

kaktusik: pračka už pere,proto je na mě číča tuplem naštvaná,ona to totiž nesnáší.ted jsem ji pro změnu vyhazovala z dětský postýlky.potvora chlupatá

popelka.miri
autor
10. čer 2009

Benjik: to ti nezávidím 😀 , mně když trucoval první kocour, tak se mi vždycky šel pomstít do vany - hodil bobek a dost smrděl 😝 a na začátku těhu jsem to nesla hooodně těžce, když mi bylo blbě z každýho smradu 🙄
Ty jo, co asi bude číča dělat, až doneseš mimnko 😅 ???
Zjistila jsem u svého kocoura, a co tady čtu, že kočky jsou dost urážlivá mstivá zvířata 😕 😀
Já když jdu dát mýho Macka z mýho křesla dolů do jeho pelíšku a sednu si na to křeslo já, tak je hned zpátky a mňouká, abych věděla jak jsem hrozná, že ho klidně vyhodím z jeho křesla 😀
Benjik: jak máš starý ty kočky a snesou se dobře, to je máš od začátku spolu, nebo postupně?

benjik
10. čer 2009

Val pračku nesnáší a barnabášovi se tam spí nejlíp,když pračka ždíme,líbí se mu to třesení.
Val je skoro 6 let,Burnymu 10 měsíců,a Amálce až si ji doneseme bude tak 8 týdnů.Val mám od jejího půl roku,Barnabáše jsem si donesla,když mu byla 6.týdnů(kočka se o ně nestarala),tím že to bylo kotě,tak ho kočka přijala v poho.sice občas na sebe prskají,ale dovedou spolu spát v jednom pelechu a občas i žrát z jedné misky.halvně Val jak je tu vždy jen pár týdnů,tak si pokaždý od kocoura u babi oddychne a pak se na něj i těší.vždy když se vidí,tak se pusinkují.tak doufám,že to v poho i s Amálkou. no a psovi budou v září 2 roky a všechny kočky miluje,má moc rád zvířata,se všema si hned chce hrát.
já dnes udělám číče pelech na komodě,na tom hořejšku,tam je stejně jen velký plyšový krtek,tak si ji tím snad usmířím.já ji totiž i z té pračky vyženu,tam bude přebalovák.jsem zlá panička 😀