Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

popelka.miri
autor
10. čer 2009

Benjik, ty máš doma koukám taky zvěřinec 😀 ...já ho měla před pár lety taky, ale jen 2 děti! Bydlím ve 2+ 1, to bylo taky docela mazec...A jak to máš ty s bydlením? Byt nebo domek se zahradou?

benjik
10. čer 2009

máme byt 1+ nic v rodinném domku se zahradou,takže až bude mímo,tak to bude zajímavý.ale příští rok chcem koupit pozemek a stavět,a pak si pořídíme ještě jednoho pejska,my měli totiž ještě fenku,ale tu nám na jaře přejeli ☹

popelka.miri
autor
10. čer 2009

Ty jo 😕 , tak to máš "lepší" než já! A co na to říká manžel na ten zvěřinec? Můj to nesnášel, hlavně kocoura...tak si teď užívám 😀

lynnka
10. čer 2009

Tak naše Atka teda urážlivá ani mstivá vůůůůůbec není 😀 Mě například nosí květiny do postele. Včera ráno jsem se probudila a na peřině růže...zní to dobře že? Jenže růži mi tam nepoložil manžel jako důkaz velké lásky, ale naše drahá kočka, která prostě co kde ukradne, to donese do postele. Zapomněla jsem večer totiž zavřít dveře do obýváku, kde na stole stála vázička s růžema...no a Atka zaúřadovala. Shodila vázičku, vylila vodu a kytku přinesla do postele.
Dneska zas pro změnu obdarovala manžela, kterej se chudák ráno po probuzení napíchl na špejli, kterou mu uložila vedle polštáře 😀 😀 😀
Zatím jsem nepochopila proč to dělá, jako projev díků to určitě nebude. Ale špejle je docela zábava, miluje ji aportovat. Přinese ji na postel, já ji seberu, hodím na zem, Atka za ní, přinese ji na postel, seberu hodím na zem a tak to jde dokola třeba deset minut 😀

benjik
10. čer 2009

popelka: psa chtěl on,kocoura jsem od manži dostala za maturitu a kočku jsem měla dávno před tím než jsme se poznali a jak už jsem psala dřív,byl jediný kromě stejdy,koho si Val k sobě pustila,takže to bere jako čest ji mít.no a kotě jsme sice chtěli až na podzim,ale jen kdyby se burny od sousedů nevrátil.ale pak přišla kámoška s nabídkou na amálku a manža neodolal,i když kocoura máme pořád po sousedech.sice na zvířata občas nadává,třeba když mu dělají budíček už v 5 ráno,ale jinak se s nima kolikrát mazlí víc než se mnou 😀

lynnka: alespon někdo ti nosí květiny do postele 😀 špejle je vynikající zábava,Burny je taky miluje,ale naštěstí nám ji do postele nenosí 😀

popelka.miri
autor
10. čer 2009

Teď jsem hledala kocoura po bytě a najednou nakouknu k malý do postýlky a on si tam vedle ní spokojeně ležel a ona seděla a koukala na pohádku 😀 ..Tak jsem odtud vyndala, protože tam prostě nesmí k malý do postele a taky, aby si něco neudělali a ona začala řvát!! Asi se naštvala, že jsem jí vzala kočičku 😅 A to ještě ráno před ní utíkal a teď za ní sám leze až do postele...Mám zamluvené to kotě na neděli, tak si snad potom spolu vyhrajou...veterinářka mi poradila ať je v 10 měs. vykastruju, aby si neznačili teritorium a to kotě je prý už 2x odčervené, takže jenom očkovat 😉
Bože, matka se zblázní!! Ta mě sežere 🙄 Zítra přijde pohlídat děti, musím do školy na schůzku, tak jí to doufám děti nevykecají 😕

benjik
10. čer 2009

no těžko donutíš 5letý dítě,aby to nevykecalo.a bud ráda,že si malá tak zvykla na kotě.hele ale ted mě napadá,máš tři děti,to by chtělo ještě jednu kočku,at má každý dítě jedno 😀

popelka.miri
autor
10. čer 2009

😀 😀 😀 A taky Lukáš by chtěl dinosaura a já pořádnýho koně!! 😀 😀

benjik
10. čer 2009

tak ale zase si to vem prakticky,na koně za mírný poplatek můžeš vozit lidi,tím pádem je to už jistý zdroj podnikání.jen ten dinosaurus bude problém,stroj času ještě nikdo nevymyslel. 😀

popelka.miri
autor
10. čer 2009

To už by moje máti skončila v Bohnicích a já s úrazem na áru 😀 😀 😀

sueanek
10. čer 2009

popelka.miri: Jiste by ji potesilo, ze tam je utulek pro kocky...

len
10. čer 2009

Tak jsme právě zkusili to odčervení "za krk" - jenomže u britskýho kotěte prostě za krkem žádná kůže není 😀 Má tam tak neuvěřitelně jemňoučkou a hustou srst... no, doufám, že aspoň něco se na tu kůži dostalo, jinak mám totiž podezření, že daleko víc odčervovadla proniklo skrz kůži manželovi, jak se jí to tam snažil vetřít 😀
Kolikrát se musí koťata odčervovat? Do 11. týdne, kdy jsme si ji přinesli, byla odčervená 3x, teď máme od veterinářky doporučený ještě to dnešní odčervení a pak ještě poslední - ve věku něco přes 4 měsíce - není to moc?

sueanek
10. čer 2009

len: Tedy neni prukazova?

benjik
10. čer 2009

popelka: dík za typ jak dostat tchýni do bohnic,možná využiju.hele ale to si dej ten návod na tohle patentovat,znám spoustu lidí co by ti za to utrhly ruce 😀
len: tak máš alespon jistotu že manžel nedostane červíky 😀 a souhlasím britky mají nádherně hebkou srst,hotový plyšáci

len
10. čer 2009

Sue, ne, je bez PP. Mám ji od kamarádky odtud z Koníka, takže mám jistotu, že to bylo kotě od malička hejčkaný, v 9 týdnech naočkovaný a 3x odčervený, ale papíry nemá.

sueanek
10. čer 2009

len: No, preju ti, aby z nej vyrostlo neco, co se bude britce aspon trochu podobat...

Jinak dospela bytova kocka se odcervuje preventivne jednou za pul roku; kdyz dojde k zacerveni, tak pochopitelne casteji. Odcervovaci schema, co ti sdelila veterinarka, je obecne doporucovane.

sueanek
10. čer 2009

len: Nejpozdeji mesic po primovakcinaci se musi vakcinace zopakovat - zaroven by odcerveni melo o cca 10 dni predchazet vakcinaci. Stihas?

benjik
10. čer 2009

sueanek: nestudovala jsi náhodou veterinu? takový znalosti běžný člověk nemá

len
10. čer 2009

Sue, viděla jsem mámu, tátu na obrázku (přímo při činu 😀 ), kamarádce v tomhle věřím, takže doufám, že z ní vyroste poctivá briťule, no a když ne, tak co 😉
Zatím vypadá takhle (ale chápu, že vzhled ve 13 týdnech nemusí nic vypovídat o vzhledu dospělé kočky):
www.plivnik.blogspot.com

Jinak stíhám 😀 Vakcinaci už máme druhou za sebou (první v 9 týdnech, druhou už jsem s ní absolvovala já ve 12), odčervena byla, jak píšeš (ta odčervení byla u původní majitelky) a navíc jsem teď právě u veterinářky dostala další dvě odčervovadla - ve 13 a 17 týdnech. Pak už by měla chodit jednou za půl roku. Odčervovala jsem pastou, ale bohužel ji nevzala moc dobře (vyzvracela), tak jsem vyfasovala takové kapky na kůži za krk. Později jsem se dozvěděla, že stejně odčervují i mámu, protože do ní nacpat prášek je story ála Pratchett. Akorát fakt netuším, kolik se jí toho na kůži dostalo, protože tam má tu srst jak prachový peří - neuvěřitelně hustou a jemnou.

len
10. čer 2009

Jo a ještě... u nás to bylo trochu naopak. My se nerozhodli mít britku (i když přiznávám, že se mi vždycky líbily), ale pořád jsem manžela lámala na "nějaké kotě." No a pak se narodila tahle koťátka a já od prvního dne držela palce tomu nejmenšímu plivníčkovi, který měl namále (kotě o pouhé 4 gramy menší už to nezvládlo ☹ ), sledovala jsem její fotky, četla, jak se jí daří... Takže potom už jsem prostě věděla, že chci tuhle jednu jedinou kočičku, na plemenu mi absolutně nezáleželo, i kdyby to byl vesnickej mourek (mimochodem, takovýho chtěl manžel 😉 ), vlastně to, že je to britka, se tak nějak sešlo... My si prostě nevybírali britku, ale naši Adélku 😀

benjik
10. čer 2009

len: tak to ale má být ne? vybráš si ji kvůli její osobnosti a ne papírům a původu

len
10. čer 2009

Jo, tak jsem to brala 🙂 Něco jiného by bylo, kdybych se rozhodla, že chci britské kotě se vším všudy, pak bych asi oslovila nějakou chovatelskou stanici a zamluvila si kotě s PP, kde má člověk opravdu jistotu, že z ní jednou bude britská modrá, jak má být (popravdě, já to stejně moc nepoznám 😉). Ale já chtěla tuhle mrňavou bojovnici - množení v plánu nemám, prostě je to kámoš i kdyby měla hlavu trochu šišatější a uši blíž u sebe 😉 Taky chápu, že chovy (dá-li se tohle chovem nazvat, kočka měla koťata 2x během 2 let a teď půjde na kastraci, je bytová, takže to nebyl "nějakej kocour odvedle") bez PP můžou být zatížený nějakýma chorobama nebo tak, ale já prostě v tomhle kamarádce věřím, no...

benjik
10. čer 2009

len: stejda má britaka za x tisíc s pp a kocour má víc problémů než naše domácí pouliční micka. to je fakt spíš v jedincích.koikrát jsou papírovku tak přešlěchtěný,až pak chytnou každ prd

sueanek
11. čer 2009

benjik: Tak by to byt prave nemelo 😉 Aspon co znam chovatele, kterych si vazim, tak ti maji sve chovne jedince testovany nejen na infekcni kocici nemoci, ale take na ruzne genegicke vady. U britek napr. HCM a PKD. Par slov k HCM + pekne fotky: http://www.kocky-online.cz/clanky/hcm-skryta-hr...

benjik
11. čer 2009

právě,že bohužel existují i chovatelé,kterým jde jen o to mít kotata s co nejlepším rodokmenem,ael na zdraví už se neohlížejí.myslím tím,že radši spáří kočku s úžasným rodokmenem,která má trošku problémy než radši mín šlechtickou,ale zdravou 😠 tohle bohužel dělají hlavně lidí,kteří chtějí na kočkách vydělat ☹

sueanek
11. čer 2009

benjik: Pokud chces na kockach vydela, jedes chov bez PP. Za zvirata se skvelym rodokmenem ti da odpovidajici castku zas jen chovatel, a ten s velkou pravdepodobnosti pozna nekalosti pri blizsim zkoumani kotete (predkusy, vmackute nosy a tak).

len
11. čer 2009

Asi je to všecko o lidech, hajzl se najde všude, ne? Ale souhlasila bych se Sue, že obecně, když odpovím na inzerát kotěte bez PP (teď nemluvím o vesnických číčách bez jakýhokoli rodokmenu), je to větší risk než u koček s PP (mám-li zájem o konkrétní plemeno). Ale v obou případech můžu mít kliku a v obou extra smůlu. Taky netvrdím, že Adélka nemůže trpět nějakou skrytou chorobou (obzvlášť, když měla tak krušnej začátek, v přírodě by takové kotě asi nepřežilo), ale zase jsem si jistá, že kamarádka určitě není žádnej množitel, že pro prachy to 100% nedělá a že koťátka byla odmala hejčkaná a vypiplaná (stačí si číst její komentáře z prvních týdnů života...). Plus teda chudák, každou chvilku ji zahrnuji dotazama a vždycky trpělivě odpoví, mám takovej "záruční servis" 😀 Pokud bych odpověděla na nějaký no-name inzerát v novinách a kotě mi předali osmitýdenní mezi dveřma, měla bych minimálně dost pochybností.

detta
11. čer 2009

ahojte, neviete nahodou kolko stoji exoticka macka? s pp aj bez pp? 😕 ...........dakujem

sueanek
11. čer 2009

detta: Muzu ti zjistit cenu prukazoveho kotete. Akorat mi rekni - do chovu (na vystavy), nebo jako mazlika? Od toho se odviji cena...

lenki33
11. čer 2009

detta tak my sme kupili 2exotov myslim za 8-9tisic, ale chodili na vystavy
teraz mame macku ako mazlika za cca 3500 Skk, ta je z CZ
v Sk boli tie ceny vysoke, nasli sme ako mazlika za 7tisic