Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

lucija
28. čer 2009

Tak tenhle záchod mám taky v plánu, sice mám záchod na chodbě u dveří, ale kamínky mám všude kolem. Nad tou silikonovou podestýlkou jsem se taky zastavila, ale pak po propočítání financí, si myslím, že to co mám bude ok. Mám 6ti kg zverlit, ještě uvidím jak to bude s kočkama dvěma. Myslím, že k tomu dospěju časem 😉
Jo a je potřeba pro dvě kočky dva záchody???

benjik
28. čer 2009

lucija: ale to jsi špatně pochopila,šampon pro psy na kočku nepoužívám,lanolin je ovčí tuk,který používají i lidé se suchou kůží nebo ho přidáš trošku do praní a prádlo je krásně měkký a nesvědí tě pak celé tělo jako u některých aviváží.,dá se koupit v lékarně a je to univerzální věc.zvířatům to krásně promastí kůži,kočce se totiž vždy když je u babi udělají lupy jak má v bytě teplo.Valentýnu jsem koupala někdy před 4 lety a ted bych ji radši vzala pro jistotu zase pod vodu kvůli těm lupům.

len
28. čer 2009

Benjik, lanolínem jsem si patlala ruce taky 😉
Jinak netuším, ajk je na tom naše kočka s kůží, mám nějak podezření, že ani žádnou nemá - pro samou hustou strst se prostě na kůži nedostanu 😀

lucija
28. čer 2009

benji, já jsem blb, nevím totiž co je lanolin, myslela jsem, že je to něco na psy 😅 Tak jestli to má tak blahodárný účinky, tak by to kočinám nemělo ublížit 😉

popelka.miri
autor
28. čer 2009

LUcija: já mám 2 kocoury a jeden záchod 😉 ..zezačátku ho tam Macík nechtěl pouštět, když byl nový kocourek, ale on tam chodil, když se Macík nedíval a pak do dvou dnů už tam vegetili spolu...dokonce si tam i hrajou! 😀
Teď mám problém, že nemůžu nikde v bytě najít jejich myšku na hraní...malá totiž zabaví všechny hračky a odnese pryč 😀
Pořád kocoury tahá, ale i pod krkem, koukám a ona ho drží za hlavu! 😨 Se o ně bojím! Naštěstí zatím vypadají jako z gumy a vydrží teda hodně 😅

renda71
28. čer 2009

holky,tak jsem skoukla ty stránky modrykocour 🙂 a musím říct,že vůbec nevypadají špatně 😵
určitě tam občas nahlédnu 😉 díky za typ 🙂

lilike
28. čer 2009

my amme tiez rohovy zachodik,zatial bez budy a dvierok,ale chystam sa namontovat,a ak vam mozem poradit aby ste nemali podstielku vsade,ja som dala pod zachod taku podlozku do kupelne z ikea,je taka chlpatsia a krasne sa ta podstielka do nej zachytava aj ked mica hrabe ako diva....fakt super vec,raz za cas vytrasem a nemam to nikde rozhadzane,zachod ma na chodbe v rohu na dlazbe.

benjik
28. čer 2009

lucija: nenadávej si,já taky dřív nevěděla,že existuje nějaký lanolin.a už vůbec ne,že se v něm dají koupat i zvířata,ale jak nádherně hebkous rst pak pes měl,hotový pryšák.jen je peroblém,že litr stojí kolem 150,-,ale zase ho stačí dát jen trochu.

lucija
28. čer 2009

Benji, to není moc, za Šampon dáš stejnou cenu za míň šamponu 😉
Popel, Šíma je na Macíka strašně něžnej, i když někdy ho postaví na zem a pak do něj strčí nohou a řekne mu ,,běěěž,, 😀 Ale za to mu hubuju, ale jinak k němu přijde, lehne si vedle něj a onuchává ho nosánkem, nebo mu dělá malá a když ho bere tak fakt hrozně opatrně. Nevím kde se to v něm bere. Bude to zvířemil po mamince 😵 😵 😵

popelka.miri
autor
28. čer 2009

Což o to, ta moje taky kočky miluje, ale jen nějak nechápe, jak je má správně vzít, jak je malá a oni velký na ní 😀 Jinak, taky k nim přijde, když leží a dává k nim hlavu, jako že se k nim tulí, jenže ona tu hlavičku na kottě položí a kotě chudák se asi dusí 🙄 , tak musím furt za ní a chránit micky! Ale ona to mysylí dobře, jen je ještě na to morous 😉

lucija
28. čer 2009

Jj, Šíma si taky občas lehne na ni a ne vedle ni, taky chráním 😀

amadora
28. čer 2009

Ahojte maminky, jéj to je krásna téma o mačičkách tu 🙂 Môžem sa ku vám pridať? My žijeme v dome a momentálne máme 2 dospelé mačičky a 6 mačiatok 🙂 Len už teraz mám hlavu v smútku čo s nimi, ja to nedokážem zabiť v žiadnom prípade a na dedine nikto už mačky nechce 😒 A náš malý ich zbožňuje, vždy vonku hneď beží ku nim, ide na štyri a hlavu si oprie o nich alebo trhá trávu a robí im z nich prikrývku 😀 Zo začiatku tiež nebol veľmi citlivý ku nim ale ho učím že mačičky musí len ľúbiť a nie im robiť zle a teraz je fakt zlatý na nich 🙂 Len k mačiatkam ho nepustím radšej aby ich nepopučil 😅

lucija
28. čer 2009

ahoj Ami, jasně ž se přidej 😉 No tak si holt koťátka budete muset nechat 😅 Dělám si legraci, neboj, však on se najde někdo kdo si koťátka veme 😉 Kamarád má na zahradě koťátka jen tři, ale já je udala všechny, jednu já, jednu kamarádka a jednu přítelova babička který kočička umřela 😔 Takže třeba se Ti taky poštěstí, budeme držet palce 😉

amadora
29. čer 2009

Luci ďakujem a snáď budeš mať pravdu a mačiatkam nájdeme pekný domov 🙂 Síce mi bude ľúto ale nechcem nakoniec dopadnúť ako tá pani zo správ čo má 400 mačiek 😖 😀

danae
29. čer 2009

Měl by někdo tip, jak na nečistotnou kočičku? 😕 Čůrání je více méně v pohodě, ale kaká skoro vždy mimo... ☹ Je to kočička z útulku a z počátku byla čistotná. Máme jí už asi pět let, ale poslední dva roky je to hrůza. Nezměnili jsme nic, podestýlku jsem zkusila nejrůznější včetně silikonu, záchůdky také máme nejrůznější a nic 😠

renda71
29. čer 2009

danae,tak toť otázka,také s tím bojujem ☹ kotě chodí čůrat do záchodu,někdy se tam i vykadí,ale většinou kálí do sprchového koutu 😠vůbec nevím proč to dělá a jak ho to odnaučit 😉

amadora
29. čer 2009

Neskúšali ste spreje na tie miesta kde chodia a nemali by? Zvyknú bývať kadejaké s cesnakovou vôňou a podobne čo mačky odradí špiniť na tie miesta 😉

renda71
29. čer 2009

dnes zajedu do zverimexu a snad něco odpuzujícího seženu 😀

danae
29. čer 2009

amadora, to ale asi funguje jen, když má kočka zafixované jedno nebo pár míst. My bysme to tím museli vystříkat všude 😒 Sprchový kout taky byl v oblibě, teď ho důsledně zavíráme...a teda je to pak jinde.

monca4ever
29. čer 2009

včera som našla mačiatko vonku...Už je doma...
to by bolo OK ale mám ešte dvoch psov, rybky
papagája, zajačika... Príjmem akékolvek rady lebo
je to divoch, lozí po záclonách , zhadzuje....
Prosím ak sa nájde dobrá duša tak IP 😉

amadora
29. čer 2009

Danae to asi áno. Keď som ešte bývala v byte s rodičmi tak sme mali perského kocúra a ten keď bol naučený za záchodík, ale ako na neho prišli hormóny tak tiež ocvrkoval rohy. Ale mal pár "vytipovaných" a tam sme mu to postriekali a bolo 🙂 Inak on bol tak blbo mojou maminou naučený že keď urobil potrebu tak začal škriabať vo WC na stenu a neprestal kým sme ho nešli pochváliť. Uprostred noci to liezlo parádne na nervy 😀

lucija
29. čer 2009

Tak kocour objevil záclonu a kouzlo houpání se na ni 😠 A už i zjistil, že se z křesla dostane jak na tu záclonu tak i na komodu kde mám květináč 😒 Tak myslím, že nám to právě začíná 🙄 😀
No ale jak se tak dívám, tak zjistil i to, že na tom opěradle se dá i spinkat, no sláva 😵

benjik
29. čer 2009

mě dneska kočka zase málem sežrala rozinky a když jsem ji nechtěla pak dát,tak se urazila.
lucija,záclony jsou velký lákadlo,babi je měla dřív věčně rozdrápaný a já radši záclony nemám.taky ti okusuje kytky? kocour nám dokonale zašpitoval bonsaj.ještě že už byla stejně napůl v háji a Val mi věčně okusuje palmu.

lucija
29. čer 2009

Benji, tak Ty už máš koťátko? Uniklo mi něco? 😕

benjik
29. čer 2009

ne Amálku budu mít až o víkend.ale mám dospělou kočku a tuláckýho 10měsíčního kocourka

lucija
29. čer 2009

Ahááá, já myslela, že nemáš číču a čekáš na koťátko 😉
Přihodila jsem fotky, tak mrkněte 😉

lilike
29. čer 2009

lucija,perfektne fotky
🙂
tak nasa potvora objavila vyhody nocneho zivota....vcera mi asi 6x hupsla v noci na postel a chcela sa hrat,kusala mi ruku,skrabkala....no proste zabava velka,musela som ju zobrat do obyvacky a tam si s nou lahnut a uspat ju,to som ani maleho nemusela ked bola babetko tolko uspavat 🙂
A zaclony,to radsej pomlcim,do vysky 1,5m v pohode.....cakam na dasie prekvapka,kazdy den ma niecim fascinuje 😀

renda71
29. čer 2009

holky taky jsem vložila do alba fotky našeho prcka 😉

lucija
29. čer 2009

Rendi, to je taky krásnej košiška 😵
Lili, tak to mě Macík včera vyloženě uspal, normálně mi ležel za hlavou a drbal mě ve vlasech. V tem moment jsem ho milovala 😵 😀 😀

amadora
29. čer 2009

Krásne fotky Lucija aj Renda 🙂