Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

benjik
29. čer 2009

lucija. krásná fotka kocoura s kelímkem. 😀 no doma momentálně kočku nemám,Val je ted zase u mojí babi

amadora
29. čer 2009

No tak my máme prvých záujemcov o mačiatka... na jednej strane som rada, viem že musia z domu. Na druhej strane mi je už teraz ľúto, budem revať ako dážď 😅

lucija
29. čer 2009

Ami, buď ráda, že půjdou do dobrých rukou 😉

sasilinka
29. čer 2009

amadora:
Proc nenechate kocicky kastrovat? Je to nejlepsi reseni pro Va i pro Vase kocky.

amadora
30. čer 2009

Sasi veď sme to mali v pláne minulé leto, len muž bol stále v práci a mne samej s malým dieťatkom sa nedalo ísť s dvomi mačkami, takže dáko ostalo len pri plánoch 😒 Ale tak budeme to musieť poriešiť keď rozdáme mačiatka. Neviete ako to funguje? To si mačičku nechajú nejako dlhšie tam a robí sa operácia? Koľko to asi stojí? Vôbec o tomto nemám šajnu 😅

benjik
30. čer 2009

amadora: projed si tuhle diskuzi od začátku a najdeš odpovědi skoro na vše.kastrace se tu dost řešila

amadora
30. čer 2009

Benji ďakujem 🙂

lucija
30. čer 2009

Dobré ránko 😉 Tak kocour si ujasnil denní režim podle mě, takže navečír několik hodin spí a v osm se probouzí a jede tak do jedný. Dneska to ale přetáhnul, takže o půl druhý letěl na chodbu a světe div se, bez keců 😵

sicinka
30. čer 2009

Ahoj Kočkařky, nějakou dobu jsem tu nebyla a koukám že kočicí diskuze pořád jede. Přidávám zkušenost kočka + čerstvé mimi. Když jsem přišla z porodnice tak spal kocour v postýlce, takže byl vyhozen a uražen 🙂 pak jsme mu dali očuchat mimi a dva dny byl zalezlý ve skříni a byl vyděšený. Snažili jsme se ho hladit říkat jak je naše jednička, ale moc to nepomáhalo. Třetí den začal vylézat sám, ale chodíl přikrčený bytem a fňukal. Ve středu budeme doma 14 dní a kocour už se chová normálně. Sedí nahoře na škrabadle a pozoruje prcka v postýlce, ale jinak ho víceméně ingoruje. do postýlky nechce - jen stojí na zadních a kouká tam přes mantinel. Jo a v noci po kojení odložím prcka do postýlky a pak ještě půl hodiny drbu kocoura, aby nežárlil. Strach že by malému ublížil nemám - opravdu se malého dost bojí 🙂 Jinak ruce myjeme antibakteriálním mýdlem, na postel pokládám prcka vždy na čistou plínku, jiná opatření nedodržujeme. Když tu byl pediatr tak se na kocoura ptal, ale říkal že kočku vidí u malého dítěte radši než psa 🙂 zatím to na alergie nevypadá, tak snad to vydrží.

len
30. čer 2009

Jé, vidím Sicinku, tak hned nakukuju - moc gratuluju! 😵

Já mohu poskytnout zkušenost kočka po transferu embryí - vůbec nebere ohledy 😉 Dupání po břiše a bolavých prsou je oblíbená zábava...

popelka.miri
autor
30. čer 2009

Sicinka: gratuluju k miminku 😵 !!
Jinak já tě chápu, já taky pořád v noci kojím, poslední dvě noci po 2 hod. 😝 a hned jak začnu kojit, tak přijdou oba kocouři, předou jak motorovky a lezou po mně i malé a musím je drbat taky...Takže kojím, drbu kocoury a napůl u toho spím 😀 😀
Jinak, jakto že dr. vidí u mimina radši kočku než psa 😕 , mně alergolog řekl, že právě kočky jsou nejhorší alergeny kvůli slinám. Dneska jsme s dětmi šli z borůvek, špinavý jak čuňata 😀 , ale museli jsme zajít do zveráku pro kočičí prut s pískající hračkou, jsou rozmazlení a furt jim kupujeme hračky, jak mimina, fakt 😀

len
30. čer 2009

Tak jsem se vrátila od veta z posledního odčervení, radši jsem brala kočku s sebou, protože sama jí to za krk prostě nekápnu, i dr. usoudila, že tam má tu srst neobvykle hustou 😉 Takže dr. i sestra pochválily a pomazlily koťátko, dr. jí to odborně nanesla za krk a platila jsem jen to odčervovadlo, jsou tu zlatí 🙂 Jo a definitivně jsem se rozhodla, že očkování proti vzteklině nebude 🙂

lucija
30. čer 2009

Taky gratuluju k miminku. 😵
Len a Ty už jsi po ET? A kdy Ti ho dělali? A kdy se dozvíme výsledek??? 😉
Mladej je vzhůru a taky vyrážíme na veterinu. Očkovat. Ať je naočkovaná než si přineseme tu druhou 😉

len
30. čer 2009

Luci, ET jsem měla minulou středu, výsledek snad příští pátek 🙂
Kotě už je kompletně proočkovaný (kromě vztekliny, tu ani nebudeme) a odčervený, teď mám zakázaný ho hladit (abych mu to odčervovadlo nerozmazala), tak je mírně uražený 😀

popelka.miri
autor
30. čer 2009

Holky, to odčervovadlo za krk asi funguje na jiný parazity než pasta, co? 😒 Mám pastu flubenol a vet. říkal, že stačí tahle na vnitřní cizopasníky a to na kůži je na ty ostatní a ty kožní. Stačí teda ta pasa, když vnější parazity nemají? 😒

len
30. čer 2009

Popelko, já mám odčervovadlo na kůži - na vnitřní parazity. Pokud kotě snáší pastu, tak je to super, já bych jí taky radši dávala pastu než několikrát dražší odčervovadlo na kůži, jenomže ona prostě pastu vyzvracela 😒 Ale efekt je stejný, neboj 😉

sicinka
30. čer 2009

Popelko stačí, to za krk je i na blechy a klíštata. Moje kočky po tom vždy měli alergickou reakci a vypadala jim v tom místě srst, takže jsem vždycky dávala pouze pasty + případně frontline pokud bylo potřeba. Ale Len podle popisu má kotě s velkou podsadou, tak ji to vadit nebude 🙂 Jinak Len tu srst takhle husou mít bude asi na pořád když sis ji přinesla měla tzv baby srst, která nemá podsadu a ted uz ti presrstuje do normální. Proto se kotata na chov prodavájí kolem 3 - 4 měsíců oni občas můžou přesrstit úplně jinak než to na první pohled vypadá 🙂 Takže Milun se chová úplně vzorně. Děkuji za gratulace - popelko kojit v noci co dvě hodiny jeste po jednom roce to by me asi zabilo 🙂 S tou kočkou a né psem to myslím nebylo myšleno z pohledu alergii ale případného úrazu - kočka má jeden z nejsilnějších alergenů. Ale prcek se zatím neosypává, což je prý u miminek první příznak a to obcas hresim s jahodama.

sicinka
30. čer 2009

Jo Len ono kocour dupající po břiše po císaři je taky labůžo 🙂 ale říkam si mam cvicit at se to tam prokrvuje, tak není nad porádnou masaž. Moc držím palce s uhnízďováním . Jinak tak kolem 12 týdne se mi kocour začal usazovat na dřiše a hrozně vrnět měla jsem pocit že malého slyší (majíí asi 30x citlivější sluch než člověk) a komunikuje. Takže doufám že mi to se svým věděckým přístupem za cca 10 týdnů vyvrátíš nebo potvrdíš 🙂

len
30. čer 2009

Sicinko, tohle není Frontline (na blechy a klíšťata), ale Profender (na vnitřní parazity). Takže myslíš, že to naše nyní čtyřměsíční kotě se už zbaví toho prachovýho peří za krkem? Dr. se taky smála, musela jí to kápnout na tři místa, že má tu srst extra hustou 😀 Ale na chov ji mít nebudeme, takže je mi celkem jedno, jestli bude jednou naprosto vzorně vybarvená, i když musím uznat, že se mi teď moooc líbí, jak je barevná 😵 Včera mi Maja posílala fota jejího otce, no, má být po kom, snad jenom s tou váhou se bude trošku krotit 😀

len
30. čer 2009

Uvidíme, jak se jí bude moje těhotenství líbit 😉 Momentálně mám jenom zkušenost, že když mě to břicho při stimulaci extra bolelo, přišla se k němu stulit a vůbec nezlobila. Tak si říkám - kotě zlobí, to znamená, že to se mnou ještě není až tak špatný 😀

benjik
30. čer 2009

sicinka:gratuluji k davídkovi.koukal jsem na jeho fotečky a je vážně moc krásný.doufám,že u nás seznamování kotě+mimi bude taky v klidu.možná už zítra se dočkám kotěte a ve čtvrtek se dozvím,jestli malou budou vyvolávat nebo ji ještě v bříšku nechají.takže díky za čerstvé info

sicinka
30. čer 2009

Len já to myslela tak že radši jsem používala pastu a frontline - našim kočkám po tom za krak vypadala na tom míste srst a od té doby neriskuji 🙂 zarůstalo to asi 2 měsíce a vypadalo to divně. Prachová srst by měla přelínat v nejbližší době, ale to co jí naroste bude hodně husté taky to je na britkách krásné. Potom to chce gumovej kartáč a pravidelně česat (aby si zvykla dokud je malá), na konci otřít ideálně jelenicí nebo sametem (neboněčím podobným) bude krásně lesklá 🙂 Benjik držím palce mě se prcek narodil a byl 37+0 a byl úplně v pohodě - když ho vyndavali tak jen kníknul, ale jak ho šli ohmatávat měřit a vážit, tak řval jak tur. Jsme se s anesteziolořžkou smáli, že křičí kvůli mě abych ho slyšela, když nemůže být u mě 🙂 Akorát kojíme přes kloboučky má mrňavou pusu a ted už si zvykl 🙂

len
30. čer 2009

Aha 🙂 No tak Aduš nic nevypadalo a pastu zvracela, tak jsem měla volbu jasnou 😒 Ale v půl roce (nebo za půl roku? 😕 ) už jdeme do tabletek...
No tak ať Davídek už moc nekřičí - předvedl, že to umí, tak ať je to teď jen hodné dítko 🙂

lucija
30. čer 2009

Ahojky, tak my jsme byli dneska očkovat, bobínek, bylo mi ho tak líto ☹ No a má ušní svrab, takže paráda ☹ Tak počkáme na to druhý kotě u kterého se to taky předpokládá a budou se léčit zároveň. A to prý tím odčervovadlem za krk, co tu právě řešíte. Působí to na vnitřní i vnější parazity a tím pádem i na ten ušní svrab. No hlavně, že to není přenosné na lidi, to by mě asi omylo 😖 Kočičák zatím polehává, uvidíme co noc. Prý může polehávat až tři dny 😒

benjik
30. čer 2009

lucija: chudák číča,snad se brzy vzpamatuje.držím pěsti.
sicinka: mě vyvoláváním hrozí už od 36. týdne,ale malá se po kapačkách zlepšiola,tak ji dla ještě šanci.uvidíme ve čtvrtekk,jestli přibírá i bez nich. no koukám,že Davídek dal o sobě vědět,že je pořádný chlap,když pak tak krásně řval.tak přesně jak píše len,at už je ted jen hodný.

popelka.miri
autor
1. črc 2009

Lucija:moje koťata taky po očkování vypadaly špatně, ale jen tak do večera a ráno už byly fit, i myslím měly toplotu...vet. mi řekl, že po některých vakcinách je to normální reakce jako u dětiček 😉
Mourek měl horší reakci.
Holky, večer jsem viděla něco moc krásného 😵 Asi tak ve 23h. jsem koukla k Barunce do postýlky a spaly u ní obě koťata, ale jak 😵 ! Mourek jí ležel u nohou a Macík vedle ní a ona na něm měla položenou ručičku a spokojeně spinkala 😅 , Rozmýšlela jsem se, jestli je nemám vyndat, ale to se nedalo!! Večer je tu proháněla, tahala a dávala je do kočárku a vozila 😀 a oni si pak k ní šli sami lehnout a ještě si na něj položila ručku, no k sežrání...jen se na mě koukli kočičáci a spali dál spokojeně jako miminka 😵
Benjik: to je super, že je malá v bříšku ok, ať se hezky dopeče 😉

benjik
1. črc 2009

popelka: škoda,že jsi to nevyfotila,aby jsme se mohly taky potěšit

popelka.miri
autor
1. črc 2009

Benjik: já jsem taky myslela na to, že by to byla susper fotka, jenže jsem neměla film ve foťáku a jinak zatím nemám vůbec možnost na pc dát fotky ☹
Mám jen klasik foťák a starý pc, který ještě pořád blbne 😠 a zatím nezbývají peníze na další pc vychytávky 🙄
Zrovna před pár dny už jsem myslela, že mi chcípnul úplně (pc 😀 ) a na splátky mi nový nedají, jelikož jsem na MD 😠

lucija
1. črc 2009

Dobré poledne 😉
Popelko, to by byla super fotka 😉 Ale k tomu aby jsi si mohla ukládat fotky na PC Ti stačí digifoťák, nemusíš mít nový pc 😉
Jinak kocourek spinkal celou noc, teď už zase spinká, je jen malinko klidnější, jinak v pohodě.
Jinak Šimonek byl ráno vzhůru, já ještě ležela a slyším jak Šíma chodí po bytě a volá ččččč ččččč, přišel až ke mě a já koukám a on v ruce kapsičku, která byla v lednici 😀 😀 😀 Normálně jí to chtěl miláček můj naservírovat, teda jemu 😵 😵

lilike
1. črc 2009

lucija,no si ma vystrasila tym ockovanim,k nam ma dnes prist veterinar zaockovat Mimi,dufam ze to prezije v zdravi,zatial je jak nezmar,tak snad ju to moc nepolozi....ozaj a ten usny svrab,ako to vyzera,lebo nasa ma take cudne male hnede bodky v uskach,ja mam tiez podozrenie,ze jej nieco objavi pri prehliadke,aj sa ti nejako viac skrabala?lebo nasa sa ani velmi neskriabe,obcas hej,ale to povazujem za normal....a aka je prognoza liecenia?dal ti nejake kvapky do uska? 😢