Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

lilike
13. črc 2009

len prosim ta,to druhe ockovanie v 12 tich tyzdnoch,je vlastne preockovanie toho prveho?nasa dostala nejaku 4or vakcinu,nazov teraz neviem zistit,tak ci je to ono.....
a ta ampulka na krk je proti vonkajsim parazitom alebo aj vnutornym?pytam sa jak blba,ale fakt neviem,tu sme tiez dostali,ale mačo je odcervene aj tabletkovo,tak teraz neviem.... 🙂
podestylka hrudkujuca je podla mna najidealnejsia....inu si ani neviem predstavit

len
13. črc 2009

Lilike, ano, to druhé očkování je vlastně přeočkování toho prvého, musí být aplikována obě v rozmezí max. měsíc, aby se vytvořila imunita.

"Ampulka na krk" je strašně široký pojem, nepamatuješ si jméno? Existují takové, co jsou jen na vnitřní parazity, jiné jen na vnější a jiné pak kombinované, ale některé z těch kombinovaných nepůsobí na všechny druhy parazitů vnitřních. My měli Profender, ten je jen na vnitřní (všechny typy).Pokud jste dostali ještě navíc tabletku, tak buď to za krk bylo jen na vnější, nebo nezabíralo na všechny vnitřní (jsou na ploché a oblé červy).

lilike
13. črc 2009

Len,prave ze mam z toho chaos,lebo tabletku na odcervenie jej dala este pani od ktorej sme ju brali a este aj mne dala polovicku,ze jej mam dat po tyzdnoch zvysok.Tu ampulku za krk neviem,ale bola dost draha,okolo 500sk,nazov neviem.Nevadi ved ked pojdem na dalsie ockovanie sa spytam,ale bolo to asi len na vonkajsie,kedze mala ten svrab.
Inac citala som si o Adelke,ako keby som o nasej....tie ranne ritualy,teda az na to ze nasa vstava "az" o piatej.. 😀
Ale knizky tiez miluje....
Dnes mi vbehla do vane,cele brusko mala mokre,ale nevadilo,oblizala a isla dalej....uz ste skusali niekto kupat?Da sa to vobec?

len
13. črc 2009

No, ono toho odčervování musí být několik kol, Adélka byla do čtyř měsíců odčervená celkem 5x.

Koupat ani nechci zkoušet, máme jen sprcháč a to by nešlo, navíc je to zbytečné, je čistotná a voňavá. I když teda - párkrát sežrala můj vlas (rve mi je přímo z hlavy, hdyž nedávám pozor) a pak kakala bobky na niti, takže z toho byla pěkně upatlaná. Takže jsme jí utírali zadek, to byla docela síla - já držela vzpouzející se kočku a manžel jí umýval vlhkým hadrem, drápance nepočítám 😉

renda71
13. črc 2009

holky prosím vás mému kotěti je 13týdnů a bylo odčerveno a očkováno pouze 1x,kdy by mělo jít na další očkování a kdy odčervit??

len
13. črc 2009

Rendo, od té první do druhé očkovací injekce by nemělo uběhnout víc jak měsíc, jinak se bohužel musí všecko zopakovat znovu 😒 Odčervení by mělo očkování minimálně o týden předcházet. Určitě se domluv s vetem, co a jak.

renda71
13. črc 2009

len díky moc,zeptám se přímo vete 😉

janulle22
13. črc 2009

ja nevim jestl.i bude odcerveno, co kdyz ne...?

len
13. črc 2009

Janul, zeptej se majitele, zda odčervoval. Jestli ne, tak si zajdi k vetovi, za pár korun ti prodá odčervovací pastu pro koťata a rovnou se domluvíte na termínu očkování 🙂

janulle22
13. črc 2009

takze to nevadi kdyz nebude odcerven...?

len
13. črc 2009

No, vadilo by, kdybys ho nikdy neodčervila. Ale pokud dostaneš neodčervené kotě a budeš postupovat dle návodu veterináře, tedy odčervení - očkování - odčervení - očkování - odčervení, tak bude všecko OK 🙂 Vždyť kolik koťat se k lidem dostane zubožených bez minimální péče, no a napravit se dá všecko, když se člověk stará 🙂

janulle22
13. črc 2009

len dekuji, ja prave z toho melA strach...my meli jen vesnicke kocky a ani nevim jestli kdy byyly u veterinare...a nevis nahodou kdy se muze dat kastrovat...?

len
13. črc 2009

Kočka nebo kocour? U kocoura obvykle uvádějí nějdříve půl roku - rok, co doktor, to názor... U kočky mi vetka říkala po dosažení pohlavní dospělosti, což prý se nejlép pozná, když začne mrouskat. Takže po prvním mrouskání.

janulle22
13. črc 2009

budeme mit kocourka, takze asi nejlepsi bude, kdyz se zeptam dr ze...?tak ti ddekuji za zodpovezeni otazek...🙂 jsi moc hodna a ochotna...diky...

len
13. črc 2009

Není zač, já jsem taky kočičí začátečník, tak studuju, na co přijdu 😉

lucija
14. črc 2009

Nazdárek, jak tak přemýšlím nad tím očkováním, tak i ty očkování kromě vztekliny, ty se taky opakují každý rok? Vím, že vzteklina jo, ale to sotatní? 😕

lucija
14. črc 2009

sotatní - ostatní 😅

len
14. črc 2009

Luci, jo, ta ostatní očkování by měla být nejprve dvě pro kotě a pak každý rok jednou zopakovat. Pozitivní je, že při těch klasických očkováních nebyl ten sarkom ve zvýšené míře zaznamenán, takže ta jsou "bezpečná" 😉

benjik
14. črc 2009

ahoj,tak se hlásím zpět i s novým přírůstkem do rodiny.Naše dvounohá kočka se jmenuje Nelinka.Narodila se 9.7. s mírami 48cm a 2700 gramů.

len
14. črc 2009

Benjik, moc a moc gratuluji! 😵 Ať se jí u vás líbí! 😉

lucija
14. črc 2009

jůůůůůůůůůů, gratulacééé 😵 😵 😵 😵

popelka.miri
autor
14. črc 2009

Ahoj benjik 🙂 , gratuluju ti k andílkovi 😵 je kouzelná a má i vlásky, tak je to hotová princezna 😉
A jak se k malé chová kotě? Nedělá neplechu? U nás jsou vztahy mezi malou a hlavně Mourkem čím dál vřelejší 😀

lucija
14. črc 2009

Benji, malá je opravdová kočička 😵 😵 😵

benjik
14. črc 2009

díky holky. 😀
popelka: ne je to vážně poklad,je moc hodná,hlavně spí a jí,vzteká se jen u přebalování.kotě malá zatímvůbec nezajímá.jsem byla překvapená,ak za ten týden vyrostla.manžovi jsem řekla,že to sned není ani naše kočkaže ji vyměnil.to spíš pes je hotovej,pořád ji očichává a štouchá do ní čumákem.v pátek nelu seznámímu babi s Val,tak jsem zvědavá,přeci jen je to už dospělá kočka.

popelka.miri
autor
14. črc 2009

Benjik: je fakt, že obecně mláďata se s dětmi lépe snáší 🙂 Dospělí někdy dělají fóry 😀

lilike
14. črc 2009

benjik,aj sa gratulujem a zelam vela zdravicka,je nadherna.... 😀

renda71
14. črc 2009

benjik,moc blahopřeju k Nelince,jsi dobrá,že tak brzo už okupuješ pc 😀 asi je malá vážně zlatíčko a vůbec tě nezlobí 😉
dne jsem byla s kocourkem na veterině kvůli očkování a pro odčervovací pastu,nechala jsem tam 650,-kč 😒 ,ale byla tam ještě jedna britská kočička o tři týdny mladší než ten můj a byla třikrát tak velká 😲 strašně prý žere,to ten můj moula nic moc,ale doktorka říkala,že je nejspíš začervenej a až ho odčervím,tak konečně začne přibývat 🙂

aponchie
14. črc 2009

videli jste tudle v TV jak nejakej magor udelal pracky na kocicky a pejsky????to bylo naprosto strasne a jeste nekteri chovatele se smali jak se jim to urco libi a takove vystrasene obliceje fuj hnus 😠

benjik
14. črc 2009

renda: právě malá je zlatá,jí po 3 hodinách,jinak hlavně spí.v porodce nám doporučili v noci je nebudit,že se sami přihlásí až budou mít hlad.no a malá kolem půlnoci dostane flašku ( musím dokrmovat,nestíhá se mi dělat tolik mléka) a spí do 5.

aponche: ta pračka na psy je už hodně dlouho,taky to nějak nechápu.kdy udělají pračku na lidi?

jinak kotě už si malý i začlo všímat,ale zatím ji nevěřícně okukuje z bezpečné vzdálenosti.jinak mě dnes dostala.vlezla do vany a začala si honit ocas,úžasně jí to klouzalo. 😀

benjik
17. črc 2009

tak číča objevila nové místo na spaní: záchodové prkénko. 😀 a jak se krásně na něm rozvaluje.takže ted k,když jdu na záchod muím nejdřív z něj sundat číču,abych ho mohla použít a pak ji dát zpátky,aby nebyla uražená. 😀